Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A búzafű élettani hatásai fórum

A búzafű élettani hatásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
93. 2bc3a3b27f (válaszként erre: 90. - Sensitiv)
2011. márc. 21. 11:19

sziasztok,

tudna valaki ajánlani valami helyet ahol lehet kapni búzafüvet amit majd magam nevelgetek aztán lepréeselem és iszom?

Herbaházban néztem de nem láttam, vagy csak nem vettem észre...

azt hallottam nagyon jó allergiára, meg energizál, gyorsítja az anyagcserét, de csak ha frissen eszem/iszom stb...

92. olivia80 (válaszként erre: 89. - Sensitiv)
2011. márc. 20. 00:29

Én 4 db.tálcát használok, ezek egy külön kis asztalon állnak az ablak előtt. Egy tálcányi búzafűből kb.1/2 dl búzafüvet és még egy evőkanálnyit tudok kipréselni. (a 1/2 decit issza a beteg családtagom, én pedig csak megelőzésképpen iszom az evőkanálnyit). Idővel majd persze jobb lenne növelni az adagot, akkor már kicsi lesz a tálca, és minden nap kell ültetnem. (A csíráztatóval egyébként úgy vettem észre, hogy 1-2 nappal lerövidül a folyamat). És én tálcánként 2X aratok, mert miután beért a búzafű, és megvolt az első aratás, utána 2-3 nappal (mivel továbbra is nő), még egyszer learatom. Tehát 4 tálcával 8 napra be tudom osztani. Mivel a mi közelünkben nincsen se biobolt, se herbaház, se szakember, ezért nekem az internetes rendelés volt a legegyszerűbb. Pesrze biztos lehet olcsóbban is prést találni, mert ez volt a "húzós" része a beruházásnak. A tálcák, és a csíráztató pedig- még egyszer hangsúlyozom,- néhány száz forint volt. Egy teljesen kezdőnek - mint nekem-tökéletes volt így.

De a lényeg, hogy a prés mellet valóban a JÓ MINŐSÉGŰ BÚZAMAG,és a KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ FÖLD a legfontosabb, a többi már csak "ízlés dolga".

91. Tempest (válaszként erre: 89. - Olivia80)
2011. márc. 17. 18:12
Köszi a privit is megkaptam, jövő héten szabin vagyok, akkorra tervezem az szükséges dolgok beszerzését, biztos menet közben lesz még kérdésem, ha nem baj majd "zaklatlak" még.
90. Sensitiv (válaszként erre: 89. - Olivia80)
2011. márc. 17. 13:07

totál nem vagy képben. az ilyen anyagokat vagy szakembertől kell megvásárolni vagy kimész egy biopiacra és ott. de én jelen pillanatban herbaházban vettem hozzá meg mindent.

van olyan mag, ami étkezésre csíráztatható és van olyan mag ami búzafűnek nevelhető.

ez két különálló dolog, és nem mindegy, h melyiket használod.

2011. márc. 17. 13:04

a szükséges kellékeket, felesleges megvenni. teljesen hétköznapi dolgokkal lehet helyettesíteni, és nincs felesleges pénzkidobás. egyvmi nagyon fontos a prés. de az csak és kizárólagosan csak a műanyag!

felesleges venni csíráztató tálcát, vetési tálca, öntözőkanna formájú edény. ami fontos, az a speciális föld, és a megfelelő mag.

ha nem csírákat készítesz, azaz nem azt eszed, akkor teljesen felesleges csíráztatni külön edénybe!

a beáztatás után rögtön rá lehet rakni a földre. ott is gyökeret ereszt, és ott 4-5 nap után megy végbe a csírázás. és még öntözni sem kell, hisz eléggé vizes a föld, és a letakarás miatt magában is tartja. felesleges a magvakat ide-oda rakosgatni. egy tálca, föld, és mag kell hozzá. egy lépésben el lehet végezni mindent.

nekem roppant mód sántít az általad leírt információk. ha minden 2. nap elindítasz egy ilyen projektet, akkor a szoba tele lenne tálcákkal, és az összes tartozékkal. egyenesen kizártnak tartom, hogy a megvett pici műanyag tálcákon nagy mennyiséget lehessen termeszteni. én elég nagy tálcán termesztek, és egy napi adag jön ki belőle. ez max. kiegészítőnek jó a megvett adag mellé.

88. Tempest (válaszként erre: 86. - Olivia80)
2011. márc. 15. 11:04
szia, engem érdekelni, hogy hol veszed a magot, bio piacra menjek és mondjam hogy búzafű termesztéshez kell. Még érdekelne, hogy a présből a műanyagot, vagy a húsdarálóhoz hasonló fémet vegyem inkább??? Valamint még az is érdekelne, hogy muszáj a direkt erre ajánlott dolgokat megvenni, "házilag" helyettesíthetők valamivel ezek az eszközök, pl a csíráztató, meg a tálca, meg az a kanna szerűség amibe áztatod ( azt nem is értettem igazán, hogy milyen lehet) esetleg tudsz egy linket adni, ahol megnézhetőek ezek az eszközök. Szeretnék neki fogni én is, szükség lenne rá, de most sokat nem tudok költeni rá, a prés nyilván mindenképp kell, de ha a többi eszközből lenne ami helyettesíthető az jó volna.
87. olivia80 (válaszként erre: 86. - Olivia80)
2011. márc. 15. 00:27

miután 2 napot állt a csíráztatóban, már gyönyörűen megjelennek a kis gyökerek, vékonyka fehér képződmények. Tehát effektíve a 3. nap körül teszek egy kis földet egy tálcába kb.ujjnyi vastagon, majd rászórom ezeket a csírázásnak indult magvakat, és szórok rá egy kis földet. Nagyon fontos, hogy nem szabad a csírákra vastagon szórni a földet, az a jó, ha a búzacsíra lélegezni tud, tehát csak épp hogy betakarom a földdel. Majd megöntözöm vízzel. És ennyi. Ez az egész sem több 1-2 percnél.Reggel és este egy picit megöntözöm (a legjobb spriccelni), és már másnam elindul a "szárba szökkenés". Kb.a 7.napon már 8-10 cm-re is megnő, szép sűrűre, amiből 2-3 napi adag is kijön (ha levágok a fűből, a maradékot becsomagolom, és hűtőbe teszem, amit másnap is felhasználhatok.)De azt is lehet, hogy csak egy részét "aratom le", és a többi a földben tovább növögethet-bár szerintem 12-15 cm-nél nem érdemes tovább növeszteni, mert akkor gyengül az ereje. Minden 2.nap elindítok egy újabb projektet, így minden napra van friss búzafű, és garantáltan napi össz.2 percnél több időt nem igényel az egész! Ja, és panelban lakom, mindezt az ablakomba téve művelem!

A beteg családtagomnak 2-3 hónapot jósoltak, ez volt 1,5 éve! Én nem állítom, hogy csak a búzafűnek köszönhető, hogy még szerencsére él, de mióta fogyasztja, 1000%-os a javulása, és látványos.

Szóval, én mindenkit csak bíztatni tudok, hogy vágjon bele, mert nagyon gyorsan sikerélményt ad. Nem lehet elrontani, csak akkor, ha nem jó minőségű búzafüvet vesz.

És nem utolsó sorban, kb.15 Ft-ba jön ki egy adag.

Ha lenne még kérdésetek, én nagyon szívesen válaszolok!

Remélem tudtam egy picit segíteni..

86. olivia80 (válaszként erre: 85. - Olivia80)
2011. márc. 15. 00:10

Szóval a titok: az interneten bárki megtalálhatja, hogy vannak olyan cégek, amelyek minden szükséges kelléket árusítanak a búzafű termesztéséhez. Mivel nekem semmilyen előéletem nem volt semmifajta növénytermesztésben-kivéve az otthoni cserepes virágaimat- ezért én laikus módon, egyyszerűen minden szükséges dolgot megrendeltem, amit kellett. Igaz, bele került 20.000 Ft-ba-de egyszeri beruházás volt (és ha belegondolok, hogy mennyi pénzt hagytam havonta a gyógyszertárban - 1000X is megérte a beruházás.)

Tehát: rendeltem búzafűprést (kézi), csíráztató tálcát, tálcákat a vetéshez, és búzafűmagot, földet, kimondottan jó minőségűt. (Nálunk a családban egy nagyon súlyos betegségű családtagom él, mindezt az ő kedvéért tettem, hogy tovább éljen. Ezért nem sajnáltam sem pénzt, sem időt, hogy belevágjak). Tehát, amikor meg volt minden, teljesen laikusként mindent úgy csináltam, ahogy a mellékelt tájékoztatón le volt írva. a lényeg a következő: kb. 5 ek búzafűmagot bele teszek egy műanyag, öntözőkanna formájú edénybe (amit egyébként valóban öntözőkannaként is kell használni a többi időben), felöntöm egy kis hideg vízzel, rácsavarom a lyukacsos tetejét- és hagyom 12 órát állni. Ezt mondjuk megteszem reggel 7-kor, majd este 7-örül leöntöm róla a vizet, majd megfordítom, és hagyom így is állni kb.12 órát (tehát reggel kb.7-ig, vagy amikor eszembe jut). Majd átöntöm a csíráztató tálba, lefedem, és 2 napig semmi dolgom, csak néha egy kicsit meglocsolom. Eddig ez nem bonyolult,igaz, és nem töltök vele egy percnél több időt naponta!

2011. márc. 14. 23:56

Sziasztok!

Én rendszeres termesztője és fogyasztója vagyok a búzafűlének. Saját tapasztalataimat szeretném megosztani veletek. Először is: nagyon sok tévhit kering itt ezen a fórumon a búzafűlé termesztéséről!! A legfontosabb: a világ legegyszerűbb dolga a tönkölybúzafű termesztése!!

Aki kapszulákban, és fagyasztott kockában gondolkodik, az nem csak hogy értelmetlenül költ el felesleges pénzeket, de elszalasztja a legizgalmasabb részét is a dolognak. És nem utolsó sorban a termesztés időben kevesebb, mint pl. kivenni a hűtőből egy fagyasztott búzafüvet.

Ez komoly. Számomra érthetetlen az is, hogy miért kell ezt 2x3 órában tanfolyamon tanítani, amikor egy 3 éves is tudna búzafüvet termeszteni, annyira egyszerű.

84. Sensitiv (válaszként erre: 83. - Julis11)
2011. márc. 12. 06:26

előszőr is nagyon fontos lenne azt tudni, hogy bio tönkölybúzát vettél amiből búzafű hajttatható vagy étkezési búzamagot vettél ami csíráztatható? és melyiket akarod csinálni? speciális földet vettél hozzá? vizesen tartod a földet?

ha megfelelő magot és földet vettél és locsolod, illetve sötét helyen csíráztatod, lefeded, akkor majd kb. vasárnapra lesz belőle vmi, azaz akkor kezd kicsírázni és utána még több napig lefedve tartani majd napocskára rakni. :)növeszteni és hagyni hogy gyűjtse a klorofillt.

2011. márc. 11. 20:40
Sziasztok! Én szerdán tettem a tálcára,de még nem nőt ki. Lehet valamit nem jól csináltam? Vagy a búza nem jó? Bió búzát vettem drogériából. Vagy túl hamar várnám?
2011. márc. 10. 12:33

külön kihangsúlyozom, hogy olyan íze, amitől fanyalogni, undorodni kellene, az nincs!!!!

nem keserű, nem savanyú, nincs záptojás íze mint a salvus víznek, és nincs geil íze sem ami felfordítaná az ember gyomrát. semmiféle megszokást, elfogadást nem igényel. :)

2011. márc. 10. 12:30

ez a 2. napom a búzafűlével. :) hajnalban keltem, hogy nekiálljak kifacsarni. még mindig nagyon kellemes az illata. :)

növeltem az adagot is. első nap 0,25dl, 2. nap 0,5dl. még mindig kimondottan nagyon finom az íze, és minden reggelt várom, hogy ihassam. :)

így nem szedem a savlekötőt. amit megfigyeltem, hogy a nyelvemről a lepedéket teljes mértékben eltávolította, aminek örültem.

nincs émelygésem, gyomorfájdalmam, hányingerem.

a pohárból a maradékot pedig rákentem az arcomra és a dekoltázsomra, hagytam megszáradni. még feszesebb lett a bőröm tőle. :)

2011. márc. 9. 13:11

tehát, első nap a beáztatásé.

aztán jön 4 nap mire megjelennek az első csírák.

egyáltalán nem locsoltam őket, mert vizes marad a föld.

5. nap már hirtelen gyors növekedésnek erednek, és bezöldülnek. ettől a naptól fogva spricceltem őket csak vízzel.

ettől függetlenül megvettem a búzafüvet 1200Ft-ért, és ma reggel használtam is a facsarót. nem könnyű tekerni, vigyázni kell arra, nehogy eltörjön, mert ugye műanyag.

első nap azt éreztem, hogy nagyon kellemes a búzafűnek az illata, gyönyörű a színe, és nagyon-nagyon finom az íze!!!!! édeskés.

szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy sokan hamis infókkal félrevezetik az embert, és sokan eltántorodnak a dologtól.

sokan azt mondták a búzafűre, hogy édes. NEM ÉDES!!! csak édeskés!!! és ez totál mást jelent!!!

annyira finom az íze, hogy bátran iható. olyan az íze, mintha egy finom, friss, zsenge karalábét, vagy káposztát ennél. szinte úgy kell visszafognom magam, hogy ne igyak többet belőle!

totál félrevezettek a sok bepánikolós emberek. azt mondták írtó édes, alig elviselhető, nehezen szokható hozzá, hányingert, émelygést okoz stb.... ebből egy szó sem igaz!!! semmi baj nincs az ízével!! az volt a legnagyobb hazugság, hogy borzalmas gyomorfájdalmakat okoz , mert marta a gyomrukat stb... ez egy lugosító folyadék, tehát, nemhogy nem fáj, hanem segít is!!!!

2011. márc. 7. 10:59

azt írták, hogy a csíráztatás 2-3 nap. nekem 4 napig tartott míg előbújtak. kíváncsi leszek, hogy fel tudom-e nevelni egészségesre, azaz nem fog-e penészedni stb.....

amit pedig levágottan, előre csomagolva árulnak, az írtóra drágák, főleg ha nem termelőtől és nem nagy kiszerelésben veszed. nagyon alaposan körbe kell nézni.

általában a 400g-at adják 1875 Ft-ért, de én ma 1200 Ft-ért hozom el. :)

2011. márc. 7. 10:55

nagyon izgat engem ez a búzafű dolog. ki is fogom próbálni. már megvettem a készüléket, azaz a prést. ma hozom el a búzafüvet, ami csomagolt, és még nekiálltam termeszteni is. majd leírom a hatásokat amiket tapasztalok vele kapcsolatban.


múlt héten kipróbáltam a steinberger búzafűkoktélt, nagyon féltem tőle, hogy rossz ízű lesz, de nagyon finom. az tény, hogy oltárian büdös. :D

77. zena01 (válaszként erre: 73. - 6532c775dd)
2011. márc. 5. 20:37
Sajnos búzafűhöz nem jutok. Próbáltam megtermelni, de mind tönkrement.
2011. márc. 1. 11:20

Bocs a kioktató hangnemért, fogadjátok el -ezt is- a korom kárára!

Csak csodálkozom a sok bugyuta kérdésért, amikor itt a net,ahol mindenre rengeteg/kielégítő válasz található! Az rendben van, hogy tapasztalatról kértek tájékoztatást, ezért néztem be ide, és sok más helyre én is! Egyébként a tegnapi Dollis riport miatt kezdtem nézelődni, és azt is megtaláltam, megnéztem! Nagy beruházás és nagy akarat kell, ahogy olvastam, szörnyű íze van a lének, viszont a muszály nagy úr!!!

2011. márc. 1. 11:13

A neten rákerestem, ott van oldal ahol a búzafűprés megrendelhető! Igen nem olcsó,(pill.én sem tudom +venni) de aki a meglévő darálóival próbálkozik,a FÉM alkatrészek miatt nem jó! Tudni illik már a mai világban, hogy a fém tönkreteszi a vitaminok NAGY RÉSZEt! Pl. a C vitamint, én a citromot is műanyag késse(filléres parti evőeszközből) vágom ketté és ha néhány percen belül nem kerül a szervezetedbe már megszünk C vitaminnak lenni, oxidálódik a levegőn, igaz az íze marad, savanyú.Biztos vagyok benne, hogy ez ebben az esetben is igaz!

Szóval a neten rendelhető a búza, akár a tönkölybúza magja! Csíráztatás szempontjából a legkönnyebb, legegyszerűbb!Az (bp-i) ált.iskola alsótag.ban feladat volt csíráztatni, a búzával kezdtük! (Az -Ént- a korom miatt hangsúlyoztam csak! Nem divat a gyakorlatias oktatás a mai világban!)

2010. nov. 17. 23:53

Na, holnap lesz 2 hete, hogy iszom! :)


Fogyni még nem fogytam.. de az édességet alig kívánom, helyette paradicsomot és friss zöldséget nassolnék bármikor! Ez eléggé vicces, mert nem ez a típus vagyok. A fura fejfájás elmúlt másfél hét alatt. Tényleg optimistább és energikusabb lesz az ember.. én kb 3 cl-t iszom reggel, hát néha van még a szagától hányingerem, de sokat javult a dolog..


Szerintem folytatom tovább.. klassz dolog, nem hittem volna amúgy, hogy ennyire de télen valahogy napfény energiához kell jutni! :)


Amúgy tényleg csak erős gyomrúaknak ajánlott, mert így kezdeni a reggelt valóban elszántságot igényel!!!! DE nagyon!!!


Még egy furcsaság, hogy a tejtermékek nem esnek jól, viszont a hús napi rendszerességel eszem, mint zsengébb koromban(18), ha egy nap nem eszem, nagyon nyűgös leszek. Hm de ez nyilván az én testem szükséglete, másra más vonatkozhat..


Ja még valami, ohh hát az idegrendszerem totálisan kivasalta! Megdöbbentő nyugalomra leltem. Mondjuk ez nálam némi remeteséget is takar, mert méregtelenítéskor nem bírom elviselni az ártó embereket.


Történ is egy eset, hogy megpróbáltak úgymond basztatni, és amikor már nem volt hova menekülnöm, bizony másnak kellett megvédenie.


Szóval ennyi jót tudok egyelőre mondani, már csak a füvet kéne olcsóbban megvenni..

73. 6532c775dd (válaszként erre: 69. - Zena01)
2010. nov. 12. 16:57
Határozottan nem! :)
72. Monroe (válaszként erre: 71. - Monroe)
2010. nov. 11. 16:50

Kiegészítem a feltett kérdésemet. Tudniilik pm beteg ( műtét ) után vagyok és rengeteg problémám van. Olyasmit keresek, ami nem kamu,de természetes anyag, és segít a regenelásban, a fájdalmak,a fáradtság, a zsibbadás, a hajhullás, az izületi gondok, a szív rendelenesség,a vizenyős püffedés megszüntetése és az ezzel kapcsolatos problémákban.

Tudom újra kéne születnem:-PPP, de az még nem megy, de szerenék jobban lenni.

Köszönök minden búzafüves vagy hasonló tapasztalatot!

71. Monroe
2010. nov. 11. 16:44
Búzafűvel kapcsolatos minden tapasztalat érdekelne. Segítsetek, ha kérhetem!
2010. okt. 21. 19:27
írja meg valaki, hogy csak a tönköly búzát lehet csiráztatni? kaptam bio búzát azt nem lehet felhasználni?
69. zena01
2010. okt. 20. 19:21
Érdemes fagyasztott búzafüvet venni? Ugyanolyan hatásos?
2010. okt. 20. 15:49
SZIA! ÍRD MEG LÉGY SZÍVES, HOGYAN TERMELED MEG A BÚZAFÜVET. ÉS MILYEN A HATÁSA A CSÍRÁNAK. KÖSZÖNÖM A VÁLASZODAT.
67. Szilvana (válaszként erre: 66. - Goldgirlbaby)
2010. okt. 1. 09:08

Kedves goldgirlbaby!

Köszönöm hogy megosztottad velünk a történetedet.További jó egészséget kívánok!

2010. szept. 29. 13:59

sziasztok!

gondoltam írok ide pár sort elmesélem röviden a kis történetemet,és remélem sokan elolvassátok és sok embernek hitet adhatok a gyógyuláshoz.24 éves vok.2006 novemberében mikroadenomát diagnosztizáltak nálam (tumor a hipofízisen)nagyon rosszul éreztem magamat a betegség miatt.sok minden kimaradt az életemből is emiatt,összeomlott az idegrendszerem is,munka képtelen voltam.évről-évre nőtt a tumorom,és a közérzetem szörnyű volt,sokszor az ágyból sem tudtam felkelni.évekig szenvedtem,aztán elegem lett, és elkezdtem kutatni,hogyan is lehetnék jobban.rá találtam egy oldalra ahol a búzafűről szólt minden,elkezdtem olvasgatni a fórumot és ott

az egyik sorstársamnak köszönhetően ismertem meg a búzafű jótékony hatását.ő meggyógyult tőle.így hát gondoltam kipróbálom hiszen veszíteni valóm nincs.beszereztem egy prés gépet,magokat és itthon termeszteni kezdtem magamnak.2 hétig nagyon rosszul voltam tőle,de azután egyre és egyre jobban éreztem magamat.kb bő 1 éve iszom,ma voltam MRI vizsgálaton,és alig hittem el,de meggyógyultam!ezt mind a búzafűnek köszönhetem,hiszen igazából az én betegségemből nem igazán lehet meggyógyulni,nos nekem sikerült.

bárkinek sikerülhet csak erő,akarat,kitartás és persze a búzafű kell hozzá!aki esetleg kételkedett eddig,vagy gondolkozott a búzafüvön,ne tegye csak igya,igya és igya...és a búzafű meg fogja tenni a hatását.

nagyon nehéz és kemény évek vannak mögöttem,mert a betegségem alatt szinte csak a kórházak,rendelők falait láttam,de a búzafűnek köszönhetően ma már egészséges vagyok és végre elkezdhetem élni az életemet amire oly régóta vágyom,és ezt mind a búzafű csodálatos erejének köszönhetem!

65. ace111
2010. júl. 22. 11:12

Sziasztok!

Én magam csinálom, és nagyon jó...olcsóbban bárkinek...

64. mimi10
2009. júl. 10. 07:42
Köszönöm alaposabban utánanézek mert nagyon érdekel.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook