Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megutáltatta velem a főzést fórum

A férjem megutáltatta velem a főzést (beszélgetős fórum)


51. Soufflet (válaszként erre: 48. - Papája)
2022. máj. 26. 08:20
7 eve egyutt vannak. Par rossz bezolasert kirugnad?
50. Soufflet (válaszként erre: 47. - Scherlock)
2022. máj. 26. 08:18

Nem tudom, mire gondolsz.


Nekem az emlitett es vitazott problemajuk a befuto. Hol lehet tenni Ra?

2022. máj. 26. 08:13

Mind a ketten dolgoztok, azaz ha jól értem nem háztartásbeli vagy, akit eltartanak és egész nap agyalhatna azon, hogy mit főzzön, miből és, hogyan.


Nem lesz semmi bajuk a pasiknak, ha főznek. Lehet bizonyítani nyugodtan, hogy mekkora szakácsok;)


Miért is kellene neked készíteni a szendvdicsét? Sok a vaj? Kevés a vaj? Vékony a szalámi, nem ezt a paprikát szereti? Hát oldja meg.


Ahogy olvaslak, azt gondolom, hogy te szeretnél jókat főzni és szívesen csinálnád, így meg kell tanulnod.


Én, ahogy csinánám a helyedben: vennék egy teljesen alap szakácskönyvet, azaz letölteném netről a Horváth Ilona szakácskönyvet. Ő nem csak recepteket ír, hanem a könyvében leírja, hogy kell rántást vagy habarást készíteni, stb., így sok dolgot meg tudsz tanulni belőle.


3 ételt biztos vagyok benne, hogy te is tudsz főzni. Sülthús, rántott hús és pörkölt. Ezeket lehet gyakran főzni. Nem kell különleges étel, arra ott van az étterem.


Tehát, Horváth Ilona szakácskönyvből én mindent pont úgy csinálnék, ahogy leírja, és az nem lehet rossz.


A sütés az egy más kérdés, de ebből a könyvből azt is meg tudod tanulni. Ne főzős műsorokat nézz és ne is a neten keress receptet, mert ezek nem az alapok, és neked azt kell megtanulnod! Variálni ráérsz ha már mennek az alap ételek.


A házasság nem a főzésről szól, így ne foglalkozz vele túl sokat. Lehet rendelni is, menzára befizetni, készételeket venni, ha meg van kedved, akkor főzz.

48. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 08:11

Sajnos amit leírtál nem egyedi.

Környezetemben is van ilyen, nem akarom mások baját kiteregetni. Tény, hogy nem az étel volt a fő baj...


A helyedben elgondolkodnék azon, hogy mit akarsz.


- Szereted annyira a párodat, hogy megéri/megérdemli hogy, minden áron megtegyél érte mindent?

- Amennyiben minden kívánságát teljesíted és tökéletes szakács leszel, megkapod-e a tiszteletet és szeretet ?


Nemleges válasz esetén, Te csak cselédnek, szakácsnak és ágyasnak kellesz.

Az ilyen ember önző, stb.

Én biztos kirúgnám, mint macskát Xarni, az ilyennek nem feleség, hanem kiszolgáló kell.

47. Scherlock (válaszként erre: 45. - Soufflet)
2022. máj. 26. 08:08
Másra gondolok.
46. Soufflet (válaszként erre: 44. - Bichi)
2022. máj. 26. 08:05
Vannak dolgok, amihez tul oreg vagyok. Egy kajaban finnyas pasihoz, gasztrobarbarhoz, vega-vegan bzikhoz. De foleg a csecsemokhoz, akiket taplalki kell.
45. Soufflet (válaszként erre: 37. - Scherlock)
2022. máj. 26. 08:02

Ha szonyeg ala soport problema van, ott mindketto a ludas. Az egyik tartja a karpitot behunyt szemmel, a masik meg tolja ala a piszkot. A vegen meg egyutt tancolnak rajta.


En is eljatszottam ilyet libuskakent. Sok volt a bogyomben.


Az uj etkeszlet es a gletteles olcsobb, mint a pszichologus :D

44. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 07:56

Ha szeretne téged fel sem merülne ez a fórum. Maximum azt mondaná, hogy hát ez most nem sikerült igazán, de hogy ezt nem vágná a fejedhez egy vitánál, az tuti.

Amúgy nem főznék rá. Főznék magamnak, és nagy kegyesen megengedném neki, hogy megkóstolja, de ha fikázza, akkor legközelebbb már azt sem :)

2022. máj. 26. 07:55

11-12 evesen el voltunk szallasolva egy fiatal parnal, akik a Balaton melleti lakasuk egy szobajukat neha kiadtak nyari szezonban plusz bevetelnek.

Ok melestek, hogy telt az elso leves naluk. A feleseg (akkor meg talan baratno) eleteben nem fozott, egy szakacskonyvbol probalkozott. A parja mosolyogva ette amig eltett par dolgot a konyhaban. Leult, o is evett belole. Aztan kikapta a tanyerokat, hogy "te ezt megetted?", majd leontitte a klotyon.

42. 8d00a82c06 (válaszként erre: 39. - Léna123)
2022. máj. 26. 07:51

Azt az egyet mutatta meg neki a csávó. 🤣

Nálunk se központi téma a kaja.

Ugyan mindig főzök,de van,hogy akkor is rendelünk ha tele a hűtő.

41. 8d00a82c06 (válaszként erre: 38. - Scherlock)
2022. máj. 26. 07:49
Az volt! 🤣
2022. máj. 26. 07:49
Kérdezd meg, mit szeretne enni, aztán hívd segíteni! Pölö.
39. Léna123 (válaszként erre: 32. - 8d00a82c06)
2022. máj. 26. 07:48

:DDD Sok esze is lehetett a csajnak ámblokk, ha minden nap azt csinált.

Mondjuk számomra hihetetlen, hogy vannak emberek, akiknél a kaja ennyire központi téma. Én nem szeretek főzni, sosem voltam konyhatündér, pedig 20 éve vagyok férjnél. Ha valami nem is ízlett neki, akkor max viccesen tett rá megjegyzést, de annyira szarul sose sikerült semmi, hogy ne lehessen megenni. Ha főzök jó, ha nem nem, megoldjuk máshogy, nálunk sosem volt ebből központi téma, és még éhen sem haltunk. :DD

38. Scherlock (válaszként erre: 32. - 8d00a82c06)
2022. máj. 26. 07:47

:DDD


Szegény csaj! Nagyon egyszeri lélek lehetett. :)

37. Scherlock (válaszként erre: 33. - Soufflet)
2022. máj. 26. 07:47

Ezt nem.

Itt a pasi "ok nélkül" dilizik.

Illetve nincs vér a pucájában, hogy őszinte legyen.

36. Soufflet (válaszként erre: 34. - Soufflet)
2022. máj. 26. 07:46
...es neki a keritesnek, mert igyekezett.
35. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 07:46

Kitartást kívánok!


Próbálj vele beszélni. A vitáiban ne legyél partner. Akár ezt a bejegyzésed is megoszthatod vele, hogy lássa mi zajlik benned.

34. Soufflet (válaszként erre: 32. - 8d00a82c06)
2022. máj. 26. 07:44
Szerintem ez nem vicces.
33. Soufflet (válaszként erre: 30. - Scherlock)
2022. máj. 26. 07:43

Szerintem nem kell rogton valni. Meg lehet oldani, ha mi az igazi baj.

2 dolgon szoktak veszekedni.

Lapulhat alatta meg mas is.


Nekem volt olyan exem, akinel arrol jottem ra, hogy massal kever, hogy egyszer csak nem tetszett ugyanaz a ruha, amit adding hordtam, meg miert igy rordod a hajad (es ezek a dolgok mar akkor megvoktak mielott osszejottunk).

32. 8d00a82c06 (válaszként erre: 29. - Semleges)
2022. máj. 26. 07:40

Erről eszembe jutott a régi szomszéd.

A csaja nem tudott főzni. De azt sem tudta hogy kell a gázt meggyújtani.

Türelmes volt. Főztem együtt lecsót.

Másnap a csaj egyedül csinálta.

Volt dicséret is.

Következő nap megint főzött. Pasas hazajött megkérdezte,megint lecsó?

Következő nap megint lecsó.

Kint ültem a kerítés mellett a lugas alatt.

Arra lettem figyelmes,hogy teli torokból: megint lecsó?

Ès kibacta az ajtón. Neki a kerítésnek.

Úsztam a lecsóban,de majd meg fulladtam a röhögéstől!

2022. máj. 26. 07:36

Egyik karakan dednagyanyamat a 4 fia kritizalta amig a verandan a retest nyujtotta. "Ott lyukas, ott nem nyulik.' Felbta a felkesz tesztat a gerendara, 'nesze nektek retes." Es otrhagyta.

Ez valamikor a '40-50-es evekben volt, amikor ott bekotott viz sem volt, es a piskotahoz kezzel verte a habot.

30. Scherlock (válaszként erre: 26. - Soufflet)
2022. máj. 26. 07:36

Persze, ki.


Most írjuk ide, váljon el? :/


Persze, ennek sanyi, el fog válni, ha belátja, ha meg nem, marad a langyos fosban.

2022. máj. 26. 07:34

Borítanám a fejére a lábast. Tálalással is baja van? Szedjen magának. Más a baj, csak erre fogja a h.lyéje. Annyira nem pöcsös legény, hogy eléd álljon és elmondja az igazat.

Te meg miért hagyod magad? Az eszem megáll. Tudod ki rágná magát.

28. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 07:28
Szia! A férjed nem normális, és sajnos nem is szeret valószínű igazán, mert különben nem a főztöd lenne a központi témája. Dühkitörés egy kaja miatt? Ha egy számára nem finom kaja ennyire kiborítja, akkor dühkitörés helyett mutassa meg, hogy ő mit tud. Először is, beállhat ő is a konyhába főzni, vagy Neked segíteni. Ha nem teszi, akkor örüljön, hogy főzöl rá, és köszönje meg. Tudod mikor főznék neki ennyi basztatás után.
27. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 26. 07:28
A főzés csak kifogás, alapjaiban reng az egész.
26. Soufflet (válaszként erre: 18. - Scherlock)
2022. máj. 26. 07:27
Fact pszichologus! Fel el utan X ev utan, ha valaki egy megszokotatt kritizalni kezd, ott kilog a lolab. Valami mas baj van. P.u.-et emlitette.
25. globus (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2022. máj. 26. 07:26

Megkérdezem, de mindig azt mondják, nekik mindegy...😁 Hát ha mindegy, akkor sóska, spenót, kelkáposzta. Mire "miért pont ezt?"

Legközelebb megmondjátok.

Szerencsére minőségi kritika nincs, abba..na be.

24. Soufflet (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. máj. 26. 07:24
Ugye, hogy ugye? ;)
23. Soufflet (válaszként erre: 7. - Tuskoledi)
2022. máj. 26. 07:18
Torje nyakat-labat, mert egy felnott ferfi gorombakodva ehsegsztrajkkal (vagy azt szimulalva?) elvonul, es nem nyitja ki a teli hutot?
2022. máj. 26. 07:18

Gyűlölök főzni!

Oké,nàlunk nincs ilyen gond,minden finom,minden jó,de bizony ha nem mondanak semmit hogy mit főzzek akkor azt eszik amit kapnak. Nem tetszik?? Oda lehet àllni ès meg lehet csinálni!

Egyszer kritizàlna!

Utána meg lehetne mutatni..

Miért nem àllsz a sarkadra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook