Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 92 éves idős beteget szerintetek kezelnek kórházban? fórum

92 éves idős beteget szerintetek kezelnek kórházban? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Tünci3 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 11. 16:18
Szia! Sajnálom,részvétem! Nyugodjon békében!
34. birebora (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 4. 18:36
Sajnos ez van:(
2020. aug. 4. 18:34
Szia! Sajnos elhunyt pár napja.
32. Tünci3 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 18:14
Szia. Most hogy van?
2020. júl. 13. 07:18
Sziasztok! Nem írtam azóta. Nem tartották bent, rátették a kütyüt de j doktor kb rá sem nézett. Kérdezgettem hogy mit kellene adjak neki hogy ne legyen fájdalma stb. Válasz: hát, 92 évesen már nem fog meggyógyulni. Beszéljek a háziorvossal. Ok. Beszéltem. Azt mondta menjünk az Sztk-ba egy másik orvoshoz. Ő azt ajánlja. Ok. Elmentünk. Ott azt mondták minek jöttünk? Ez a háziorvos hatásköre. Felhívtam mit mondtak. Mire kikelt magából hogy nem igaz már hogy mindenki csak hárít. Aztán azt mondta ha nagyon nem jól van, hívjak mentőt.
2020. jún. 11. 17:20
Értem. Hát,igen nem könnyű neked. Sok erőt,kitartást! Majd írj,mi volt..
2020. jún. 11. 14:49
De nem adom be, majd helyre jövök. Viszont 3 hét múlva egy műszeres vizsgálatra kell mennie. Attól tartok bent tartják.
2020. jún. 11. 14:47

Itthon van de ez a helyzet nekem is nehéz egyedül. Éjszaka 3-4-szer felébreszt. Nappal ő pihen, én főzök, takarítok, ellátom + a munkahelyen helyt állok.

Néha kicsit türelmetlen vagyok vele sajnos, de a 2 óránként ébredés, az ő ellátása megterhel. Fáj a lábam és derekam.

2020. jún. 9. 17:34
Szia,mi újság van? Hogy döntöttél?
2020. jún. 9. 09:39
Ha tudjátok otthon vállalni az ápolását, akkor inkább otthon legyen. Szeressétek aneddig lehet ! Mivel idős korban krónikus betegségek vannak, biztos hogy a krónikus belgyógyászatra kerülne a kórházban, nekem csak rossz tapasztalatom volt ezzel az osztállyal. A jó házi orvos kijár a betegekhez, így az orvosi ellátása is megoldott lenne. Az "elfekvő" osztályt ma már Ápolási osztálynak hívják, ahol bizony fizetni kell, nem kis összeget. A megoldás az otthoni ápolás lenne, ha a család összefog, akkor menne, akár egy házi ápolóval együtt is. De egy embernek 24 órás szolgálat nem tudom hogy menne, hiszen a szakképzett ápolók is egyhuzamban 2 hetet vállalnak.
25. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 11:21
Simogasd, éreztesd vele, hogy szereted!...Ez a legjobb gyógyszer Neki és a Te lelkednek is! ♥
2020. jún. 7. 10:25

Megerősítetek engem és ezt köszönöm.

Azt mondta a rokon mikor mondtam hogy nem jól van, vitesd be a kórházba holnap, ne szenvedjen.


Igazán nem tudok rajta segíteni én sem, csak kb totózom sorban a gyógyszereit meg terelem a figyelmét, simogatom a lábát, hátát. Aztán mást nem tehetek.

De nem gondolom, hogy kórházban nem szenvedne. Max lenyugtatózzák gondolom.

2020. jún. 7. 09:56
Bírom ezt, hogy azt javasolta 2 rokon... az ilyenek bezzeg sose javasolják, hogy dobjuk össze a pénzt 1 háziápolóra. Azt a legkönnyebb bedobni az elfekvőbe. Ha szeretek vakakit ilyen esetben a lehetőségekhez képest igyekszem, hogy méltóan fejezhesse be az életét. Ha végkepp senki nem tudja otthon apolni akkor egy jó magán vagy egyházi idősek otthona...de elfekvő ????
22. globus (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 09:44

Ezeket kórházban is csak gyógyszerrel kezelik. Vízhajtók, keringésjavítók,esetleg vérnyomáscsökkentő, ha szükséges. Kardiológiai szempontból az ő korában nagy csodák nem várhatók. De a komfortérzetén lehet otthon is munkálkodni.

Onkológiára jár?

2020. jún. 7. 09:18
Minden bizonnyal elfekvő lenne az a kórház :'(
20. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 09:15

A "bevitetés" nem kívánságra megy.

Csak akkor veszik fel a kórházba, ha van kórházi ápolást igénylő betegsége.

Szívelégtelenség, nehéz mozgás, daganatos betegség nem ez a kategória.

19. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 09:12

Nem a betegség a lényeg, hanem, hogy ezekből melyik az, ami kórházi ápolást igényel.

Ebben a korban már mindenkinek van betegsége.

18. Lávli* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 09:10

Ezt a "bevitetést" sose értettem.

Ha vki sz@rul van, így is így is kórházba kerül, ha meg nem, akkor nem. Nem a ht dönti el.

17. beus009 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 08:35
En nem hallgattam masokra, nem hagytam idegenek kozt meghalni a szerettemet es orulok higy igy tettem. Meggyogyulni ugysem fog de azt a kis idot ami hatra van nem mindegy hol es hogyan tolti el. 7 ev telt el azota de ha eszembe jut...es foleg mikor azt latom masok "leparkoljak" valahol a hozzatartozojukat....tudom hogy a leheto legtobbet adtam neki
16. papája (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 7. 08:34
Mostanában nem jó ötlet a kórház, ott inkább rossz, mint jó vár a betegekre.
2020. jún. 7. 07:20
persze
2020. jún. 7. 07:18

Szívelégtelensége van, ami már súlyos. Mellette daganatos beteg. Szellemileg ép, de nehéz a mozgása.


Mások javasolták, hogy nemsokára megnyílnak a kórházak, vitessem be, majd ott hátha segítenek rajta.

2020. jún. 7. 03:48
A nagypapám demens volt es fekvobeteg. Nem engedtem hogy otthonba keruljon, magunkhoz vettem. Nem, nem kertem anyagi javakat. Egyszeruen nalunk a csalad mindig osszetartott ha kellett, ebbe nottem fel. Apu orokolt. Ez igy oke. De elotte evekig jartam hozza hogy ellassam majd nalunk lakott. Pelenkazni is kellett. Semmi aron nem adtam volna elfekvobe. Otthon halt meg. Fogtam a kezet es beszeltem hozza kozbe. Ma sem tennek maskepp....
2020. jún. 6. 23:56

Nem is kérdeztem szellemileg ép?

Ez sajnos fontos tényező. Egy demens beteggel sajnos nehéz otthon bánni.

11. Perla del Mar (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 6. 23:51

Sajnos inkább az utóbbi...

Nagymamámat is hagyták volna meghalni a tüdőgyulladásban. Már nem tudta megtartani a fejét sem. Az egyik öccse az asztalra csapott és utána felkötötték infúzióra, attól rendbe jött. Majd 3 hónappal később szívleállásban meghalt.

Nagypapam testvérét évekig otthon ápolta a lánya. Szellemileg teljesen ép volt csak ilyen olyan bajai voltak , lába pl nagyon fájt. Egyszercsak jött a katt. Berakta valami otthonba. Na 1 hónapon belül meg is halt.

A házi orvost estleg hívd ki hozzá, szurit infoziót hátha adna neki, amitől jobban lehetne.

10. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 6. 18:40
Milyen betegségei vannak? Rehabilitációs osztályon a mozgásszerviek nem teljesen reménytelenek. Lehet, hogy kapna néhány kényelmi, gyógyászati segédeszközt, sokat ér.
9. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 6. 17:38
Nem. Legyen otthon, lehet végelgyengülésben meghal. Sok folyadék kell neki, a kórházban kiszáradna a nagy odafigyelésben.
2020. jún. 6. 16:50

92 éves rokonunk április végén rosszul lett. Bevitte a frissen műtött rákbeteg menye (gondozója) a kórházba. 1 nap után hazaadták, mondván "semmi baja nincs" csak végelgyengült és nem tudnak rajta segíteni. Kb. 10 nap múlva az otthonában meghalt.


Azt gondolom, hogy az ilyen korú betegeken már nem segítenek, az ápolást meg végképp nem vállalják - sajnos.

7. Lávli* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 6. 16:40
2 napig kap infúziót, ha rendesek az sbo-n, de sztem fel se veszik alapos indok nélkül. Pl. Keringési rendellenesség, fulladás, súlyos hányás. Két nap után áthelyezik a krónikus osztályra (az az elfekvő), és onnan már nem megy haza. Kivéve, ha a család ragaszkodik hozzá, hogy haza vigye.
6. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 6. 16:40
Az idős hozzátartozók gondozása, ellátása a közvetlen rokonainak a morális és törvény szerinti kötelessége. Ha tetszik ez valakinek, ha nem. Amennyiben indokolt, arra a rövid időszakra ellátják a kórházban. De a kórházak nem elfekvő intézetek. Ha nem tudod ellátni az idős betegedet, akkor fogadj mellé ápolót nem kis pénzért. Különben marad a "Magad uram, ha szolgád nincs" verzió.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook