Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A barátom többet keres... fórum

A barátom többet keres... (beszélgetős fórum)


1 2
49. Rexxi86 (válaszként erre: 48. - 8559ed0e1b)
2009. júl. 10. 16:43
Nálunk is a párom keres többet, de többet is dolgozik. Az alapfizunk nagyjából egyforma.
2009. júl. 10. 16:28
Nálunk is a párom keres többet.De engem ez nem zavar közös kasszán vagyunk nincs enyém-tied hanem mienk így nem csinálunk ügyet abból hogy ki keres többet,Örülünk hogy van munkánk:)
47. RoniSize (válaszként erre: 46. - Bcicus)
2009. febr. 12. 09:24
hát szerintem is erről lehet szó
46. Bcicus (válaszként erre: 45. - Khatif)
2009. febr. 7. 20:34
Valszeg meg van az oka. Nem akarom őket bántani, de valamit valahol elszúrtak, aki akart és mindent megtett az normálisan tud élni ma is.
45. Khatif (válaszként erre: 43. - Bcicus)
2009. febr. 6. 22:21

Nem azt voltam, hogy nem voltak egyetemek. De az egyetemi diploma megszerzesere sokkal kisebb volt a lehetoseg. Ez az egyik oka anna, hogy az abban az idoben megszerzett diplomanak meg igaz erteke volt, akarmelyik karon is szereztek meg.


De biztosra veszem, hogy sokkal kevesbb embernek adatott meg a lehetoseg, hogy dimplomat szerezzen, mint ma.


Amit mondani akartam, annyi, hogy szerintem nevetseges, hogy vannak ma Magyarorszagon olyan kozepkoru emberek akik ledolgoztak a fel eletuket eletuket, es most megelheti problemaval kuzdenek. Nem keresnek 200.000 havonta, ami szerinted a minimum egy normalis, emberi elethez.

44. RoniSize (válaszként erre: 43. - Bcicus)
2009. febr. 5. 19:29
Bizony hogy lehetett. Nekem nagymamám is végzett egyetemet, pedig elég szegény családból származik.
43. Bcicus (válaszként erre: 42. - Khatif)
2009. febr. 5. 19:04

Miért ne lett volna lehetőségük. Akkor is voltak egyetemek. Csak nem volt annyi felesleges vacak mint ma. Mellesleg nem csak diplomával lehet pénzt keresni, vannak munkás emberek akik legalább annyit keresnek, de akik vacak főiskolára jánrak, azok azthiszik ugyan annyit fognak keresnii, mint valaki aki tényleg érti a szakmáját.

Aki jó a munkájában és akar is dolgozni azt megfizetik.

DE azért ez vicces, hogy szerinted az 50-es 60-as években szültettek fiatal korában, tehát a 70-80-as években nem voltak egyetemek.:))))

42. Khatif (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. febr. 5. 11:45

"Kell egy jo diploma, és azt rendesen kell elvegezni."


Arra gondoltal, hogy ebben az orszagban születtek emberek a 50-es 60-as években is, akik még mindig huzzak az igat es nekik ne volt lehetoseguk egyetemre menni a rendszer miatt. Hidd el nekem ezeknek az embereknek a nagy resze ledolgozta az egesz eletet es kemenyen dolgoznak, de nincs most sem havi 200.000 fizetesuk. Pedig nagyon megerdemelnek.

41. Burkuska (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. jan. 25. 19:11

Pesten élek,albérletben,mindet megveszek amire szükségem van,albérletet fizetek és félre is tudok tenni rendesen!

Persze nem étteremben eszem hanem főzök,nem bmw-vel járok hanem bkv-val,nem spárban vásárolok hanem auchanben.Ennyi!

40. Burkuska (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2009. jan. 25. 19:06

El kell,hogy szomorítsalak:lassan ott tartunk,hogy egy jó szakmával többet keresel mit 3 diplomával!

Egyik ismerősöm takarít,érted?takarít havi 400.000-ért,házaknál!Szóval?

39. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. jan. 12. 12:06

Nekem van gyerekem, kettő is! Mivel nagycsoportos már vannak külön foglalkozások (fizetős), de nem ilyen összegeket fizetünk, mint amikről írsz! :)

Pesten meg tuti jobban kijössz, mint akik vidéken élnek!!!!

38. 2577cdcc12 (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. jan. 12. 12:01
Mi is Pesten élünk, és nincs az állami oviban havi pénz, ha csak nem a csoportpénzre gondolsz, ami 500-1000 forint/hó, ami azért nem nagy kiadás. Ezen felül csak az ebédpénz van, illetve ha van alapítványuk, akkor azt támogathatod (ez nem kötelező). Egyébként egyedülálló simán ki tud jönni 200-ből. Mert ha nem, akkor mennyi kell, ha már gyereke is van az embernek, ahol csak a havi pelenkaadag több tízezer forint...
37. Raistlin Majere (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. jan. 12. 09:02
Ezen nem vitatkozom, mert ismerem a szabályozást. Én 18 éve, érettségi óta dolgozom közalkalmozottként. Munka és gyerek mellett diplomáztam. Építettünk házat (igaz hitelre), vettünk autót (igaz használtat, és "csak" Ford Fiestát, nem mondjuk AudiQ7-et) minden nyáron nyaralunk 1 hetet. Bizton állíthatom, hogy meg lehet élni kevesebb pénzből is. Pesten még könyebben, mert sok minden olcsóbb mint vidéken.
36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Raistlin Majere)
2009. jan. 12. 08:40

Nekem nincs gyerekem, de elég sok ismerősömnek van és állami oviba járnak és kell havi pénzt is fizetniük, változó, hoyg mennyit, de nem 5-6 ezret, hanem jóval többet.

Nekem teljesen nyitva van a szemem, de pesten ennyiből nem lehetne normálisan megélni az biztos.

35. Raistlin Majere (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2009. jan. 12. 08:27
Az állami oviban nincs ovidíj. Ebédpénz van. Kb 5-6 ezer forint. Két kezdő közalkalmazottnak talán ha bejön netto 200 ezer és tudnak élni, gyereket nevelni. Tarts nyitva a szemed kislány. Ne csak nézz vele, hanem láss is. Ja, és a legtöbb ember ennyi fizuval már nem is panaszkodik, hanem boldogan éldegél.
34. Awela (válaszként erre: 33. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 12. 08:22
Azért a fiatalok sem mind az álommunkát keresik. És járnak is dolgozni. Én igen, fiatal vagyok, 19 éves és egyetemre járok, dolgozni járok és boldog vagyok, mert keresek annyit, hogy még haza is tudok adni belőle. Ha itt végzek, az se biztos, hogy kapok a végzettségemnek megfelelő munkát, de hakapok is, kezdő fizu 100000 körül van. És ez elég sok pénz. Az édesanyám három gyereket nevelt fel nem egészen 200ból és megvoltunk. Igaz, nyaralásra nem nagyon telt, de minden másra igen. Emellett megtanított arra, hogy megbecsüljük a pénzt és hogy dolgozni nem is rossz. És igaza volt, én szeretek dolgozni, pedig nem egyszerű a suli mellett.
33. gyöngyszemü (válaszként erre: 32. - Szimba)
2009. jan. 11. 12:07
Én a még fiatalabbakra gondolok, akik mostanában végeznek...... Tudom hogy a számítógép mellett is lehet keményen dolgozni!
32. szimba (válaszként erre: 31. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 11. 07:08

Szomorúak a tapasztalataid, nekem viszont egészen mások, és itt most magamról is beszélek (ha 30 évvel még fiatalnak számítok).

Azért megjegyzem, számítógép mellett is lehet kemény munkát végezni és főnökként is.

31. gyöngyszemü (válaszként erre: 30. - Szimba)
2009. jan. 10. 21:15
Ez "tapasztalat"! Akiket ismerek, és akikről hallottam azok nem! :-(( Nem tanúltak meg dolgozni, fizikai munkát nem hajlandóak csinálni, vagymert mondván ő nem azért tanult hogy bepiszkolja a kezét, derogál nekik! Vagymert annyira lusta, sutyerák, hogy inkább elmegy munkanélkülinek... Vagyha felis veszik valahová dolgozni, úgy áll amunkához hogy más is hozzá férjen! A dohányzás a lógás a láblógatáshoz értenek! :-(((( Én csak azt látom hogy nincsenek kézzel fogható munkák. :-(( Épülnek az irodaházak, irodai munkák, számítógépes "munkák" vannak, minden fiatal egy számítógép elött akar tespedni vagy főnök akar lenni....STB....... De kinek nem inge...
30. szimba (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 10. 17:23
Az utolsó mondatoddal (az általánosítás miatt) nagyon-nagyon nem értek egyet...
29. Bcicus (válaszként erre: 28. - E2b5f0504e)
2009. jan. 10. 17:11
200-ból karibi út ne viccelj. Én alap dolgokra gondolok, ruháztatás, etetés, pelenka, bolcsi, ovi díj (mert az államiban is kell ám fizetni)stb. Nem tudom hány éves vagy, de nyilván mikor te gyerek voltál a 200 nem olyan kevés pénz volt mint most.
28. e2b5f0504e (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2009. jan. 10. 11:31
Igen, és ezt elég hülyeség igy kijelenteni "hogy én fel sem kelnék annyiért" mert oké hogy neki nem kell felkelnie annyiért, na de ezt másokra ne vonatkoztassa, mert nem mindenkinek van ilyen szerencséje...és hogy egy gyereket ne lehetne felnevelni 200-ból?! Dehogynem! Attol hogy nem vinném minden nyáron Karibi- körutra meg nem járna a legdrágább magániskolába, még nagyon jol fel tudnám nevelni! Engem se neveltek fel 200-bol, mégsem érzem hogy valmai kimaradt az életemből....na erről ennyit. MOst én nem irigykedek senkire, csak néhány ember el se tudja képzelni, hogy van aki sokkal kevesebből kénytelen jól élni.
2009. jan. 10. 08:47

az én párom jüval a dupláját keresi az enyémnek, de ez így van rendjén. A férfiak mindig többet kapnak a Nőknél, legalábbis a legtöbb helyen.

Te még tanulj és ne azon agyalj, hogy milyen munka kellene neked, hogy olyan fizut kapjál. Majd ha végeztél a sulival, akkor törd ilyenen a bucid, és akkor aggód ilyen miatt.

26. spinneli (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2009. jan. 10. 03:55

Azok a kezdő (értsd:még nem szakvizsgázott)jogászok, akik megfelelő hátszéllel rendelkeznek valóban nem ennyit keresnek, de átlagban a bojtároknak ennyit fizetnek, nincs susmus a járulékkal, ennyit és kész...vagy ennyit sem.

Ilyen gonosz a világ.


Igazán jó, ha mint sokadjára írom, te jól el tudtál helyezkedni, keresett szakmában végeztél, vagy bejött a vállalkozásod...stb, kevesen mondhatják el magukról, hogy sikerült mindezt elérniük, pláne fiatalon-de az átlag emberek életviteléről láthatóan dunsztod sincsen.

A tiéden kívül rengeteg életforma létezik, és vannak akik nettó 120.000 Ft-al is rendkívül elégedettek, (félreértés ne essék-nem magamról beszélek) és nem érzik, hogy hiányuk lenne bármiben.

Ez nem egy jobb álláspont, nehogy félreérts, egyszerűen csak más igényekről van szó.

25. Bcicus (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2009. jan. 10. 00:53

A legtöbb jogász nem annyit kere, ma annyira van bejelntve, de még ez se nagyon igaz.

Tényleg nem, a jó iskolát jól is kell elvégezni és az is kell, hogy legyen esze az embernek, hogy felfigfyeljenek rá a jó munkahelyek.

Nem születtem aranybölcsőbe, sőt.. De megadolgozom azért, hogy normálisan élhessek és ha majd lesz gyerekem, ő mindnet megjapjon és ezt havi 200-ból nem lehetne megoldani.

24. spinneli (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2009. jan. 9. 23:31

kire gondolsz, a jogászokra esetleg, akik bojtárkodhatnak havi 60-ért a dr-al a nevük előtt?

jó iskola és a fizetés nem mindig áll egyenes arányban egymással.

vagymegelégszel azzal amennyit keresel, vagy ha magasabbak az igényeid próbálkozol mással (persze most az egészséges hozzáállásról beszélek).

ennyi.

Aki aranybölcsőbe született és a fáradságot nem nagyon vette még, hogy ki is dugja az orrát onnan, az maradjon csendben és élvezze ki a lehetőségeit.

23. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - 301fb80c1f)
2009. jan. 9. 23:18

Örülj neki hogy többet keres, ez volna a természetes! Régen csak a férfiak dolgoztak míg a nő a családdal törődött......!

Én pont fordítva vagyok, engem meg az zavar hogy mindíg én keresek többet és nem tőri magát azon hogy ez ne így legyen. :-(

A mi Generációnk tudja mi a munka! A mai fiatalok nem akarnak dolgozni!!! :-((

22. Brilliantgirl (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2009. jan. 9. 22:08
:) "rendes" fősulit végeztem mégis, mint közalkalmazotti bértáblás álom a 200.000-es fizu...szval...no comment.
21. Bcicus (válaszként erre: 12. - Brilliantgirl)
2009. jan. 9. 17:30

Természetesen olvasok, de nem olyan nagyon sokan mint képzeled, csak sokan sajnáltatják magukat,

Másrészt meg nem azért tanultam, hogy ne tudjak megélni, nyilván akik nem végeztek rendes fősulit, egyetemet, nem fognak annyit keresni.

20. d0860dee94 (válaszként erre: 8. - Bcicus)
2009. jan. 9. 11:39

hoppá!

jó neked anya! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook