Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5 éves kislányommal mostantól kettesben karácsonyozunk, mert meghalt a férjem. Hogyan lehet számára az ünnep boldog és meghitt így is? fórum

5 éves kislányommal mostantól kettesben karácsonyozunk, mert meghalt a férjem. Hogyan lehet számára az ünnep boldog és meghitt így is? (beszélgetős fórum)


18. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 19:36

Én hasonlóan éltem meg az első karácsonyt a válásunk után, 3 éves volt a lányom. Azóta a lányom 9 éves, egyszer sem ünnepelt azóta sem apa a kicsivel. Tapasztalatból mondom, hogy a gyerekek nem keseregnek a múlton, ha eszébe jut apa és kérdez valamit róla, akkor válaszolj az ő szintjén. Semmiképp sem jó úgy tenni, mintha nem fájna neked, hogy hiányzik, ér szomorúnak lenni, ér sírni, mert ebből azt tanulja meg, hogy szabad kifejezni az érzelmeket, szabad sírni is, ha úgy van.


Most leginkább magadra figyelj. Neked nehezebb új szokásokat kialakítani, egyedül megoldani a helyzetet. Csináld úgy, ahogy neked könnyebb, aztán egyre jobban fog menni s már gondolhatsz új szokások kialakítására is.


Nekem első karácsonykor az segített, hogy itt volt akivel beszélgessek, nem voltam teljesen egyedül. Akár napló is jó, hogy kiírd magadból a fájdalmat, a dühöt, a magányt.

17. 9cc76994c5 (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
2021. okt. 4. 18:09

Az nem elvétel,ha az ember másképp ünnepel. Egyébként a gyerekek hihetetlenül adaptivak.

Példa: anya egy időben sokat szenvedett a beiglivel,mercsinálta, de már hetekkel karácsony előtt félt. Aztán egyszer átbeszéltük,hogy miért is csinálunk mi beiglit?Annyira nem szeretjük,kicsit belőle nem lehet, mindig ránk marad, már a fülönkön jön ki....és akkor azt mondtuk,ok veszünk egy rúd beglit, hogy legyen és sütünk más sütit,amit szeretünk.

16. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - 9cc76994c5)
2021. okt. 4. 18:00
kinek mi. Én azért csináltam úgy, mert közel volt az ünnep a halálához. Úgy voltam vele, hogy a karácsonyt is nem vehetem el tőlük, csak mert az apjuk meghalt
15. 9cc76994c5 (válaszként erre: 14. - 9cc76994c5)
2021. okt. 2. 21:50
Egerszalókon voltam egyszer karácsonykor. Szép volt. Bementünk Egerbe is, ott is vannak programok, meg mézeskalács-kiállitás is volt akkor.
14. 9cc76994c5 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2021. okt. 2. 18:49
Szerintem meg ne csináljon úgy, pár éve voltam karácsonykor szállodában,és minden riogatással szemben nagyon jó volt.
2021. okt. 2. 17:21

csinálj mindent ugyanúgy, mintha még élne a férjed. Én is ezt tettem a gyerekekkel. Attól, hogy meghalt az apjuk, még van karácsony, húsvét, stb.

Sírni meg csak akkor lehet, ha nem látják

12. pteri
2021. szept. 30. 15:32
Nàlunk pont ìgy lesz, csak 2 gyerekkel. Nekünk kell erõsnek lennünk és ünnepi hangulatot erõltetni magunkra, mert a gyerekek ezt sokkal könnyebben veszik. Egy 5 éves egyàltalàn nem fog belegondolni, hogy Apa 1 éve itt volt, most meg nincs. Csak ha Te direkt emlegeted és sìrdogàlsz ezen. Õ most is vàrni fogja a karàcsonyfàt a sütést, ajàndékot, bàrmit, ami megszokott. Tehàt szolgàld ki ezeket az igényeket, aztàn ha lefektetted sìrhatsz. Mi most is úgy szoktuk emlegetni Apàt, hogy emlékeztek, milyen jó volt, amikor ez meg az volt, örülünk az idõnek amit vele tölthettünk. Én meg csak este magamban folytatom, hogy miért nincs màr velünk, mi lesz ìgy, igazsàgtalan a sors, stb. Ezt a gyerekeknek nem mondom, nem éreztetem. Se most, se karàcsonykor nem fogom.
2021. szept. 30. 15:26
Részvétem nektek. A szálloda jó ötlet. Ott talán te is ki tudsz kapcsolódni. Jó kis wellness és programok.
10. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 13:11
Menjetek el szállodába, jó lesz!!!!
2021. szept. 30. 11:43

Őszintén sajnállak. Még nekünk felnőtteknek is nehéz volt, mikor 6 éve elment apukám, pedig én már jó párszor voltam egyedül szenteste.

Szerintem próbálj minél több házon kívüli programot csinálni. Mikor kicsi voltam nagymamám mindig elvitt megnézni a templomba megnézni a betlehemet. Ha nem is vagytok vallásosok, egy kellemes éneklős délutáni istentisztelet nagyon szép tud lenni. Ha nem akkor csináljatok otthoni mozi maratont, vagy hívjatok meg barátokat karácsonyozni, hogy oldódjon a hangulat. A másik két nap sok programot lehet csinálni, mert akkor sok minden nyitva van.

8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 09:52

Nagyon sajnálom.

Ahogy a helyzet hozza,vagy érzed csinálj mindent épp úgy ,,vagy teljesen másképp.

Amit mi szoktunk tenni hogy az elhúnyt szeretteinkhez kimegyünk a temetőbe együtt reggel,viszünk díszt gyújtunk gyertyát,ez bár nehéz de megnyugvást is adhat.Aztán a készülődésben feloldódunk:))

Tudom nem lehet ezt összehasonlítani sem ,a mostani helyzeteddel.

2021. szept. 30. 09:46

Neked lesz nehéz, gyerek fel sem veszi majd...


Nálunk sincs nagy család, akiket körbe lehetne járni. Szenteste együtt kiscsalád (3an) karácsony, 25 és 26-án kirándulás, fürdö, egyéb program. Más, mint gyerekkoromban, amikor annyi helyre mentünk, nagyszülök, nagynéni, unokatesók... De most ez van és így jó.

2021. szept. 30. 09:46

Fogadd részvétem!

Meglehet, hogy ahhoz a cselhez folyamodnék, hogy már napokkal korábban felállítanám a fát, és minden este gyertyát gyújtanék.

Gondolom vannak barátnői, kis barátai, azokkal a szülőkkel megbeszélve valamelyik délutánra szerveznél egy zsúr-délutánt a gyerekeknek (szülőknek), és talán egy kicsit elterelné a figyelmét.


Ha tudja, hogy "apa elment", a buli előtti napon vele együtt kimenni a temetőbe... nem tudom. Persze ez attól is függ, mennyire viselte meg az édesapja halála, mert ha nagyon hiányolja, ezt a temetői látogatást nem csinálnám...


Mindenképpen beszélnék egy gyermek pszichológussal, mit tanácsol, milyen irányban indulj el.

2021. szept. 30. 09:36
Fiam 9 éves volt, amikor meghalt a férjem, a családunkban is mindenki egyke. Nem mondom, hogy nem hiányzott az apja, de tuléltük, Hogy van nagyszülő vgy nincs az apa hiányán nem változtat, - egy 60 év körüli nagymama semmiképpen nem pótol egy 20- 30-as rugalmas belevaló fiatalember apát -legalább is nálunk nem, Mi ünnepekkor nem nosztalgiáztunk, és igy viszagondolva boldogan teltek. Azt kell kihozni mindenből, amit legjobb megoldásnak vélve lehet tenni. Fiam már 30 éeves, de nem látszik rajta hogy félárvaként nőtt fel.
2021. szept. 30. 09:30

Részvétem!

Nem tudok mit írni. Sok erőt neked!

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 09:29
Te vagy a kulcsszereplő, ha te békét is nyugalmat sugárzol (ami tudom nagyon nehéz ilyen helyzetben), akkor a gyerekek sokkal könnyebben dolgozzák fel a veszteséget mint a felnőttek. Igazából ez szerintem neked lesz sokkal nehezebb, kitartást hozzá
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 09:18

Őszinte részvétem!

Első karácsony lesz a legnehezebb, de hidd el, szép karácsonyt tudsz csinálni, ha tényleg szeretnél.

2021. szept. 30. 09:14
Tudom az élet megy tovább, de fura belegondolni, hogy már csak ketten leszünk. Nagyszülők már nem élnek, férjemmel mindketten egykék vagyunk, szerettünk is volna tesót...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook