Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megutáltatta velem a főzést fórum

A férjem megutáltatta velem a főzést (beszélgetős fórum)


81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Soufflet)
2022. máj. 26. 09:33
Hahahah ez igen! Vagány és jogos megnyilvánulás :D
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Scherlock)
2022. máj. 26. 09:31
Nem szeretnék kaja miatt elválni, de persze szólás szabadság van! :)
79. globus (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 09:30

Sajnálom, hogy így érzel, jogosan.

Otthon, anyukájánál is így étkezik? Ha ízlik, belapátolja, ha nem, puffog? Sokat segítene, ha ezt ki tudnád deríteni. Lehet, hogy eleve nevelési hiba. Ez esetben sokat kell "dolgoznod" az átalakításán. Ha ott normális, akkor veled van valami baja.

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Semleges)
2022. máj. 26. 09:30
Nem szokta hagyni magam, de azon csodálkozik, hogy megsértődöm vagy vita van, nem igazán tudok ilyenkor dűlőre jutni vele. Az meg, hogy csend van és újra kezdődik idegölő. Mondtam, mondja el mi van, tegnap nem akarta, majd kinyögte, zavarja, hogy nem tud egy jót enni, férfi és kell az energia és feszült, hogy sosem jó a kaja :D
77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Globus)
2022. máj. 26. 09:28
:D ez az idegölő: mit főzzek? Nem tudom. Gondolkodom, felszlgálok két papír feclit, nem és tudom felirattal, hátha az ízleni fog :D
76. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Soufflet)
2022. máj. 26. 09:26
Volt, hogy nem evett és közölte éhezett :D Nem csinált mást enni. Múltkor szendvicset evett végül, de persze a morzsákat nem takarította le az asztalról, az megmaradt nekem.
75. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2022. máj. 26. 09:25
Sarkamra álltam, hangos veszekedés lett belőle, majd másnap bocsánat kérés. Egy ideig csend, majd újra vita. Egy idő után nálam is elszakadt a cérna, egyszer kidobtam a kaját, mit otthagyott a kukába és nézett, mi bajom, miért sértődtem meg.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2022. máj. 26. 09:24

Jó reggelt!


Elküldtem pszichológushoz, időpont is van. Remélem, kibeszéli magából a bajait. Munkahelyi stressz van bőven, de persze erre nem foghatom a bunkóságát.


Köszönöm :)

73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 51683d1c00)
2022. máj. 26. 09:22
Más téren minden jó lenne, ha segítene nekem és nem csak elvárná a dolgokat. Mert jövőkép, minden egyéb egyezik. De ezt én sem bírom a végletekig.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2022. máj. 26. 09:21
Köszönöm, sokat olvasgatok én is, de félek megpróbálni. Wokban múltkor jó kis kaját csináltam, meg is ette, de nem dícsért meg...
71. Scherlock (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 09:19

Naná hogy most bocsánatot kér. :D


Szüksége van rád...

70. Scherlock (válaszként erre: 50. - Soufflet)
2022. máj. 26. 09:18

Más a gyökere, nem kívánok pszichológust játszani.



Ennek vagy válás a vége, vagy a nő feladja önmagát, ergo a pasi alakítja olyanra, "amilyen neki kell"


Beteg a pasi, nem is kicsit.

2022. máj. 26. 09:07
Jézusom, bocsi de ilyen kommenteket az anyukás fórumokban szoktam olvasni, mikor a válogatós auti 3évesnek már nem tudnak mit kitalálni amit megeszik ugyanazon a 2 dolgon kívül, és félnek hogy éhen hal.
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. máj. 26. 09:06
Így van! De most hívott, hogy bocsánatot kérjen, én pedig megmondtam, ha emiatt elválunk vicces lesz. Megmondta, hogy van nálunk mosogató, emlékszik rá? És arra, hogy a morzsákat a terítőn nem hagyjuk? És hogy nem vagyok cseléd? Elvileg a hétvégén főzni fog. Na erre kíváncsi leszek. De az biztos, hogy nem fogom hagyni magamat. Ha már a bátyám megeszi a főztömet, aki anyumét nem szereti, nem hiszem, hogy semmit nem fejlődtem.
67. vigyefene (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 09:04
Nekem az az érzésem, hogy van másik nő az életében. Lehet hogy a munkahelyén, ahol olyan sok időt tölt.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 26. 09:04
Meglesem, köszönöm :)
2022. máj. 26. 09:04
Nem olvastam el minden kommentet, de itt szerintem is valami más van a háttérben. Amúgy minek kell főznöd? Ha ennyire nem ízlik neki, megmondanám, hogy akkor vegyen valamit vagy főzzön ő vagy oldja meg. Ami azt illeti, ezt szoktam csinálni amikor párocskámnak nem tetszőt főzök, és nem áll le balhézni hanem vagy megeszi, vagy akkor tényleg kerít más ennivalót. Szóval nem értem, minek töröd magad??? Értem hogy együtt éltek és jó lenne anyagilag meg praktikussági szempontból ha ugyanazt a főtt kaját ennétek, de ha ennyi gond van belőle hát főzne neki a franc. Mondjuk a többi kommentedet elolvasva tényleg nem ez az egy gond van, ez csak a jéghegy picike csúcsa...
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Globus)
2022. máj. 26. 09:03
Volt jogos kritika és nem jogos. Múltkor rizottót csináltam, és anyumék átjöttek, el voltak csodáékozva, hogy sikerült ilen jól. Gombás-tejszínes-parmezános recept volt, tényleg jó lett. Férjem megette, meg sem köszönte, és nekem ez nagyon rosszul esett. És volt, hogy valamire azt mondta jó, de nem az, hogy jaj drágám jól sikerült adok egy puszit. Ettől érzem magam cselédnek, nem partnernek.
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Charlize)
2022. máj. 26. 09:01

Szia!


Köszönöm, megnézem Stahl receptjeit, köszi a tippet. :) Cookpadot ismerem, nagyon jók.


Nekem azt mondta, a legjobb szakácsok férfiak és ezt majd bebizonyítja nekem. Azóta is erre várok :D

62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Tien)
2022. máj. 26. 09:00

Elmondtam neki sokszor, mennyire bánt. De csak előjön újra és újra. Anyukája azt mondta, hanem ízlik valami küldjem haza. Vicces, mert előadta nekik mennyire jó volt a hús, amit náluk ettünk, meg is mondta anyukája, hogyan süssem, de férjecském közölte, nem szeretné, neki ez annyira nem jön be, ne főzzem meg a receptet. Persze anyukája nem tudja, mert akkor mondta el, mikor hazaértünk... mikor otthon lakott is sokszor rendelt állítólag, de meg is ette az ételt, ha úgy volt.


Szóval nagyon összegyűlt bennem a düh és elkeseredettség, és nem elég, hogy anyagi gondjaink vannak, még ez is. Ez a kettő, ami miatt veszekszünk.


Sokat dohányzik, próbált leszokni, de nem ment. Szóval ezek vannak még a háttérbe, viszont mindig azzal jön, hogy Ő férfi és a kaja nagyon fontos, hogy legyen energiája.

61. robotica (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 08:57

Itt a főzés már csak kifogás.

Nem főztödet nem szereti, hanem téged. Legalábbis kívülállóként határozottan ez a benyomásom. Főleg hogy leírtad, régebben teljesen más volt.

Lépj hátra hármat és próbáld meg kicsit távolabbról szemlélni a kapcsolatotok dinamikáját. Te mit mondanál egy olyan nőnek, aki ugyanazt panaszolja, mint te? Milyennek látnál kívülről egy ilyen házasságot?

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Birebora)
2022. máj. 26. 08:56

Ha rendelne, napi 6-7000 Ft alatt nem jönnénk ki, mindenből dupla adagot eszik és válogatós. Nem állunk jól anyagilag, voltak problémák, ami miatt nagyon spórolós ez az időszak, de ettől még eléldegélünk, csak nem szeretném minden nap a filléreket számolgatni, miközben rendelget. A street k. szerinte sz*r, mindmege..te sz*r, a szakácskönyv, ami volt abból nézelődtünk, de elvárta volna, hogy minden sikerüljön elsőre...

Nem, nem készíti el előre, este 6után ér haza, és addigra szeretné, ha készen lennének a szendvicsek és a főtt étel. Mivel home officeban vagyok, szerinte belefér. Bele is férne, ha nem lennék lelkileg rottyon ezek miatt, hogy amihez nyúlok neki sz.r. Tegnap viszont azzal bántott meg, hogy dolgoztam, és előző napról volt meleg étel, ezt készítettem be neki másnapra, de estére rántotta volt, és kiakadt, mert nem tojást akart enni vacsorára.

Nem mosogat el, ha evett is csak beteszi a csapba. Cselédnek érzem magam, mert hétvégén is ez a helyzet.

Szeretem a főzős műsorokat, de nem merek semmihez nyúlni, mert úgy érzem egy rakás szerencsétlenség vagyok. Nem sajnáltatom magam, egyszerűen gyűlölöm már az egészet.

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Tuskoledi)
2022. máj. 26. 08:50
Á, nem, akkor mindig a konyhában lebzselt, jött ölelt, zenére főztünk, segített felvágni a dolgokat. Aztán jött a covid is meg a sok-sok túlóra, és beleszokott abba, hogy home office alatt mindent megcsináltam, napi 5-6 szendvicset, főtt ételt, mindig volt mit vinnie, a lakás ragyogott. Most is home officeba vagyok, de nem sertepertélek a konyhában, mert kb hányingerem van... mikor kiderült, azért is hiányzik a kasszából, mert kidobta a kajákat és rendelt, megtörtem. Mert becsapott és mert a munkámat alázta meg ezzel.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bozsu55)
2022. máj. 26. 08:48
A csirke száraz, a tészta nem "al dente", ez már azóta változott, egyikkel sincs gond, inkább azzal, hogy már nem nagyon akar tésztát enni, csak húst hússal, de nem mondja meg, mit kíván, találjam ki, és ha nem az van, amire vágyott, már akkor kötözködik, vagy nem szól semmit és húzza a száját. A mártások, habarások nem csomósak már, bele jöttem, még bátyám is megeszi, amit főzök, pedig nagyon kritikus anyummal is. Néha oké, hogy nem olyan a fűszerezés, de sosem sózom el, tehát tehetne rá, amit akar. Főzelék ezer éve nem volt, mert nem kívánja. Anyukája főztjét dícséri, de közben otthon is válogatós volt, ahogy hallottam, persze megette. Anyukája sem tudott eleinte főzni, de apukája szeretetével belejött. Na ez a különbség... :(
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Soufflet)
2022. máj. 26. 08:41
Igen, szoktam mondani, hogy minek nekünk gyerek, ha még Őt kell nevelnem :D
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2022. máj. 26. 08:40

Régebben volt, hogy főzött, mikor későn értem haza munkából és ingáztam két város között. Ilyen egyszerűbb dolgokat, pl. tésztát, csirke tócsnit. Nem is lettek rosszak. A szendvicseit is megcsinálta. El is mosogatott. Ha ő dolgozott sokat, mindig megcsináltam másnapra az ételét, de ha nem volt túlórás időszak segített. Mostmár nem mosogat el, betesz mindent a csapba és a kenyérmorzsák is ottmaradnk a terítőn. Néha csinál még magának másnapra szendvicset, de van, hogy csak ígéri és nem visz semmit, hanem megy pékségbe morogva. De persze Ő mondta ne csináljak semmit, Ő jobban tudja, hogy szereti...de ha nem csinálom?


Boltba elmegy, de mindenből a drágábbat veszi. Nem azt mondom, hogy a legalacsonyabb minőséget veszem, de ha mondjuk anyagilag nem vagyunk jól, nem bacont és mozzarellát kellene vennie a reggelihez. Szóval nem főzök rossz alapanyagból, csak neki sosem jó, még a felvágott sem, pedig abból sem a legrosszabbat veszem. Mindig azzal sérteget, hogyha valami nem jó, hogy ezt biztos a ...ban vettem.

55. Soufflet (válaszként erre: 53. - Papája)
2022. máj. 26. 08:33

Ha ez a foztjeben rendszeres megalazas, kepzeld el mas szituacioban!

A baj ott van, ha az egyik fel nem szereti.

54. Soufflet (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 08:30
Casus belli.
53. papája (válaszként erre: 51. - Soufflet)
2022. máj. 26. 08:28
Olvasd már végig, ez nem pár beszólás, hanem rendszeres megalázás !
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 23f06ac886)
2022. máj. 26. 08:25

Sokszor az is gondja volt, hogy pl. vegetát tettem az ételbe, ezt megtiltotta, majd anyukája mesélte, mindenbe tesz kicsit,és mondtam, milyen érdekes,mert a fia nem engedi ezt. Azóta tehetek, de előtte még erre is ráfogta, hogy nem finom az étel.

Többször veszekedtünk emiatt, utána bocsánatot kért, de visszatérő bunkózás ez nála, ami miatt félek főzni, szó szerint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook