Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A császármetszés vagy a sima szülés az előnyösebb és miért? fórum

A császármetszés vagy a sima szülés az előnyösebb és miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
101. nikletty (válaszként erre: 96. - Nikletty)
2012. júl. 27. 19:52

hatalmas élmény volt nekem hogy szülés után rám tették a kicsit, császárnál csak megmutatni tudják,meg el nem tudom képzelni milyen lehet... én örülök, hogy része lehettem egy folyamatnak, ahogy bentről kijött a kicsim... császárnál fura lehet, hogy bent, alszol egyet aztán meg kint...


szóval ha nincs ok császárra, szerintem ne

2012. júl. 27. 19:50

Szia!


Nekem sajna nem adatott meg, hogy simán szüljek, de ha lehetőségem lenne rá, akkor inkább így szeretném. A fiam harántba feküdt, így császár lett. Jelenlegi terhességem meg a sok műtét miatt szintén császár már alapból a hegek miatt. Bár az igaz, hogy a sebészem azt mondta, hogy inkább sima szülés lenne jó, de az előző császár eldöntötte, hogy ez is az lesz.

Egyébként mindegyiknek meg van a pro és kontra része. Ha simán szülnél igyekezz, hoyg ne kellje vágni (intimtorna jó lehet rá), mert utána fájóbb a felépülés. A császárnál meg a seb gyulladhat be és nem minden kórházban tesznek be drain-csövet, hogy a felesleges cucc kifolyon.

Nekem begyulladt a sebem, de ahogy felkelhettem baba-mamás szobában voltam és egyedül csináltam mindent a fiammal. Most is így tervezem, ráadásul itt a babát meg sem kapjuk császár után.

99. Kangaroo Island (válaszként erre: 97. - Kangaroo Island)
2012. júl. 27. 19:50
a faros mellett természetesen más tényezők is közrejátszhatnak, de a lényegen enm változtat a véleményem
98. Babeck (válaszként erre: 94. - Babeck)
2012. júl. 27. 19:50
Úgy értem ha orvosilag nem indokolt a császármetszés.
2012. júl. 27. 19:49

természetes szülés


de ilyen nincs, hogy döntened kell szülés előtt, max ha faros a baba akkor vagy megpróbálod vagy nem, de csak "heccből" nehogymár választhasson az ember.


Én biztos át szeretném élni a természetes szülést a második gyerekemnél.

2012. júl. 27. 19:49

Szia

sima, ha fizikailag, egészségileg semmi akadálya, kockázata nincs


sokkal könnyebb és gyorsabb a felépülés utána - szerintem, nekem szobatársamnak pl fájt a hege a szoptatási pozícióban pont, s ha sikerül a gátvédelem is esetleg, akkor még arra sincs gondod, meg cefet érzés lehet mozdulatlanul, tehetetlenül feküdni míg ki nem megy a szuri hatás... én szülés után aznap délután már toltam ki a babám a nagyszülőknek megmutatni egy császáros még kókadozik...

2012. júl. 27. 19:49
Természetesen a természetes szülés!!!
94. Babeck (válaszként erre: 89. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 27. 19:48
Hüvelyi, mindenképp.
93. Kata 1977 (válaszként erre: 89. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 27. 19:47

Dönthetsz,hogy hogy szeretnél??Vagy van valami oka is amiért felmerült a császár?

Ha semmi baj,mindenképp simán szülj!!!

2012. júl. 27. 19:47
Neked kell döntened?
91. r-iett
2012. júl. 27. 19:47
Sima szülés
2012. júl. 27. 19:47
Természetes szülés,egyértelmű.
2012. júl. 27. 19:45

Szeretném a véleményeteket kérni ebben a témában, elsősorban azokét akiknek van már ebben tapasztalata. Én először szülök, nem tudom mire számítsak, de rövid időn belül döntenem kéne.

Köszönöm mindenkinek.

Móni

88. Gavrilo1 (válaszként erre: 87. - Youlcsi)
2011. márc. 29. 16:18
A körülmények kb. olyanaok mint itthon, csak a felfogás más. De mint írtam ugyan szerbiában nemtudom teljesen, de Boszniában hasonlóan csinálják a dolgokat a császárral mint itthon.
87. youlcsi (válaszként erre: 67. - Nana22)
2011. márc. 29. 15:57

no! mi ez a hangnem! azért állítsd már le magad!

sem a neved, sem az adatlapod nem sugallja, hogy honnan vagy... meg amúgy is: a szerbeknél sem 19. századi körülmények vannak!

86. Kriszti0711 (válaszként erre: 84. - Nana22)
2011. márc. 29. 12:59
Nekem 3. napra indult be igazán. Második nap már volt egy kis előtejem.
85. Gavrilo1 (válaszként erre: 84. - Nana22)
2011. márc. 29. 12:46
Szerintem ez is alkat kérdése, de általában nehezebben indul be.
84. Nana22
2011. márc. 29. 12:45
Különben a császármetszet anyukáknak egyből megindul a teje?cs kiváncsiság...
2011. márc. 29. 11:33
Szerintem a császár-nem császár nem lehet döntés kérdése. Csak akkor legyen császár, ha orvosilag okvetlenül szükséges. A lent leírt vajdasági körülmények között meg aztán főképp. Az a baj, hogy az orvosok már császároznak ha kell-ha nem, mert az megvan félóra alatt, aztán mehetnek haza, kisebb a rizikó is az ő szempontjukból. Nekem az első szülés volt császár, mondták, hogy akkor a többi is az lesz. Sokat olvastam utána az Interneten, hogy csak az, hogy korábban császár volt, nem indokolja hogy a többi is az legyen. Így én ragaszkodtam a normál szülés megpróbálásához, mivel a 2. baba nem volt farfekvéses. Meg is szültem problémamentesen normál úton. ÖSSZEHASONLÍTHATATLANUL JOBB a normál szülés, mert még ha nem is kapsz fájdalomcsillapítót, akkor is a fájdalmaid egy két napig tartanak csak, a császár pedig egy komoly hasi műtét, amiből hosszú hetekig tart felgyógyulni (miközben gondoznod kell az újszülöttet) és szövődményei is lehetnek.
2011. márc. 29. 10:36

Sziasztok!

Nekem novemberben volt császárom, nem így akartam, de ez lett a vége. Én a császárt nem nevezném előnyösnek, persze az egészségünk szempontjából tényleg ez volt a legelőnyösebb. De az utána következő napok, hetek egyáltalán nem nevezhetőek szerintem előnyösnek. Egyedül egy újszülöttel, frissen műtött hassal nem volt leányálom az első 1 hónap. Aztán könnyebb lett ahogy gyógyult a sebem.

Én egyébként péntek reggel szültem és hétfőn már haza is engedtek, nem tököltek, pedig mikor magamhoz tértem az intenzíven azt hittem, hogy 1 hétig tuti bent leszünk a kórházban, de szerencsére nem így lett.

81. Nana22 (válaszként erre: 80. - Gavrilo1)
2011. márc. 29. 10:36
Verbászon ez a divat van...ott tettem le a gyakorlatit 6hónapig és ott is akarok szülni...Banja Luka egy kicsit lejebb van tőlünk úgyh nem tudom h ott mi a szokás...
80. Gavrilo1 (válaszként erre: 71. - Nana22)
2011. márc. 29. 08:44
biztos vagy benne?! Barátosném 2 éve szült Banja Lukában sürgősségi, életmentő császárral és neki 2 nap volt intenzíven (mivel nagyon sok vért vesztett, mert levállt a méhlepény) Utánna kitették a sima részlegre és 5. napra hazaküldték őt is.
79. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 77. - Nana22)
2011. márc. 29. 08:27

Tudom, vagyis gondoltam, hogy magyar vagy, csak sajnos a körülmények mások. Nekem is vannak a vajsaságból ismerőseim, sőt nagyon jó ismerősök, ugyanis itt élnek ők is Németországban, onnan valók. Sűrűn összejárunk velük. Ők szoktak oda hazamenni, mert a férfi édesanyja és két nagy gyermeke is ott él.

Ők is mesélik, hogy sajnos el van maradva az ország.

78. Nana22
2011. márc. 29. 08:08
De persze ha megszülök és minden rendben van akkor max.4 napot lennék a kórházba...
77. Nana22 (válaszként erre: 75. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 29. 08:06
Valahol én is magyar vagyok és nem szeretem azt a kifejezést h Szerbia mert mondjuk mink vajdaságiak vagyunk de nem tehetünk ellene semmit...Ezzel egyikünk sem dicsekszik h de jó én Szerbiába élünk,de szerintem nem is ez a lényeg.
76. Nana22 (válaszként erre: 73. - Verosz)
2011. márc. 29. 08:04

Igen,persze nem rögtön másnap-harmadnap,de nálunk valamikor a 4.nap ülhetett fel az ágyon a kismama és cs azutáni napokon kisérgettük h megtudjon indulni.És a babákat is behozták 2-3percre megmutatták h ez van és vitték is vissza...na mindegy nem akartam vitát nyitni.

Nálunk még nem jött fel az a divat sem h az apákkal együtt szüljünk,de jól van mindenhol más a szokás...

75. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 74. - Nana22)
2011. márc. 29. 08:03
Hidd el nem akartunk piszkálni, csak nem értettük, hogy miért írtad ezeket, hiszen Magyarországon mások a tapasztalatok. Ha leírtad volna még az elején, hogy Szerbiáról írsz, akkor valószínűleg másképp reagáltunk volna rá.
74. Nana22 (válaszként erre: 72. - Kisszsuzska83)
2011. márc. 29. 08:00

Nem tudom nem én osztom a szabályokat,ez van!Gondolom azért m ez Szerbia itt mindent másképp van!:(


Nem szeretem mikor kielemezik a szavaimat tudom mit irtam és miért irtam én sem elemezgetek senkit és piszkálódok!


Köszönöm az eddigi válaszokat!

73. verosz (válaszként erre: 60. - Nana22)
2011. márc. 29. 07:58

Ezt az ágytálazásos dolgot a császárra írtad?

Nálam ilyen nem volt,11.20kor megszületett a kislányom,délbe kitoltak az őrzőbe,ott kaptunk csészébe,szívószállal teát,oda hoztak a lányomat ott együtt voltunk 3ban.Aznap feküdtem,másnap reggel mennünk kellett tussolni,katéter volt bennem asszem még azon a napon.Onnantól kezdve mászkáltam,na jó nem gyors tempómban:-)de se meztelenül nem feküdtem se én se a többiek,én konkrétan minden reggel átöltöztem tréning ruhába,mert az egész napos pizsi miatt betegség tudatom lett volna.

Biztos van aki nehezebben viseli,de a mi kórtermünkben mindenki mászkált,igaz nyögtünk párat mikor az első felülés volt az ágyban.

72. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 71. - Nana22)
2011. márc. 29. 07:57
És miért van ez? Én Németországban élek és tudom, hogy itt még annyit sem kel a kórházban lenni, mint Magyarországon. 3-4 nap és hazamehetsz, ha minden rendben van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook