Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A fogyás testkontrollal fórum

A fogyás testkontrollal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A fogyás testkontrollal

1 2 3 4
2008. máj. 15. 08:39
Sziasztok! Most kezdtem olvasni a Testkonroll a karcsúságért című könyvet. Tehát még kezdő vagyok :-)
2008. ápr. 19. 17:19
Hol vagytok testkontrollosok? Ne haljon meg ez a topic! Érdekes "véletlen" hogy a mai napon másodszor botlom bele ebbe a témába :).
2008. ápr. 19. 17:19
Hol vagytok testkontrollosok? Ne haljon meg ez a topic! Érdekes "véletlen" hogy a mai napon másodszor botlom bele ebbe a témába :).
41. alice5821 (válaszként erre: 39. - Daambarbara)
2007. jún. 16. 23:58

Nekem is vizsgaidőszak van, de már "csak" 2 hét! :)

Hogy haladsz a sok tennivalóval?

Ha vége, egy replay együtt? :)

2007. jún. 16. 23:55

Sziasztok!

Újrakezdő testkontrollos lennék! Baromira örülnék neki, ha akadnának olyan kezdők, újrakezdők, akikkel rendszeresen tapasztalatokat cserélhetnénk! A tapasztaltabbak meg receptekkel, ötletekkel stb. segíthetnének!

Kire számíthatok? :)

39. Daambarbara (válaszként erre: 31. - 8ef78160df)
2007. máj. 21. 17:23

Szia!


Hát, régen jártam erre...

Sajnos mostanában nem testkontrollozom. Vizsgaidőszak, szakdoli, államvizsga, úgyhogy azt eszem amit találok. De ha ennek a cirkusznak vége van, újrakezdem. Te elkezdted már ? Hogy haladsz?

2007. máj. 8. 09:03

Hajaj!!!Annyi finomságot lehet enni hogy csuda!

Én csak pár szabályt tartok szem előtt,amit fontosnak tartok.Reggeltől délig csak gyümölcs!!!Ezt mindíg betartom,mégha nem is tk-zom éppen.

Fontos még,hogy étkezések között minimum 3 óra elteljen,szóval nem eszem rá a kajára.Fontos a saláta,mert ha azt eszel a többi finomság mellé,akkor könnyebb jóllakni,mert a saláta telít,lassabban tudsz enni,mert bizony a salátákat rágcsálni is kell nem csak nyelni.És ha sok salit eszel,akkor a kalóriadúsabb ételekből kevesebb is elég.Végülis ennyi amit fontosnak tartok.Ja meg még azt ,hogy akkor eszem amikor éhesvagyok,nem óra szerint.

37. 8ef78160df (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. máj. 8. 08:57

köszi


tényleg jó ez az életmód, ha iyleneket lehet enni

2007. máj. 8. 08:47

Nem kell!De ha csinálsz egy adag rizst,vagy főtt krumplit,vagy valami párolt sült mixet,akkor hiányozna mellé a saláta.A testkontroll,nem csak szétválaszt,hanem a lényeg benne a magas víztartalmú táplálék elve.Amit ugye a gyümölcsökkel ,nyers zöldségekkel tudsz elérni.

Nem kell nagy faxnit csinálni belőle,én mindíg abból csinálok salátát ami van itthol és aminek épp szezonja van.Eszemben sincs drága primőrökkel televágni a salátát.Formáld magyarosra a testkontrolt.Pl sárgarépából (és más párolnivaló zölségfélékből ) klassz pörköltet lehet csinálni.

Amellé pedig jöhet a nokedli,spagetti ,rizs stb.

Meg jó nagy tál saláta mellé!!!

35. 8ef78160df (válaszként erre: 34. - 0c97fbb607)
2007. máj. 8. 08:38
Minden étkezéshet kell salátát enni?
34. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - 8ef78160df)
2007. máj. 7. 22:17

Nem mindíg,de most lassan jönnek a friss salátának valók és ugye ennek az az alapja.

Tél vége felé már kicsit megunom a kápozta salit.

A kedvenc ételeimet azért mindíg megeszem,mert azért egy magyar ember ,nem tudja 100 %-osan betartani,mert teljesen más ételeken nevelkedtünk,és hiányozna.De pont ezért remek dolog,bármikor visszatérhetsz ha úgy érzed!!!

Már írtam én is,hogy igen,túl amerikai,de arra nem kell odafigyelni.Ja és a mintaétrendet sem érdemes követni,mert az is az.

A lényeg ,hogy olyan kajákat csinálj amiket szeretsz,csak az elveket kell betartani.

33. 8ef78160df (válaszként erre: 32. - 0c97fbb607)
2007. máj. 7. 21:21

te a testkontroll alapján étkezel?


én is megvettem a könyvet, eléggé amerikai, de a módszer az tetszik, bele is vágok :))

2007. máj. 7. 08:13

Úgy örültem,hogy megláttam ezt a fórumot ,az első oldalon!Méltatlanul nem népszerű,pedig szerintem a legjobb súlycsökkentő módszer,ami létezik a palettán.Aki egyszer megtanúlja az elveit,szerintem örökké a fejében marad,maximun nem mindíg tartja be szigorúan.

Hogy mégis miért ilyen népszerűtlen???

Szerintem azért,mert az emberek többsége már fél enni,a testkontroll,pedig nem porcióz,sőt buzdít.

A tk.nem fogyókúra,hanem egyfajta életmód,ami nem csak valahány napig tart.Az emberek szeretnek túlleni mindenfajta kúrákon,amik időlegesek,hogy aztán bátran visszatérhessenek a régi megszokott életükhöz.

Szóval,bárkinek csakis ajánlani tudom,mert el lehet felejteni a fogyókúrákat,meg a korgó pocakot,meg az éhséget,az álmodozást a kedvenc kajáinkról!!!

Igaz nem két hét alatt lehet vele látványos eredményt elérni,de a tk-ban ,nem is ez a lényeg,hanem az életmód váltás,olyan szinten,ahogy épp az egyénnek jól esik.Mindenki a maga egyéniségéhez alakíthatja,és annyi elvet követ belőle amennyi csak jól esik neki.

31. 8ef78160df (válaszként erre: 27. - Daambarbara)
2007. máj. 7. 05:42

Szia


még mindig testkontrollozol?

2007. máj. 7. 05:00
Csinaltam. Nagyon logikus, kovetheto, betarthato, es hatasos. :)))
2007. ápr. 6. 15:08

Hát persze!Reggel nem is indúlhat a nap kv nélkül,bár én csak feketén iszom,és csak reggel egyet,vagy kettőt,szóval éhgyomorra.

Ne aggasszon ha egy két jótanácsot nem akarsz,vagy tudsz elfogadni,hiszen írja a könyv is,hogy ha csak mondjuk a délelőtti gyümölcsevést iktatod be az étrendedbe,már az is nagy lépés .

De ha el tudod hagyni,akkor az klassz!

2007. ápr. 6. 10:19
bátorítóaki=bátorítóak
2007. ápr. 6. 10:18
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igazán bátorítóaki.Még csak 3 napja testkontrollozom és már egy picit jobban érzem magam. A tejes kávé (sok tejjel) viszont hiányzik. Nem ittam eddig, mert a könyv szerint a kávé nem jó (meg a tej sem, de azt azért meginnám). Te iszol ilyesmit?
2007. ápr. 5. 13:08
Ezért is nem olyan népszerű,mint egyes diéták,"életmódok",mert nagyon sok embernek van szüksége iránymutatásra,ahoz hogy csináljon valamit.A testkontroll,pedig szabadságot ad.Ezt nem tudja mindenki díjjazni!
2007. ápr. 4. 15:10
A testkontroll egy életmód,nem kell figyelni a mennyiségeket ,hidd el!Felejtsd el a fogyókúrákat,nincs éhezés,nincsenek korlátok.Ha éhes vagy egyél,ne fogd vissza magad.Ha úgy állsz neki mint egy fogyókúrának akkor valószínű keveset fogsz enni,és jöhetnek a bűntudatok meg a hiányérzetek meg a hasonló fogyókúrák alatt felmerülő dolgok.Persze itt is vannak szabályok,és pl egy klassz tk-s kaja után legalább két óráig nem illdomos rá enni,de ha eleve jól laksz akkor ez eszedbe sem jutna.
2007. ápr. 4. 15:04
Szórhatsz még rá mindenféle fűszert is amiket szeretsz,de csinálhatod az öntetet nagyobb mennyiségben,hiszen ilyenkor többször eszik az ember salit,jó ha van készen a hűtőben.Ha előre megcsinálom akkor néha még mustárt is keverek bele,vagy foghagymásan csinálom(nem kell sajnálni egy két deci öntetbe,minimum 4-5 gereszdet szoktam préselni.
2007. ápr. 4. 14:59
És, hogy ezek mellé hatalmas frissenkészült salátát egyél.Persze ilyenkor még nem lehet olyan igaziakat készíteni mint nyáron.Ezért téli időszakban sem szoktam kétségbe esni,mindíg van itthol fejeskáposzta.A hűtőben hetekig eláll.Lereszelem,megsózom,csepegtetek rá citromlét,oliva,vagy sima napraforgó olajat,és jól összekeverem.(szoktam még bele reszelni sárgarépát is, majdnem elfelejtettem)
2007. ápr. 4. 14:54
Igazság szerint az a titka,hogy próbálj arra odafigyelni,hogy egy evésre inkább a salátát tedd változatossá mint a szilárd kaját.Ha fogyásra koncentrálok,igyekszem a legegyszerűbb ételeket enni,amit csak lehet.Pl ilyenkor egy héten többször főzök sima mezei rizst,vagy héjába főtt krumplit,spagettit,vagy egy szelet sültet.Na ilyenkor egyáltalán nem figyelem a mennyiséget,mert nem számít.A lényeg hogy elégedetten állj fel az asztaltól.
2007. ápr. 4. 14:48

Csak jó a fotó!

De azért jól esett kössz!Hát én annyit eszem amennyivel jól lakom,ha az két tányér akkor két tányér.Persze én lazára veszem a figurát,mert nem igazán időre megy ez a dolog nálam.Néha elkap a hév,és akkor odafigyelek a mennyiségre is.

Egyébként,többnyire nálam csak egy fő étkezés van,az is este olyan 5-6 körül amikor a elkészül a vacsora.Ha napközben megéhezek álltalában gyümölcsöt eszem,mert nincs kedvem magamnak főzicskélni.

2007. ápr. 4. 13:29

myly!


Menéztem az adatlapodat, nagyopn csinos vagy! Én 73 kg vagyok, 58 szeretnék lenni. Te mekkora adagokat eszel. A könyv szerint nem kell számolgatni, amennyi jól esik, de mégis...

19. Daambarbara (válaszként erre: 17. - 94c02c5bb5)
2007. ápr. 4. 08:42
Harvey és Marylin Diamond: Testkontroll (Fit for life). Már van 2. része is!
2007. ápr. 4. 08:40

Harvey és Marylin Diamond: Testkontroll (Fit for life)

Ha teheted az első részt vedd meg,az sokkal jobb,legalábbis nekem jobban tetszett.A második részt is érdemes elolvasni,de nekem úgy tűnt,hogy ott már kezdtek fanatikusakká válni,és amíg az első részben ,"nyugodtan lehet enni húst",addig a másodikban,már szinte kárhozatra ítélnek miatta.

2007. ápr. 4. 08:25
Sziasztok, konkréten mi a címe és szerzője ennek a könyvnek?
2007. ápr. 3. 22:59

Én úgy, hogy két pofára lehet habzsolni a gyümölcssalátákat,reggeltől estig!!!

Ja egyébként szia.

Hát jó pár éve csinálom,de nem vagyok megrögzött tk-s.Szóval abszolút nem folyamatosan,de amikor ebéd,vagy vacsora van mindíg bennem vannak a szabályok,és ha szükség van rá akkor bizony sűrűbben eszem így.

Szép lassan lehet vele fogyni,nem drasztikusan,de ha ez a szándékod,arra is jó.

Most komolyan kb másfél éve álltam neki,azóta 17 kiló ment le 72-55 ig.

15. Daambarbara (válaszként erre: 14. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 3. 22:35

Szia!

Te mennyit fogytál ezzel az életmóddal? Én is olvastam a könyvet, de néhány dologra nem úgy emlékszem, mint ahogy erikasz írta pár hsz-szal alább... Például én úgy tudom, nem csak egyfajta gyümit lehet egyszerre enni. Te hogy tudod?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook