Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta indul! 2012.03.12. fórum

90 napos diéta indul! 2012.03.12. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. ápr. 5. 07:19

Igen, sajnos:(

Az elején szalad lefelé, aztán stagnál. Legalábbis nálam így van:( Nagyon ragaszkodom a 62 kg-hoz, nem akar onnan lefelé mozdulni:(

472. zsinike
2012. ápr. 5. 06:59
Sziasztok! Na megvolt a mérőcködés, és ismét leszaladt fél kiló :-) Ha minden négy nap után fél kiló lemenne, a 90 nap végén pont el fogom érni az álomsúlyom. Csak az a baj, hogy ahogy egyre kevesebb a felesleg, úgy fog egyre inkább csökkenni a fogyás...
2012. ápr. 5. 06:37

Sziasztok!

Nekem ma van gyümölcsnap:)

470. zsinike (válaszként erre: 469. - Zsn5)
2012. ápr. 4. 22:22

Szia!:-)

Én túléltem a gyümölcs napot, most már szokás szerint a zöldteát döntöm magamba (már mindjárt a fülemen jön ki) de a napi egy liternek meg kell lennie :-)

Most valahogy nem érzem, hogy az utóbbi 4 napban olyan sok ment volna le, de majd holnap megmondja az okosat a műszer. De lehet, hogy addig nem fog kiürülni belőlem ez a rengeteg tea (annak ellenére, hogy kétpercenként járok pisilni) ami ugye értékes pluszgrammokat jelenthet :-O

469. Zsn5
2012. ápr. 4. 22:03
Szép estét! Hogy ment a gyümölcsnap? Holnap mindenki mérlegel? :) Remélem hogy csak jót mutat majd a műszer :)
468. turkkati (válaszként erre: 466. - Lolita13)
2012. ápr. 4. 18:20
Ezt teljesen jól leírtad, így igaz:)
467. Bosziii (válaszként erre: 465. - Turkkati)
2012. ápr. 4. 09:47

Így van!!! Amúgy nincs sok különbség a kettő között, de szerintem nem nehéz. Keményítő nap: hüvelyesek, krumpli, rizs

Szénhidrát nap meg kenyérfélék. Ennyi a különbség. nem sok.

MA GYÜMÖLCSNAP VAN. Páfffff. Berakok az arcomba egy banánt assszem :-)

Jóreggelt mindenkinek! :-))))

2012. ápr. 4. 09:09

[link]


Itt nagyon jó kis tanácsok vannak! :)


Pl:

Mi tartozik a keményítők közé?

Minden zöldség. Tök, krumpli, bab, lencse, paradicsom, cukkini, hagyma, karfiol, de még a rizs is ide tartozik.


Mi micsoda?

A legegyszerűbb, ha azt mondjuk, hogy az állati eredetűek fehérjék (hús, hal, tojás, tejtermék), a növények keményítők (bármilyen zöldség, rizs, lencse, bab, krumpli), a szénhidrát pedig minden finomított gabonaféle és cukor (liszt, lisztes ételek, sütemények, cukrok). Így pl. zöldségleves, rizses lecsó, főzelékek, rizottók fogyaszthatók a keményítő-napon.



Igaz,hogy valójában a rizs 70 % ban szénhidrát,de ez a diéta keményítőként sorolja be!



Egyszerű szénhidrátok: a leggyorsabban glükózzá alakuló cukrok. Hirtelen energialöketet adnak, amit energiaesés követ. Ennek az a magyarázata, hogy a vérben a szénhidrát emésztése által hirtelen megnövekszik a vércukor mennyisége. Ennek eltávolítására a hasnyálmirigy rengeteg inzulint termel, amit a vérbe juttat. A többlet inzulin segítségével az energialöketet okozó vércukor a sejtekbe kerül a vérből, tehát leesik a vércukor szintje - ekkor következik be az energiaesés.


Egyszerű szénhidrátok: a finomított cukor és a belőle készült ételek (édességek, édes sütemények, szörpök, üdítőitalok), szőlőcukor, gyümölcscukor, tejcukor molekulák.



Összetett szénhidrátok: lassabban bomlanak le glükózzá, mint az egyszerű szénhidrátok, ezért egyenletes és hosszan tartó energiát biztosítanak.


Összetett szénhidrátok: gabonafélék és a belőlük készült ételek (kenyér, rizs, tészta, gabonapehely). A zöldségek, csonthéjasok, olajos magvak, gyümölcsök, hüvelyesek is tartalmaznak összetett szénhidrátokat, s emellett rengeteg vitamint, ásványi anyagokat. Keményítőt szintén tartalmaznak, ami nagyszerű energiaforrás, s nincs hizlaló hatása. Az összetett szénhidrátok többsége rostokban gazdag táplálék.

465. turkkati (válaszként erre: 453. - Bosziii)
2012. ápr. 4. 07:02

Szia Boszi!

Végre valaki, aki rajtam kívül is azt modja, hogy a RIZS KEMÉNYÍTŐ.

1 szakácskönyvben szénhidrátként szerepel, és már nem akartam okoskodni, hogy többször leírjam a tévedést, de végre más is megerősít:)


LÁNYOK! A RIZS KEMÉNYÍTŐ, A LISZTBŐL KÉSZÜLT TÉSZTÁK, CSOKOLÁDÉ SZÉNHIDRÁT!!!!!!

464. Zsn5
2012. ápr. 3. 22:09

Hinni kell benne és kitartani, na meg nem szabad csalni és akkor sikerül. Mivel nekem még csak az első gyümölcsnapom lesz hnap, azután még nem merek mérlegre állni, hátha elkeseredem a látványtól :D

Banánt én is eszem, mert laktat, a narancstól nagyon éhes leszek. Sajnos most még nem sok gyümölcsöt lehet kapni, ha van is választék méreg drága szerintem. Persze tudni kell jó helyen vásárolni de akkor sincs túl nagy árkülönbség a különböző boltok közt.


Most elteszem magam hnapra, de majd reggel vagy délután jelentkezem! Szép napot és további kitartást mindenkinek :))

463. Bosziii (válaszként erre: 456. - Lolita13)
2012. ápr. 3. 22:05
igen!!! nekem is nehéz volt eleinte mikor a kedvesemnek csináltam a kaját, és ette előttem... de túlléptem rajta, egy idő után elkezdtem benne "gyönyörködni", hogy milyen jóízűen eszi :-) és ez a kép maradt meg bennem, a kaja már nem is érdekelt, mert őt figyeltem közben :-)))... és meg tudtam állni. :-) Sok a gyenge pillanat, de nem csoda, hisz emberek vagyunk! Én úgy vagyok vele, hogy ha kicsit bűnbe esek, valamivel kompenzálom gyorsan, pl elmegyek bicózni! Persze ezt csak nagyon ritkán engedem meg magamnak... Kitartás!
462. zsinike (válaszként erre: 461. - Zsn5)
2012. ápr. 3. 22:03

Azért azt hozzá teszem, hogy amikor az elején megmértem magam akkor konkrétan három napos nonstop zabáláson voltam túl, úgyhogy az elején nyilván gyorsabban megy a fogyás :-)

Igyekszem nem elkeseredni, ha nem megy le olyan sok a két mérés között. Márcsakazértis végigcsinálom ezt a 90 napot, még ha hízom is tőle :-)

Amúgy meg múlt héten minden reggel ettem egy banánt és még így is fogytam. A kalóriákat egyáltalán nem számolom, csak olyan hozzávetőlegesen.

461. Zsn5 (válaszként erre: 460. - Zsinike)
2012. ápr. 3. 21:59

Nahát, akkor te nagyon ügyi vagy, mert viszonylag rövid idő alatt már egész jól fogytál! Mindenképp írd meg hnap hogy mennyi ment még :)

Igen a gyümi napban az vigasztal hogy bármennyit lehet enni. Az ananász is jó zsírégető, a banántól meg jól lehet lakni, csak sok benne a kalória. Ugyan nem számolgatom, de sokat abból nem szabad enni. Epeeer, az igen!! Bárcsak eperszezon lenne már :)

460. zsinike (válaszként erre: 459. - Zsn5)
2012. ápr. 3. 21:24

Én március 18-án kezdtem és 66.6 kg-ról indultam. A legutóbbi mérleg eredménye 62.8 volt, aztán holnapután lesz a következő.

Elmondom én miért szeretem a gyümölcs napot, hátha Neked (nektek) is erőt ad, és másképp fogtok nézni erre a napra:-)


1. Annyit eszel amennyit akarsz

2. Egyre több és finomabb gyümiket lehet már kapni

3. Amit nem tudok megunni: ún gyümisali ami annyiból áll hogy három banánt, három kivit és 20 deka epret felkarikázok. Na ez után nem maradok éhes és isteni.

4. napközben bármikor ha megéhezek bekaphatok egy almát

5. ezen a napon érzem a legjobban hogy fogyok

6. másnap reggel mérleg, amit már alig várok, hogy megtudjam mit sikerült apadnom az elmúlt négy napban

7. ezen a napon is lehet teát inni, így a zöld tea (ami mellesleg nagyon jó zsírégető) mint végső mentsvár ezen a napon is rendelkezésre áll :-)

459. Zsn5 (válaszként erre: 458. - Zsinike)
2012. ápr. 3. 21:16

Ügyes vagy hogy kitartottál, nagyon helyes! :)

A te napjaid úgy vannak mint az enyémek, hnap nekem is gyümölcsnapom lesz. Sok sikert előre is, azért én félek egy kicsit hogy olyan éhes leszek hogy megeszem a kezemet :D

Ha most víznapot nem tartasz a gyüminap után, akkor húsvét vasárnap megint pont gyümölcsnap lesz, de ha azt kibírjuk akkor mindent :D Olvastam pár receptet, majd megpróbálom azzal feldobni a napot, mert nagyon csábító gyümölcs-salikat meg kompótokról olvastam.

Amúgy te mióta csinálod a diétát?

458. zsinike
2012. ápr. 3. 18:55

Hellócsajok!

Nem adtam ám fel, csak nem volt időm írni. Tegnap volt keményítő napom (rizst ettem kukoricával, de most akkor döntsük már el végre, hogy a rizs keményítő-e vagy szénhidrát, mert akkor inkább maradok a krumplinál ezen a napon :-D). Tegnap azért nem volt egyszerű: nem elhanyagolható mennyiségű alkohol és lilahagymás zsíros kenyér társaságában töltöttem a délutánomat méghozzá úgy, hogy egyikhez sem nyúltam hozzá. Teát ittam...minden nélkül! Azért este egy fél pohár vörösbor lecsúszott mert egy új kolléganőmet és barátnőmet ünnepeltük és vele muszáj volt koccintani. De ennyit megérdemeltem. Ma szénhidrát nap: reggel a szokásos gyümi adag (én nem tudom megunni:-D) délben egy kis tészta pizzaszósszal délután egy jó reggelt keksz, hogy azért nasi is legyen, most meg benyomtam még egy smack levest. Holnap gyümi nap utána meg mérlegelés!!! Bár most nem érzem, hogy olyan sokat fogytam volna, de annyi baj legyen. Szeretem ezt a diétát: nem éhezem :-) Bár azért bevallom hősiesen a húsvéttól egy kicsit félek. A nagyszüleimnél rendezendő lakomától húsvét után egy héttel, pedig egyenesen rettegek. Muszáj valamit kitalálnom, hogy ne rúgjam föl a diétámat és ezzel együtt az eddigi munkámat, ugyanakkor be se kelljen vallani a rokonoknak, hogy fogyózom mert a kutya se kíváncsi a megjegyzéseikre :-)

457. Zsn5
2012. ápr. 3. 15:11

Lányok! Nem szabad a finom kajákra gondolni! Akkor könnyen elcsábulunk.


Van nekem egy receptkönyvem ehhez a diétához, és abban azt irják hogy keményítő a bab, borsó, kukorica, lencse, krumpli, és a s.répa, de a rizs és a tészták a szénhidrát kategória. Amúgy én is azt hittem h a rizs keményítő mert azt is tanultam róla, de hát már nem tudom akkor mi van.


Gyümölcsnapra meg egy tipp, nem tudom mennyire lehet itt reklámozni, de addig nem írom be a bolt nevét hogy hol lehet kapni, de 100%os gyümölcslé és elméletileg nincs benne cukor, legalábbis nincs a dobozon feltüntetve sehol. Ha már unjátok a vizet meg a teákat akkor szerintem ezt is lehet inni.

456. lolita13 (válaszként erre: 455. - Bosziii)
2012. ápr. 3. 11:44

Tudom,hogy igazad van....szerintem ez azért van mert ugyebár szenvedünk,"éhezünk" és úgy érezzük,hogy ez már egy örökkévalóság óta megy és látni akarjuk az eredményt! Pedig nem 90 nap alatt hízlaltuk fel magunkat...sajnos ilyenek vagyunk! Most azonnal de rögtön!

Nem akarom feladni...csak néha gyengének érzem magam,megzuhanok,de aztán magamhoz térek...

Most épp az a fázis van nálam,hogy ha nem ehetek azt amit akarok akkor nem eszem semmit...

Ez nem jó,tudom,de jobb mintha felfalnám a hűtőt! :))))

Az is nehezíti a dolgot,hogy a férjem és a kicsi lányom falatoznak körülöttem...ma pl bolognai spagettit főztem nekik! A kedvencem! Jó sok sajtal! :) a lányom meg 5 ganál után otthagyta...bezzeg én de megenném... :)

455. Bosziii (válaszként erre: 454. - Lolita13)
2012. ápr. 3. 10:57

Mindenképp csináld végig, ne add fel! Én sem teszem! Másodszorra azért sem! Mögcsinájjjjuk! :-) És ha nem megy le semmi, mint pl nálam (leszámítva azt a pár kilót), akkor is elmondhatjuk magunkról, hogy végigcsináltuk, legalább megpróbáltuk!!! Kicsit olyan ez a fogyás-dolog (és akinek sosem volt túlsúlya, el sem tudja képzelni, milyen agyrém ez...), mint a szerelem: sok békát meg kell csókolni (le kell nyelni :-D), mire egyikből királyfi lesz! :-D

Tehát én mindenkit csak biztatnék, ha nem így akkor úgy! Valamelyik módszer csak bejön... ha nem ez, akkor másik. Lényeg, hogy ne adjátok fel!

2012. ápr. 3. 10:34

Üdv az új sorstársaknak! :)


Mostanában nekem is kétségeim vannak ezzel a diétával! Persze tudom,hogy sokan nagyszerű eredményeket értek el...de valóban nem mindenkinek olyan hatásos!...

..a tisztulás megvan folyamatosan..víznap óta nem győzök arra bizonyos helyre szaladgálni!...mégsem mennek le a kilók..nem értem,úgy érzem,hogy amit megeszek az rögtön ki is jön...

Nem tudom,hogy folytassam,vagy próbálkozzak mással..persze nagyon jó lenne ha elmondhatnám,hogy tessék végigcsináltam!...pfff...nem könnyű....

A reggeli gyümölcsöt mostmár elhagytam,mert már a fülemen jön ki...

Ki kellene tartanom...,hogy lássam a végét...

453. Bosziii
2012. ápr. 3. 10:22

( a rizs keményítő :-) ) 60 napnál tartok, nekem semmit sem ér, pedig már másodszor csinálom (először hatvan napig ment) de most így is végigcsinálom... de mondom, nálam semmi... :-) (mínusz max. 5 kiló annyi... legalábbis az előzőnél... most 60 napnál 1-3) Marha nehéz tartani, mert piros betűs ünnepek ( :-D) előtt rám mindig rámjön a farkaséhség, és ha egy nap már csalsz, az is gáz... ugyanakkor a szervezet mindig tudja mire van szüksége legalábbis nálam jelzett. Nagyon ritkán eszem csokit (akkor is inkább túrórudit) de tegnap annyira megkívántam, hogy muszáj volt ennem, kb. beledeglettem volna, ha nem eszek. Lehet az is, hogy nagyon leesett a vércukorszintem, azért kívántam annyira...

Ezenkívül van még egy gond ezzel a diétával, amire egy szakember döbbentett rá: a szervezetnek minden nap szüksége van fehérjére, és ugye itt csak négynaponta lehet enni. Ugyanis nagy súlyveszteslégnél a fehérje segít, hogy ne legyen a bőr csúnya "lógós", hanem a fogyás mértékét követni tudja. Ezt a pár dolgot leszámítva egész jó ez a diéta, én pl. gyümölcsnap után határozottan érzem a jótékony hatását (egy nap sokszor látogatom meg ama a bizonyos helyet, ahova a király is... határozottan érzem a tisztulást) :-), csak én jelentős mértékben nem fogyok tőle, inkább nekem méregtelenítésnek jó. De ez emberfüggő. Mindenki kicsit más. Nem válhat be 100%-osan mindenkinek.Hát nekem ezek a tapasztalataim így kétszer 60 nap után :-) .

MINDENKINEK NAGYON SOK KITARTÁST, ÉS SOK SIKERT KÍVÁNOK!!!!

452. Perkeletytar (válaszként erre: 451. - Zsn5)
2012. ápr. 3. 09:50

Először is üdvözöllek közöttünk és kitartást a diétához!


Nekem ma van a 16.napom, a 10.napon mértem magam, akkor 2,8kg tartottam, remélem nem csak vízből ment. Nálam az a gond, hogy kevés kilóból szeretnék leadni. Ma pedig gyümölcs napom van.


Ha jól tudom a rizs keményítő napra tartozik, de jó lenne megerősítés a többiektől, mert nem vagyok benne biztos. Egyébként én is szénhidrátnak gondolom a rizst.


Én mindent eszek, amit azelőtt is ettem, csak a megadott napon :-)

451. Zsn5
2012. ápr. 3. 06:18

Köszi a válaszokat! :) Ti most hol tartatok? Kilóban és napokban. Ma milyen napotok lesz?

Nekem ma szénhidrát, ezért ebédre párolt rizst fogok enni pár koktélparadicsommal, vacsira meg elméletileg tészta paradicsomszósszal.


Ti miket esztek? Van egy receptes könyvem hozzá, de nehezen találok benne fogamra valót. :)


Szép napot mindenkinek és kitartást a mai napra is! ;)

450. Szmirma (válaszként erre: 448. - Zsn5)
2012. ápr. 3. 00:29

Szia!

Sok sikert a diétához. A salátát tényleg csak a főétkezés mellé lehet korlátlan mennyiségben fogyaszatani, de ah ebéd és vacsi közt esetleg nagyon éhes vagy szerintem inkább salátát egyél mint mást.Egyébként a saláta fogyasztás fehérje és keményítő napra vonatkozik csak,legalábbis sezrintem.

449. turkkati (válaszként erre: 448. - Zsn5)
2012. ápr. 2. 21:34

Szia!

Saláta korlátlanul fogyasztható, de csak a főétkezés mellé, közben nem.

Ha belejössz, könnyebb lesz:)

Mondom én, de a reggeli hozzászólásom csak 1 kis hiszti volt:), sajnáltatni akartam magam.

Viszont ma már a suliban is megjegyezték, hogy kisebb a pocak:)


Kitartást, meglesz az eredmény, csak ne adjátok fel!

448. Zsn5
2012. ápr. 2. 20:07

Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, mivel még csak tegnap kezdtem el a diétát.

Szeretnék tapasztalatot cserélni veletek, mert már régebben is nekiálltam de nem volt kitartásom végigvinni, remélem hogy most nem így lesz!

Ma elég rossz napom volt, szinte egész nap éhes voltam/vagyok mert nem igazán tudtam enni. Remélem hogy holnap már sokkal jobb lesz, mert most könnyen el tudnék csábulni!


Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy napközben (ebéd és vacsi közt) mit szoktatok enni? Mert olvastam hogy saláta korlátlan mennyiségben fogyasztható, de az minden napra vonatkozik?

447. Szmirma (válaszként erre: 444. - Sunca27)
2012. ápr. 2. 17:42
Köszi szépen, aranyos vagy.A mai napot meglepően jól bírtam,igaz azért még nincs este, de ha már eddig kibírtam, akkor ez a pár óra hossza ami még hátra van a napból csak nem fog ki rajtam. Holnap víznappal próbálkozom( a hétvége után éppen rám fér),sok elfoglaltságom lesz,úgyhogy ez majd hátha elvonja majd a figyelmem, ha nagyon nem bírom majd legfejebb eszek egy kis mogyit vagy gyümölcsöt.
2012. ápr. 2. 11:35

Sziasztok!


Gratulálok azoknak, akik fogytak és kitartást azoknak, akik nem annyit adtak le, amennyit szerettek volna! Tényleg nagy igazság az, hogy kevesebb súlyból nehezebb leadni.


Nekem a fehérje nappal kezd gondom lenni. Már második nap volt, amikor nagyon megterhelte a gyomromat, pedig csak egy kis husit és tojást ettem. Vacsira már semmit nem bírtam enni, végülis talán így többet fogok fogyni :-)

445. lolita13 (válaszként erre: 444. - Sunca27)
2012. ápr. 2. 09:38

Igazad van! ...egy kis bűnözés néha belefér,emberek vagyunk!


Ma folytatom fehérje nappal,a tegnapi félresikerült gyüminapot meg elfelejtem! :)


Reggel bevettem 2 L-karnitin kapszulát és voltam tornázni,szolizni és nagyon jól esett. Na majd csütörtökön megyek megint.


A héten szigorú leszek magamhoz,mert a húsvéti diétázás biztos nem lesz 100%os

444. sunca27 (válaszként erre: 442. - Szmirma)
2012. ápr. 2. 09:14

Nekem is gyümölcs napom van. Igen a keményítő nap nem a legegyszerűbb. Meg valahogy hétvégén nekem nehezebb. Hétköznap nincsenek olyan kísértések, na de hétvégén, családi ebéd stb. Pedig én még az elején vagyok. Lányok tartsatok ki.

Büszke vagyok rátok és fel is nézek rátok! Erőt kell, hogy adjunk egymásnak!!! A célt mindenki ismeri, de elérni úgy tudjuk, hogy segítjük egymást.

Szóval fel a fejjel!


Meg fogjuk csinálni, még ha néha nagyon nehéz is!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook