Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzati tarkóredő mérés, eredmények? fórum

Magzati tarkóredő mérés, eredmények? (beszélgetős fórum)


13. Solyo (válaszként erre: 12. - Ea45dc1362)
2011. júl. 22. 15:31
Pipacsvirág, aranyos vagy, köszönöm hogy ezt írtad. Gratulálok a kisfiadhoz! : )
2011. júl. 22. 14:49

Nekem is 2.5mm volt a tarkóredő,az AFP vizsgálat eredménye az alsó határértéknél volt.Voltam genetikai tanácsadáson,de a magzatvíz-mintavételt nem vállaltam.Szerencsére tökéletesen egészséges kisfiam született!


Örülök,hogy a második vizsgálat eredménye jó lett!

Ne aggódj,csodaszép egészséges kisbabád lesz!

11. Solyo
2011. júl. 22. 14:11
Nekem 2.5 mm lett a 12 hetes vizsgálaton. 35 éves elmúltam, de nem vállaltam a magzatminta vételt a vetélés kockázata miatt. Bízom benne hogy egészséges babám lesz, a 19. héten a genetikai ultrahangon minden rendben volt. Most 22 hetes vagyok.
2010. szept. 15. 20:01

Sziasztok!

Megtörtént a vizsgálatom ,szerencsére teljesen egészséges a babám!!!

Jelenlegi tarkóredő értéke 2mm.Teljesen megnyugtattak!!

Örülök hogy túl vagyok ezen közel 2hetes aggódáson!

Mindenkinek köszönöm a biztatást!és a segítséget!

Üdv.Jucus

9. jucuss3 (válaszként erre: 8. - Csini76)
2010. szept. 8. 17:44

Köszönöm hogy írtál!

Remélem semmi gond.Most még egy újabb Uh-ra megyek+vérvételre.

Boldog babázást Neked!

8. csini76 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. szept. 7. 08:33

Szia!


Nálam is ez volt a helyzet tavaly, a fogadott orvosom magzatvíz vizsgálatot javasolt, amit elvégeztek, ott teljesen rendben voltak az értékek,elmondása szerint ezzel tudják kizárni teljes mértékben a rendellenességet.

Bízom benned, hogy nálad is így van.

Jó egészséget kívánok nektek!

2010. szept. 5. 11:37

A Dr.-om MÁV-os ,most már ÁEK.

Ő fel is írt nekem mindent.( Kombinált teszt ami ott a MÁV-ban ingyenes 12-14hét között végzik)

Sajnos csak utána volt az Uh. amire nem számítottunk,hogy ilyen rossz eredmény lesz.Bízakodó vagyok!! NEM LEHET BETEG!!!! az én babám!!

6. Mandula71 (válaszként erre: 4. - Jucuss3)
2010. szept. 5. 11:27

Nem tudok árat:( Van honlapjuk, telefonszámmal, keress rá és holnap beszélj velük.

De nyugodtan hívd fel a Bajcsy kórházat is holnap, azzal nem veszítesz semmit.

5. Mandula71 (válaszként erre: 3. - 204b456479)
2010. szept. 5. 11:25

Betöltött 35 felett ajánlják fel automatikusan a genetikai tanácsadást a kismamáknak. Amit a kismama vagy elfogad, vagy nem.

Amúgy pedig a magzatvízvizsgálat sem "tuti", jellemzően csak 2-3 kromoszóma rendellenességre vizsgálnak. Ezen kívül pedig van még egy csomó betegség, sajnos.

Vérből csak százalékos esélyt tudnak mondani, és az is fizetős. Néhány kórháznak szerződése van a Sejtbankkal, ha pont ilyen kórházban rendel az orvosod, akkor ő kérheti a vérvizsgálatot, amit ingyen elvégeznek. Egyébként fizetni kell érte.

4. jucuss3 (válaszként erre: 2. - Mandula71)
2010. szept. 5. 11:25

Nagyon köszönöm!

Első az Istenhegy lesz ,remélem ők a legbiztosabb mérést végzik.

Nagyon ki vagyok :-(((,de nagyon bízom benne hogy ez csak egy rémálom.Sajnos 1hét most nagyon hosszú lesz számomra.

Írnál priviben árát, hogy mennyibe kerül most a vizsgálat?

3. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. szept. 5. 11:19

Szia!

Aktuális nálam is ez a téma, Én holnap megyek 12 hetesre, hát nem mondom, hogy nyugodt vagyok.

34 évesen úgy tudom alapból kérik a magzatvíz vizsgálatot, de ha azt nem, vérből biztosan megnézik, hogy mekkora az esély a down kórra.

Tudom, hogy nem könnyű nem aggódni, mert Én se tudok nem aggódni, de nagyon sokszor tévednek az Uh-on. Rokonunknak azt mondták, hogy 1 fiú lesz, és az sem egészséges, hát iker lányok lettek, és ráadásul ez Amerikában volt, nem itthon az itteni sz@r gépekkel... A magzatvízvizsgálat a tuti.

Ne aggódj ameddig nem mondják biztosra.

Kívánom, hogy tényleg ne legyen semmi baja a babádnak!

2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. szept. 5. 11:14

Nálam normál érték volt mindkét terhességnél. De az Istenhegyi úton voltam a 18. heti genetikai UH miatt Dr. Hajdu Krisztinánál. Profi genetikus. Pontosak, korrektek.

Ha ilyen magas értéket mértek, javasolni fogják a magzatvízvizsgálatot. Ha nem akarsz fizetni ezért, keresd fel a Bajcsy kórházat, szuper doki, genetikus,emberségesek, profik. Nekem ott végezték el a korionboholy vizsgálatot, csak pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban is.

2010. szept. 5. 11:09

Sziasztok!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok,ha tudtok segíteni írjátok le a tapasztalatokat.

Jelenleg 12hetes terhes vagyok .

Csütörtökön voltam a Nőgyógyászomnál,a szokásos 12hetes UH-n.Sajnos a tarkóredő mérésnél nagyon magas érteket mutatott az Uh 4mm-t.Teljesen kétségbe vagyok esve.:-(((( Jelenleg 34éves vagyok,mindent megteszek hogy egészséges babám legyen!!

Még azt szeretném kérdezni ,hogy az Istenhegyi útra ,vagy Magzati Diagnosztika Központba érdemes menni??

Érdeklődni szeretnék ,hogy volt-e valaki hasonló helyzetben?ha igen kérem írjon !!

Üdv.Jucus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook