Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 50 évesen teherbeesni... fórum

50 évesen teherbeesni... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
150. megi04
2010. aug. 16. 13:59
Igen...egy ismerősöm 30 éves,és nem,és nem sikerül a baba! A természet nagyon okos....
149. 5e055bda17 (válaszként erre: 148. - 3cd7127773)
2010. aug. 16. 12:35
Nem is ítélkezünk, a természet már megtette..
148. 3cd7127773 (válaszként erre: 146. - Dinuss)
2010. aug. 16. 11:34
Szia szurkolok az ismerősödnek- Senki ne itélkezzen mások fölött joga van dönteni mit szeretne Én 4 gyerek édesanyja vagyok és 5diket szeretnék Igaz 2.dik házasság az elsöben kihasználtak cseléd voltam
2010. aug. 16. 11:28
Kíváncsian várom :)
146. Dinuss
2010. aug. 16. 09:18
Szia!Nem beszelt vele de sztem nem is fog.Es meg en is fogok beszelni vele holnap.De aztan nem lehet nala tudni.Mindenesetre holnap beszamolok este,hogy mi volt.
2010. aug. 15. 23:48
Sziasztok! Van valami fejlemény a szóban forgó hölggyel kapcsolatban? Beszélt az orvossal? Lehetséges a dolog? Akarja még, vagy meggondolta magát?
144. Tamianyu (válaszként erre: 141. - Ágota 77)
2010. aug. 12. 10:44
Még szerencse,felelőtlenség is lenne.Ahogyan az lenne szülni is.Nagy baj van annak a nőnek a fejével aki nem tudja tudomásul venni,hogy eljárt fölötte az idő,legalábbis ebben a tekintetben.
143. 5e055bda17 (válaszként erre: 141. - Ágota 77)
2010. aug. 12. 07:26
Igen, teljesen igazad van. A férfiaknál 42 év van meghúzva élekori határnak, a nőknél vmivel kevesebb. Nem véletlen.
142. 5e055bda17 (válaszként erre: 140. - 480b578442)
2010. aug. 12. 07:25
A topikindító jelezte, hogy az illető már 2 éve nem menstruál!! Tehát beállt már a klimax...Sajnos nem tudják hagyni sem az orvosok, mert így az esély....
141. Ágota 77 (válaszként erre: 138. - Törpilla79)
2010. aug. 12. 07:13
Az örökbefogadásnak még kisebb az esélye, mint a teherbeesésnek. Tudomásom szerint ilyen korban már nem lehet örökbe fogadni, hiába az egyik "szülő" jóval fiatalabb.
2010. aug. 12. 00:48

MI! 50 évesen?! Én ilyet még nem is hallottam.

Van aki még akkor menstruál?Na és csóri kölyköt ,hogy szeretné felnevelni?Vagy csak a szülés számít mert ettől kicsit fiatalabbnak érzi magát?

Minden kornak megvan a maga szépsége csak tartsuk be a tisztes határokat.

Uram atyám mekkora felelőtlenség!!

És ezt hagyják az orvosok?

139. c1e9612cd3 (válaszként erre: 137. - Törpilla79)
2010. aug. 11. 22:18

Elhiszem, h felkavart. Én majdhogynem napi szinten találkozok sérült gyerekekkel, uhogy tudom milyen érzés (és az évek ellenére, még nekem se sikerült szívfacsarodás nélül nézni a dolgokat).

Viszont én már nem ítélkezek az olyan szülő felett, aki a sérült gyerekéről (kivéve az olyan esetet, mint amit leírtam, amikor anyuka hülyesége miatt lesz a gyerek sérült) umond lemond (mégha lemondó nyilatkozatot nem is tölt ki, de intézetbe adja, stb.). Nem olyan egyszerű ám egy ilyen gyerekkel az élet. Addig, míg baba, nem sokban külömbözik egy átlagos babócától. De az ilyen gyerek is megnő... Ráadásul az, aki apait-anyait belead, és minnél többet ki akar hozni a gyerekből, iszonyatos pénzeket kell, hogy beleinvesztáljon a dologba! Ismerek családot, akiknek havi szinten 100ezrekbe kerül a sérült gyerek nevelése! A külömböző fejlesztések, a lakás/ ház átépítése, a külömböző segédeszközök, stb.... És bizony sajnos a legtöbb esetben csonka család lesz a sérült gyereket nevelő családokból, mert apuka sok esetben meglép a felelősség elől. Így aztán ha megteheti az anya, akkor segítséget is kell, h "béreljen" maga mellé.

Minden tiszteletem az ilyen szülőké!!!! Viszont, mint írtam, nem tudom elítélni azt se, aki nem tudja felvállalni ezt.

Azt azonban mélyesn elítélem, amikor csak azért tartja magánál a gyereket, mert fiastyúknak nézi, vagyis azt csinál belőle. A támogatásokat felveszi utána, de......

2010. aug. 11. 21:59
Vagy inkább fogadna örökbe.. Úgyis olyan sok árva kisgyerek van akiknek anyára, szeretetre van szüksége...
137. törpilla79 (válaszként erre: 135. - C1e9612cd3)
2010. aug. 11. 21:58

Azt nem tudom, mert nem mondják meg...

Lehet hogy nem azért van, de az is lehet hogy igen..

Ezt én sem tudom.Csak azért írtam le, mert nagyon felkavart a látvány.És nagyon megsajnáltam szegénykét,olyan szép kisbaba.

Akkor inkább mondana le róla és akkor családba kerülhetne...

136. 5e055bda17 (válaszként erre: 127. - Dinuss)
2010. aug. 11. 21:57

Ezt nem is kétlem. Mivel nem ismerem az illetőt, ezért csak az általam ismert példákat hoztam fel. Amúgy fizikailag akkor sem értem, hogy egy beállt klimaxos nő miért szeretne gyereket? Azt meg végképp nem, hogy hogy. A másik iránt érzett végtelen szeretetet és mebecsülést 50 évesen lehet másként is érvényesíteni, nemcsak egy gyerekkel. Főleg akkor, ha az illlető már nem is nemzőképes.

Tőlem egyébként szülhet....ha annyira akar...

135. c1e9612cd3 (válaszként erre: 133. - Törpilla79)
2010. aug. 11. 21:53

Ja! :) akkor félreértettem :)

És az kiderült, h miért nem tud nyelni a gyerek? Mert nem biztos, h genetikai oka van. Lehet semmi köze nincs is az anya korához a dolognak.

134. törpilla79 (válaszként erre: 131. - Dinuss)
2010. aug. 11. 21:47

Most nem azt mondtam hogy minden esetben így történik, de sokkal nagyobb

rá az esély mint fiatal korban..De mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit gondol, és hogy mit akar...Ha Ő akar gyereket úgyis mindent megtesz azért hogy sikerüljön, nem fog azzal törődni hogy itt kinek mi a véleménye...Aki meg nem akar az meg nem...

Én csak az írtam le amit ma láttam, és elég szívfacsaró látvány volt ahogy a kicsit csöveken keresztül etették...

Tegnap is olvastam a fórumot, akkor még más véleménnyel voltam csak nem írtam le,de ma a látottak után...hát elgondolkoztam!

133. törpilla79 (válaszként erre: 130. - C1e9612cd3)
2010. aug. 11. 21:42
Nem a törődésre gondoltam, hanem a betegségre...
2010. aug. 11. 21:35
Azért az tény, hogy nem véletlenül kell a 35 évnél idősebb kismamáknak genetikai vizsgálatra is menie, mert sokkal nagyobb a kockázata bizonyos magzati fejlődési rendellenességeknek.
131. Dinuss (válaszként erre: 128. - Törpilla79)
2010. aug. 11. 21:23
Hat ez azert durva pelda nem gondolod?!
130. c1e9612cd3 (válaszként erre: 128. - Törpilla79)
2010. aug. 11. 21:03

nana... arért ennyire ne általánosítsunk, kérem! Nem életkokor függvénye az, h ki mennyire foglalkozik a gyerekével! Ismerek én olyan 20on éves anyát is, aki uilyen szinten nem törődik a gyerekeivel (és de sok ilyen van!)! Sőt! Találkoztam már olyan esettel is, amikor az átlag életkorú enyuka nem volt hajlandó belemenni a császárba, hiába mondták neki, h a gyerek érdekében muszáj lenne, akkor is csak természetes úton volt hajlandó szülni. Nos, a gyerek oxigénhiánnyal született, már az első pillanattól látható volt az agyi károsodás, és epilepsziás is lett ennek következtében. A kedves mamának így már nem kellett. Ott hagyta a kórházban, és annyit tett, hogy aláírt egy papírt, h ha arra kerül a sor, ne élesszék újra.... 1,5 hónapos volt a kisfiú, amikor láttam. Ez volt karácsony körül. Azóta lehet már nem is él.... Attól, hogy nagy az Isten állatkertje, és alacsony a kerítés, még nem kell álltalánosítani!

Amúgy meg, egészen más oka van annak, h veszélyesebbnek tartják 40 felett a babavállalást.

129. megi04
2010. aug. 11. 20:55
Jajj....
2010. aug. 11. 19:07

Sziasztok!


Épp ma jártam a nővérem kisfiát meglátogatni a kórházba, mert sajnos nem akar enni és beutalták...

Na nem ez a lényeg, hanem az, hogy van ott egy hét hónapos kisbaba,aki akkorka mint egy 3 hónapos,csövön keresztül etetik mert nem tud enni, ráadásul még az anyukája sem látogatja szegénykét! :(


Na hány éves az anyuka?

40 valamennyi...

Nemhiába nem ajánlják 40 felül a terhességet...

127. Dinuss (válaszként erre: 125. - 5e055bda17)
2010. aug. 11. 13:51
Hat ez megint mas...az en ismerosom eseteben teljesen mas a szitu.O nem azert szeretne babat,hogy meg tartsa a hapsijat.Ok tenyleg szeretik egymast.
2010. aug. 11. 11:03
elnézést a melléütésekért
125. 5e055bda17 (válaszként erre: 122. - Ágota 77)
2010. aug. 11. 11:03

Igen, az én tágabb környezetemben 3 nő van, aki 50 év körü szeretne szülni. (nem beállt klimax után!), az egyiknek felnőtt 28 körüli gyermekei vannak, de egy 38 éve férfival hozta össze a sors, és kétségbeesetten szeretne szülni. Nála már megállaptották a petekimerülés állapotát, 2 éve stimulálják, nem jön össze. A másik szintén felnőttkorú gyermekek mellé (unokája is van nem is egy)hasonló korú férfival, ott több vetélés volt, de nem sikerül. A 3. meg még régebben olvastam egy babás fórumon ismerősöm tanácsára, kb 6 gyereke van, több apától, teherbe is esik, meg is szüli, és a picilányt használja fel arra (kb 1 éves), hogy a férfi ne menjen el, konkréta olyan betegségeket kreál neki, folyamatosan kórházba cipeli, azt állítja, hogy nem eszik, közben egy jól fejlett, stb baba, a környezete már próbált fellépni a védőnőnél, orvosnál, akik szintén látják, hogy vmi nincs rendben, felmerült a münchausen szindróma is, de nem sikerült bizonyítani. Így most az a kislány sorsa, hogy állandóan beteg, mert ez sajnálatot válthat ki az apjából, akkor talán nem hagyja el őkez.

Bocsi, a hosszúságért.

Én is 40 vagyok 2 gyermekkel (14-10).

124. Dinuss
2010. aug. 11. 10:45
Jo reggelt sziasztok!Koszonom a tobbi hozzaszolast is!Agota fogalmazta meg jol a dologot!Ennyi a lenyege az egesznek!En meg termeszetesen fogok vele errol beszelni es felvazolom amiket mondtatok (hormon kezeles,stb.) es majd o eldonti,hogy bele vag-e igy is vagy sem.
123. hoppsz (válaszként erre: 122. - Ágota 77)
2010. aug. 11. 10:27
Egyetértek Veled! "Nem mindenkinek papirforma szerint alakul az élete."
2010. aug. 11. 10:10

Azért vannak példák a késői terhességekre. ...és vannak rá magyarázatok is. (Jakupcsek Gabriella 45 évesen egy kislánynak adott életet 2 felnőtt fia után.)


Ebben az esetben a hölgy 50 éves ugyan és van is már gyereke, de fiatal a párja és neki szeretne még szülni.

Ismerjük a mondást: Egy nő két dologért tesz meg mindent az életben, hogy legyen gyereke, vagy hogy ne legyen.


Nem mindenkinek papírforma szerin alakul az élete. Van aki felvállalja, van aki nem. Láthatjuk, hogy ez egy igen kényes téma, sokak ellenérzését váljta ki.

Aki ezzel szembe mer szállni és vállvetve mer küzdeni az árral szemben a babáért, szerintem meg is érdemli, hogy sikerüljön neki!

121. Tamianyu (válaszként erre: 2. - Dinuss)
2010. aug. 11. 09:44
És ki nevelné fel azt a szegény gyereket ha össze is jönne neki?Erre nem gondolt?Én 35 évesen későinek éreztem a 3-ik gyereket,előbb kellett volna,nem 50 évesen.Egy gyerek nem tárgy,miért nem gondolkozott előbb?!Egyáltalán nem mindegy,hogy 20-30 évvel kevesebb vagy több időt tölthetünk el velük.Ha szereti agyerekeket miért nem keres olyan munkahelyet,ahol köztük dolgozhat?Én ennyi idősen már nem vállalnék gyereket akkor sem ha semmi akadálya nem lenne,mert szerintem felelőtlenség önzőség.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook