Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pár napja átmostam ecettel a mosógépet és már elkezdett büdösödni. Mitől lehet? fórum

Pár napja átmostam ecettel a mosógépet és már elkezdett büdösödni. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 30. 17:44

Nekem is volt ilyen problémám. Én is mostam ecettel a legmagasabb hőfokon 1-2 l-el még a mosószer adagolókat is.az hatott,de pár nap múlva ismét nagyon büdös volt.

Utána olvastam hogy a guminál körbe és az a cső ahol kifolyik a gépből a víz lerakódik barnás színű nyálka és az büdösödik és rohad.Én 3 hónapja kitöröltem és szétszedtem a csövet majd forró ecetes vízben áztattam majd kimostam és azóta kopogjam le semmi büdös nincs.


Bocsi kicsit hosszúra sikeredett de remélem tudtam segíteni

22. Madonna78 (válaszként erre: 16. - Stella1)
2014. ápr. 30. 07:48
Szia nekem is büdös vizet enged hiába mosom és nyitva van a fedele van mikor foltosan veszem ki a ruhát.
2012. máj. 14. 17:34
ha éppen nem mosok,akkor mindig nyitva van az ajtaja...
20. globus
2012. máj. 5. 10:19
Pedig az ecet egyesek szerint! varázslatos, mindent ragyogóra takarít...
2012. máj. 5. 10:17

A mosás után 24 óráig hagyd nyitva az ajtaját,

hogy kitudjon száradni a gép, ha majd megint mosni akarsz és kinyitod akkor illatos szag árda belőle.

18. Stella1 (válaszként erre: 17. - Icuri)
2012. márc. 7. 08:43

20%-os ecettel mostam át,és attól büdösödött be,90 fokon mostam......

a dobja,vagyis inkább az ajtaja nekem is le van mattulva:(

17. icuri (válaszként erre: 7. - Margareta51)
2012. febr. 29. 22:06
És hány százalékos ecettel mostad át? Én egyszer mostam át egy liter ecettel főzőprogramon és azóta teljesen lemattult a fémdobja. Mitől lehet?
2012. febr. 29. 17:39

igen,mostanában aggasztott,hogy a mosogatóban is érzem azt a szagot,hiába tisztítom ki,lefolyótisztítóval,akkor is érzem....

a mosógép kifolyója a közös elfolyóban van vezetve a fürdőbe..

mit tegyek?

2012. febr. 22. 02:04

Olvasgatom a problémákat,és feltünt,hogy senki nem kérdez rá,hova is van bekötve a szennyvíz cső?

Gondold meg,hogyha a mosdó alatt a szifonba,vagy saját csatlakozóba,esetleg nem jöhet vissza a csatorna szaga?Mert nem zár tökéletesen a szelep,ami arra hivatott,hogy ne jöhessen vissza a budiszag.Szerelő vagyok,és párszor már megesett,hogy ílyen problémáért hívtak.

2012. febr. 19. 10:59

Köszönöm a tapasztalatokat


a szűrő tiszta,remélem hamarosan meg tudom szüntetni a szagot :(

13. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Xti_)
2012. febr. 19. 10:48
én is citromsav párti vagyok
2012. febr. 18. 20:31
Szia tegnapig ue a problémám volt mindig éreztem a kicsit pocsolya szagot a gép körül,a szüröre nem is gondoltam tele volt trutyival,kitisztitottam és trisóval 90 fokon átmostam megszünt a szag.
2012. febr. 18. 18:46

a gép tisztításával és vízkőtelenítésével nincs gondom,azt nem értem,hogy most mitől büdös és hogyan szabaduljak meg tőle........

szerintem nem esett semmi sem a dob mögé,nem hiányzik sem zokni sem egyéb ruhanemű


a grapefruitos illóolajat ki fogom próbálni,köszi

10. danina (válaszként erre: 1. - Stella1)
2012. febr. 18. 14:41
Próbáld meg 90 fokon átmosni és pár csepp grapefruit illóolajat tenni bele,fertőtlenít.
9. era06 (válaszként erre: 1. - Stella1)
2012. febr. 18. 14:30

Nem eset valami a dob mögé? (egy zokni)

Nem tud megszáradni, ezért bűzlik.

8. xti_
2012. febr. 18. 14:00

a szódabikarbóna lúgos, az ecet meg savas, így nem érdemes egyszerre a gépbe tenni, mert kioltják egymás hatását.

a legjobb természetes vízkőoldó szerintem a citromsav. nem büdös, és a töménységét te határozod meg, így sokkal erősebb, hatékonyabb, mint az ecet,aminél,ha jól tudom, 20% a maximum, és még ehhez jön a víz a mosógépbe, szóval még jobban felhígul.

2012. febr. 18. 13:35
En 2 l ecetett es szodabikarbonaval szoktam tisztitani a gepet fozo programra kell tenni utana obliteni gyonyoruen mos utana,ha a vizko van a gepben az Amwayas feherito automatikusan feloldja es szurke lesz a ruha.
6. Stella1 (válaszként erre: 5. - Agnes1219)
2012. febr. 18. 13:33

nem tennék bele sima vízkőoldót,félteném ez egyéb részeit(pl műanyag,gumi)amit szétmarhat!Az ecet a legjobb természetes vízkőoldó,azért használom egyébként sokmindenre!


Mit tehetnék a már meglévő szaggal,hogy eltűnjön?

2012. febr. 18. 13:19
mi a mósógépet, vizköóldóval ,tisztittást,és a csöböl,minden, mósás útán,ki engedem,a vizet.}és nyitva hagyóm, a tetejét. sima háztartási, vizköóldő. üdvözletel.ágnes1219
4. Stella1 (válaszként erre: 2. - Pinkyke)
2012. febr. 18. 13:13
ki van nyitva,helysebben föl van nyitva mindig(felültöltős)
2012. febr. 18. 13:12

Régebben is tettem már így,de akkor nem volt semmi gond utána!

Most nem tudom mi lehet!

Az ecetezés után mostam 2 adagot,aztán 3 napig nem használtam és elkezdett durván büdösödni,pedig mindig nyitva van az ajtaja,tehát szellőzik!

Mit tehetnék?

Azóta már átmostam dosmestossal és újra ecettel,de még mindig van szaga!

2012. febr. 18. 13:12
ha nem használod, akkor az ajtót becsukod rajta vagy ki van nyitva ???
2012. febr. 18. 13:10
Pár napja átmostam ecettel a mosógépet és mostnar elkezdett büdösödni.Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook