Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A búzafű élettani hatásai fórum

A búzafű élettani hatásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
123. Erus 73
2013. ápr. 19. 13:26

Sziasztok!

Kíváncsi lennék kinél milyen hatása volt a búzafűlé fogyasztásának? Én 10 napja iszom és az elején voltak fej és egyéb fájdalmaim, no és szörnyen lusta voltam..:) Mostanra ez kezd változni...

Köszönöm

2013. jan. 2. 09:11

sziasztok

köszönöm mindenkinek ezt a sok hozzászólást az oldalon. Most szeretnék búzafűvet termeszteni itthon.

A kérdésem az lenne, hogy milyen földet használtok és hol szerzitek be?

sajnos a túl sok netes oldal közül nem tudom melyik a legmegbízhatóbb.

segítségeteket előre is köszönöm!

121. Beyatriksz (válaszként erre: 118. - Sensitiv)
2012. aug. 1. 13:57
Nálam a kézinél is habosodott, és most az elektromosnál is egy picit. Sőt rájöttünk, hogy ha lassabban préselünk vele még jobban habosodik. Ki kell tapasztalni. :)
120. Beyatriksz (válaszként erre: 119. - MaciLaci68)
2012. aug. 1. 13:56
Neked mitől lesz ilyen szép sűrű? Nálam mindig olyan riktásan nő meg, hogy kénytelen vagyok mág vásárolni mellé kész füvet, mert nem elég a napi felesemhez. :S
119. MaciLaci68 (válaszként erre: 110. - Sensitiv)
2012. jún. 1. 14:07

A búzafűből kb 0,7-es szorzóval lehet megkapni a levet. Vagyis 70 gramm fűből lesz kb 0,5dl lé.

Én egy 45x45cm-es tálcán nemrég 430 gramm füvet termeltem (170gramm magot vetettem bele). Ebből kb 300ml(3dl) lé lesz. Ezt kb 1 hétre szoktam elosztani, így naponta 42 ml jut, ami egészségmegőrzésre elég.

Néha 2 tálcával vetek, és akkor dupla lét ihatok.

Pici erkélyünk van, de a fű nem sok helyet foglal. Rossz időben behozom.

Itt vannak képek is:

[link]

118. Sensitiv (válaszként erre: 112. - Erikaszeged)
2011. máj. 12. 10:26
most láttam egy adást, amiben nem kézi hajtású gépben facsartak, hanem elektromosban, és annál tényleg habos lesz, de ez nem baj. :)
117. edusz81
2011. ápr. 19. 21:19
Sziasztok! Meg írná valaki nekem hogy kell fogyasztani Tönkölybúza füvet?
2011. ápr. 7. 09:46
nagyon, de nagyon érzékeny lettem a szagára. olyan felfokozottan hozza ki nekem az illatát. :)
115. Sensitiv (válaszként erre: 112. - Erikaszeged)
2011. ápr. 5. 13:18

nagyon ügyes vagy ha termeled is. :)

azt nem értem, h miért nagyon habos a tálban?! egy pici hab kiül nekem is az oldalfalra, de szinte alig észrevehető. a lényeg, h semmi gond nincs vele.

a géppel nem lehet gond, ha a műanyag kéziprést használod. :)amit bármelyik oldalon fel van tüntetve a neten. :)

114. Sensitiv (válaszként erre: 113. - Tyusec)
2011. ápr. 5. 13:16

mindenképpen ilyen prés a szükséges. és hogy miért? mert a többi elektromos facsarónál hő keletkezik, és az árt a búzafűlének.

az a helyzet, h az elején sokan használták még a fémből készült paradicsomdarálót, de az is rossz, mert ugye a búzafűlé reakcióba lép vele, és az is ártalmas neki. mindenféleképpen a hatóanyag pontos préselésére kell törekedni, és arra, h mihamarabb elfogyaszd. :)

113. tyusec
2011. ápr. 3. 21:18

Hali!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a speciális búzafűprést nem lehet e mással helyettesíteni? Turmix vagy más daráló ami esetleg már van a háztartásunkban vagy mindenképpen szükséges egy ilyen prés?

Köszi előre is a választ!

2011. márc. 28. 17:22
Sensitiv!Én is veszek búzafüvet és termelem is.Egyes írások szerint a napi adag (kb,0,5dl)ki jön egy közepes tálca fűből.Lehet hogy nekem a gépem nem jó, mert a tálban is nagyon habos a lé.
2011. márc. 28. 08:25

azt vettem észre, hogy a búzafű termesztésénél nagyon sokat számít a hőmérséklet. ha hidegebb az idő, akkor 4-5 nap alatt csírázott ki, ha melegebb akkor 2-3 nap lett belőle. :)

és ha süt a napocska, akkor gyorsan növekedésnek indul, és hamar szép zöld lesz. :)

110. Sensitiv (válaszként erre: 109. - Erikaszeged)
2011. márc. 28. 08:22

napi 0,5 dl búzafűlé kinyeréséhez nagyon sok búzafűvet kellene termeszteni otthon, ami sokszor megvalósíthatatlan különböző okok miatt. :)

én is termesztek, de mellette veszek is előre csomagoltat is. :) nem lehet meghatározni azt, hogy mennyi fűből jön ki a 0,5 dl, mert az függ a fű milyenségétől, azaz a magasságától, húsosságától, masszívságától. ahogy darálod, úgy a kicsorgató tálnál nézned kell a rovátkákat, hogy megvan-e a számodra megfelelő adag. :)

és az egyáltalán nem baj ha habos a csavarótestnél. :)

2011. márc. 27. 21:31
szia Olivia80! Igaz,hogy még rövid ideje "termelek" búzafüvet,de nekem nem sikerül 1/2 dl lé (és az a kevés is nagyon habos)hasonló mennyiségű fűből mint Neked! Én green star készülékkel préselem le.Mennyi fűből lesz 1/2 dl lé?
108. Sensitiv (válaszként erre: 107. - 966532bcb5)
2011. márc. 27. 08:57

nagyon szívesen. :)


amúgy én, nemcsak veszem a búzafüvet hanem termesztem is, és minden vetésem egyre jobban sikerül. nagyon életerős búzafüvet tudok termeszteni. szinte meg is lepett, hogy sokkal masszívabbra sikerültek mint ami az üzletben kaphatóak. és így sikerül spórolnom is, mert kb. a felét megtermelem egy heti adagnak.

azt tény, hogy nagyon vigyáztam a magasságára is, sokszor mérem, és amikor egyik nap elérte a 18 cm-t, akkor másnap reggel már levágtam, mert ugye még egy picit nőtt addigra. ebben az állapotban nagyon szép sötétzöld még a színe, és még nem sárgul be, nem veszti el a tápértékét.

és amikor darálom, nagyon rugalmas, erőteljes, és az íze sokkal koncentráltabb. annyira örülök neki. :) nagyon ösztönöz engem, hogy saját magam is nevelem a növényt, és fogyasztom. :)

107. 966532bcb5 (válaszként erre: 106. - Sensitiv)
2011. márc. 23. 17:30

Sensitiv !

Köszönöm az infót igazán információtartalmú választ kaptam,itt lakom a Mars tér közelében, szinte két naponta megyek vásárolni, de valószínű figyelmen kívül hagytam ezt az asztalt, méfegyszer köszi,további szép napot.

106. Sensitiv (válaszként erre: 105. - 355c725877)
2011. márc. 23. 05:20

szia kedves zsi-zsa!


szegeden a következő helyen lehet megtalálni a biopiacot:


Biopiac neve: Szegedi ökopiac Címe: Mars téri piac, 400-as asztal Nyitva tartás: Folyamatos, főleg szombatonként

Információ: Kálló Gábor helyi csoportvezető, 6723 Szeged, Budapesti körút 27/A, 62/324-383, 30/9385-641

és ezen felül a neten nézzél utána még úgy, hogy szegeden hol vannak bioboltok, mert ott megtalálhatóak az alapanyagok. :)

2011. márc. 22. 16:27
Sziasztok ! még új vagyok ezen oldalon, segítségeteket szeretném kérni,Szegeden hol lehet búzafűvet kapni, gépem már van.köszönöm
104. Sensitiv (válaszként erre: 103. - Tempest)
2011. márc. 22. 15:28

nyugodtan, hisz ez a szinted. de figyelj már oda arra, h nemcsak én hanem más is próbált már neked segíteni. gondolkozz ha nem megerőltető.

felteszel egy olyan kérdést amire te magad is tudod a választ, utána néztél, ráadásul olivía is adott neked segítséget.

itt is lett neked írva, fel lettél világosítva. minden a szádba lett rágva.

103. Tempest (válaszként erre: 102. - Sensitiv)
2011. márc. 22. 15:21
:)), szánlak
102. Sensitiv (válaszként erre: 101. - Tempest)
2011. márc. 22. 15:03
tudod, eléggé fárasztó az, h minden erőmmel megosztom a tapasztalatokat, de lusta vagy az elolvasásra. magadat járatod le, h várod a sültgalambot a szádba. minden le van írva mások által is. de a megadott linken is megtalálható minden infó, és nem is értem, h miért kérdezel olyasmit, amit már megtaláltál. tök értelmetlen.
101. Tempest (válaszként erre: 99. - Sensitiv)
2011. márc. 22. 15:00
Húha, azért azt nem gondolom, hogy ilyen hangnemben kéne értekeznünk. Ha zavar a kérdésem ne válaszolj, olvastam a 95 hsz-t, fel is fogtam egyébként, csak mivel az nem volt ott, hogy csak ez és semmi más, nem tűnt értelmetlennek a kérdés, gondoltam lehetnek alternatívák, de ha nem hát nem ezt is fogom ám. Most akkor pofonért hol álljak sorba, vagy küldöd mélben??? Legközelebb majd priviben kérdezek attól akitől szeretnék vmit, hogy ne zavarjalak az "ostobaságaimmal". Azért köszi.
100. Sensitiv (válaszként erre: 98. - Tempest)
2011. márc. 22. 14:34
igen, ez a megfelelő prés.
99. Sensitiv (válaszként erre: 97. - Tempest)
2011. márc. 22. 14:33

mi lenne ha nem kérdeznél hülyeségeket?

mi lenne ha néha nem csak kérdeznél, néznél, hanem megtanulnál olvasni?

akkor talán felfedeznéd azt, hogy már a kérdésedre ott van a válasz, pl: 95-s hozzászólásomba!


a virágföld egyáltalán nem jó!!!!! az tele van mindenféle olyan anyaggal amiben nem termeszthető a tönkölybúzafű!

98. Tempest (válaszként erre: 97. - Tempest)
2011. márc. 21. 13:55

[link]


Bocsi az előző link nem jó , szóval jó ez a prés??

2011. márc. 21. 13:53

ttp://www.naturgold.hu/buzafu/Hogyan_jutok_hozza.htm#Kézi búzafűprés


Lányok, ez a prés jóóó??? És mit jelent a speciális föld, akkor ilyen obi, meg hasonló helyeken kapható virágföld nem jóó???

2011. márc. 21. 11:56

nekem a búzafű fogyasztásánál ami roppant szembetűnő volt, hogy nagyon álmos vtam. ugyanaz ami a zöld teánál. teljesen mindegy volt, hogy fekszem, ülök, vagy megyek, még menet közben is majdnem elaludtam. ez eltartott egy rövid ideig. aztán az arcomon előjöttek a pattanások, vagy inkább nagy makeszok, amit semmivel nem lehet eltűntetni míg a tisztítás zajlik.

préselés után a pohárban lévő maradékot rákenem az arcomra. annyira feszesít, hogy nem ismerek magamra. :D :D

nem okozott hasmenést, és nem is színezte a vizeletemet és a székletemet sem. viszont a körmeim gyönyörűek. én, hyperacidos vok, sok savlekötőt szedtem, és azóta egy szemet sem veszek be. rögtön az első alkalom óta. nem fáj a gyomrom, nincs émelygésem, hányingerem stb... jóízűen tudok megenni minden kaját. és amióta elmúlt az álmosság, azóta sokmindent tudok egy nap csinálni fáradtság nélkül.

95. Sensitiv (válaszként erre: 92. - Olivia80)
2011. márc. 21. 11:50

na, rögtön gondoltam, h nem úgy megy az nálad ahogyan azt leírtad. :) a mostani leiratodból ki is derül. előszőr is az a komplett csomag amit drágán megvettél, felesleges pénzkidobás volt, mert bármelyik alkotórészét bármivel lehet helyettesíteni kivétel a préselőt. azt meg kell venni.

aztán 4 tálcád van, ami rendkívül kicsi, azon nem igazán lehet nagy mennyiséget termeszteni, kb. 100g-ot, ha nagyon dúsra sikerül. de!!! te azt írtad minden 2.nap vetsz, ami 4 tálcával lehetetlen, hiszen két hétig kell minimum nevelni a megfelelő méretig.

ha kicsire hagyod, akkor nincs benne meg még minden hatóanyag, főleg a csúcsban, ha túlnöveszted, és besárgul, akkor viszont elveszik belőle a hatóanyag, és akkor szintén felesleges.

ott már el is rontod, hogy hagyod mégegyszer megnőni és fogyasztod. mert hiába nő ki és aratod le mégegyszer, abban semmi hasznos anyag nincsen. olyan mintha meg sem innád.

a földet erősen begyökerezi, így minden alkalommal új adag földet kell alárakni, erre ügyelni kell. :)

94. Sensitiv (válaszként erre: 93. - 2bc3a3b27f)
2011. márc. 21. 11:43

előszőr is van készen vehető búzafű, ami le van vágva, előre van csomagolva, nem kell vele szenvedni. de ha termeszteni akarod, akkor konkrétan a naturgold bio tönköly búzafűmag. ez a speciális neve. ezt lehet kapni a herbaházban is, csak el van rakva, én is alig vettem észre, és eladótól kértem segítséget. most vtam ott, azért tudom 100%ra. aztán kell hozzá: vegasca földkeverék búzafű termesztéséhez, ez is naturgold termék, ami 3 literes kiszerelésben kapható szintén a herbaházban.

hidd el lehet kapni a herbaházba, csak olyan nagy terület, hogy alig észrevehető. ha bemész az üzletbe, akkor jobbra van egy beugró kis rész, ahol röntön meglátod a polcokon az üveges italokat, majd van ott hűtőpult, ahol az előre csomagolt búzafüvet árulják, és a polcok aljában vannak a magok, csak sajna sötét van alul, és emiatt nem vettem észre én sem, de segít az eladó.

de ha oda nem akarsz menni, akkor okvetlenül menj ki a biopiacra bah.csomópontnál van, a novotel előtti parkolóban, és ott lehet földet, magot is olcsón venni.

nagyon sok jótékony hatása van. én előre csomagoltat is szoktam venni, és termesztem is magamnak, ráadásul nem olyan bonyolultan mint ahogyan fent a neten található, hanem tök egyszerűen sikerül, sikerélményem van vele kapcsolatban. :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook