Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A búzafű élettani hatásai fórum

A búzafű élettani hatásai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
153. ba3baaabe6 (válaszként erre: 152. - Zoli74)
2014. ápr. 27. 13:20
Igen, értelek. Csak azért kérdeztem, hogy nehogy ez is csak tüneti kezelés legyen. Az okot kell megtalálni, tudod. A búzafűlé eredményességét nem is vonom kétségbe, és én is inkább a természetgyógyász vonalat pártolom.Írhatok privit?
152. Zoli74 (válaszként erre: 151. - Ba3baaabe6)
2014. ápr. 27. 13:18
Persze voltam háziorvosnál, reumatológián, sebészeten, dehát nem tudtak érdemben segíteni nekem. A gyomortükrözésbe pedig nem mentem bele, ezért inkább a természetgyógyászat felé fordultam. Érdekes, hogy ezzel a búzafűvel szinte rögtön lettek eredmények, hiszen már néhány nap után kezdtem érezni magamon a pozitív változásokat...
151. ba3baaabe6 (válaszként erre: 149. - Zoli74)
2014. ápr. 27. 13:12
Kivizsgáltattad magad?
150. Zoli74 (válaszként erre: 148. - Moonlight13)
2014. ápr. 27. 13:06
Orvosok?! Áhh, azok csak a bogyókat meg a kémiai gyógyvackokat tudják ezekre felírni, amik szinte semmit nem érnek. Bár lehet, hogy volt akin ezek is segítettek, rajtam sajnos nem.
149. Zoli74 (válaszként erre: 147. - Ba3baaabe6)
2014. ápr. 27. 13:03

Szia.

Hát elég sokminden. Pl. gyakori fejfájás, fáradékonyság, állandó rossz közérzet, gyenge immunrendszer, gyomorsav-túltengés, ízületi- és csontfájdalmak, valamint minden influenza járványba beleestem minden évben. Sőt nyáron a legnagyobb melegben is képes voltam megfázni sokszor. Végülis minden téren tapasztaltam javulást, de úgy látszik, hogy akinek ennyi probléméja van, annak még nagyobb türelem kell egy ilyen méregtelenítő kúrához, mert hosszabb távon lesz igazából csak komoly eredménye...

148. moonlight13 (válaszként erre: 146. - Zoli74)
2014. ápr. 27. 13:01

Egyébként kivizsgáltak az orvosok?

Én is kíváncsi lennék (nem olvastam mindent vissza), mi volt a problémád.

147. ba3baaabe6 (válaszként erre: 146. - Zoli74)
2014. ápr. 27. 12:46
Mi volt az alapproblémád?
146. Zoli74
2014. ápr. 27. 12:38

Sziasztok.

Újra jelentkezem. Már 5. hónapja fogyasztom a búzafüvet ill. a zöldárpát italpor formájában. Sőt közben a Puridrent is kipróbáltam, persze nem egyszerre. Hát nem tudom, még mindig érzem a méregtelenítés hatását, nem tudom mikor lesz már vége, mert már eléggé unom... :):S Csont- ill. ízületi fájdalmaim továbbra se nagyon vannak szerencsére, a fejem is nagyon ritkán fáj már. Hosszú hónapok óta nem lettem beteg, még télen a járvány alatt sem, ez is pozitívum számomra. Bár kicsit ugyan csökkentenem kellett az adagot, mert már szinte mindennapos dolog volt nálam a hasmenés, bár mint tudjuk nem mindenkire ugyanúgy hatnak ezek a szerek. Esetleg próbálta már valaki a Chlorella port? Állítólag ez még jobb, mint a búzafű ill. a zöldárpa, mert még több klorofill található benne, igaz jóval drágább is. :S

145. Davey7 (válaszként erre: 139. - Zsó60)
2014. márc. 13. 10:34

Szia,

termesztésbe kellene nekem egy kis segítség, még viszonylag új vagyok.

Hántolatlan búzafű magot vettem, nagyon nehezen akart kikelni mikor korában próbálkoztam. Kellene ezt hántolni valahogy, vagy így is ki kellene kelnie?

Kézzel jópár magot megszabadítottam tőle, és azok nagyon gyorsan és szépen fejlődtek.


Vagy a hántolatlan magot tovább kellene áztatni? Általában 1-1, 5 napot hagyom a vízben állni az elején.

144. mixboy
2014. márc. 1. 13:36
2014. febr. 15. 09:17
Továbbra is várom a választ a kérdésemre.
142. Zoli74 (válaszként erre: 140. - Zsó60)
2014. febr. 12. 16:19

Szia Zsó.


Köszönöm szépen, akkor jól tippeltem. ;-) Rendben, mindjárt olvasom is a megadott weboldalt.

Köszi.

2014. febr. 12. 16:15
Nekem lenne kérdésem: egyszerű gyümölcscentrifugán, ami különválasztja a rostot a létől, nem lehet átnyomni a füvet? Hol lehet beszerezni bio tönkölybúzát, amit elültethetnék? Mi ez a kockás sztori? A kipréselt levet jégkockaformában le lehet fagyasztani? Megőrzi jótékony hatását úgy is?
140. Zsó60 (válaszként erre: 136. - Zoli74)
2014. febr. 12. 13:37

Helló Zoli!


Amit leirtál az mind, mind a búzafűlé hatása. Igen, dolgozik a szervezet.Ha van időd olvasd el a www.zoldelixir.hut-t,de szívesen válaszolok a kérdésedre ha van.

Üdv. Zso

139. Zsó60 (válaszként erre: 138. - Davey7)
2014. febr. 12. 13:34

Igen. Én nagyba foglalkozom.Kérdezz,de ha elolvasod a www.zoldelixir.hu-t kapsz választ.

Üdv.Zso

138. Davey7
2014. febr. 5. 14:11

Hello,

foglalkozik itt valaki termesztéssel.

Én próbálkozok, de nem az az igazi.. aztán lenne pár kérdésem

137. Zsó60 (válaszként erre: 132. - Antibaby)
2014. febr. 5. 10:04

Szia Antibaby!

Örülök, hogy feltámasztottátok ezt a fórumot.Igérem mindent elfogok olvasni amit eddig irtatok. Nagy szívügyem a búzafűlé fogyasztása.

Ha valaki még többet akar tudni róla ezt is olvassátok el.www.zoldelixir.hu

Üdv. Zso

136. Zoli74 (válaszként erre: 133. - Mézes-Krémes)
2014. jan. 29. 19:46
Szia. Én 2 hónapja fogyasztom a búzafüvet italpor formájában, mert ez így még viszonylag olcsó megoldás, ráadásul a préseléssel sem kell vesződni. Persze tudom, hogy így kisebb is a hatóereje, mintha frissen préselném, de szerintem így is nagyon hatásos. Tuti hogy hat, mert nekem kb. 1 hónap után kicsit már jobb lett a közérzetem, alig érzem már a maró érzést a gyomromban ill. a nyelőcsövemben. És már nincs ún. fémíz érzés sem a számban. Ami zavar viszont, hogy a korábbi problémáim időnként előjönnek, pl. néha fáj a fejem, pattanások, kelések keletkeznek az arcomon ill. az orromon, az ízületeim, csontjaim fájdogálnak. Igaz pár nap múltán elmúlnak, és mindig más és más panasz jön elő. De ez állítólag már a javulás jele, azt jelenti, hogy elindult a méregtelenítés a szervezetben. Mindenesetre nem hagyom abba a por ivását, mindennap 2x iszom egy-egy teáskanállal vízben elkeverve, egyet reggeli előtt fél órával, egyet pedig vagy ebéd vagy vacsora előtt, mikor hogy. Utána pedig napközben igyekszem minél több folyadékot inni, hogy felgyorsítsam a méregtelenítés folyamatát. Hát röviden ennyi. :)
135. jtx7 (válaszként erre: 133. - Mézes-Krémes)
2013. nov. 23. 08:39

Tény: a vitaminok 45 C fok felett elbomlanak.


Én magam is csináltam 3 éve, hogy megvettem bio boltban egy heti adag füvet, hűtőben tartottam és naponta préseltem. De a helyzet az, hogy a növény elpusztul amikor levágjuk és azonnal elkezdenek lebomlani a tápanyagok, vitaminok. Ezt én éreztem is az ízén, napról napra másabb lett.

Ezért ha valaki magának szeretné préselni (ami egyébként a leghatásosabb a tápanyagok bevitelének szempontjából), akkor azt javaslom hogy a füvet is termessze otthon magának. Venni kell bio tönkölybúzát, azt csíráztatni, felnevelni és a füvet levágni kb 8 napos korában. Préselni és azonnal meginni, frissen


Vagy sokkoló fagyasztóval préselés után azonnal lefagyasztani. Így fagyasztóban fél évig is el lehet tartani, és felolvasztásnál nem megy tönkre a tápanyag tartalom...

134. jtx7
2013. nov. 23. 08:38

Tény: a vitaminok 45 C fok felett elbomlanak.


Én magam is csináltam 3 éve, hogy megvettem bio boltban egy heti adag füvet, hűtőben tartottam és naponta préseltem. De a helyzet az, hogy a növény elpusztul amikor levágjuk és azonnal elkezdenek lebomlani a tápanyagok, vitaminok. Ezt én éreztem is az ízén, napról napra másabb lett.

Ezért ha valaki magának szeretné préselni (ami egyébként a leghatásosabb a tápanyagok bevitelének szempontjából), akkor azt javaslom hogy a füvet is termessze otthon magának. Venni kell bio tönkölybúzát, azt csíráztatni, felnevelni és a füvet levágni kb 8 napos korában. Préselni és azonnal meginni, frissen


Vagy sokkoló fagyasztóval préselés után azonnal lefagyasztani. Így fagyasztóban fél évig is el lehet tartani, és felolvasztásnál nem megy tönkre a tápanyag tartalom

2013. okt. 10. 13:41
Sziasztok! Egy ismerősöm mesélt a búzafű jótékony hatásairól. Ő szárított por formában viszi be, és azt modja vele csodát lett, de a neten olvasva látom, hogy frissen ajánlott csak fogyasztani. Mi a helyzet a szárított formával? Frisset vásárolni nekem jelenleg luxus lenne.
2013. máj. 2. 19:13

Arról nem is beszélve, hogy nem csak inni lehet, hanem a bőrre is nagyon hatásos. Olyan gyulladt szőrtüszőm és egyéb bőrhibák múltak el tőle, amire a bőrgyógyász azt mondta, csak szikével lehetne eltávolítani. És csak pár cseppnyit kellett a bőrfelületre kenni naponta, 3-4 nap alatt jelentős volt a változás.


Ha valaki tálcás vagy fagyasztott füvet szeretne, szívből ajánlom ezt a termelőt. Úgy tudom, ő a legolcsóbb, mert fontos számára, hogy sokakhoz eljusson a búzafű híre. Jó minőségű cuccot árul.

vévévéPONTbiobuzafuPONTcom

2013. máj. 2. 19:09
Egy minőségi termelő azonnal a préselés után fagyasztja le. Ha a fogyasztó rögtön felolvasztás után issza meg, akkor minimális a különbség a frisshez képest, nem vész el belőle szinte semmi. Aki még csak most kezdené a fogyasztását, nincs prése, vagy macerásnak érzi a saját termesztést és a préselést, annak a fagyasztott is remek megoldás. Én is azt iszom, és szerintem csodaszer.
130. moonlight13 (válaszként erre: 126. - Grizus)
2013. ápr. 27. 09:37
Én úgy tudom, hogy a frissen facsart a jó, a természetgyógyászok általában semmiből nem ajánlják a fagyasztottat. De ha nincs friss, lehet, hogy az is megfelel.
129. one euro (válaszként erre: 126. - Grizus)
2013. ápr. 27. 09:12
Próbáld ki, az a legjobb.Biztos nem mérgező!
128. 86433b7c74 (válaszként erre: 126. - Grizus)
2013. ápr. 27. 08:25
Persze! Mindenre jó, és erre csak most jöttek rá, mert olyan ritka növény.
127. githaj
2013. ápr. 27. 06:41
vévévépontbuzafuleponthu
126. grizus
2013. ápr. 27. 06:25
Sziasztok, a búzafűléről érdekelne a véleményetek. Jó a fagyasztott is? Hol a legolcsóbb? Elég inni, vagy változtatni kell az étkezési szokásokon? Mennyi a napi adagja? Lehet vele fogyni, elmúlasztja a pattanásokat? Állítólag bőrre kenve fiatalító hatású, igaz ez? Köszönöm a válaszokat.
125. Erus 73 (válaszként erre: 124. - Grizus)
2013. ápr. 22. 08:05

Szia grizus!


Én gyorsfagyasztott búzafűlevet iszom....


Szép napot:)

124. grizus
2013. ápr. 20. 04:59
Szerintetek jó a fagyasztott is? Az nem halott?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook