Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 év munkaviszony utáni nyugdíj? fórum

40 év munkaviszony utáni nyugdíj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
26. zsuri2
2010. nov. 16. 09:16
Azt már meg sem említem, hogy mennyi lesz így a nyugdíj. Az amúgy sem lesz magas. Mivel sokan minimálbéren vannak bejelentve. Ez még egy külön menet lesz. Nem könnyű helyzet.
25. zsuri2
2010. nov. 16. 09:13
csűrhetjük, csavarhatjuk a dolgokat, sajnos csak a ténylegesen ledolgozott munkaviszony és a gyermekek számítanak bele. Az iskolák nem. Akiknek van gyermekük, azoknak jó, éljenek is vele. Akiknek nincs, ők nem sokkal mennek el előbb. Kivéve, ha tovább emelik a korhatárt.
2010. nov. 16. 09:00

Olvasd el a 19. hsz-mat, oda bemásoltam a kormányszóvívő nyilatkozatát.

Amúgy meg ma láttam a mokkábban is, hogy erről megy a háborgás, hogy ebben az esetben nem számolják be az ipari sulit.

23. 190124133c (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2010. nov. 16. 07:17
Ezt mikor mondta?
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - 190124133c)
2010. nov. 15. 17:10

Mindíg is beleszámított, de most nem számít bele semmilyen képzési idő.

Lásd kormányszóvivő. És lásd majd a törvény, ami még nem jelent meg. Akkor minden világos lesz. Reméljük:)

21. 190124133c (válaszként erre: 20. - A74de3d08a)
2010. nov. 15. 16:26
Nem tökmindegy,mert a most nyugdíjba vonuló nők zömének éppen ez a szakmunkásképzője van, és az mindig is beleszámított a nyugdíjba.Pontosan tudom,mert a nővérem ezért tud elmenni jövőre nyugdíjba Szakmunkásképzőből,estin gimi,majd levelezőn főiskola.
20. a74de3d08a (válaszként erre: 17. - Hmv.)
2010. nov. 15. 15:25

a szakmunkásképző az másfajta iskola típus.

volt szakiskola is, de tökmindegy szerintem, a 19. hsz-ben ott a válasz a kérdésedre.

2010. nov. 15. 15:20

na meg is találtam a kormányszóvivő közleményét:


"A kormányszóvivő csütörtökön jelentette be, hogy a kabinet döntése alapján kedvezményesen nyugdíjba vonulhat minden olyan nő, aki 40 év munkaviszonnyal rendelkezik. A rendelkezés 2011-től érvényes.


Nagy Anna hangsúlyozta: a munkaviszonyba beleszámít a gyermekneveléssel töltött időszak is, vagyis amikor az érintett nő gyermekgondozással kapcsolatos ellátásokat kapott. Ennek maximuma több gyermek esetén nyolc év. A 40 évbe képzési idő - sem szakiskolai, sem felsőfokú - nem számít bele. "


És itt a lényeg szerintem az utolsó mondatban van, miszerint: a 40 évbe képzési idő nem számít bele. Az csak gondolatjelen belül van, hogy szakiskola, főiskola, mert példát akart mondani a képzési időre. szerintem.

2010. nov. 15. 15:13

Én csak a saját véleményemet mondanám el, nem biztos hogy így van, de én ezt gondolom.

Nagy Anna kormányszóvivő azt mondta, hogy nem számit bele sem szakiskolai, sem felsőfokú képzés. Én ezt úgy veszem, hogy ált.iskola után bármilyen képzés is volt nem számít bele. Ezzel sztem azt akarta mondani hogy sem középiskolai, sem felsőfokú tanulmány nem számít bele.

Szerintem azért, mert így többen lennének "fiatal" korú nyugdíjasok, és azért ezt nem akarják, azért is szedték ezt ki belőle.


Ami még engem érdekelne, hogy vannak olyan munkakörök, amelyekben ha a nő 8 évet dolgozott, akkor 2 év korkedvezményt kap. Az én anyum dolgozott ilyenbe, s ha ez lenne, már mehetne is nyugdíjba. Annyit találtam róla, hogy 2011-től külön törvény szabályozza a korkedvezményt, de ez törvény még nincs. Megkérdeztem a nyugdíj igazgatóságot, azt mondták szerintük lehet ebben az esetben is élni a korkedvezmény intézményével, de még nincs róla törvény. Szerintem meg nem, mert a 40 év munkaviszony utáni nyugdíj is egy kvázi kedvezmény, nem fogják szerintem még halmozni plusz kedvezménnyel. Bár ne legyen igazam!

Ezért vették ki belőle az iskolai képzést is szerintem, és azért maximalizálták 8 évben a szolgálati időként elszámolható gyest, ha ettől többet volt gyesen a nő.

Már nem sok van vissza ebből az évből, ki kell tisztázódnia, mert 2011-től él.

17. Hmv. (válaszként erre: 14. - A74de3d08a)
2010. nov. 15. 15:07

Amiről Te írsz, az a szakmunkásképő /régebben ipari tanuló isk./

Lehetett menni 8 általános után, de érettségi után is.

Én is így tettem.

Először a 8 általános, majd 4 év szakközépiskola, mely szakmát és érettségit is adott /ez nem számít munkaviszonynak azt tudom/.

Viszont utána mentem 2 évre szakmunkástanulónak.

Egy teljesen új szakmát tanultam, amihez kellett előzőleg az érettségi.


Nos, erről nem tudom, hogy mibe számít bele, s mibe nem?

16. a74de3d08a (válaszként erre: 15. - 190124133c)
2010. nov. 15. 15:03
A szakiskola volt 2 éves. én nem mondtam, hogy a szakmunkásképző 2 éves lett volna. Nem elég figyelmesen olvastál. :-(
15. 190124133c (válaszként erre: 14. - A74de3d08a)
2010. nov. 15. 14:52
Nem egészen jól tudod, a szakmunkásképzők zöme 3 éves volt,ez csak szakmát adott ,a szakközépiskola adta az érettségit és a szakmát,viszont a szakközépiskola nem képez szolgálati időt.
14. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - Hmv.)
2010. nov. 15. 14:39

Ha jól tudom, ez az iskola típus régen volt, és mint ahogy írta már valaki, 8 általános után el lehetett menni szakmát tanulni, ez 2 éves volt, csak szakmát adott, és dolgozni is kellett mellette. Vagyis gyakorlatnak nevezték.

Pl. eladó vagy ápoló voltak ilyen szakmák. Érettségit nem adott, csak szakmát. Ma már ilyen iskolatípus nincs. Hangsúlyozom, hogy amennyire én tudom.... Szakközépiskolában érettségit is kapnak és szakmát is tanulnak és az 4 éves.

13. Hmv. (válaszként erre: 11. - 190124133c)
2010. nov. 15. 13:57

Igen, eddig így tudtuk!

Viszont a múltheti kihirdetésben az szerepelt, hogy nem számít a "szakiskola"!

Ez mi a csudát takarhat?


Ez az alapkérdésem!

12. bebe82 (válaszként erre: 6. - Judit8103)
2010. nov. 15. 13:57
Anyu is pontosan így van. 1955 és 1970.
11. 190124133c (válaszként erre: 2. - Hmv.)
2010. nov. 15. 13:52
Szolgálati idő pl. a gyes.?Munkaviszony a ténylegesen ledolgozott idő.Fiuknál a sorkatonai idő,a szolgálati idő.Az a szakmunkás suli számít,amit 14 éves korban kezdtél,mert akkor szakmai gyakorlaton rendesen kellett dolgozni,Nem
2010. nov. 15. 13:35

most mennem kell

sziasztok

9. judit8103 (válaszként erre: 4. - Hmv.)
2010. nov. 15. 13:35
Hát ha nem mehet el nyugdíjba, szegényem nagyon el fog keseredni....beleélte magát már.....szemét a politika........
2010. nov. 15. 13:33
és ketten vagyunk tesók amugy
7. judit8103 (válaszként erre: 4. - Hmv.)
2010. nov. 15. 13:32
akkor nemtudom....passz......
6. judit8103 (válaszként erre: 3. - Judit8103)
2010. nov. 15. 13:31
Édesanyám 1955-ben született, és 1970 óta számolták ki neki az éveit, teháta szakmunkást is bele számították......
2010. nov. 15. 13:31

Anyukám is kiszámoltatta, neki 2009. dec. 31-ig 34 év és 9 nap van.

De mi 3-an vagyunk Tesók és van valami olyan is benne, hogy a 3 gyermekre jár 8 év.

Ha ez így van, akkor Neki is meg lenne a 40 év.

Pont ma olvasgattam én is, de nem sok sikerrel.

4. Hmv. (válaszként erre: 3. - Judit8103)
2010. nov. 15. 13:30

Judit, már többen írták más fórumokban, hogy semmit nem ér, akik eddig kiszámíttatták az idejüket. Pontosan a múltheti bejelentés óta!

Ettől függetlenül nem akarom elkeseríteni anyukádat.


Elég, ha én elvagyok!!!

2010. nov. 15. 13:25

szia

nekem az Anyukám beadta a nyugdíjfolyosítohoz a papírjjait hogy számolják ki az éveit. Ő szakmunkásba járt, ahonnan ment is dolgozni a szakmájába. Tavaly év dec 31-ig 39 év és 107 napot számoltak ki neki.tehát ez évet végig dolgozva bőven megvan a 40 éve..bár Ő sem érti teljesen rendeletet.De papírja már van van róla

2. Hmv.
2010. nov. 15. 13:24

Napok óta keresgélek a net-en, de nem lettem még okosabb.

Több fórum is indult ebben a témában, de úgy látom, mások sincsenek tisztában a helyzettel.


Kezdődik ott a bibi, hogy keverik a "munkaviszony" és a "szolgálati idő" kifejezéseket.

Egyik mondatban ezt, másik mondatban azt használják.

Még az úgynevezett szakértők is.


S hogy mi a különbség a szakiskola, szakközépiskola, szakmunkásképző iskola között e téren, senki nem mondja meg érthetően.


Az én fejemben teljes a káosz.

1. Hmv.
2010. nov. 15. 13:19

40 éves munkaviszony után nyugdíjba vonulhatnék.......ha helyesen tudnám értelmezni a döntést.

Ugyanis a mostani rendelkezések szerint a "szakiskola" nem számít.

De mi az a szakiskola?


Szakközépiskola?

Szakmunkásképző?


Jártam mind a kettőbe.


Eddig úgy volt, hogy természetesen a nappalin végzet szakközépiskolai tanulmányok nem számítanak szolgálati időnek /vagy munkaviszonynak?/

Ez sem tiszta előttem.


Viszont a szakmunkásképző /amit érettségi után jártam 2 évig/ eddig munkaviszonynak számított.


Lehet, hogy ezután nem???


Megnéztem a google-ban a szakiskola kifejezést, de akkor sem tudom, hogy valóban erre gondoltak?


Szakiskola

Olyan középfokú oktatási intézmény, ahol az iskolai rendszerű szakképzésben olyanok is részt vehetnek, akik nem rendelkeznek érettségivel. A 9-10. évfolyamon közismereti képzés is folyik, de emellett nagy hangsúlyt kap a pályaorientáció, később pedig a szakmai előkészítés és a szakmai alapozás. A 10. évfolyam elvégzése, illetve a tanköteles kor betöltése után lehet elkezdeni a szakképző évfolyamokon a szakmai vizsgára való felkészülést.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook