Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos babám elkezdett enni, és ma van 2. napja, hogy nem kakál...mit adjak neki? fórum

6 hónapos babám elkezdett enni, és ma van 2. napja, hogy nem kakál...mit adjak neki? (tudásbázis kérdés)


18. 577ad13107 (válaszként erre: 1. - Xbernyx)
2010. júl. 7. 21:52
Szia, ha nem boldogulsz még mindig, akkor használj glicerines kúpot, vagy levolac szirupot, amit a szorulós kismamák is használhatnak. Beválik, hidd, el tapasztalatból mondom három gyerekkel bevált. Vagy marad a torna és a hőmérő. Szia
2010. jún. 22. 15:09
ja és alapleves piciknek: 200g zöldség (sárgarépa, cukkini, krumpli, zöldborsó, spenót) ehhez fél liter víz. Hideg vízben felteszem főni lassan és addig főzöm míg a zöldségek megpuhulnak. 1 adag bébipapihoz 150 ml levet, 1ek passzírozott sűrűjét teszem, ebbe mehet 1ek gabona (babáknak készült: mais e tapioka, semolino) és délben főtt husi turmixolva (1ek) este 1 ek parmezán, és 1 kk olívaolaj. Bocsi de olvastam hogy Olaszországban élsz, ezért írtam olaszul a nevét. Itt ez a praxis, a védőnő mindig ezt írja. Uzsonnára mehet a turmixolt gyümölcs, alma, körte, banán, őszibarack. Ha gőzölöd előtte a gyümit, akkor enyhén hashajtó hatású, és jobban szeretik a picik :)
16. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Xbernyx)
2010. jún. 22. 14:39
A babatészta is okozhat szorulást, kukorica-tápiókát tennék eleinte csak pár kiskanállal (mais e tapioka) és a levesnek csak a levét használd, krumplit ne csak sárgarépa és cukkini, ezután leszűröd és a sűrűjét passzírozod, ebből 1 ek-t a levesbe teszel, utána a mais e tapiokát, és 1 kk olívaolaj, 1 kk parmezán. Emellett adj neki többször inni, vizet vagy kamillateát, biberfent (az jó a hasfájásra is). Remélem használ:)
2010. jún. 14. 21:39
Az én fiamnál is volt egy ilyen időszak, nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 4-5 napig normális, de azért az 5. napon már "kezelgessem". A sokak által ajánlott szilva nálunk is nagyon bevált, de ezen kívül jó volt még a kamilla tea kis kanálnyi cukorral (a cukor csak azért kell bele, mert ha nem édesíted nem isszák meg... van esze egy babának, a kamilla szerintem rettenetes ízű.. :)). Ja, és ne aggódj, szinte minden babánál van ilyen időszak. Ha láthatóan szenved, tornáztasd, hogy tudjon pukizni.
2010. jún. 14. 21:19
Én is a szilvát, ill. üveges paradicsomos krumplit ajánlanék, nálunk bevált annó!!!
13. babszibobó (válaszként erre: 12. - Xbernyx)
2010. jún. 14. 21:16
:-( Kis torna nem árt :-)
2010. jún. 14. 21:13
se puki nem volt,,pedig a kismanom nagyon sokat pukizik,,,,
11. babszibobó (válaszként erre: 9. - Xbernyx)
2010. jún. 14. 21:07

Bocsi -bocsi!


Puki volt azóta legalább!?picit tornáztasd meg!A szilva tényleg jó, nekünk az is bevállt, csak nem rajong érte!

De ne aggódj, idegesítő, de most szokja a pocakja a dolgokat, nemsokára jobb lesz és a bűvös máz is landol a pelusban!

2010. jún. 14. 20:54
ÉS ha nyersen adod a gyümölcsöket az is.
9. xbernyx (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. jún. 14. 20:53
baba levest foztem,bele pedig baba tesztat tettem,,6-honapos kortol ajanlott....nem fuszereztem,,,,
8. Stella1 (válaszként erre: 1. - Xbernyx)
2010. jún. 14. 20:53

Szia!

Próbálkozz barack levével vagy szilvával.

A glutén nem gond,csak csínnyán bánj vele,mert megterhelheti a gyomrot,de 6 hós kortól már ismerkedni kell a gluténnal,levesből inkább a zöldségeket!

Ha továbbra sem lesz kaki,akkor ajánlom a lázmérőzést has masszírozás után,ha még ez sem akkor levolac mehet neki,attól tuti a hatás!


Nyugi,új ételek bevezetésénél előfordul az ilyen!

2010. jún. 14. 20:51
Amúgy a szilva az hashajtó
2010. jún. 14. 20:47

Nem biztos attól van, most eléggé szenvednek a babák a fronttól

Amíg tejet iszik nagyon híg viszont ahogy mást is kap kemény lesz. Lehet hogy csak meg kell szoknia

5. babszibobó (válaszként erre: 4. - Xbernyx)
2010. jún. 14. 20:46

ha a leves fűszeres volt, akkor meg van az egyik kiváltó, hisz a picik pocakját az megnehezíti, tésztát meg még nem igazán kéne neki adni a glutén miatt és tojás miatt.

3-4 napig nem probléma a széklet kimaradás.

ánizsmag és kömény leforrázásából nyert tea csodákra képes!

2010. jún. 14. 20:42
igen,,es foztem nekji levesket bele tesztat szetturmixoltam....es persze adtam neki gyumolcsot,,,es eddig mindigb volt,igaz picit masabb mint,mikor tejet ivott csak,,,es most elegge idegesebb,gondolomazert,meert faj a pocija((((
2010. jún. 14. 20:41

Azt mondják 3-4 napig normális

Azt tudom hogy a banán fogja a hasat

Van egy könyv amiben le van írva a gyümölcsök hatása Megnézem neked

2010. jún. 14. 20:39
Előtte mindig volt?
2010. jún. 14. 20:38
6 honapos babam, , elkezdett enni, es ma van 2.dik napja hogy nem kakal...mit adjak neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook