Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A búzafű élettani hatásai fórum

A búzafű élettani hatásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
2009. júl. 9. 22:53
Te magad ülteted el. Naplóm 19-es bejegyzés. Minden le van írva. Ha van kérdésed nyugodtan keress meg.
62. c95c921ae7 (válaszként erre: 61. - Minerva223)
2009. júl. 9. 22:46
És akkor hogy lehet ehhez hozzájutni, ha ilyen gyorsan kell fogyasztani?
61. minerva223 (válaszként erre: 60. - 282baceb1f)
2009. júl. 9. 22:38

Ennél jobban én sem tudtam volna megfogalmazni:-)

Még annyit tennék hozzá:levágás után fél órán belül kell elfogyasztani, mert a benne lévő élő sejtek ennyi ideig képesek reakcióba lépni a szervezettel.

2009. júl. 9. 22:23
Többféle hatóanyagával segíthet leküzdeni a rákos megbetegedéseke.A búzafű a fűnagyságúra megnőtt (kb. 15 cm), csíráztatott, bio tönkölybúza, melyből frissen kipréselik a növényi nedveket. Ezt az édeskés, zöld levet hívják búzafűlének.
2009. júl. 9. 22:21
Szia...ha beirod a Google-ba elolvashatod...nagyon sok irás van róla és nagyon egészséges.
2009. júl. 9. 22:21

[link]


Itt mindent elolvashatsz róla! :-)))

2009. júl. 9. 22:20
Ha jól emlékszem, lúgosító hatású, itt is láttam reklámlinkjét.
56. mimi10
2009. júl. 9. 22:18
Mire jó a búzafü?
55. emagdi
2009. júl. 2. 16:38

sziasztok! és vajon ezt a tasakos "instant" búzafüvet próbálta valaki? vélemény? (buzafule.hu)


a leírás alapján nagyon kényelmesnek tűnik, hogy nem kell préselgetni, csak a tasakban levő port feloldani és meginni... csak persze kérdés hogy tényleg nem romlik-e (olyan nagyon) a hatásfoka?

54. zena01
2009. máj. 23. 19:51
Mi a véleményetek a fagyasztott búzafűléről?
2009. febr. 14. 09:05

VAN EGY NAGYON KEDVES BARÁTNŐM,ÉS SAJNOS SMS ES SCELORIS MULTIPLEX ES,NEM TUDOM HELYES E AHOGY LEÍRTAM,DE A LÉNYEG TUD E VKI VMI ALGA KÉSZÍTMÉNYRŐL,MERT ÁLLÍTÓLAG AZ HATNA NEKI?E MAILOMBA IS KÜLDHETITEK: ZITA0506@FREEMAIL.HU

KÖSZI,KELLEMES VALENTINEZÉST MINDENKINEK.ZITA

52. metre1 (válaszként erre: 51. - Ildiko1977)
2008. okt. 13. 10:29

Szia Ildikó! Nincs tapasztalatom erről, de olvastam, hogy ezüstkolloidot permetezel egy növényre, akkor nem sok esély van gombáknak (ez annak tűnik). Ez természetes megoldása lenne a problémára, mivel ez kis mennyiségben növényekben is létezik.

Ezüst kolloid-ról rövid részlet:

Hogyan hat?

Az ezüst kolloid áthatolva az egysejtű élőlények sejtfalán (baktériumok, gombák, vírusok, paraziták) gátolja azokat az enzimeket, amelyek a kórokozók anyagcseréjében részt vesznek, és azok pusztulását okozza. A vírusok fehérjeburkának szerkezetét károsítja és szaporodásra képtelenné teszi őket.


Nem ismerünk olyan baktériumot, amelyet az 5 milligramm/liter koncentrációjú ezüstkolloid maximum hat percen belül el ne pusztítana. De a gombák és a vírusok is 3-4 percen belül megszűnnek létezni, ha ezzel az anyaggal találkoznak...

2008. okt. 7. 13:42

Sziasztok!


Megint kérdeznék:

ma vágtam le friss füvet, és észrevettem hogy a föld az egyik tálban foltokban kezd penészedni. Olyan sűrű pókhálóhoz tudnám hasonlítani. Tapasztaltatok már ehhez hasonlót? Mit lehet tenni ellene, illetve az onnan vágott füvet fel lehet használni vagy dobjam ki az egészet?

50. ildiko1977 (válaszként erre: 36. - Druida)
2008. okt. 3. 13:38

Szia Druida!


Megkérdezhetem, hogy te naponta mennyi búzafűlevet iszol?

Illetve mennyire hatékonyabb a tényleges búzafűprés( kézi) mint mondjuk a húsdaráló? Érdemes beruházni rá? Tényleg több levet lehet kipréselni vele? Én eddig húsdarálóval csináltam, amihez kapcsolódik paradicsompasszirozó betét is, ezzel szépen elkülönül a fű a levétől.

49. metre1
2008. okt. 3. 13:03
Szeretném megkérdezni, hogy mi lenne ha a búzafüvet egy kis vízzel összeturmixolnám? Akkor nem kellene préselni sem.
48. zena01
2008. szept. 14. 22:19
Mi a helyzet a kapszulával? Hatásos, vagy ne is próbálkozzak vele?
47. zena01 (válaszként erre: 46. - Sam79)
2008. aug. 29. 16:47
Én is gondolkodom a búzafűlén, de honnan vegyek annyi búzát? Pár éve ültettem, de kukacos lett a földje. Azóta elment tőle a kedvem.
46. sam79
2008. aug. 6. 09:21
Sziasztok! Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy frissen préselt búzafűvet igyon, mert az 100%-os. Nem vagyok híve a fagyasztott búzafűlének, sőt kételkedek benne, de aki nem veszi a fáradságot és nem szán ennyi időt az egészségére, annak gondolom a fél megoldások is jók. Eredményes gyógyulást csak a frissen préseléstől várjon az ember. De ez az én véleményem.
45. huer
2008. júl. 20. 10:03
Ha méregtelenítésként akarom a búzafűlét használni, hány napig tartson a kúra?
2008. jan. 20. 16:12

Sziasztok!

Én most kezdtem csak a búzafüvet termeszteni és fogyasztani. Az a gondom, hogy nem tudom milyen sűrűn kell új füvet ültetni és mennyit, hogy folyamatosat tudjak napi 1 evőkanállal inni. Ha valaki tud jó magtermelőt BÁcs-Kiskun megyében azt megköszönném.

43. monee1
2007. okt. 18. 10:03
Én nem vettem prést, mert a mákdaráló is jól működik.
2007. okt. 5. 15:52
igaz az hogy a búzafűcsíra is hatékony , akárcsak a búzafűlé?
41. druida (válaszként erre: 38. - Maldives)
2007. jún. 13. 15:32
Magot már sok bioboltban lehet kapni, a prést a Herbaházban vettem, de van olcsóbb hely is.
2007. máj. 17. 11:10

Sziasztok!

Örülök, hogy egyre többen ismeritek a búzafű jótékony hatásait! Én ismerősöktől hallottam először róla és rögtön tudtam, hogy nekem is fogyasztanom kell. Édua

39. bazsiteri (válaszként erre: 38. - Maldives)
2007. máj. 16. 12:27

Éden - Baross u.78.

én nemrég rendeltem a net-en.

38. Maldives (válaszként erre: 16. - Druida)
2007. máj. 10. 20:29

Szia!Hol tudsz hántolatlan bio tönkölybúzamagot venni?

Hol vetted a búzafűprést?

Köszi

37. b.tunde (válaszként erre: 36. - Druida)
2007. ápr. 24. 17:46
Nem is a préselési idővel van a gond,hanem azzal hogyha mindennap fogyaszjuk ,akkor sokat kell ültetnünk ahhoz hogy legyen mit mindennap learatni.
36. druida (válaszként erre: 32. - B.tunde)
2007. ápr. 22. 11:30

Valóban sokat költesz az egészséged megőrzésére. Én a tizedét sem, de bárkivel kiállok bármilyen összehasonlítást egészségi szempontból. Sajnos nem mindenki olyan gazdag, mint te.

Valóban macerás a búzafüvet préselni. Sőt hosszú idő kell hozzá amíg valaki rájön a fortélyaira (2x3 órás tanfolyam alatt tanítjuk meg a gyakorlati tapasztalatok alapján kialakult hatékony és javasolt módszereket - igaz ebben benne vannak a termesztési lehetőségek is és a válasz az összes kérdésre. Termesztjük panelház egyik szobjában is. Mert van aki ott lakik és ő is helyre akarja állítani az egészségét.)

35. druida (válaszként erre: 33. - 0148b688d6)
2007. ápr. 22. 11:24

Ezt nem tudom, mert a búzafű levének hatásmegfigyelésével foglalkozom. Azzal nem, hogy ki mit hoz az igazi nevének álcája alatt forgalomba.

Van egy ún. "életpróba". Valamiről amit általában ételként fogyasztasz úgy tudod megállapítani hogy élő anyagot tartalmaz vagy halott az egész, ha elülteted a földbe. Ha kisarjad vagy reprodukálódik, akkor életet hordoz és életet adhat. Ha nem, akkor nem. Sarkítva: ha a grillcsirkét elülteted vagy a vöröshagymát, hamarosan látod a különbséget.

Ha a kapszulát elülteted vagy a búzamagot, akkor is látod.

34. 0148b688d6 (válaszként erre: 32. - B.tunde)
2007. ápr. 22. 08:07
o.k. írtam emailt. :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook