Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azt hiszem, egy barátom többet szeretne mint barátság, viszont én nem. .. fórum

Azt hiszem, egy barátom többet szeretne mint barátság, viszont én nem. .. (beszélgetős fórum)


2014. máj. 22. 07:06
akkor mond meg neki oszinten,hogy te cask kizarolag baratnak akarod.
19. tashadow (válaszként erre: 18. - D0a7a517d6)
2009. okt. 1. 18:29

Most azt hiszem ki fogom vetíteni a saját dolgomat a tiédre, de nem is tudnék másként reagálni a hozzászólásodra. Mindenesetre ne vedd alapul amit most írok:

"nem tudtam úgy tekinteni rá mint azelött."

Szerintem azért mert nem nyílt meg neked teljesen, és ezt te megérezted. A bizalom pedig csorbát szenvedett.

"de megértette."

A megértésnek sok szintje létezik. Szerintem azon szintek amelyek a problémát okozzák, rejtve maradtak számodra. Ha például megígérnéd egy drogfüggőnek hogyha leszokik akkor cserébe kap tőled drogot,akkor szerinted képes lenne őszintén megígérni, hogy le fog szokni? Lehet hogy nem értené igazán meg hogy mit szeretnél tőle? :P

2009. okt. 1. 15:30

Én is voltam ilyen szituba.

Nem kerteltem hanem leültem vele megbeszélni,hogy csak barátság lehet köztünk és semmi más.

Rosszul esett neki,de megértette.

Idő kellett neki mire feldolgozta.

Viszont én már nem tudtam úgy tekinteni rá mint azelött.

2009. okt. 1. 14:47

Találtam egy ide passzoló idézetet:

"Barátságot ajánlani, ha szerelmet kérünk: a legkegyetlenebb.

Kő, melyet adnak, ha éhen kenyeret kérünk."


Az idézet állítólag Ouida-tól van, hát egy dologban talán nincs igaza:

"a legkegyetlenebb"

Mert bizony lehet ezt még fokozni.

Azzal pl, hogy úgy jönnek ki a dologok(szándékosan,ösztönösen,valami hiba folytán, vagy ezeknek valami kombinációja miatt) hogy te érezd magad hibásnak mindenért.

Adott a jóindulat földi megtestesítője, aki csak barátkozni szeretne, és adott a gonosz, aki ezt nem tudja megérteni. Persze ki más is lenne a gonosz, mint te. Ezt pedig tényleg elhiszed, hiszen a jóságot nem hibáztathatod. Így nem marad más bűnbaknak mint a saját természeted.


Szerintem ez a legkegyetlenebb.


Persze valójában nem az a lényege a dolognak hogy ki a hibás, de erről mintha szándékosan elterelnék a figyelmedet, el a lényegről, nehogy a valódi problémával törődj. Nehogy! Azzal talán jutnál is valamire.

2009. jún. 22. 18:43
elírtam az 1. sort: hogy te mit akarsz:) Bocs
2009. jún. 22. 18:43
Én is azt tudom javasolni h. beszéd meg vele szépen,h. mit te mitakarsz. Igazából nekem van egy hasonló élményem, és sztem egész életemben bánni fogom,h. vkinek nem adtam esélyt úgy érzem. Ha visszaforgathatnám az időt, akkor másképp tenném. amúgy régóta nem hiszek fiú-lány barátságban, ott amennyi közös dolog összeköt 2 embert, biztos kialakul vmi más, ami már nem barátság. Jó lenne ha hinnék benne, de valahogy nem, mondjuk megvan rá az okom is. Na csak ennyit akartam. Gondold át, h. biztos te csak barátságoz szeretnél-e továbbra is tőle, nehogy te is megbánd mint én.
14. 9183e5be3e (válaszként erre: 12. - Tashadow)
2009. jún. 22. 17:10

Maximálisan egyetértek...

Nem is írok mást most.

2009. jún. 21. 16:37
Egy fontos tünetet kihagytam, méghozzá azt, hogy magamat is rajta keresztül határozom meg. Tehát amit gondolok hogy rólam gondol,azt mindíg kivetítem magamra. Ez is nagyon zavaró egy barátságnál(ez is a túlérzénységhez kapcsolódik). Képes teljesen átformálni a gondolkodásomat, pár mondattal. Szabályosan feloldódik a gerincem.
2009. jún. 21. 16:24
Ezzel kapcsolatosan én is szerettem volna topicot nyitni, de mivel csak most regeltem, és ezt hiszem ez nagyjából ugyan az a téma, hát ide írom a véleményemet.Velem pont ez történt csak a másik nézőpontból. Életem (jelenlegi felfogásom szerinti) nagy szerelméről van szó. Végül is az lett a vége, hogy nem levelezünk többet. Ő ezt egyértelműen az én érdekemben akarta így. Teljesen őszinte voltam hozzá, ugyanakkor persze maximálisan tisztelettudó. Én viszont nagyon sajnálom őt mint barátot elveszíteni. Teljesen meggyőztek az érvei, de a lelkem mélyén mégis bűntudatom van. Lehet hogy nem becsültem meg eléggé amikor még írhattam neki levelet? Lehet kár volt ennyire őszintének lenni? Pár hozzászólás előttem, amelyik az értelmi képességgel azonosította ezt a dolgot, különösen rosszul esett. Én maximális mértékben kognitive felfogtam hogy nem lehet más. De ennyire erős érzelmek esetén az ember magát is félreérti állandóan. A pontos tünetek: túlérzékenység(mindent amit mond 10x olyan erősen élek meg mint ő), a rugalmasság teljes hiánya(ez az előzőhöz kapcsolódik, totális szellemi merevség,szélsőségesség, az alkalmazkodó képesség drasztikus csökkenése), túlaktív fantázia(az ilyen barátkozást az ember legbelül úgy éli meg mintha folyékony méz tetején kéne korcsojáznia, folyton elsűlyed). A kérdés csak az: Hol a határ? Hány gerinctörésik kell tűrni? Meddig szabad alkalmazkodni? Mikortől kell azt mondani, mostantól már ha törik, ha szakad őszinte leszek? Primitív ember lennék, aki nem becsüli a barátait?
11. Lizy05
2009. jún. 20. 22:50

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását. Mindenképpen meg fogom neki mondani, hogy én mit szeretnék, mert semmi esetre sem szeretném hitegetni vagy ilyesmi. Nem vagyok olyan... Eddig egyébként már próbáltam utalni rá, hogy mi a helyzet, ami vagy nem jött le neki, vagy csak inkább figyelmen kívül hagyta. Nem tudom.

10. df3fc187b2 (válaszként erre: 7. - Fiatal nő)
2009. jún. 20. 21:40
Az illető szellemi képességeitől függ, hogy felfogja, hogy csak barátságot szeretnének tőle...Ha ez megvan, és szépen mondják neki, akkor megérti.:)
9. d972032f0a (válaszként erre: 8. - Ében11)
2009. jún. 20. 20:57
Igy igaz.... jobb ha szemmtől szembe megmondod neki....mert ha kerülöd jobbról-balról akkor még félre értheti vagyis lehet éppen forditva sűl el,,,biztos kicsit sziven üti majd de jobb a békesség az igazsággal eggyütt!!!!
2009. jún. 20. 20:43
ha szeretnéd a barátságát vele nem kezdesz női praktikákba...megmondod neki hogy szeretnéd ha mindig barátok lennétek,ennyi.
7. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Df3fc187b2)
2009. jún. 20. 20:36
Miért, Te hogy csinálnád, mint pasi? :-D Illetve, mint nő, de pasi aggyal! :-D
6. df3fc187b2 (válaszként erre: 5. - Fiatal nő)
2009. jún. 20. 20:31
Elég érdekes szemlélet, látszik, hogy nem tudjátok, hogy hogy kattog az agyunk.:D
2009. jún. 20. 19:31
Állj elő valami olyannal, hogy tetszik valaki, vagy van egy fiú az életedben... Valahogy tereld ilyesmire a szót. A reakciójából le fog esni neked, tényleg akar-e valamit. Ha igen, akkor valószínűleg a "rivális fél" létezése következtében próbál a háttérbe szorulni. Ha meg nem, akkor nyíltan mondd meg az igazat, hogy nagyon szereted, de csak mint barátot.
2009. jún. 20. 19:28

Szia!

Bizonyosodj meg róla, hogy tényleg más tervei is vannak, aztán beszéld meg, hogy Te viszont mást szeretnél.

Nekem is van jó néhány fiú barátom, akik mást szerettek volna, mint én. Minddel tisztáztam a kapcsolatomat és azóta is barátok vagyunk. Igaz még mindig próbálkoznak, már több, mint 20 éve:-)

2009. jún. 20. 19:13

Szia! Tisztán és őszintén mond meg neki, hogy mi a helyzet. Persze ezt szépen "csomagolva", hogy senki sem sértődjön meg.Állítólag nő és férfi között nehéz a tiszta barátság, de vannak kivételek akik ezt be tudják tartani..:)


Ha tisztel és kedvel a fiú (a barátod), akkor ezt meg fogja áteni.Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fog még esetleg kisérletet temnni arra, hogy esetleg közelebb kerüljön hozzád.


:)

2009. jún. 20. 19:09
Ha szeretnéd megtartani a barátságát (attól függ, mennyire fontos neked) mindenképpen puhatolózz, vagy ha másképpen nem megy, kérdezz rá...ebből nem lehet gond.:)
2009. jún. 20. 19:05

Sziasztok!

Van egy barátom, nagyon rendes, kedves srác. Viszont, én úgy érzem, hogy ő többet szeretne mint barátság. Lassan közeledik, egyáltalán nem tolakodó, de azt hiszem, hogy tervei vannak... Nem szeretném a világért sem megbántani, és szeretném ha jó barátok lennénk továbbra is, viszont valahogy a tudomására kéne hoznom, hogy tényleg azt szeretném, hogy csak barátok vagyunk. És ezt valahogy úgy, hogy ne sértsem meg, de jöjjön rá,hogy mit szesrtnék. Igazából nem csináltam még soha ilyesmit, úgyhogy akinek többtapasztalata van mint nekem, légyszi írjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook