Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A cigi igaz lehet, hogy fogyaszt? fórum

A cigi igaz lehet, hogy fogyaszt? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 25. 14:42
24. NomNom
2014. júl. 24. 13:42

Pfuj... hát én voltam "kocabagós", de én csak éhes lettem tőle, mintha felnyomta volna a savamat.

Semmiképp nem éri meg dohányozni szerintem, már csak azért sem, mert a mai világban kisebb vagyon...

Abban nagyon is lehet valami, hogy aki leteszi meghízhat mert sokan kényszerből esznek pótcselekvésként.

2014. júl. 24. 09:11
Már a kérdés is feldühít!! Teljesen mindegy, hogy a cigi fogyaszt vagy nem!! Annyi szörnyű hatása van, hogy ez nem is mérhető össze! Visszafordíthatatlanul lerakódik a kátrány a tüdődben, szív- és érrendszeri problémákhoz vezethet! És nemcsak közvetlenül a tüdőben okozhat rákos betegséget, hanem másutt is a hosszú távú cigarettázás. A női szervezet erre különösen érzékeny!!!!
2014. júl. 23. 20:58
Nekem is elnyomta az éhség érzetet , de rengeteg rossz szól mellette!
2014. júl. 23. 20:49

Akik azt a tippet adják,hogy 30 év után letették a cigit és meghíztak, azt elfelejtik hozzá tenni,hogy kb. 50 körüliek, amikor már bizony lassul az anyagcsere. Ja, és a cigi elhagyás is még ráadás.


Regina! Javaslom neked mielőbb menj orvoshoz, mert a pajzsmirigy betegség is hasonló problémákat okoz.

20. Regin_a (válaszként erre: 1. - Zizi26)
2014. júl. 23. 20:20

mielőtt megszólnátok, mozgok eleget"


Az nem olyan mozgás

Nézzél körbe "gyaloglók" között mennyi elhízott van és hivatkoznak ugyanerre

Dohányozni, pláne visszaszokni, nagy marhaság volt ezért

2014. júl. 23. 19:49
Nem a cigi fogyaszt.A szervezet próbál napi szinten méregteleníteni utána,ami 200-500kcal/nap energiát éget el,attól függően,mennyit szívsz.
2010. aug. 3. 07:29
Bizony fogyaszt. Tapasztalatból beszélek. Vagy 30 évig cigiztem, aztán úgy 2.5 éve abbahagytam. Híztam 20 kilót. Viszont aki fogyni akar,nehogy hozzákezdjen cigizni! Iszonyúan nehéz leszokni róla!!
2010. aug. 3. 02:46

Sziasztok..:)

IGEN SZERINTEM A CIGIII IGEN IS FOGYASZT!!!

És aki azt mondja hogy nem fogyaszt az jó nagy HÜLYE!! Már bocsiih..xD Én fél év alatt -10 kg-ot adtam le és nem mozogtam sokat,hanem csak gép előtt ültem!!!:) Én imáádok cigiznii!!:)

Reggel felkelek egy jó kávéé egy jó cigivel..:)

Hmm.. Nincs is jobb annál :) És cigi mellett elég jól étkezem és még eddig nem látszódik rajtam!! Mondjuk mostanság vannak problémáim a szervezetemmel Pl: hányingerem,szédülök, és ideges vagyok..:) Amúgy ha 80-90-100kg vagy fölött mozogsz akkor felejtsd el hogy 50-60-70 kg leszel mert ezt cigivel úgy sem éred el !!! Max 15-20 kg adsz le és azt tartod isss!! Vagyis én így vagyok vele! De ez csak egy vélemény a millió ember közül:) Nah hellóka:))

2009. aug. 15. 23:52

Azt mondod mozogsz eleget mert 6-8 km-t gyalogolsz. Ha ennyi az egész, az semmi.

A munkahelyeden mit csinálsz?

15. oli420 (válaszként erre: 7. - 4f81244307)
2009. aug. 15. 23:14
Pontosan igy van,ahogy mondod.En orvosi segitseggel tettem le a cigit lassan mar 6 honapja,es az ilyenkor szinte "kötelezö" sulygyarapodast az orvosom is pontosan ugy magyarazta mint te.Megoldas:kevesebb kaloria,több mozgas.Mondani könnyü,betartani neheebb;Ezert kezdtem a leszokassal egyidöben a Weight Watchers dietat,eredmeny:Hizas helyett 6 kilot leadtam,ehezes nelkül.Csak ajanlani tudom mindenkinek!
14. Belana
2009. aug. 13. 08:09

Cigi nem fogyaszt a szó szoros értelmében, csak helyettesít bizonyos étkezéseket, ergo teljesen felborul az étkezési szokása az embereknek. Cigi elhagyása után azonban pótcselekvést keresünk legtöbben ez általában a rágcsálás (persze gondolom nem mindenkinél) ez is hizlalhat. Továbbá, ha valaki úgy gondolja, hogy az anyagcseréje a cigitől volt jó, akkor át kell kalibrálnia a gondolatait is, és mozgással helyes étrenddel, ami nem a nem eszünk semmit, mert hízunk lassan rendezhető a dolog.

Szerintem a sétálás is jó kezdetnek, de idővel sok mindenhez hozzászokik a szervezet, kéne néha egy intenzívebb szakasz bele, illetve otthon vagy valahol mozgatni az egész testet.

Én is hiába takarítok, mosok, főzök, jövök-megyek emeletre-emeletről, megszokott, de amikor belekezdtem a DVD-s tornában, majdnem kihaltam tőle, teljesen más jellegű egy komplett mozgás, akár irányítás alatt is (edző), mint a hétköznapi egyéb mozgásformák. És mindenki teljesen egyedi módon reagál mindenre.

2009. aug. 13. 08:06
Én is azt hittem, hogy a dohányzás fogyaszt. Fogytam is, de csak azért, mert evés helyett rágyújtottam, viszont tény, hogy soxor csak cigi és kv után tudtam nagydologra menni. Aztán kiderült kismama vagyok, leraktam azonnal, terhesség alatt kb 13 kilót híztam, most 10 hós a fiam és -2 kilónál járok, mint terhesség elején. Ok, oda kell figyelni, de nagyon örülök, hogy nem szívom, éppen holnap lesz másfél éve. A cigi árán most tornázni járok :D, tedd Te is ezt, és jók lesznek a rucik, és sok-sok folyadék, egyik ismerősöm, hasonló cipőben járt mint Te, aztán mikor rá akart gyújtani megivott egy pohár vizet, éhes nem volt, cigivágyát elfolytotta.
2009. aug. 13. 08:02
engem igen,mivel a cigi csökkenti az étvágyam...rengetegszer ehettem volna már cigi helyett,de én inkább rágyújtottam!!
11. zizi26
2009. aug. 13. 07:57

Igen, azt észrevettem, hogy az anyagcserén néha mintha teljesen leállna. Napokig nem kell mennem.

Először azt hittem, hogy ezért mert nem eszek annyit, vagy kevesebbet iszok, pedig annyira nem ettem keveset.

Most ott tarok, hogy már szinte csak 2 joghurton és egy kicsi ebéden élek, éhes nem vagyok az igaz, de mégóis amióta nem szívom hízok percről percre.

10. 707655fba1 (válaszként erre: 6. - Salabakter)
2009. aug. 13. 07:51

Ez így van.

Nem fogyaszt, csak gyorsítja az anyagcserét. Ezért van az, ha valaki letette a cigit, utána jönnek a plusz kilók, mert lelassul a szervezet anyagcseréje.


Nem a legjobb fogyókúrás módszer.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 01c8755c79)
2009. aug. 13. 07:49
Sajnos igazad van. :( A családban és ismerősök között is megtalálható a cigaretta hatása:((
8. salabakter (válaszként erre: 7. - 4f81244307)
2009. aug. 13. 07:47
Cáfolom!!!6 éve szoktam le a cigiről,láncdohányzó voltam.Azóta évről évre hízok,pedig nem eszem annyit,most +26kg-nál tartok.
2009. aug. 13. 07:44
A cigi nem fogyaszt, de az abbahagyása hizlal... ez sajna így van, mivel amikor cigizel, a szervezeted folyamatosan méregtelenít is, ehhez plusz 400 kalóriát használ el. Tehát amikor lerakod a cigit, 400 kalóriával kevesebbet ehetsz ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Egyébként az anyagcsere 5-6 hónap múlva beáll, ezért érdemes addig sok-sok gyümit, zöldséget enni, és akkor nem lesz gond...
2009. aug. 13. 07:43
A cigi biztos hogy nem fogyaszt,de ha valaki dohányos volt,és leszokik róla,hízni fog.Akkor viszont már hiába szokik vissza,attól nem fog lefogyni.
2009. aug. 13. 07:42
4. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Zizi26)
2009. aug. 13. 07:42
Régen volt ilyen reklám, hogy egy csontváz és kezében a cigeretta... :DDD .... szóval igen totálisan fogyaszt... kis tüdőrák... aztán szép karcsú lesz az ember. :o)
2009. aug. 13. 07:42

Nem, szerintem nem fogyaszt. Max. akkor, ha evés helyett szívod a cigit.

A Te esetedben a hízásodnak más oka lehet...

2009. aug. 13. 07:40
Szerintem nem. Ha tényleg fogyasztana nem lenne ennyi kövér ember a dohányosok között is.
2009. aug. 13. 07:38

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a cigi tényleg fogyaszt?

Amikor dohányoztam ugyanennyit, sőt többet ettem és sokkal vékonyabb voltam. Miért hízok?

Most hiába nem szívom és nem eszek szinte semmit, mégis percről percre érzem, hogy hízok.

Már lassan minden ruhám a kukában végezné, ha nem lennék elpakolgatós.

Kérlek, segítsetek, mert nem szeretnék ruhatárat újítani és nekem sem jó, hogy így nézek ki.

Ja, mielőtt megszólnátok, mozgok eleget, jó nem tornázok, de napi 6-8 km-t gyalogolok, mert a BKV-t már teljesen kilőttem az életemből.

Előre is köszi Zizi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook