Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 50-es férjem dobott egy 29 éves csajért. Hogy éljem túl? fórum

50-es férjem dobott egy 29 éves csajért. Hogy éljem túl? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
470. 89f0630ffb (válaszként erre: 469. - Júliusi)
2013. jan. 12. 14:50
:))
469. júliusi (válaszként erre: 468. - 89f0630ffb)
2013. jan. 12. 14:09
Az utolsó kettő,ha lehet választani.Az első kettő nagyon pocsék lehet...
468. 89f0630ffb (válaszként erre: 464. - Bakkara)
2013. jan. 12. 13:08

Nem tudom melyik a jobb helyzet,

-ha elköltözik és vele él ,

-ha nem költözik el és jár hozzá

-ha vele volt , ám most már mégis csak veled akar élni...

-Ha végig veled élt ,és járt másokhoz is amit te utólag tudtál meg , ám most veled akar maradni..


:)

467. df2a740c00 (válaszként erre: 464. - Bakkara)
2013. jan. 12. 11:16
Pontosabban neki nem létezel. Nem tragédia. Élje csak világát, te meg koncentrálj magadra, aztán egy idő után te is elkezded élni a saját kis világod.
2013. jan. 12. 11:12

Vedd úgy, hogy most kedôdik el az új életed!

Egy új lehetôség, melyben nem vagy kiszolgáltatva másnak! Te döntesz! Te írod életed forgatókönyvét, te döntöd el, ki milyen szerepet... ha kap egyáltalán!

Szóval berendezed új életedet, mint ahogy anno a babaházat...

465. fairytalentum (válaszként erre: 464. - Bakkara)
2013. jan. 12. 07:00

Az élet megy tovább...

Hogy hogyan,az rajtad áll.Ne temetkezz a múltba,légy nyitott az új dolgokra!

Túl fogod élni!!

464. Bakkara (válaszként erre: 463. - Fairytalentum)
2013. jan. 11. 22:52

Már nincs mit, elköltözött, vele él.

Én már nem is létezem.

463. fairytalentum (válaszként erre: 462. - Bakkara)
2013. jan. 11. 20:34

Nincs mit!Ezt mondtam neked már legelején,hogy

én leülnék vele és megbeszélném..

462. Bakkara (válaszként erre: 461. - Fairytalentum)
2013. jan. 11. 20:04

Köszönöm.

Végre valaki kimondta, hogy lehetséges lenne megbeszélni, még mielőtt megtörténne.

Nem hallgatni és cselekedni.

2013. jan. 11. 13:49
460. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 459. - Bakkara)
2013. jan. 10. 19:30
Minden nap erősödsz egy kicsit. Még nem hozta szóba a válást?
459. Bakkara (válaszként erre: 458. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 10. 19:03

Köszönöm kérdésed, úgy érzem minden este egy kicsi darab meghal belőlem, de megvagyok, élek. Túlélek.

Udvariasan elcsetelünk a gyerek problémáiról. Dobálom ki a felesleges dolgokat, nem tudom, hogy ez helyes-e, mert minden rá emlékeztet.

Állandóan vele álmodom.

De mint mondtam megvagyok.

2013. jan. 10. 18:28
Bakkara van valami változás? Hogy vagy?
457. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 449. - Timycat)
2013. jan. 9. 19:56
Az nagyon jó, ha az ismerettségi körödben a nők többszörösét keresik, mint a párjuk, de te is tudod, hogy ez nem általános.
456. f758a7200f (válaszként erre: 452. - Érdekes73)
2013. jan. 9. 13:39
Gondolom ok se nagyon fizettek, ezert lett eltorolve, igy nincs mit NEM fizetni. De tegyuk hozza, hogy Magyarorszagon nem tudom mennyire gyakori a kozos felugyelet, ugy ertem, sztem igazsagos, hogy ha fele idot az apjukkal vannak akkor ne fizessen gyerektartast es ellenkezo esetben, amikor 2heti lathatas van, jogos a tartasdij de nem tudom miert kell ide vagy oda itelni egy gyereket ha voltakepp normalis mindket szulo is. Pedig ez is elofordul, hogy egy apuka sajnalja is hogy miert nem lathatja gyakrabban. Az olaszoknal meg ugye a fizeteskeptelenseg miatt megitelik a kozos felugyeletet de az apuka cseszik vigyazni a gyerekre (amellett, hogy tartasdijat SEM fizet), van ilyen is. Jobb esetben az apai nagyszulok szoktak vigyazni a gyerekekre
455. Érdekes73 (válaszként erre: 424. - Bakkara)
2013. jan. 9. 09:49

Ez hülyeség nevetségesek azok akik évtizedekkel akarnak fiatalabbak lenni...Mindenkinek el kell fogadni az életkorát 50 fölött meg úgy se fogja bírni a tempót. Volt egy kolléganőm régen az apósa 80 volt az anyósa 50 30 év a férj javára.Elvette a ffi a titkárnőjét feleségül mikor 50 fölött volt...

Ahogy mesélte a kolléganőm az apósa egész nap aludt az anyósa meg nem tudott magával mit kezdeni....

454. Érdekes73 (válaszként erre: 431. - Df2a740c00)
2013. jan. 9. 09:45
kb. :D
453. Érdekes73 (válaszként erre: 446. - F758a7200f)
2013. jan. 9. 09:44
Szerintem Mo-on a tartásdíj nem is létezik még a gyt-t se lehet behajtani...
452. Érdekes73 (válaszként erre: 451. - F758a7200f)
2013. jan. 9. 09:43

Mo-on még ilyen helyzet sincs. Sok gyerek felnő úgy hogy apuka soha egy vasat nem fizetett gyt. címen...

Itt a végrehajtás vhogy nem érdeke senkinek és persze a törvényeket is ffiak hozzák ...

451. f758a7200f (válaszként erre: 449. - Timycat)
2013. jan. 9. 07:58

Igen, 2 kereset a ferje is vonatkozik, szoval nem lehet csak ugy leszedni senkit (neha "sajnos nem"), masreszt az olaszok sokkal szegenyebbek a hollandoknal szoval en mar lattam olyat is, hogy 2 gyerek szakadt a nyakaba a felesegnek es "veletlenul" az ura pont munkanelkuli volt, a gyerekek kozos felugyeletet kaptak, igy termeszetesen NO gyerektartas az anyukanak de a koltsegek felebol se sokat latott mert munkanelkuli jaradekbol nagyon keveset vonhatnak le, ezenkivul a bunko apuka el sem vallalta a gyerekeket heti 3x hanem ennel sokkal ritkabban:(


De o lett otthagyva, nem o csalta meg, ezek utan asszem ertheto, hogy miert lett otthagyva (kesz csodtomeg)

450. f758a7200f (válaszként erre: 448. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 9. 07:52

Igen, de azert a gyakorlatban nem igy van mert ismerek sok elvalt not es egyik sem kapott felesegtartast, azert sem mert mar a targyalasok ideje alatt elkezdtek randizni masokkal, szerintem nem is banjak mert lenyeg, hogy legalabb valahogy tuljutottak a kezdeti krizisen es ugy kepzeld el, hogy mindent blokkokkal igazolni kell stb. A munkanelkuliseget meg nem lehet megjatszani, hogy akkor "ugyis az uram fizet, addig nem megyek melozni", mert a biro kotelezi a not, hogy elmenjen munkakereso irodaba es elmenjen dolgozni probaidoben is. Tehat onnantol mar csokken.


"szinvonal"-at ugy ertik, hogy legyen lakhely a fejed folott es kaja, nem ugy, hogy ha audival jartal a hazassag alatt akkor azt megtarthatod. Le kell cserelni olyanra ami "gurul" es kesz, maskulonben a biro kirohog:)

449. timycat (válaszként erre: 448. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 9. 07:12

Szerencsére elég sok nő van, aki simán képes talpraállni, sőőőt... barátnőm sokkal jobban él, mint a házasságában pedig a gyerek is egyedül a "nyakába szakadt", de megszabadult a "kolonctól" először nem önként, de mára nagyon örül és élete legjobb döntésének tartja a válást, illetve hoyg a válás ellenére is bevállalta a babát... attól parázott, hogy majd neki kell fizetni tartást a férjének :D de megnyugtattam, hogy ez azért nem így működik


Amúgy meg a két kereset a pasira is vonatkozik nem? Hisz ő is két keresetből élt a házasságában és azzal hogy elvált egy kereset áll rendelkezésére nem? Az a világ is megszűnik lassan, hogy egyértelműen a férfi keres jobban; most hirtelen egy barátnőm sem ugrik be, aki ne keresne minimum annyit mint a párja, de van amelyik 4-5ször annyit visz haza, mint a pasija

448. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 446. - F758a7200f)
2013. jan. 9. 06:58

"ha a hazassag alatt dolgozott is akkor annyi a tartas hogy olyan szinvonal legyen mint a hazassagban tehat mondjuk auto koltsegei is, ha ezt munkaba jarashoz hasznalta. "

Ez nagyon jó lenne! Olyan színvolnal legyen , mint a házasságban? Vajon melyik magyarországi elvált asszony tud olyan színvonalon élni, mint válás előtt, amikor két keresetet kellett beosztania???????

447. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 445. - Timycat)
2013. jan. 9. 06:56
Értelek, természetesen sok mindent vizsgálnak. A holland ismerősöm, akinek a volt férje fizet, tanárnő, munkahelye, jövedelme van. Nálunk egy tanárnőnek megítélné a bíróság?
2013. jan. 8. 23:24

Ezt megerositem, nem ugy van, hogy x szazalekot ki kell perkalnia hanem azt az eletszinvonalat garantalni ami a hazassag alatt volt. Termeszetesen attol fugg, kinek a hibajabol lett kimondva a valas de ez kb igy nez ki (az olasz peldat ecsetelem):

-ha a feleseg nem dolgozott a hazassag idejen akkor albit es minimalis, kozpontilag megallapitott, kajapenzt.

-ha idokozben munkat talal akkor amennyi a fizetese, annyival kevesebb lesz a tartas

-ha idokozben csak randizik, elettarsi kapcsolat nelkul is, megszunik a feleseg-tartasdij.

-ha a hazassag alatt dolgozott is akkor annyi a tartas hogy olyan szinvonal legyen mint a hazassagban tehat mondjuk auto koltsegei is, ha ezt munkaba jarashoz hasznalta.


Gyerektartas mar reg nem gyakori mert szinte mindig kozos felugyeletet rendelnek el es ilyenkor a szulok felesben fizetik a gyerekek dolgait de 3 napot apunal vannak a gyerekek, igy fele kajapenzt gyakorlatilag ott eszik, ott alszanak stb. ezert nincs ertelme ilyenkor gyerektartasnak, es nem is itelik meg.


Ha a feleseg csalja meg a ferjet, ugyanigy karteritesre kotelezhetik de mindenkepp a valas koltsegei ot terhelik (mindig a hibas felet)

445. timycat (válaszként erre: 434. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 8. 22:57

"elválnak, a férj a fizetésének x részét köteles fizetni a volt feleségnek , amíg az férjhez nem megy ismét. A hab a tortán, ami nekem rettentően tetszik: ha ismét megnősül, akkor az új asszony keresetét is figyelembe veszik a fizetnivalónál, ergo: a szerető ha feleséggé válik, fizethet érte:) "


hát ezt így azért nem hiszem, mert mi van akkor ha a feleség az ordas r!banc? Ez az utca -még ha holland is- kétirányú gondolom, ahogy nálunk is


Csjt:

"21. § (1) A házasság felbontása esetén volt házastársától tartást követelhet az, aki arra hibáján kívül rászorul, kivéve, ha arra a házasság fennállása alatt tanúsított magatartása miatt érdemtelenné vált. Tartást csak olyan mértékben lehet követelni, hogy az ne veszélyeztesse a volt házastársnak és annak megélhetését, akinek eltartására a volt házastárs a tartást igénylővel egysorban köteles.


(2) A tartást határozott időtartamra is meg lehet állapítani, ha feltehető, hogy a tartásra jogosult rászorultsága a meghatározott idő elteltével megszűnik.


22. § (1) Ha a közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel megállapított tartás megállapításának alapjául szolgáló körülményekben lényeges változás állott be, a tartás mértékének megváltoztatását lehet kérni.


(2)23 A tartásra való jog megszűnik, ha az arra jogosult újból házasságot köt vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít, vagy a tartásra magatartása miatt utóbb érdemtelenné válik, valamint akkor is, ha a jogosult a további tartásra nem szorul rá. Az utóbbi esetben azonban a tartásra való jog újból feléled, ha a korábbi jogosult a tartásra ismét rászorul.


(3) Ha a volt házastárs a tartásra a házasság felbontását követő öt év eltelte után válik rászorulttá, volt házastársától csak különös méltánylást érdemlő esetben követelhet tartást."

444. Bakkara (válaszként erre: 434. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 8. 22:18

Köszönöm.

Kár, hogy ez csak külföldön létezik.

443. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 441. - Df2a740c00)
2013. jan. 8. 21:37
Az enyémen van ülés:))) Vízszintes.
442. timycat (válaszként erre: 434. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 8. 20:54
Mo-on is van asszonytartás
441. df2a740c00 (válaszként erre: 436. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 8. 20:40
Jajj, erről most eszembe jutott az a német tinifilm:) Hangyák a gatyában talán? Tudod, a kiscsaj, a bicikli, meg a lámpaoszlop:D Végülis az a lényeg, hogy mindenben megllássuk a jót:D
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook