Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lányom 13 hós és 2 éves koráig HA tápszert kapja mivel volt tejérzékeny a családban. Vizsgálatot lehet-e kérni? fórum

A lányom 13 hós és 2 éves koráig HA tápszert kapja mivel volt tejérzékeny a családban. Vizsgálatot lehet-e kérni? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 11. 13:50
Nem tudom igazából. Amikor kiderült, hogy allergiás kiütések, akkor leálltunk mindenféle tejtermékkel, (egyedül a tejbedarapépet adtam neki, mert azt gondoltam, hogy azt lehet). Ennek ellenére még heteken keresztül jöttek a kiütések. Akkor adott beutalót a doktornő allergológiára. Amikor elhagytam a tejbepépet, pár napig nem voltak újabb kiütések, majd apránként elkezdtem adni a joghurtot, kefirt, és nem rögtön jöttek ki, hanem kb. 1-1,5 nap múlva. És ráadásul most csak a kezére jöttek ki, előtte meg gyakorlatilag csak az arcán voltak. a kezén pedig azon, ami mindig a szájában van, és örökké csupa nyál. Szóval most nem tudom, hogy mit gondoljak. Ma már megint nem adok neki joghurtot sem. Aztán majd próbálkozom tovább. A tejet meg sem akarom próbálni. Várom nagyon a május 28-at, amikorra időpontunk van. Bízom benne, hogy ott majd megállapítják, hogy tényleg allergiás-e, és hogy mire.
6. 282baceb1f (válaszként erre: 5. - KLMárti)
2009. máj. 11. 07:48

Szia!

Elolvastam és utána fogok érdeklődni,mert a dokinéni ezt nem mondta!

Nálunk a savanyitott készitmányektól nincs baja pl:joghurt ,túró.

A fiadnál?

2009. máj. 9. 21:41

[link]


Ez a fórum erről szól elsődlegesen. Szerintem olvasd el. Itt is azt írják, hogy valóban jár, meg más egyéb juttatások is.

4. 282baceb1f (válaszként erre: 3. - KLMárti)
2009. máj. 9. 16:55

Még nem kértem vizsgálatot,de az orvos nem is emlitete,hogy netán megkellene nézni.Rá mondta,hogy 2 éves koráig ezt kapja.

Emelt családipótlék erre az esetre hallottál róla?

2009. máj. 9. 16:41

A kisfiam ma 13 hónapos, és nála most egy hónapja jelentek meg allergiás kiütések. Ezért le kellett állnunk minden olyan étellel, amit abban az időben vezettem be neki. A jelek nálunk is arra utalnak, hogy a tejre allergiás, de mivel nem egyértelmű, a gyermekorvos minket most küldött el allergiavizsgálatra, hogy megállapítsák, hogy mire allergiás.

Emiatt nekem is körbe kellett járnom a kérdést, így megtudtam, hogy ilyen kicsi korban is csinálnak allergiavizsgálatot, de nem a bőrön végzik a próbát, hanem vért vesznek tőle, és abból állapítják meg, hogy mire érzékeny.

Szerintem te is kérjél beutalót a gyermekorvostól, mert biztosan van rá lehetőség, hogy ezt ellenőrizzék, hogy veletek mi a helyzet.

Azért előre egy tanács: hívd fel az összes helyet, ami a közeletekben van, ahol allergiavizsgálatot végeznek, hogy hol tudnák a legkorábban elvégezni, mert nálunk kifejezetten az adott kórháznak kell címezni a beutalót. (Nálunk az egyik helyen csak szeptember-október környékére tudtak volna időpontot adni, a legkorábbi pedig már most május végére. Szóval nagy különbségek tudnak lenni).

Remélem, tudtam segíteni.

2009. máj. 9. 16:34
Lehet,az én kisfiamon 4 hónapos korában végeztek bőrpróbát,1 évesen pedig vérvételen voltunk.
2009. máj. 9. 16:31
A lányom 13 hós és 2 éves koráig HA tápszert kapja mivel volt tejérzékeny a családban.Vizsgálatot lehet-e kérni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook