Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fogyokúrázók híznak..?! fórum

A fogyokúrázók híznak..?! (beszélgetős fórum)


1 2
22. Dorottya84 (válaszként erre: 20. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 11:43

Én azért írtam hogy életmódot váltottam mert eddig az volt az életem hogy ettem ha szomorú voltam ettem ha vidá voltam ettem hogy élvezzem az ízét........mert szerettem enni.Most ez egy másik történet hogy ezen ha nem is 180fokot változattam csak 90 fokot mert elindúlt valami és ha hozzászokik a szervezetem((7 hónapja étkezem így) akkor hiszem hogy 50 évesen is majd így tudok étkezni és maradandó lesz a fogyás később meg a súlyom megtartása.Azok az emberekkel akik 20-30-40 es éveikbe kitalálják hogy ők vegák........na attól kapok agyérgörcsöt, én most ezért nem fogok norbi lisztet használni vagy más kiörlésű lisztet meg nem hagyom el a tésztákat,sütit mert szeretem az ízét,az egy drasztikusabb életmód váltás ez amit én csinálok normál keretek között ésszerű táplálkozás.......legalábbis nekem.

Amit ez a szakember monodtt........nos......lehet hogy ostobaság ,lehet hogy van valós alapja......még jó hogy ennyi "szakember "van mert mindenki mást mond(lsd.Norbi,Atkins,Béres Alexandra.......)ezte csak azért írtam le mert eddig erről még nem hallottam és más mit szól hozzá.

21. genlips (válaszként erre: 20. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 11:28

nálam is fogyis életmódot olvastál?

én igazából egészségesen kezdtem el étkezni és csak 1-2 hónap múlva álltam rá a mérlegre, miután egyre nagyobb volt a gyanúm, hogy a nadrágok vagy kinyúltak vagy én fogyok...

2009. nov. 14. 11:07

tetszett a fórumindító szöveg, és teljes mértékben egyetértek, de a hozzászólásokban én elég fogyis életmódokat olvasok

a 6 óra után nem evés pl. amit ráadásul nehéz is megállni

szóval szerintem fogyis minden olyan, amikor a minőséget vagy a mennyiséget a jó érzésed ellenére korlátozod, vagy egy főétkezést követketesen elhagysz :-((

persze, kell mértékeket és arányokat tartani, de az ilyen kőbe vésett szabályokat betartani próbálók 92%-a....olvastam erről egy jó fórumindítót....:-DD

attól függetlenül nem kritizálni jöttem, mert pont itt hangzik el legtöbbször, hogy életmódváltás (de azt sem lehet drasztikus semmilyen értelemben)

hello krisz, te is 600 litert iszol?? én is...

na ezzel a nagy felfedezéssel én sem értettem egyet :D

19. 85055abb64 (válaszként erre: 18. - Re87)
2009. nov. 13. 19:54
ezzel sokan vannak, de erre jó a digi mérleg szerintem, legalábbis nekem bevált :)
18. Re87
2009. nov. 13. 19:53
Szerintem ott rontjuk el sokan,hogy túl sokszor állunk mérlegre és ha nem fogyunk pár nap alatt 3kilót,akkor mérgünkben telezabáljuk magunkat:).Én erről próbálok meg most leszokni.Napi 3szor eszek,nem sokat,semmi fehérliszt,semmi cukor és 6 után nem eszek,max iszok egy gyümölcskoktélt,bár azt sem kellene.Kitartás mindenkinek!
2009. nov. 13. 19:16

Asztaaa', nekem mekkora hülye egy agyam van, ...de még szerencse, mert nem vette észre azt a hatszáz liter light kólát/nap, így nem állt le a fogyásom :D


Én mindig tudtam, hogy ennek még előnye is lehet, én megmondtam :D

16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 18:45

;-)

Köszi, már én is felfogtam. :-)))

2009. nov. 13. 17:57

Nos!

A sok szakember azt mondja hogy naponta 5x kell enni keveset.De ez az ember azt mondja hogy naponta elég 3x étkezni, csak el kell telni 4 óra hosszának az étkezések között.Ezen "étkezési szünetekben" ha fogyni szeretne az ember nem ajánlatos csak vizet inni,és azért mert az agyunk úgy reagál az ízekre hogy táplálék,tehát ha te egy citromos light teát iszol hízni ugyan nem hízol tőle meg kalóriában is kevés de az agyad ételként érzékeli mert az ízt érzékeli és ebben az esetben ha valmilyen ízt iszol(pl.tea,cola,limonádé......) azt úgy veszi a szervezeted hogy étel és ezért leáll a zsírlebontás. Tehát nem hízol hanem megáll a fogyási folyamat,a zsírlebontási folyamat.

Remélem most már jobban érthetőbben leírtam? :0)

14. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 16:01
Ez az egész egy mondat? Nem értem. Illetve nem tudom értelmezni amit írtál :-(
13. genlips (válaszként erre: 12. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 15:12

... én nem bírnám ki ennyi kajával... jó erős az akaratod!

egyszer kezdtem fogyókúrába, fél napig tartott :D

12. Dorottya84 (válaszként erre: 11. - Cyntia)
2009. nov. 13. 14:04

Mindent eszek ahogy eddig is de 15 óra után semmi kiadósat max egy két falat, 18 óra után semmit......vizet iszok és nem pópozótt tányérral szedek magamnak a kajákból.....max egy öklömnyit,úgyan úgy eszem sütit meg rudit(csokit azt nem) de ezeket leginkább csak délelőtt.Mozgok ne ezt sajan eddig nem vittem túlzásba ép most vagyok rajta hogy ezen is változtassak.

Nem eszem abonettet meg nem számolgatoma kalóriákat......reggelire ált.pirítóst eszem csirkemell sonkával parival paprikával retekkel......közte pár falat kis ez az ami épp vana hűtőbe és 14 óra körűl ebédelek.Ennyi. NEm használok teljes kiörlésű lisztet meg nem lettem vega bár imádoma zöldséget jobban mint a gyümit,a hús leginkább csirke pulyka ......

Azt kell emgállni tényleg hogy 18 óra után nyista kaja.

11. Cyntia (válaszként erre: 9. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 13:42
Hogyan étkezel? Megtudhatjuk?
10. genlips (válaszként erre: 2. - 48ec4f2c33)
2009. nov. 13. 13:34
ez teljesen igaz. én étrendet változtattam és állandó telezebálás és 6 utáni evések után is csak fogytam úgy, hogy nem is ez volt a célom. egbyszer megmértem magam és jó nagyot csodálkoztam...
2009. nov. 13. 13:25
Senkit sem akarok leszólni meg megbántani...... de leginkább azért írtam ki ezt a fórumot mert annyi ilyen olyan diétázó van meg fórum(pl.90 napos,Atkins,Norbiup date,........) és ezen fogyókúrázók nagytöbbsége sajan bele fog esni abba a bizonyos 92%-ba tudom én ie számtalanszor beleestem,és sok idő kellett míg eljutott a tudatomig hogy ez így egy ördögi kör,ezért május óta máshogy étkezem eddig 17-18kg ment le .sszel kell enni és nem élvezetből mint ahogy tettem én is :(
8. csutkababa (válaszként erre: 2. - 48ec4f2c33)
2009. nov. 13. 13:08

sziasztok, en is mindig ezt mondom, eletmodvalltas, es nem dieta.

nem lehet egy eleten at dietazni. ennyi

7. 57abc43d5b (válaszként erre: 6. - 3374d74025)
2009. nov. 13. 12:53

Így van!Fejben kell eldönteni.

Gyönyörű a kiscsajod!:)

2009. nov. 13. 12:39

Hát lehet benne igazság de azért nekem se egyértelmű,ez az agyban történő dolog.Az biztos hogy a legtöbb ember (én is),azt hiszik,ha lefogyott utána jöhet a Kánaán.Pedig ha az ember lefogyott azt meg is kell tartani.És ehhez az ember életmódban kell változásokat eszközöljön. Én már 2* adtam le a 30 kg.Most már lassan 40 lesz pluszba.De újra neki kell állnom,és utána agyban kell eldönteni dolgokat!


EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!

5. 6b959121ac (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 12:28
Ezt nem igazán akarom elhinni, de a szakember biztos okosabb nálam.?!
4. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Dorottya84)
2009. nov. 13. 12:26
Igen,mikor abbahagyják a diétát vagy lazítanak rajta akkor a szervezet automatice raktározni kezd.Ezért mondják azt,hogy nem fogyni a művészet,hanem hosszú távon megtartani az elért eredményt.
2009. nov. 13. 12:25
Azt is említette szakember hogy elég naonta 3x enni de legyen 4 óra az evések között mert csak akkor képes a szervezet bontani a zsírt(fogyni),ha a két evés között akár egy sima ízesített citromos vizet vagy zöldteát iszunk akkor ez a folyamat megáll mert az agy az ízt érzékeli ,tehát nem tud különbsééget tenni hogy most citromos vízet vagy citromos tortát eszel.......ezért megáll a zsírlebontás,magyarúl nem megy végbe a fogyás.
2009. nov. 13. 12:21
Ezerszer olvasol erről, sokan be is látják már, hogy nem kúrázni kell, hanem életmódot váltani.
2009. nov. 13. 12:19

Tegnap láttam egy műsorba hogy egy angliai felmérés szerint a fogyokúrázók 92% hízik.Ez a "tanulmány" úgy derűlt ki hogy a fogyisokat a fogyi napjától 1év elteltével újra megmérték és 92%-uknál hízás törént a maradék 8% stagnált vagy fogyott!!!! Elég rémisztő egy adat.......azért valljuk be aki fogyózott a "koplalásba" beleunva valóban visszahízik.

Én erre jöttem rá és ezért nem fogyózok inkább figyelek mikor mit és mennyit eszem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook