Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Volt valakinek 3 császármetszése?Nekem 1 sima és 2 császár volt de pár év múlva szeretnék még egy babát. fórum

Sziasztok!Volt valakinek 3 császármetszése?Nekem 1 sima és 2 császár volt de pár év múlva szeretnék még egy babát. (beszélgetős fórum)


1 2
45. briszen (válaszként erre: 41. - Monika40)
2011. ápr. 18. 16:06
Szia Mónika.Érdeklödni szeretnék,hogy milyen volt a 4.terhességed.Nem volt nehezebb mint az elözö 3?Nekem is volt 3 császárom.Szeretnénk megint egy babyt.De nem tudom mennyire veszélyes.Végül is beszéltem orvossal ,azt mondta nyugodtan lehet,mert a mostani császár már nem olyan mint a régi,mikor hosszába vágtak.Vettem 1 tesztet pénteken pozitiv.Vettem ma is 1 tesztet az meg negativ.Nem tudom most mi van.Tudsz nekem valami jót mondani?Kőszőnőm szia briszen
2011. ápr. 18. 15:56
3 csaszim volt, mi a kérés?
2011. ápr. 18. 15:54
Szia.Igen, nekem volt már három császárom.Hála az égnek minden rendben volt.Semmi komplikáció nem volt.Mondhatom,hogy hamarabb felépültem,ill hamarabb lábra álltam mint elötte.Sokkal kőnnyebben viseltem.Nem volt vészes mert tudtam mi miután-hogy következik.Szia Briszen
2011. márc. 13. 18:28
3 császárom volt, a legutolsó két éve. Már féltem egy kicsit, amiatt, hogy a harmadik, de nem volt baj. Sokkal gyorsabban gyógyultam, mint az első kettő után, pedig jóval idősebb voltam. Az első hét nagyon vacak volt, de ezt te is tudod.
2010. nov. 18. 19:18

Szia!

Nekem 4 császármetszésem volt, az első és a második terhességem végén muszáj volt a műtéti befejezés, a harmadiknál és a negyediknél pedig már automatikusan császároztak.

40. mó73
2010. nov. 4. 17:21
szia, nekem 3 sima volt és 2 császár. jó lenne még egy,de mivel nem javasolta a doki a 2.császi után nem merem! hát a 3. életveszélyes lenne,inkább nem kockáztatok,elég a 6 gyerkőc...
39. bujuli
2010. ápr. 4. 21:45
Köszönöm, Kriszta az együttérzést. Nekem is volt 3 éve hasonló esetema legkisebb gyerek előtt, de az nem viselt meg ennyire, mivel max. 3 hetes voltam, mire kiderült, 3 nap után el is vetéltem. Neház most, de majd remélem, a testi tünetek után majd minden rendeződik. Kellemes húsvétot mindenkinek!
38. Kriszta0930 (válaszként erre: 37. - Bujuli)
2010. ápr. 4. 08:36
Szia!Nagyon sajnálom ami történt veled!:,(Együtt tudok érezni veled,mert nekem 2007-ben volt egy Missed ab-om nem vert 9hetesen a picim szive és kürettel eltávolitották!:,,,(Nekem csak pici szúró érzésem volt,de lelkileg nagyon megviselt!:(Ő is nem várt baba volt!De 1évre rá megint terhes lettem és a pici drágám már 17hónapos!:)Sok erőt a feldolgozáshoz és egészséget,sikert a következő terhességhez!!!Kellemes Húsvétot Nektek!
37. bujuli
2010. ápr. 3. 07:17

Sziasztok!

Sajnos elvetéltem, iszonyú kínok között kedden és szerdán. Szerdán este küretet végeztek, mivel sok minden maradt vissza. Bár nem várt baba volt, mégis nagyon megviselt. A doki szerint rossz beágyazódás miatt. De a kétszeres császármetszés miatt vígan vállalhatok még szerinte. Áldott húsvétot mindenkinek, üdv!

36. bujuli
2010. márc. 23. 15:26

Sziasztok. Voltam tegnap a dokinál, megvan a baba, jó helyen van, a hegvékonyodásra ugyanannyi esélyem van, mint előzőleg, figyelni fog rá. Ami viszont meglepett, két héttel kisebb, mint ahogyan az utolsó menzesztől számoltuk, vagyis még csak hat hetes, ezért szívhangot még nem keresett, de azt mondta nyugi, egy élő embrió petezsákja olyan, amilyennek látszott. 5 hét múlva kell mennem legközelebb. Szóval azt mondta a doki, nem kell jobban aggódnom, lehet, hogy el sem vékonyodik, viszont, mindenképpen császár lesz.

Minden jót nektek!

35. bujuli (válaszként erre: 34. - Tamianyu)
2010. márc. 15. 11:28
MAgánrendelőbe járok, ott van igazán lehetőségem a pontos diagnózisokhoz, nekem megér havi 9 ezret, hogy biztonságban tudjam magunkat.
34. Tamianyu (válaszként erre: 33. - Bujuli)
2010. márc. 14. 18:01

Amikor terhes leszel minden uh-n nézesd meg a heget.Nálunk nem nézik csak 36 hetesen a kötelező uh-kon.Jobb félni mint megijedni.Senki nem gondolná magáról,hogy Ő is lehet az az 1-2% akivel baj lesz.

Nálunk nagyon hanyagul állnak a kismamákhoz sajnos.

Minden jót,sok sikert nektek.

33. bujuli (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2010. márc. 11. 10:40
Köszönöm szépen a válaszokat, márc. 22-én megyek az első vizsgálatra, utána majd jelentkezem, hogy mit mondott a dokim.
32. drnéni (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2010. márc. 10. 20:31
Különben nekem is azt mondta a dokim a második császár után, hogy papírvékonyságú volt a méhem a heg körül, de azt is mondta, hogy vállalhatok még. És szeretnék is.
31. drnéni (válaszként erre: 29. - Bujuli)
2010. márc. 10. 20:30
Véletlen se aggódj emiatt, ha egyszer a dokid azt mondta, mehet a következő. Nyilván nem véletlenül mondta. A tragédia lehetősége minden egyes terhességben ott van, ezt tudjuk, de nem szabad foglalkozni vele.
30. Tamianyu (válaszként erre: 29. - Bujuli)
2010. márc. 7. 22:54

Bocsánat,nem vettem észre a kérdésed.

A 30-ik hétben volt amikor alhasi panaszokkal bevitte a férje a kórházba.Nem volt annyira rosszul,hogy elájult volna vagy ilyesmi,de egyre gyengébbnek érezte magát,és egyre jobban fájt a hasa.Azt hitték a férjével koraszülés lesz.A kórházba meg sem vizsgálták rendesen,nem tartották indokoltnak,hogy behívják az orvosát.Délelőtt mentek be,csak estére lett annyira rosszul,hogy foglalkoztak vele.De arra már tele volt a hasüreg vérrel,tulajdon képen elvérzett szegény.

29. bujuli (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. febr. 27. 22:48
A kismamának szülés közben repedt meg a hege vagy előtte?
28. bujuli (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2010. febr. 27. 22:42

Sziasztok!

Hasonlóan Kriszta 0930-hoz, nekem is 1 sima szülés, két császármetszés volt. Az első császár életmentés céljából, köldökzsinór előesés miatt, a másodiknál már a 7. hónapban kezdett vékonyodni a méhfal heg. A második műtét a terhesség 39. hetében történt, 2007. december 11-én. A hegem akkor saccperkábé 1 mm volt a dokim szerint. Most pedig van egy pozitiv terhességi tesztem. A dokim semmit nem mondott a műtét után, én kérdeztem, köv. terhesség? azt válaszolta: min egy év után. Nem terveztük ezt a babát, de fogadjuk, ha jönni szeretne. Csak nagyon meg vagyok ijedve. Még dokihoz nem megyek, mert kb. 3-4 hetes lehetek, és csak a 6. hét körül kezd látszani a baba UH-on, vagy nem jól tudom? Gyermekeim súlya igy alakult: 3750, 3880 és 4300 /lány, fiú, fiú/. Szóval szerintetek milyen esélyeink vannak, hogy ne vékonyodjon a heg ezúttal? Ugyanolyan, mint az előzőnél vagy kevesebb? Az előző heget kivágták. Novemberben voltam éves kontrollon, azt mondta a dokim, hogy nagyon szépen visszahúzódott a méhem.

2010. febr. 23. 07:20

Szia,

nekem 2 sima és 1 császárom volt,de az a kisfiam megmentéséről szolt!!de nem sikerült,

NE AKARJON SZINTE MINDENKI CSÁSZÁRRAL SZÜLNI,megannyi kinlodás utána,kiszolgáltatottság és a fájdalmak,1 napig fel sem kelhetsz,mire jo ez,én mivel a 3 kisbabám nem maradt életben igy most lassan 7 honapja a történtek után és a császár után kisbabát szeretnénk,én Győrben voltam a nődokinál mert ssopronnak nem tudtam megbocsájtani a kisfiam elvesztését.Győrben az uj nődokim azt mondta mivel szültem már simán 2 gyermeket és csak 1 császár nagyon nagy az esélye annak hogy ujra simán szüljek,de én soha többé nem választanám a császárt,sima szüléseim után 4órával már kinn sétálgattam a folyoson és vártam a férjem és a látogatokat,és a szülési fájdalom semmivel sem rosszabb mint császár elött hiszen én már teljesen kitágulva elltünt méhszájjal mentem be és még is császár lett(nekem koraszülésem volt és utközben megfordult a kicsi farosra).

de egy másik portálon egy anyuka 4 császárja volt,első 2 él neki,a 3meghalt mint nálaunk,4 baba 4 honapjaára rá költözött a pocijába mint ahogy a 3 baba meghalt,és semmi gondja nem volt 3 császár után a 4kel.

2010. febr. 21. 19:51
Az biztos,hogy a sima szülés szebb élmény az első fiam 10 óra alatt lett meg de ahogy kibújt minden fájdalmat elfelejtettem!!!!:-))Gyönyörű élményként maradt meg bennem!!De azért a császármetszésnél is emlékezetes maradt ahogy megláttam a piciket!!!:-))Bár igaz az érzéstelenitő mikor kiment csillagokat láttam,de a babák feledtették valamennyire!!!Köszönöm mindenkinek a válaszokat,nagyon meggondolom,hogy belevágjak-e pár év múlva még egyszer,végül is párom mindig mondja örüljek,hogy egészséges vagyok én is meg a gyerkőcök is!!!!
25. 39ff6fe670 (válaszként erre: 12. - Kriszta0930)
2010. febr. 21. 07:48
hát ez az.. én is most vagyok 27.. 30 éves koromig meglesz valszeg a 3. is... sokan 30 felett szülnek, nehogy már ne legyek fogamzóképes 30 éves korom után! Lehet nem lesz több gyerek, de mi van ha szeretnénk?? Meg egyébként is, egyszerűen rosszul érintene, hogy többet nem lehetek terhes.
2010. febr. 21. 07:32
Szia!Nekem is mindhárman császárral születtek!Pár évvel később kivették a méhemet szintén hasi műtéttel.Szerencsére minden rendben.Az orvos aki mütött mesélte,hogy a praktizálása alatt volt egy hölgy akinek nyolc császárja volt...hát sok mindent ki lehet birni,mi anyák igy vagyunk "összereakva"..
2010. febr. 21. 01:10
Nekem kettő volt… A 2.-nál a vajúdás alatt súlyos komplikációk léptek fel. Az előző vágás hasfalon belül elrepedt, teli lett a hasüregem vérrel, eszméletemet elvesztettem és kb. 2.5 órás műtétem volt közvetlenül a császár után… a petevezetékeimet is elkötötték. Arra hivatkoztak utólag, hogy életveszélyes lenne, még egy terhességet kihordanom. Ezért nagyon javaslom, hogy alaposan vizsgáltasd meg magad, mielőtt „belevágtok”, mert jobb az óvatosság! Persze nem vagyunk egyformák és örömmel olvastam, hogy sokan minden baj nélkül túl vannak a 3. sőt a 4. császáron is.
22. cynnia (válaszként erre: 21. - 57aa4ea1e8)
2010. febr. 20. 22:29
Megértelek,mert nekem sem volt könnyű sima szülésem,"csak" 17 órás....így elhiszem,hogy 30 óra után már mindegy volt...
21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - Cynnia)
2010. febr. 20. 22:15
Biztos nagyon szép az is, de nekem a 30. óra után már mindegy volt, örültem, hogy megcsászároztak. Egy ilyen élmény után örültem, hogy nem kellett a másik kettőt simán szülnöm. A harmadiknál automatikusan volt már császár, ott egy percet nem vajúdtam, és örülök, hogy így volt. :)
20. cynnia (válaszként erre: 17. - Tamianyu)
2010. febr. 20. 22:05
Egyetértek: nincs szebb a természetes szülésnél:-)
19. daroki
2010. febr. 20. 22:01
Nálam is 3 császár volt,de a doki már a műtőasztalon azt mondogatta,hogy nem kéne már egy negyediket bevállalnom.Nem emiatt,de nem is akartam 4.gyereket.
18. cynnia
2010. febr. 20. 22:00

Nekem szintén 1sima, 2 császár. A varratszedésnél azt mondta a doki,a következő tuti császár lenne!(de nem lesz)

Nővéremnek 3 császárja volt,nem volt utána probléma,de neki már nem javasoltak többet...

17. Tamianyu (válaszként erre: 2. - Fadigflo)
2010. febr. 20. 21:51

"én mindenképp császárral szeretném megszülni: kisebb az esély esetleges komplikációra - szerintem."

Ez nagy butaság!

A császár metszés nagyon jó találmány az anya és a baba élete egészsége megmentése megóvása céljából.De ennyi,erre találték fel,és nem mint választási lehetőséget.Az elég baj,hogy vágnak sok helyen ha kell ha nem.A szövődmények kockázata pedig mind a mama mind a baba szempontjából sokkal nagyobbak mint a sima szülésnél.A császár egy nagy hasi műtétnek számít,nem pedig kis vágás.Gondolj bele,átvágnak mindent ott,hogy a babához juthassanak.

Én nagyon is érzem mindkettőt,soha nem lesz a hasam a régi.Szerintem egy kicsit tájékozódj a témában mielőtt babát tervezel.

Amúgy nincs szebb a természetes szülésnél hidd el.

2010. febr. 20. 21:47

Nekem is 1 sima volt és 2 császárom.

De én minden szülésemet simára terveztem,csak sajnos kettőnél komplikációk adódtak.

Nálunk az egyik kismama társam belehalt a harmadik babával a terhességbe,szétvált a heg nála,és nem tudták megmenteni.Az első kettőt császárral szülte,és mielőtt vállalta a 3-ik babát előtte vizsgálták azt mondták neki nyugodtan teherbe eshet nem lesz gond.Sajnos a kicsi sem maradt életbe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook