Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A császármetszés vagy a sima szülés az előnyösebb és miért? fórum

A császármetszés vagy a sima szülés az előnyösebb és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
41. youlcsi (válaszként erre: 39. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 23. 08:46
nővéremet ugyanúgy hívják, mint téged :D
40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 23. 08:46

nem volt ok programozott császárra... nem hagytak szenvedni, nagyon gyorsan ment minden. 7kor oxitocin, 10kor burokrepesztés... lényegében csak innentől van a vajúdás.

13:50kor pedig kiemelték a babámat.


a baj az elhúzódó kitolási szak (ez mondjuk tartott majd 2 órát a "még 3 nyomás" helyett), magas vérnyomás, vesegondok (lényegében toxémia), el-eltűnő szívhang, magas-egyenesállás... és ami már csak műtét közben derült ki (és ezt semmivel nem tudják terhesség alatt nézni), hogy mindössze 20 cm köldökzsinórunk volt... szóval ha hagytak volna szenvedni, és ott szakad valami, lehet mindketten ottmaradunk :/


de egyébként le a kalappal az egész team előtt!

6 szülészorvos + anesztes, fene tudja, hány szülésznő, ápolónő, asszisztens, műtős, csecsemős... ennyien még sosem ugráltak körülöttem...

39. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2011. márc. 23. 08:32
Ezek után megértelek. Éppen ezért nem értem miért erőltetik ennyire a normál szülést. Valószínűleg, ha neked is programozott császár lett volna, és nem élted volna ezt át, akkor másképp vélekednél. Szörnyű lehetett.
38. youlcsi (válaszként erre: 24. - Kismanó86)
2011. márc. 23. 08:27

EDA sajnos nem mindenhol elérhető :(

normál szüléshez nem minden kórház tud aneszteziológust biztosítani.

2011. márc. 23. 08:26

én egy gyerekkel csináltam végig mindkettőt.

tolófájások, baba már majdnem kint (orvos már a haját fogta), baba elakad, sürgős császár altatásban, de amíg nem altattak (kikötözés, anesztézia megérkezése, stb), addig folyamatosan jöttek a tolófájások...

igaz, a császár megváltás volt (már könyörögtem, hogy vigyenek és vágjanak fel), de az altatás miatt utána borzalom volt... nem is gondolkozok kistesóban...


szóval ha bmelyik komplikációmentes (akár normál szülés, akár programozott császár), akkor azzal biztos nincs gond, de amikor futócsászár van, akkor azzal már előtte/utána is szenved rendesen az ember :/


ennek ellenére 6. napon varratszedés, majd délután haza a babával... műtét után 16 nappal nem is látszott rajtam, hogy terhes voltam... nővéremet császározták (programozott... ha neki bki garantálja, hogy mind csaszi lesz, szül még 10et :)), mentem be hozzá az őrzőbe :D


3 hét múlva a seb begyulladt... AB, ami szoptatás alatt nem a legjobb... bár tudom, a gátseb is begyulladhat...


lényeg a lényeg:

imádtam babás lenni, imádom a fiamat... de a következőt szülje meg más! akármilyen úton is...

36. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 33. - 2e0264df59)
2011. márc. 23. 08:23
Köszi a biztatást, jól esett. Végre valaki nem támad azért, mert nekem nem volt jó élmény a szülés. Igenis nagyon félek tőle, nem hiszem, hogy újra át akarnám élni.
35. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 31. - Ritmus)
2011. márc. 23. 08:21
Németországban lehet kérni, én itt fogok szülni.
34. 2e0264df59 (válaszként erre: 32. - Kittidora)
2011. márc. 22. 23:06

ez az amire én nem mernék vállalkozni, császár után szülés....


Vajúdtál a császárt megelőzően valameddig?

33. 2e0264df59 (válaszként erre: 30. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 22. 23:04

az első nekem is az volt, rászántam magam a másodikra az pedig számomra az álomszülés volt :-)


az orvosom azt mondta (ő volt az elsőnél is), hogy higgyel el, a második babák gyorsan és könnyen születnek. Nem hittem el, de igaza lett.


Fel a fejjel!

2011. márc. 22. 22:07
Császár volt az elsö,nem szeretnék még egyet.Most várom a másodikat,minden nap imádkozok,hogy simán megszülhessem,nem biztattak jóval,mert ez a babó is nagy lesz.A remény hal meg utoljára.
31. Ritmus (válaszként erre: 18. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 22. 20:03
A császárt csak úgy nem lehet kérni, bizonyos okoknak kell fennállni, h így történjen a szülés. Én cukorbeteg, pajzsmirigyalultermelős, terhességi toxémiás voltam a 35. héten, a vérnyomásom már nem tudták kontrollálni, mindez nem volt elég a császárhoz. Megindították a szülést, pedig azt mondták, 10% az esély, h meg is indul. Nem is indult meg. No ez volt az a momentum, ami már elég volt nekik, h 6 óra múlva császárt kapjak (ha nem lett volna fogadott dokim, akkor még 12 órát próbálkoztak volna, és csak akkor kaptam volna császárt)
30. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 29. - Kismanó86)
2011. márc. 22. 18:39
Mindegy, nekem egy rémálom volt a szülés és nem szívesen élném át így még egyszer.
29. Kismanó86 (válaszként erre: 25. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 22. 18:12
Hát úgy el is hiszem.
28. 2e0264df59 (válaszként erre: 25. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 22. 18:07
én sem kaptam fájdalomcsillapítót egyik alkalommal sem
27. 2e0264df59 (válaszként erre: 21. - 864c5534c9)
2011. márc. 22. 18:05
Császárban nincs tapasztalatom, de első szülésem után hónapokkal épültem csak fel, a másodiknál 2 órával szülés után a saját lábamon egyedül mentem pisilni
2011. márc. 22. 17:52
Igen , nem vagyunk egyformák, sok mindentől függ, hogy épül fel az ember bármelyik módon szült is.
25. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 24. - Kismanó86)
2011. márc. 22. 17:51
Sajnos én semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam. Mindent éreztem, ráadásul nem vagyok nagy darab, a baba meg elég nagy volt. Szóval nem bírnám ki még egyszer, de a szemem miatt nem is engednék.
24. Kismanó86 (válaszként erre: 18. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 22. 17:49

Az EDA csodákra képes. :-) (tapasztalat)

Nekem jó élmény maradt a szülés, pedig nagyon hosszú volt. A vajúdást nagyon megkönnyítette az EDA, a burokrepesztés nekem nem fájt jobban, mint egy vizsgálat. Amikor meg már lehetett nyomni, az olyan megkönnyebbülés volt. :-)

A gátmetszést éreztem, de nem fájt túlságosan, a varrásnál kaptam oda szurit, amitől azért éreztem, de nem volt veszélyes.

Másnap már keresztbe tudtam tenni a lábamat, harmadnap már törökülésben szoptattam. :-)

2011. márc. 22. 17:48
Én mondjuk a második kisfiam születésénél, már úgy voltam vele, hogy csak lenne már kint, úgyhogy lehet, hogy utánna jobban fájt mindenem, de akkor nem volt más megoldás csak a császározás.
22. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 21. - 864c5534c9)
2011. márc. 22. 17:48
Igazad van. Örülök, hogy így vélekedsz.
2011. márc. 22. 17:46

Én császárral szültem.

Fájt az első napokban a helye, de már 2. naptól nem kértem fájdalomcsillapítót, mert nem volt vészes..

Jöttem-mentem, nálam volt a fiam. Tudtam szoptatni, szóval nem volt gond...

Hallottam viszont, hogy másnál voltak komplikációk császár után, s nehezen viselte az utána következő napokat..A nő szervezetés múlik, s a doki ügyességén...


Húgom természetesen szült 2 hónapja, viszont még mindig fájdalmas neki az ülés. Kerékpározni egyáltalán nem tud, mert úgy fáj neki, ha felül.

Túl szorosan varrták össze a belső repedéseknél, s feszül neki.

A nőgyógyásza próbálja tágítani(vhogy így mesélte a húgom).

Ha innen nézzük, akkor én jóval hamarabb felépültem a császár után - 1 hét után már szinte nem is éreztem a helyét, csak tompán -, mint ő a természetes szülés után..

Csak hogy írjak pozitívat a császározásról..:DDD


De mégegyszer hangsúlyoznám: szerintem a legeslegfontosabb, hogy minden rendben legyen, akárhogy szül is az ember..Sajnos mindkét szülésnél adódhatnak komplikációk, mert akárki akármit mond, mégiscsak veszélyes dolog, mégha a nő "erre lett is teremtve"...

20. e705905164 (válaszként erre: 14. - Kismanó86)
2011. márc. 22. 17:43
régi szép idők:DD
2011. márc. 22. 17:43
igen, esete válogatja mi rosszabb vagy jobb
18. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 12. - Hajini)
2011. márc. 22. 17:42

Végre valaki, aki nem rosszakat ír a császárról. Én természetesen szültem, és soha többet. Nagyon megszenvedtem, a vajúdás, a burokrepesztés, a szülés, a gátvágás mind borzasztó volt. Nagyon nehezen épültem fel, ráadásul a szemem megnyomódott, bevérzett. Két hétig hajolni sem emelni nem tudtam.


Most jutottam el odáig, hogy bevállalnánk egy második babát, de félek a szüléstől és valószínűleg kérni fogom a császárt.

2011. márc. 22. 17:41

Volt mindkettőben részem,egyik sem volt rossz élmény.Ha indokolt akkor császár.

Nagyon hamar gyógyultam,a vágásom nem látszik.

2011. márc. 22. 17:40

az az előnyösebb ami az adott esetben jobban biztosítja a baba és az anyuka egészségét.


nekem az elsőnél császár lett volna ideálisabb, de akkor kimaradt volna a fantasztikus második szülésem

2011. márc. 22. 17:40
Nekem az első kisfiam normál módon született, a második kisfiammal hiába szenvedtem végig egy egész éjszakát még sem tudott kibújni végül és meg kellett császározni, normál szülés után 2-3 nappal már szinte szaladtam, császár után 2-3 nappal felkelni is nehéz volt, és még két hét múlva is csak lassan bírtam menni, és 5-6 hónap múlva is sokszor azt éreztem hogy viszket a heg és érzékeny, persze azért ez elmúlt azóta.Úgyhogy egyértelműen jobb a sima szülés, bár lehet , hogy akkor épp nem szenvedsz annyit ha megcsászároznak( bár én jól megszenvedtem előtte, de azért nem mindenki jár így) mint a normál szülésnél, de utánna sokkal tovább tart a gyógyulás, nem is beszélve arról hogy a tejelválasztás is nehezebben indul meg, legalábbis nálam így volt.
14. Kismanó86 (válaszként erre: 5. - E705905164)
2011. márc. 22. 17:35
Nincs már varratszedés, felszívódnak. :-) (nem olyan rég volt)
2011. márc. 22. 17:34

Nem attól anya egy anya hogy hol jön ki a gyermeke...


Jó lett volna természetesen szülni, de nem úgy adatott. Van, hogy nem az a fontos, hogy mi az előnyös. nekem kicsit hiúsági kérdésnek tűnik az előnyös szó miatt ez a kérdés! Vagy rosszul értem?

12. hajini
2011. márc. 22. 17:34
én nagyon féltem, nem akartam császárt. 42. héten befektettek, 4x ajánlották fel, h kiszedjék a fiamat. nem akartam, aztán mikor beindult a szülés beszorult a fiam. 7óra szenvedés a semmiér. megcsászároztak. másnap a saját lábamon mentem mindenhová. semmi gáz nem volt. 5 nap után hazajöttünk, kapocsszedésre kellett visszamennem, ablakot 2 hét után már pucoltam. alig látszik. sok ismerősöm van, akinek az orvosa kituszkoltatta a babát, akik az intenzíven kötöttek ki. én a 2.at eztán úgy szeretném.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook