Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A fogyás testkontrollal fórum

A fogyás testkontrollal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogyás testkontrollal

1 2 3 4
14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - 8ef78160df)
2007. ápr. 3. 22:25

Szia!Én már nagyon régóta csinálom a testkontrollt,Szerintem nagyon jó.De azért a könyvet mindenképp olvasd el,mert hatalmas lendületet tud adni,a kezdetekhez.Persze néha az égrenéztem a kicsit túl amerikai nyelvezet miatt,de az ilyenek felett jobb elsiklani és a lényegre figyelni!

Annyit még kiemelnék,ami a legfontosabb,hogy délelőtt semmi mást nem szabad enni csak gyümölcsöt,de ha nem vagy éhes akkor azt sem muszály,csak ha kívánod és éhes vagy.Ha ebéd előtt eszel gyümölcsöt akkor várj a kajával 10-15 percet,banánnál ez fél órát jelent.

A testkontroll egyébként nem tílt semmit,bármit ehetsz amit csak kívánsz,csak be kell tartanod az ételtársítás szabályait.A tejtermékeket ugyan nem javasolja,de az sincs tíltó listán.

Ha még a könyv előtt akarod elkezdeni,akkor a lényeg,nincs rántotthusi sültkrumplival,pörkölt nokedlivel...stbVálaszd ki amelyiket jobban kívánod,(csak a krumplit,vagy csak a husit),és egyél mellé jó nagy tál salátát(nem savanyúságot lehetőleg)

Sok sikert!

2007. ápr. 3. 22:00

Szia erikasz!


Én egyszer (kb. 2 évvel ezelőtt) nagyon sokat fogytam ezzel az életmóddal. Utána terhes lettem , kívánós stb. és abbahagytam. Ma is bánom, mert minden visszajött, kb. 15 kg súlyfeleslegem van... Újra szeretném kezdeni, társakkal talán könnyebb lenne... Te mióta csinálod és mennyit fogytál vele? Egyébként a könyv Harvey és Marylin Diamond Testkontroll (Fit for life) című könyve, ugye?

12. 8ef78160df (válaszként erre: 8. - 2bc7365ec9)
2007. febr. 10. 15:48

Szia!


Mióta csinálod ezt az életmódot?

Te sem fogyasztasz egyáltalán tejterméket?Ha nem fogyasztasz vannak görcseid? Vagy szedsz vitamint?

Fogytál vele?


Bocsi hogy ennyit kérdezek.

2007. febr. 6. 15:00
El fogom olvasni, csak a könyv lenne már itt( nem egy városban lakunk, postán fogja küldeni).
10. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 9. - 8ef78160df)
2007. febr. 6. 10:18

A könyvet mindenképpen érdemes elolvasni.

Majd írd meg, hogy milyen tapasztalataid vannak!

Sok sikert!

2007. febr. 6. 06:28

Köszi, nagyon sokat segítettét, egy ismerősön ke megvan a könyv , ő elküldi nekem, de hála neked így már hamarabb is elkezdhetem.

Az interneten is nagyon sok minden van róla, de nagyon sok minden nem


Köszi

8. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 7. - 8ef78160df)
2007. febr. 5. 12:44

Szia Fogyika!

Nagyon szívesen segítek, ha tudok. Én egyszer kijegyzeteltem a lényegét, ami így néz ki:


Élettani ciklusok

12 – 20 óra: Fölvétel

20 – 04 óra: Beépülés

04 – 12 óra: Kiválasztás


1. Magas víztartalmú táplálék elve:

Az elfogyasztott ételek 70 % gyümölcs, zöldség legyen


2. Az ételek megfelelő társításának elve:

Vagy szénhidrát, vagy fehérje, zöldség szabadon,

Fehérjéből csak egyfajtát egyszerre. Szénhidrátot keményítővel szabad keverni.


3. A gyümölcsfogyasztás helyes módja

Csak magában, elsősorban délelőtt. Egyszerre csak egyfélét, fél óra múlva lehet másfajtát. A banán után két órát kell várni. De pl. ha csak epret eszünk, akkor azt ehetjük egyfolytában, nem kell várni.


A gyümölcstől különböző étel fogyasztása után mennyit kell várni ahhoz, hogy megint gyümölcsöt, illetve más típusú ételt ehessünk.

Étel Kivárandó időtartam

Saláta vagy nyers zöldség , banán 2 óra

Megfelelően összeállított étel hús nélkül 3 óra

Megfelelően összeállított étkezés hússal 4 óra

Bármilyen nem megfelelően összeállított étkezés 8 óra


4. Folyadékfogyasztás:

Ásványvíz, gyümölcslé legalább 2 liter.

Tilos: üdítők, alkohol, feketetea.

A testkontroll nem helyesli a tejtermékek fogyasztását. Ha iszol is tejet, az étkezésnek számít, nem folyadéknak


6. Egy falattal se együnk többet, mint ami jólesik.


REGGEL

FRISS GYÜMÖLCS, GYÜMÖLCSLÉ

FRISS ZÖLDSÉG, SALÁT

GŐZÖLT ZÖLDSÉGEK

NYERS DIÓFÉLÉK ÉS MAGVAK

GABONAFÉLÉK, KENYEREK, BURGONYA

SZÁRAZ HŰVELYESEK

HÚSOK, SZÁRNYASOK, HALAK, TOJÁS, TEJTERMÉKEK

ESTE



Ha van kérdésed, nyugodtan írj e-mailt, vagy üzenj priviben. Ha tudok, szívesen segítek.

7. 8ef78160df (válaszként erre: 3. - 2bc7365ec9)
2007. febr. 4. 19:44

tudnál több mindent írni erről a diátárol?

nem rég találtam rá és nagyon tetszik. A 90 napost is csináltam már az is nagyon tetszett és ez hasonló is hozzá. Sajnos a 90 napost nem tudom most csinálni, mert a fehértje és a keményítő napon gond lenne, hogy mit egyek, még suliba járok, reggel ötkor eszek utána 4kor tudnék enni, majden 12óra telne el, ezzel a testkontroll diátával délig ehetem a gyümölcsöket

6. d77e128ed9 (válaszként erre: 4. - Ancika)
2007. febr. 3. 10:51
hááát,fürdés közben meglöttyent a borospohár:):)
2007. febr. 3. 09:34
...vagy leöntötted vörösborral??? :DDD
4. Ancika (válaszként erre: 2. - D77e128ed9)
2007. febr. 3. 09:33
Biztos beleejtetted a fürdőkádba :)) velem is megesett már :DD
2007. febr. 3. 09:31
Én magamon tapasztalom, hogy működik. De ez nem diéta, inkább életmód.
2007. febr. 2. 18:10
Szerintem ez egy nagyon jó diéta,volt itthon egy könyv erről csak egy kicsit elázott(nemtom hogy)és csak félig meddig tudtam elolvasni.Ez is a szétválasztáson alapszik mint a 90 napos...Azt hiszem de gyümölcs mindig,aztán a párosításra kell figyelni.Én sok sikert hallottam már róla.Szívesen kiprobálnám,de fel kell készülni belőle rendesen,hogy mit mikor mivel lehet.Talán az benne a nagyon jó hogy itt is ehetsz szinte mindent.
1. Hoxa
2007. febr. 2. 17:34
A táplálkozástudomány berkeiben rendszerint állandó vitatéma, hogy mely táplálkozási forma nevezhető egészségesnek. Egyetlen tápanyag sem elhanyagolható, minden egyes étel a szervezet számára értékes anyagokat tartalmaz.

Ugrás a teljes írásra: A fogyás testkontrollal
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook