Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kislányomnak feldagadt a szája, kb úgy néz ki mintha megcsípte volna a méh, de semmi nem csípte meg!!! Mitől lehet? fórum

10 hónapos kislányomnak feldagadt a szája, kb úgy néz ki mintha megcsípte volna a méh, de semmi nem csípte meg!!! Mitől lehet? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 7. 14:55
Azonnal orvoshoz!Lehet allergia is.Az komoly!
28. martin3 (válaszként erre: 27. - Martin3)
2011. jún. 4. 14:04
és épp bekapja a kislányom és észre sem lehet venni a szájában, mert én is nézegettem hátha, de nem láttam semmit
27. martin3 (válaszként erre: 26. - Panni58)
2011. jún. 4. 14:03

köszi

a dokit nem hibáztatom(annyira) mivel alig tudta a pálcával is kinyitni a száját, és csak a torkát nézte azt hitte ő is allergia, mert én mondtam biztos nem csípés..álmomban sem gondoltam, hogy azalatt a 2 perc alatt bejön az ablakon ez a valami és épp bekapj

26. Panni58 (válaszként erre: 25. - Martin3)
2011. jún. 4. 00:01

Örülök, hogy már minden rendben. De hogy az orvos se vette észre...Alaposan megvizsgálhatta szegény kicsit.

Nyugodt éjszakát kívánok!

25. martin3 (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2011. jún. 3. 23:12

nekem mondod? :) tiszta ideg voltam a tehetetlenségtől, hogy egszer már végre leapadt, majd fél óra múlva ismét jól bedagadt! és ez ment egész nap!(mivel reggel kb 9körül történt a dolog)

abba már bele sem gondolok, mekkora mázlink volt, hogy nem a torkán akadt meg valahogy! mindjárt elsírom magam a gondolattól is!:(

2011. jún. 3. 23:10
Tiszta horror...........:(
23. martin3 (válaszként erre: 20. - Noncsi18)
2011. jún. 3. 23:08
csak addig tettem el, amíg a férjem hazajött és megmutattam neki, de már bánom, hogy utána kidobtam, megkereshettem volna aneten, hátah sikerült volna beazonosítani...
22. martin3 (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2011. jún. 3. 23:07
UH tej volt...azt is kell forralni? meg én egy kis (forralt) vizet is adtam hozzá, nem csak magában a tejet
21. Noncsi18 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. jún. 3. 22:59
Amúgy nem úgy van, hogy tejet 1 éves kor alatt nem lehet adni a babának? Vagy ez már régen volt? :)) Gondolom fel kell forrázni aztán vissza hűteni.... ?
2011. jún. 3. 22:58
Úúúúristen..... szegényke. De legalább meg van mi okozta. Nem raktad el azért a bogarat a biztonság kedvéért? Úgy lenni órákig.... De érdekes amúgy, hogy nem próbálta kinyomni a nyelvével a bogarat. Örülök, hogy jobban van!!
19. martin3 (válaszként erre: 17. - Malkata)
2011. jún. 3. 22:43
remélem hogy nem ételallergia, ugyanis ahogy kivettem a szájából ezt a rovart, teljesen elkezdett leapadni estére már egészen elmúlt, icipicit volt csak olyan. napközben meg hol leapadt hol visszajött, és ezek szerint a nyelve alatt lehetett valahol, vagy oldalt a pofazacskónál, nem tudom, de lehet azért dagadt meg időnként mert akkor megnyomta a fullánkot és még ürült belőle a méreg? csak erre tudok gondolni...és ahogy kitornászta magából a fullánkot és kivettem egyből megszüntek a fel-fel duzzadások csak apadás volt:)
18. martin3 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2011. jún. 3. 22:40
sajnos nem vagyok rovat szakértő, kb akkora volt mint egy méh, de nem sárga volt hanem talán szürkés, még a szárnyai is egyben maradtak!(olyan mint a méhnek, nem kitines) és elöl volt a fullánkja a fejénél, jó kemény volt, és elég hosszú kb 4-5miliméter lehetett...
2011. jún. 3. 22:28
Hát lehet a rovar, de nekem tök ugyan ez volt a vaníliás krémtúrótól:) bedagadt az ajkam, nyelvem, folyt a nyálam és a szemem mint egy ázsiaié...
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jún. 3. 20:30
Micsoda? Pfúúj, hát ez elég gusztustalanul hangzik. Jesszus. :O De mégis milyen rovar?
2011. jún. 3. 19:14

megvan a rejtély!!!!!

kb fél 6kor látom, hogy van valami a szájában, gondoltam egy játék, gyors odanyúltam, és mit halásztam ki? egy rovart! aminek tök nagy fullánkja volt! el sem tudom képzelni hova rejtette el egész nap a kicsi lányom, de tízóraizott, ebédelt, uzsonnázott és közben többször ittunk, és végig ott volt valahol....És egész nap hol feldagadt a szája, hol jobb lett. Amióta kiszedtem ezt a bestiát, egyből lement a duzzanat, most a legjobb.

komolyan nem is hiszem, ha nem látom...(és még a doki is benézett a szájába---) mondjuk lehet a nyelve alá ment és ott beszorult úgy a fullánkja, hogy lehet órákig szenvedett szegény állat? na mindegy, lényeg, hogy megoldódott a rejtély!:)

2011. jún. 3. 16:38
most mennem kell, köszi a hozzászólásokat ha nég van ötlet addig is írjatok, este leszek:)
13. martin3 (válaszként erre: 12. - 776acc246c)
2011. jún. 3. 16:36

én is erre gyanakszom, de ez már tegnap volt...kicsit összefolynak az időszakok, de azt hiszem délelőtt adtam ezt neki...

most egyébként egész szép éppen...de ezt sem értem, egyszer már végre jobb, aztán megint bedagad...az allergia is ilyen?

12. 776acc246c (válaszként erre: 11. - Martin3)
2011. jún. 3. 16:33
Ribizli lesz a hunyó..
2011. jún. 3. 16:22

nem nem semmi ilyet nem adtam! se eper, se mogyoró semmi...

viszont ami új, az a natúr joghurt az is kb 4 napja megy és tegnap ribizli lekvárt tettem bele, de azt én csináltam,és nincs benne mag, le van passzírozva...vagy mégis belekerült egy és pont arra? mert nekem is allergiagyanús...

10. Panni58 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. jún. 3. 16:01
A tejtől bármikor. Az én fiamnál nem azonnal jelentkezett, de pont a tej volt...
2011. jún. 3. 15:59

Afta,ilyesmi nem hiszem,az nem ilyen.

Én is allergiára tippelek.

A tej,ha ennyire nagyon allergiás rá,már az előző adagoknál is jelentkezett volna,nem?

Ilyet inkább mogyoró,diófélék,eper,más aprómagvasok szoktak csinálni.De ez is csak találgatás,csak te tudhatod mivel került kapcsolatba.

2011. jún. 3. 15:58
adtál neki epret kostólóba? mert az okozhat ilyet, ha allergiás rá..
2011. jún. 3. 15:56

szerintem is allergia

valamelyik ételre.

2011. jún. 3. 15:55

calciumot már adtam

fényképezzem le esetleg hogy milyen? tegyek fel egy képet?

ja és nagyon nyáladzik...

2011. jún. 3. 15:54

tejallergia? és azonnal kijön, vagy kijöhet pár nap múlva is??? ugyanis már nem szoptatom és tápeszert kap, de 2 napja elfogyott, azóta rendes tejet adtam neki...igai csak reggel és este 1,5dl, napközben csak vizet inni. (de ő már a 4. babánk és egyiknek sem lett semmi baja a rendes tejtől, ők soha nemkaptak tápszert.)

szóval ha atejtől van, az nem jön ki azonnal, lehet csak napok múlva?

4. gne2
2011. jún. 3. 15:52
Valamilyen allergiás reakció. A calcium jó neki!
2011. jún. 3. 15:51
szerintem allergia, dagadás és kiütés lehet tej allergiától, vagy szójától . Adj neki kálciumot gyorsan :)
2011. jún. 3. 15:50
Nálunk az ilyet mindig allergia váltotta ki, olyankor a calcium segített. Szerintem abból adhatsz még neki, ha nem javul. Ha meg rosszabb, akkor újból doki. Sajnos volt, hogy csak az injekció segített.
2011. jún. 3. 15:45

kislányomnak ma reggel hirtelen feldagadt a szája, de annyira, mintha megcsípte volna egy méh, vagy egy pók. de ez kizárt, mert a szobában ültünk, itt nincs ilyen. A szeme alatt is megdagadt egy kicsit,meg az egész pofija, elég ijesztő volt. azonnal adtam neki calcimuscot és fenistil cseppeket. És elvittem a dokihoz is, mert fél óra alatt sem lett jobb, a nyelve hegye is iszonyú piros volt. persze mire a dokihoz értünk valamivel szebb lett, ő is csak ezeket tanácsolta, amit eddig én is csináltam. Tegyem ezt hétvégén is. (közben hol jobb hol rosszabb lett) Mire ebédeltünk már egész jó lett, szépen aludt 1-3között, amikor letettem aludni, már éppen hogy csak fel volt dagdva, megnyugodtam, hogy mire felkel semmi sem lesz már. Erre most keltettem nemrég és megint nagyon csúnya a szája! mi lehet ez???? volt már valakinek ilyen?

talán valami allergia? de semmi olyat nem evett, amit eddig nem!

esetleg valami szájbtegség, affta? ...???

még annyi, hogy amikor ez történt kimentem a kisfiammal a konyhába és csináltam neki egy kenyeret, a picit kb 2 percre hagytam magára, de a szobában nincs olyan játék amivel esetleg megsértehette volna a száját(és nincs is nyoma sérülésnek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook