Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 éves lányomnak csíp a nunija. Mitől lehet? fórum

9 éves lányomnak csíp a nunija. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. febr. 2. 08:36

Egyébként nem hinném, hogy ez allergia lenne, mert az máshol is érintené a bőrét a gyereknek, nem csak a nuniját.


Inkább arra gondolok, hogy esetleg napközben nem jól törli meg napközben és/vagy nem jó a papír minősége, azaz nem szívja rendesen a nedvességet és a napközbeni irritáció hatására lesz ez esténként.


Azt is meg kellene figyelni, hogy milyen napokon történik ez vele. Mert ha csak sulis napokon, akkor lehet, hogy vihetne magával pzs-t vagy WC papírt a pisiléshez...

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Asgardi)
2021. febr. 2. 08:31

Én azokat sem bírom.

Hiába kevernek illat és minden mentest, attól is kiütéses leszek.

46. asgardi (válaszként erre: 45. - Vagyuri)
2021. febr. 2. 08:17
Én is allergiás vagyok a lanolinra, nem tartom jó ötletnek. Szerintem gyógyszerész biztos tud kikevert hipoallergén fürdetőt adni, és valószínűleg olcsóbb lesz, mint a drogériás.
45. vagyuri (válaszként erre: 1. - Yda)
2021. febr. 2. 08:14
Semmi tusfürdő! Baba szappan és kész. A túsfűrdőket nem lehet leöblíteni, mindig síkos /lúgos/ marad a bőr utána. Egy gyerek nem valószínű, hogy gondosan zuhanyzik, mert siet vissza a mobiltelójához.
44. yda (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. jan. 27. 07:18
Igen, minden negatív.
43. globus (válaszként erre: 42. - Yda)
2021. jan. 26. 23:27
Általános vizeletvizsgálat, vagy baktérium tenyésztés is történt?
42. yda (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. jan. 26. 23:13
Igen, negatív.
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Yda)
2021. jan. 26. 08:38
Vizelet vizsgálaton voltatok már?
40. yda (válaszként erre: 36. - Lávli*)
2021. jan. 26. 08:20
Köszi!
39. yda (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. jan. 26. 08:20
Volt, hogy kamillás vízbe ültettem. Volt amikor jobb lett tőle, volt amikor semmit sem jelentett. Más egyáltalán nem használ. A legtöbb esetben kifárad, elalszik és reggelre semmi baja.
38. yda (válaszként erre: 27. - Channa*)
2021. jan. 26. 08:17
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást. Minden részletét átveszem.
37. Lávli* (válaszként erre: 36. - Lávli*)
2021. jan. 26. 08:15
*gondotok
36. Lávli* (válaszként erre: 35. - Yda)
2021. jan. 26. 08:15
OK, remélem mielőbb megoldódik a gondozók!
35. yda (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2021. jan. 26. 08:14
A jelzés alatt nem csak szóbeli értettem, wlnézést, rosszul fogalmaztam. Hidd el,ellenőrzöm, hogy csinálja, és ha kell elmondom megmutatom. Régebben is vot többször ilyen "gyakorlati órám" a lányommal. Úgy látszik, ismételni nem árt.
34. Channa* (válaszként erre: 30. - Yda)
2021. jan. 26. 08:14

Nem, nem jön elő minden nap, ha allergia.


Nekem egyébként pont a baba termékek nem jók a lanolin miatt.

Viszketek tőlük és kiütéses leszek.

Az allergia vizsgálatkor kb. fél percet bírtam ki, hogy a hátamon legyen.

Ez az anyag lesz sok keresztes.


És soha nem rögtön lesznek a tüneteim, hanem valamennyi időnek el kell telnie, gondolom ennyi idő kell, hogy besokalljon a szervezetem.


Egyébként ilyen esti szenvedésnél szoktál találni megoldást?

Amikor csíp, akkor pisilés ingere is van?


Én kislány koromban sokszor felfáztam és akkor voltak ilyen/hasonló érzéseim. Nem emlékszek mindenre, de az biztos, hogy sokszor volt olyan, hogy anyukám jó meleg vizet engedett a kádba és abba ücsörögtem valameddig és az segített.

33. yda (válaszként erre: 26. - Papája)
2021. jan. 26. 08:10
Rendben,jó ötlet.
32. yda (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2021. jan. 26. 08:08
Rendben.
31. yda (válaszként erre: 15. - Lau_Ra)
2021. jan. 26. 08:07
Erre figyelni fogok, hogy mennyire mélyen mosakszik!!!
30. yda (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2021. jan. 26. 08:06
Baba tusfürdőt használ. Wc papí, mosószer mindig ugyanaz. Úgy gondolom, hogy akkor minden este előjönne. De nem, teljesen kiszámíthatatlan melyik este "szenvedünk".
29. yda (válaszként erre: 13. - Lau_Ra)
2021. jan. 26. 08:03
Nem látom sem pirosnak, sem gyulladtnak, duzzadtnak. Nem mondja,hogy irritálná valami, jellemzően pamut bugyikat hord.
28. yda (válaszként erre: 11. - Be95e6ff22)
2021. jan. 26. 08:00
Figyelem, néha kicsit sárgás a bugyija, de azt mondja, hogy rendesen kitörli.
27. Channa* (válaszként erre: 12. - Yda)
2021. jan. 26. 07:56

Jól tetted, hogy megkérdezted!

Olyanokat hall az ember, hogy mindenre ki kell terjedni a figyelemnek.


Ha molesztálta volna valaki, akkor azt a nőgyógyász észre vette volna, bár ezt is csak akkor, ha olyan módon molesztálják.


Gondolom, akkor ezt a témát jól körbejártad és nem csak a sulira kiterjedően, hanem úgy általában, és a kislányod gondolom el is mondta volna, ha bárhol megtörtént volna ilyen.


Ugye ez amiatt is lehetséges lenne, mert ha jól értem, akkor nem minden napos a történet.


Ami még eszembe jutott. Nem tudom, hogy vizelet vizsgálaton voltatok e, mert lehet bármilyen húgyúti fertőzés is, és azt ugye magunkról is tudjuk, hogy egy felfázás pl. nem túl kellemes.


Én még ezt megnézetném, ha nem történt még meg.


Illetve, gondold végig, hogy amióta a panaszok megjelentek változtattál e valamit.

Mosószer, öblítő, tusfürdő, szappan vagy bármi, ami a ruháival érintkezhet és esetleg egy több órás viselet után irritációt válthatna ki pl. allergia formájában.

A tisztálkodási szereket is lecserélném.


Én gyakorlott allergiás vagyok és nekem azok válnak be legjobban, amik illatmentesek és átlátszóak, vagy természetes illatúak (citrusos, virág). Nem tudom miért.


Én lehet, hogy akkor is elhagynék mosószereket, ha nem változtattál, hiszen az allergia bármikor elindulhat és egy kontakt allergiát nem lehet kimutatni vérvételből, ha jól tudom még most sem. Nekem pl. a hátra ragasztós módszerrel vizsgálták.


Nekem volt olyan, hogy olyan öblítő okozott problémát, amit rendszeresen használtam, mind addig, amíg nem dagadtak be a szemeim. Napokba telt mire rájöttem, hogy az öblítőt kell lecserélnem...


Én a ruha méretet is megnézném. Nem vág e be valamelyik nadrágja.


Jobbulást!

Remélem hamar kiderül, hogy mi okoz ilyan gondot.

2021. jan. 26. 07:49

A cérnagiliszta fertőzés gyerekkorban elég gyakori.

A giliszta éjjel aktív, ekkor rakja le a petéit a végbél köré, amivel viszketést, vagy allergiát okoz.

A terület közel van egymáshoz, tehát nem kizárt.

Kérd meg a gyermekorvost, hogy adjon mintavevő felszerelést és vizsgálják meg.

Ez egy székletminta és egy celofán, amit az érintett területhez kell nyomni, hogy ha van pete ragadjon rá. Mindkettőt mikroszkóppal vizsgálják.

Gyógyszerrel gyógyítható.

Fontos a visszafertőzés megakadályozása. A fehérnemű és ágynemű mosása, forró vasalása.

Tudom, nagyon előreszaladtam, de ezt sem árt tudni a gyerekes szülőknek.

25. Lávli* (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2021. jan. 26. 07:45

Alapos öblítést, mint hoxás javaslatot.

........ .......

24. simple (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2021. jan. 26. 07:44
Ja akkor félreértettem. Azt hittem a felháborítót arra írod, hogy a kislánnyal szemben az.
23. Lávli* (válaszként erre: 22. - Simple)
2021. jan. 26. 07:42
Ohh, hát nekem épp ez a gondom, hogy szóba jövő lehetőség lehet a nyúlkálás az iskolában (esetleg más férfi??? 😵), de az alapos öblítést majd jelzi a gyerek fele.
22. simple (válaszként erre: 21. - Lávli*)
2021. jan. 26. 07:38
Anyuka próbálta megfejteni, mi lehet a gond, és minden szóba jövő lehetőséget megvizsgált, szerintem érthető.
21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Simple)
2021. jan. 26. 07:35

Mert 2 naponta vagy havonta éjszaka csíp a nunija?


Lenne az erőszaknak más jele is, ha megtörténne. Elsősorban viselkedésbeli feltűnő változás. Optimális esetben pedig el is mondaná.

20. simple (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2021. jan. 26. 07:31
Felháborító megkérdezni? És ha valaki erőszakoskodott vele? Szerintem meg igenis rá kell kérdezni.
19. Lávli* (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2021. jan. 26. 07:29

Mondom, akkor én vagyok elmaradott.

Mindenesetre a tapogatás/nézelődés kíváncsiskodáshoz egy 9 éves gyerek már túl nagy szerintem, és a dolog biztos, hogy nem csak éjszakára korlátozódóan okozna csípő érzést.

Oviban, talán max első osztályban szoktak a gyerekek egymás iránt kíváncsiskodni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook