Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 mm-es tarkóredő fórum

5 mm-es tarkóredő (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 18. 16:47

Sziasztok!


Nálunk sajnos beigazolódott, hogy nem ok nélkül volt annyira magas a tarkóredő. A chorionboholy vizsgálat negatív lett, viszont a 16. hétben végzett szívultrahangon megállapították, hogy komoly szívfejlődési rendellenessége van a babának. Ezt a tényt, két - a szakmában elismert - orvos is alátámasztotta. Végülis a szívfejlődési rendellenesség egy ritka és az ő esetében halálos betegséghez társult (Ivemark szindróma). A mi picikénk nem élt volna a születése után,sőt valószínűleg még annál hamarabb is elment volna.


Nagyon sok erőt és bizakodást adtak a pozitív történetek és továbbra is vallom, hogy mindig hinni és bízni kell.

2016. jún. 21. 11:56

Biztos, hogy a megfelelő időben voltál uh-n?Nincs elszámolva az időd?

Nekem 3 éve volt hasonló gondom, bár az őszinteséghez hozzátartozik az is, hogy 3,5 mm volt,és nekünk akkor felmerült, hogy nem volt pontosan megállapítható a terhességi kor. a kislányom egészséges.

40. rayzee (válaszként erre: 38. - Kismanó33)
2016. jún. 20. 17:54

Kedves Kismanó !

Kisfiamnal 5,6 mm volt a nyaki redő, azt mondtak 99 % h beteg lesz, szerencsere megcafolta es 5 honapos egeszseges kisfiu...kalvaria volt, amin mi is keresztul mentunk: volt aki nem latta az orrcsontjat es agyi cisztakat latott es kamratagulatot meg vesemedencetagulatot, kesobb ebbol mar semmi nem latszott de egy stressz volt az egesz, pedig mi eldontottuk, h mindenkepp megtartjuk...voltunk chorionboholy biopszian es szivUH-n, minden jo lett...mindig van remeny, bizni kell...jo egeszseget minden babanak !

2016. ápr. 19. 23:44

Szia Kismanó!


Írtam privátot, de írok ide is, hátha olvassa még olyasvalaki, aki érintett a témában.


A kislányunk már elmúlt 2,5 éves, gyönyörű, okos, és minden rendben van vele.


Igaz, hogy minden szülő elfogult, de most már 2 hónapja bölcsis a kisasszony és a hitemben, hogy igazán eszes, az óvónénik is megerősítettek. Nagyon fogékony minden új dologra, gyönyörűen beszél 20 hónapos kora óta és kb 3 hónapja szobatiszta is.

A bölcsis beszoktatás 1 napot vett igénybe, simán ment ez is.

Szóval tényleg nagyon ügyes! :)


Kiváló egészséget nektek és boldog babavárást!

Bízom benne, hogy Nálatok is hasonlóképpen alakulnak a dolgok!

38. Kismanó33 (válaszként erre: 36. - Netti20)
2016. ápr. 5. 12:05
Kedves Régi Hozzászólók, tapasztalatokkal a témában! Sajnos érintett lettem a témában és próbálok minden információt és tapasztalatot begyűjteni, de nemigen találok frisseket. Esetleg közületek tud valaki beszámolni bíztató fejleményekkel? Nagyon sok erőt ad az a néhány pozitív hozzászólás, amiket eddig is olvastam Tőletek. Remélem mindenkivel minden a legnagyobb rendben van!
37. rinike (válaszként erre: 36. - Netti20)
2014. nov. 8. 08:16
Örülök a jó hírnek! Remélem, hogy továbbra is minden rendben lesz!
2014. nov. 7. 22:17
Sziasztok. Azert irok ujra h ha esetleg vki ide téved aggódva a témát illetően.... Leírtam mar korábban 6,5 takaró redo, orr csont hiány a 12 heti uh-n.... Stb stb ... A genetikus azt mondta előfordulhat tanulási fejlődési nehézség... Nos örömmel sot kitörő büszkeséggel írnám le a következőket: február vegen megszülettett a pici lanyom... Most 8 honapos.... Teljesen egészséges. 6 hónaposan felállt a kisagyaban es most ha az eggyik kezet fogom jar, 2 kézzel akkor szalad...tegnap megtette az elso 2 lépést egyedul. ( igaz utana jót is esett;))). Szotagokat formál, megérteti velünk amit szeretne. Megismeri a tárgyakat embereket. Irto kivancsi. Nem ugy nez ki egyenlore h tanulási nehézségei lennének.... Írnék meg sok mindent de a lenyeg h jol van olyan mint a többi gyerek. De meg mindig van bennem egy kis felelem. De remelem most mar tenyleg minden rendben.
35. Zilon
2014. febr. 22. 16:53
7,5mm tarkóredőt mértek a kislányomnál.Szülésig rettegtünk!Most 5 éves, és egészséges.
34. pzuzu (válaszként erre: 33. - Laura-z)
2014. jan. 30. 21:23
Szia! Szinte ugyanezeken mentünk keresztül, "percre pontosan"...Farkastorkot, nyúlszájat nem néztek nálatok? Nekünk azt mondták, még az is okozhatja. Nálunk simonart szalag volt,az ugyanaz lehet ? Picilány most 7 hós, nemrég hívtam fel a genetikust, akivel kapcsban voltunk amikor kiderültek a dolgok, hogy menjünk-e most megnézetni vagy van-e vmi teendőnk ?Azt mondta nyugodjunk meg végre, teljesen egészséges, ne is gondoljunk az elmúlt borzalmakra. Ja, nálunk még hol vastgbél hol vese tágulatott látott némelyik doki... Jó babázást :-) !
2014. jan. 29. 02:20

Szia!

Nagyon örülök, hogy jó híreket kaptatok!

Most már minden rendben lesz !! :)


Nekünk 4,2 mm volt! Rémálom volt, amin keresztül mentünk, de megérte! Most már 5 hónapos lesz a kis Tündérkénk! :)


Nálunk vérzéssel indult a kálvária..

11. héten kórház, azt hittük vetélés lesz..

Ott a 12. héten NT vizsgálat, fekete leves..

Gondoltuk, hogy a természet végzi a 'dolgát'!

Közben a kórházban chorion biposzia.


Majd 13. héten kiengedtek, és mentünk sokfelé sok-sok uh-ra.

Mondtak mindent:

- hiába lehet egészséges, a bevérzés lehúzza a terhességet

- volt, aki az orrcsontot nem látta, na ez volt a legbénább, mert azt másik 3 doki látta)

- volt, hogy agyi cisztákat láttak ( ami persze sokszor előfordul, köv uh-n már nem volt..)

- amnion szalag a méhen belül ( az efféle húr csonkolást végezhet!!!! ááá, iszonyú volt!!)

Ez mind a 12-15 hét között volt.

Aztán a 16. héten kaptuk a negatív CVS-t. :) El sem mertük hinni.

18. Hét szív uh, negatív! :)

18. Hét genetikai uh negatív! :)

És így tovább a szülésig, minden negatív volt.


Szülés után sem hagytuk abba a vizsgálatokat.

Voltunk szív uh-n, koponya és hasi uh-n, neurológián kétszer.

Minden rendben! :)


Szerintem mire nagylány lesz, teljesen megőszülök! :) :)


Nagyon jó egészséget kívánok!


Üdv: Lau

32. NTDK (válaszként erre: 31. - Fishyke)
2014. jan. 17. 16:16
Köszi! :)
31. Fishyke (válaszként erre: 25. - NTDK)
2014. jan. 17. 15:18
Gratulálok, további boldog babavárást kívánok!:))
30. NTDK (válaszként erre: 28. - Inta)
2014. jan. 16. 12:26
Köszönöm! :)
29. NTDK (válaszként erre: 27. - Pzuzu)
2014. jan. 16. 12:26

Gondolom, igazán csak akkor nyugodtál meg, amikor a kezedben tarthattad.

Július 26-ra vagyok kiírva (az elsőszülöttemmel is júli 26-ra voltam kiírva), valószínű végig parázni fogok, vagy a következő uh-ig.

Annyira egyébként nem is ritka ilyen tarkóredővel egészséges babát szülni. Sorolt néhány esetet a doktornő. Előfordul ez, csak az okokat nem tudják. Vírusfertőzés pl okozhat átmeneti oedémát. Karácsony előtt baromira beteg voltam, köhögés, orrfolyás, torokfályás. Ez egy lehetséges ok a doktornő szerint.

28. inta (válaszként erre: 25. - NTDK)
2014. jan. 15. 23:43
Jaj de jó! :). Végre egy jó hír.
27. pzuzu
2014. jan. 15. 22:19
Megnéztem, nekünk jan.15-én 7,7 volt és jan.21-én lecsökkent 4,9-re (akkor volt a CVS) és jan.25-én kaptuk meg az eredményt, hogy nincs kromoszóma eltérés. Tehát 10 nap pokol volt.
26. pzuzu (válaszként erre: 25. - NTDK)
2014. jan. 15. 21:49
Jaj de nagyon jóóóó!!! Iszonyatosan örülök, még a szemem is könnybe lábadt! Látod vannak csodák, nagyon szorítottam Nektek. Már párszor idejöttem, de mindig semmi-már attól féltem rossz híreid vannak, azért nincs kedved írni.Kisfiad lesz <3, mikorra vagy kiírva? Gyakran írj mi van Veletek, nagyon vigyázz Magatokra!!!(én ma hívtam az Istenhegyit, hogy kérjük a babóról a 13 heti UH cd-t, mert nekünk oda se adták a rossz eredmények miatt-ne legyen rossz emlék, hisz úgyse marad meg picúr...) ÖLELÉS :-) ! Zuzu
25. NTDK
2014. jan. 15. 20:54
Megvan az eredmény! Ettől jobb hírekre álmomban sem mertem gondolni! A tarkóredő visszahúodott 2,7 mm-re. Még a genetikus doktornő is elismerte, ez rendkívül ritka és nagyon bíztató. Nincs kromoszóma eltérés sem, kisfiú! Minden porcikája alaposan át lett nézve. Semmilyen eltérés nincs! Annyira boldog vagyok, még a férjem is megkönnyezte! 6 hét múlva szív ultrahang, ha ott is mindent rendben találnak, akkor aztán tényleg minden rendben! :)
24. pzuzu (válaszként erre: 12. - Netti20)
2014. jan. 15. 15:58
Szia! Először is sok sikert a finisben, gyönyörű, egészséges kislányt kívánok! Most olvastam az írásod, és látod 6,5 és 7,7 (nekünk) NT-vel is születhetnek egészséges babák, bár be kell vallani nagyon ritka sajna. Az, hogy az egész terhességet végigparáztuk vizsgálattól-vizsgálatig, az más kérdés, de a "végeredményért" megérte :-)!!! Azért majd írj milyen volt a szülés, milyen a picike?! Addig is vigyázzatok magatokra :-) !!!
23. NTDK (válaszként erre: 22. - Pzuzu)
2014. jan. 14. 16:33
Köszönöm! Holnap írok, hogy mi lett az eredmény!
22. pzuzu (válaszként erre: 21. - NTDK)
2014. jan. 14. 13:12
Abszolút értelek! Én is tipródtam, ugyanúgy mint Te, a szív és az ész mást mond, de mire döntenem kellett volna, hál' isten nem kellett. A férjem sem szerette volna megtartani ha downos, de hát én annyira szerettem!!! Mondjuk ha tényleg az lett volna, nem tudom hogy döntök végül... Legyen a babókátok NAGYON NAGYON NAGYON EGÉSZSÉGES !!!!!!!
21. NTDK (válaszként erre: 20. - Pzuzu)
2014. jan. 14. 11:20

Értem, persze!

Ez most lehet, hogy hülyén fog hangzani, de én úgy vagyok vele, hogyha beteg, akkor legyen nagyon beteg, ne down, mert akkor nagyon sarokba lennék szorítva. A szívem akarja, az eszem nem. A férjem ugyanígy érez. Van egy két és félévesünk, miatta nem. Tipródok, mert már most tudom, bárhogy döntök, nem fogom tudni feldolgozni, ezért nincs más választás, egészségesnek kell lennie!

20. pzuzu (válaszként erre: 19. - NTDK)
2014. jan. 14. 11:07
Bízom benne én is!!! Nekünk is vékonyabb lett (neki is lenyúlt egész mélyre). Egész éjjel azzal foglalkoztam, hogy lelkileg "leszedjem a nyakáról az oedémát", bőgések és fohászkodások közepette. Nem tudom érted-e mire gondolok? Nekünk utána a cvs teljesen negatív lett. Viszont én eldöntöttem még az eredmények megjötte előtt, hogy ha az derül ki hogy downos a pici, akkor megtartom, mert már annyira imádtam <3 hogy képtelen lettem volna elvetetni!!!
19. NTDK (válaszként erre: 18. - Pzuzu)
2014. jan. 14. 10:53

Nem értem az orvosokat. Az elmúlt néhány nap alatt megfordultam néhánynál, természetesnek veszik, hogy egy uh alapján beteg a baba és azt is, hogy azonnal, visgálatok nélkül elvetetem. A kérdésekre persze nem akarnak válaszolni. Nekem a szellemi fogyatékosság is megfordult a fejemben, ezért is akartam bejutni az Istenhegyibe, de már telefonon megnyugtattak, hogy a tarkóredővastagság nem áll összefüggésben mentális problémákkal.

Én is láttam az oedémát, picit le is nyúlik a gerince mentén. Holnap újra megnéik, annyira remélem, hogy már vékonyabb lesz. Sokkal-sokkal vékonyabb!

18. pzuzu (válaszként erre: 16. - NTDK)
2014. jan. 14. 10:38
Jaj, nagyon nagyon szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen,meg imádkozom is ahogy nálunk is tettem (pedig nem vagyok egy templomba járós). Persze engem is küdtek azonnali abortuszra Brrr! fölösnek tartották a cvs-t, de én ragaszkodtam hozzá!!! Azon a héten a várakozás az eredményre kiborító volt (átérzem mit élsz át). Sokan azt mondták biztos elmérték-elnézték, de a saját szemünkkel láttuk a hatalmas oedémát a kis nyakán. Az akkori eredményeket azóta se tudják hova tenni, nincs rá magyarázat. 20 héten (sok vizsgálat után) egészségesnek nyilvánították, de azért a születéséig bennem volt a para. Születésekor is alaposan megvizsgálták, minden rendben volt. Azóta is minden UH (hasi, koponya, neurológia) vizsgálat negatív. Sokat gondolok Rátok <3 !!!
17. NTDK (válaszként erre: 14. - Rinike)
2014. jan. 14. 09:55
Épp tegnap este olvastam, hogy Veled mi történt. A kislányodhoz gratulálok!
16. NTDK (válaszként erre: 13. - Pzuzu)
2014. jan. 14. 09:52
Ó, Istenem, nagyon örülök, hogy egészséges lett a babád! Én már kész idegroncs vagyok, holnapra lesz meg a CVS eredménye, debrecenben csinálták (választhattam volna az azonalli abortuszt is). De bejelentkeztem az Istenhegyibe én is, Hajdú doktornőhöz.
15. pzuzu
2014. jan. 14. 09:48
Köszi a gratulát! Én is örülök,hogy a rossz után van egy aranyos kislányod :-)! Nagyon -nagyon remélem, hogy a fórumindítónak is minden rendben lesz, szorítok Neki <3!!! Nálatok az Edwardsra mi alapján gyanakodtak, miből látszott? Külömben nálunk azt mondták esély nincs rá hogy egészséges legyen, ha egyáltalán elél a köv. vizsgálatig. Kérdeztem 1% esély sincs? Mondta, akkor annyi, de az csodaszámba menne! Hát itt a CSODA!!! (a szülés után mondta, hogy azt is csak azért mondta, hogy tudjak kapaszkodni vmibe ha akarok, de ha a felesége lettem volna most nem élne a baba, mert ilyen eredmények mellett nem engedte volna megtartani. Még jó, hogy nem ő a férjem hanem a szerelmem, és mi máshogy döntöttünk :-)))!!!)Én úgy voltam vele, hogy a legutolsó vizsgálatig kitartok amíg nem derül ki hogy baja van, mert inkább elbúcsúzok egy 25 hetes beteg babától, mint elvetessek egy akárhány hetes egészségeset!
14. rinike (válaszként erre: 13. - Pzuzu)
2014. jan. 14. 08:53

Gratulálok! Tényleg nem semmi, hogy mennyire rosszak voltak az eredményeid. Nekünk a tarkóredő jó volt, és csak az Edwardsra volt 1:12-höz. Vígasztaltak, hogy a szám azt jelenti, hogy 12 hasonlóan rossz eredményű terhesség esetében csak egyetlenben Edwardsos a magzat, így nagyon bizakodtam, de én voltam az egyetlen sajnos... Azóta van már egy egészséges kislányom...

A fórumindítónak is szurkolok nagyon, hogy nála is csak vak lárma legysen, mint Nálad.

13. pzuzu
2014. jan. 14. 08:36
Szia! A kislányomnak 7,7!!! volt a nyaki redője a 13 héten (Istenhegyin voltunk Leiner doktornál). Most 6 hónapos egészséges gyönyörű tündérke. Kemény időszak volt a terhesség hátralévő része az állandó rettegés miatt, de megérte, mert Ő itt van :-) !!! Nagyon sok mindent tudnék írni, úgyhogy itt az email címem : pzuzu@citromail.hu írj és elmesélek mindent, de majd telefonon is beszélhetünk. Még azért a kombi teszt eredménye : 1:5- down, 1:34- edwards, 1:127-patau. Természetesen bárki írhat :-)! Mindenkinek a legjobbakat kívánom!!! Zuzu
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook