Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hetes vizsgálaton 2, 7-es tarkóredő fórum

13 hetes vizsgálaton 2, 7-es tarkóredő (beszélgetős fórum)


2014. máj. 20. 21:19
Én sajnos nem vagyok otthon ebben, mert nem voltam... De szorítunk neked, és minden rendben lesz (te is így állj hozzá)! Tudom, hogy nehéz, azaz gondolom.. :( De fel a fejjel!
2014. máj. 20. 17:45
Sziasztok! Túlvagyok rajta, köszönöm a rám gondolást!! Nekem eléggé fájt, alig birtam felkelni jó ideig... Nem tudja véletlenül valaki, hogy most az ÁEK-ban kb.mennyi idő, mire kiderül a chorionbiopszia eredménye? Ma vették le a mintát, egy hetet hallottam rossz eredmény esetén és hogy csak postai úton szólnak, ha minden rendben. Nagyon nehéz ez a várakozás, úgy izgulok.... Köszönöm!!
2014. máj. 20. 16:28
Túl vagy már rajta? Hogy vagytok?
24. Vivvv
2014. máj. 20. 16:01
Na, most én is megnéztem. 12 hetesen a nyaki redő 1 mm volt. Orrcsont pedig 2 mm.
2014. máj. 19. 22:18
Megint utánanéztem, és alsó érték nincs... Csak 3 mm fölött utalhat down-ra... Szóval akkor se aggódj! :)
2014. máj. 19. 22:16
Én most néztem meg direkt... Nekünk számított terhességi kor: 12 hét 6 nap, mért pedig 12 hét 0 nap volt a 12 hetes ultrahangon, és a nyaki redő 1,3 mm és elvileg ez meg alacsony. És lekopogom, semmi baja nincs a kis drágánknak :) Szóval ne aggódj!
21. Vivvv
2014. máj. 19. 21:32
Mar nem emlekszem hogy nalunk ez pontosan mennyi volt, de szerintem ne izgulj. Vard meg a vizsgalatok eredmenyeit eloszor is. Es bizz. :) Drukkolok Nektek. :)
2014. máj. 19. 21:28
Köszönöm!! Holnap lesz chorion-biopsia, drukkoljatok!! :-( Aztán az idegörlő várakozás....
2014. máj. 19. 15:20

Mimdenhol màs èrtèk a jó bízz benne hogy minden rendben van vele .Igy útolag inkàbb nèzzenek meg mindent mind sem baj legyen, DE NEM LESZ .

Mi mikor mintavételek ,ellenörzések, szívecskéjét néztèk làttuk uh- n és hidd el az anyai szived èrzi hogy renbe van csak az idő míg minden eredmèny megjön sok sajnos ès megterhelő de ott vagytok egymàsnak az adjom erőt

++++++

18. Zilon
2014. máj. 19. 12:01
Sziasztok!7.5mm tarkóredőt mértek a kislányomnál,az orrcsont rendben volt.Szivét is megvizsgálták az ultrahangon,ott se találtak eltérést.Teljesen egészséges gyermekem született,de a várandóság alatt amit átéltem azt senkinek nem kívánom.
17. BlueJasmine (válaszként erre: 16. - BlueJasmine)
2014. máj. 19. 00:10

[link]


És itt is azt hangsúlyozzák, hogy 3 mm is normális lehet még, főleg ha az orrcsont rendben volt... Illetve hogy ez még önmagában még nem ad diagnózist! Ő egy nagyon pontos és alapos doki (biztosan csak a megnyugvásért javasolta ezt)!

16. BlueJasmine (válaszként erre: 14. - Bea0917)
2014. máj. 19. 00:07
Igen pont Őt írtam neked priviben... Hát akkor nincs jobb ötletem :( Ő tényleg profi! De ez még nem jelenti azt, hogy baj van! Terhesgondozásra is hozzá jársz? A többi mérési adat stimmelt? Lehet, hogy esetleg picit előrehaladottabb a terhesség. Nekem majdnem hogy a végéig nem sikerült eldönteni, aztán pont a számolt és a mért idő (1 hét eltérés volt) között jött. Habár ilyen gond nem volt, de ne gondolj rosszra!
2014. máj. 18. 23:01
Köszönöm a bíztató szavakat, megpróbálom türelemmel és reménykedve várni az eredményt és nem kiborulni. Olyan nehéz...
2014. máj. 18. 22:59
Szia! ÁEK-ba járok és Dr.Timmermann-nál voltam magánban a Genium Med Kp.-ban, Ő elég profi szakembernek számít, ha jól tudom. Ugyanazokat mérte és javasolta, mint a kórházban előtte, sajnos. :-(
13. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2014. máj. 18. 21:06

Szia!

Szerintem sem kóros, de nem tudsz még a mintavétel előtt egy másik ultrahangos szakemberhez is elmenni? Valakihez, aki biztosan profi?! Megmondod, hogy sürgős, és biztosan nem kell sokat várni (nálunk az UH-s dokinál 3 heteket kellett várni, pedig magán)... Lehet a mintavételt is megúsznád. Milyen helyen voltál az előző vizsgálatnál?

2014. máj. 18. 17:04
4 hét az eredmény nagyon nehéz kivàrni de probàlj meg megnyugodni .Ha gondolod irj privit .
2014. máj. 18. 17:02

Szia! Nekünk 2,5 mm mértek orrcsont minden màs rendben volt elküldtek Szegedre mèhlepèny ès magzatviz mintavètel is megvolt mi 25-26 èvesek vagyunk .minden rendbe lett pènteken volt 3 hos a kisfiunk.

ja es mind utobb kiderült 5350g született ès nekünk az kavart be a méretekbe .

10. Begu
2014. máj. 18. 15:49

Szerintem ez rendben. Nem rossz ez az érték. Orrcsont is látható, nagy gond nem lehet.

Viszont a sok para miatt nehogy legyen! Pihenj sokat és szeretettel várd a kis jövevényt. Ne is várj rossz eredményt, mert csak idegesíted magad, közben rendben van minden!

Még egyszer leírom: Nem rossz ez az eredmény!!!

2014. máj. 18. 15:23

Kislányom öt hetes egyébként, egészséges.


Hipoplaziás orrcsont a 12-13. héten az egészséges babák mindösszesen 1-1,5%-ánál van! Tehát igenis bízni kell!!!

2014. máj. 18. 15:21

A CVS megnyugtat, én is megcsináltattam, nálunk minden rendben volt (minden méret, hormonszintek), csak az orrcsont volt hipoplazias, CVS-t megcsináltattam a 14. héten, három nap múlva volt is eredmény.


Egyébként most született a ciklus.hu-n egy hölgynek hatalmas tarkóredővel egészséges kislánya, végig nagy volt a tarkóredő, voltak magzati szívuh-on, ott sem láttak eltérést... CVS-t is megcsináltatta Ő is, és ugyanúgy fiatalok mindketten mint Ti. Úgyhogy ismerek ilyet, igen.

2014. máj. 18. 15:01

Én már régen kinőttem ezt a babaruhát, de utána néztem és ezt találtam:

"A 12. heti ultrahangon történik az úgynevezett tarkóredő mérés is, ami a Down-kór szűrésében az egyik legfontosabb vizsgálat. A tarkóredő vastagsága 3 mm-is normálisnak számít, amennyiben azt a betöltött 12. héten mérik. Mivel azonban a tarkóredő vastagsága a magzattal együtt növekszik, ezért ha az ultrahang a 11. héten történik, akkor már kisebb, 2,5 mm körüli értéknél is további vizsgálatot rendelhet el az orvos, ha pedig a 13. héten, akkor a 3 mm is még a normális kategóriába eshet."


[link]


Szóval, szerintem egy újabb mérés totál meg fog nyugtatni!:)

2014. máj. 18. 15:00

ezt most találtam



A tarkóredőt általában 3 mm-ig tartják normálisnak, azonban a mért érték sok mindentől függhet. Az egyik ilyen tényező, hogy a tarkóredő vastagsága a baba méretével együtt nő, így természetesen más eredményt kapunk, ha valakinél méréseket végzünk 11, 12, illetve 13 hetesen.

5. Szilke* (válaszként erre: 1. - Bea0917)
2014. máj. 18. 15:00
Detto ez volt, mehlepeny vizsgalat megallapitotta, h teljesen rendben van, most volt 2 hetes :)) ne aggodj, lehet majd elkuldenek magzati szivUHra is, mert akkor is lehet nagyobb a redo, ott is voltam, ott is minden rendben volt :)
2014. máj. 18. 14:56
Elvileg 2,5 mm felett áll fenn a Down-kór gyanúja, minket is elküldtek chorion-mintavételre. :-(
2014. máj. 18. 14:54
3 mm-ig jó, nem?
2014. máj. 18. 14:52
Azt elfelejtettem írni, hogy 26 évesek vagyunk és teljesen egészségesen élünk :-(
2014. máj. 18. 14:48

Sziasztok!

13 hetes kismama vagyok, van egy egészséges 15 és fél hónapos kislányom, akire 2 évet vártunk. A kistesó az első lehetséges hónapban jelentkezett, aminek nagyon örültünk!! :-) A genetikai ultrahangon 12+4 hetesen 2,7-2,8 mm-es tarkóredőt mértek, amit magánban 4d-s ultrahangon is megerősítettek. Ezen az értéken kívül mindent rendnen találtak, orrcsont is látható és kislány :-) Napok ótavalig alszunk és folyton sírok. Kedden délelőtt csinálnak méhlepény mintavételt, a kombinált tesztet a biztosan rossz eredmény miatt nem javasolták. Hallottam már rosszabb eredménnyel is egészséges babáról, de nagyon izgulok. Valakinek nincs esetleg tapasztalata? Köszönöm előre is!! Bea

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook