Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 év munkaviszony utáni nyugdíj? fórum

40 év munkaviszony utáni nyugdíj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
86. zsanci79 (válaszként erre: 84. - Kerkira)
2010. nov. 23. 11:00
Ja ja!
2010. nov. 23. 08:31
84. kerkira (válaszként erre: 82. - Zsanci79)
2010. nov. 23. 08:16

Nos, értem én hogy villanymotor....

csak akkor úgy is fogalmazhattak volna, hogy: "Azok a nők tudnak elmenni nyugdíjba, akiknek van 40 évük és .... 2 fejük."

2010. nov. 22. 16:38

És ha nem egyértelmű, meg kell nézni, hogy a nyugdíj törvényben mi számít szolgálati időnek. Ott ki van fejtve bővebben.

Ezt azért mondom, mert az említett indoklásban, a tanulmányi időt szolgálati időnek nevezi, más szolgálati időnek, tehát nem számít bele, mint a munkanélküli sem. Mert ugye a szolgálati időbe beleszámít a munkanélküli is.

Én személy szerint nem örülök hogy ezeket kivették, de hát ez van. Anyukám is jól megszívja ezekkel a törvényekkel.

82. zsanci79 (válaszként erre: 80. - Kerkira)
2010. nov. 22. 16:32

Az én értelmezésem szerint a tanulmányi idő az az, amikor tanulsz az iskolában, mindegy milyen iskolában, és a gyakorlati idődet is pl. szakmunkástanulóként a tanulmányi idődben végezted.

Fölösleges csűrni csavarni, azért van ez kivéve, meg a munkanélküli is, mert sokkal többen tudnának így elmenni most nyugdíjba, mint azt számították.

Nem hiába találták ki ezt az új fogalmat, hogy jogosultsági idő. Se nem munkaviszony, se nem szolgálati idő, és meg is magyarázzák hogy mit takar. Biztos hogy nincs benne semmilyen suli, hisz írja is, hogy a nyugdíj összegének számítása a hagyományos szolgálati idő alapján fog történni, abba van benne a suli is.

81. kerkira (válaszként erre: 80. - Kerkira)
2010. nov. 22. 14:50
az oké, hogy a szakközép, szakiskola és az egyetem kilőve, csak a szakmunkást szerintem nem lehetne egy kalap alá venni...
80. kerkira (válaszként erre: 79. - Zsanci79)
2010. nov. 22. 14:49

a tanulmányi idő = pl. a szakmunkás tanulói idő ?

bocsi, csak nekem még nem olyan egyértelmű

79. zsanci79 (válaszként erre: 78. - Kerkira)
2010. nov. 22. 13:15

Bemásoltam a részletes indoklást, ez tök tiszta, a 40 évbe nem számít be munkanélküli és tanulmányi idő, ahogy fogalmaz. De táppénzről egy szó sem esik benne, úgyhogy gondolom az beleszámítana.

A lényeg hogy kereső tvékenységnek min. 32 évnek meg kell lennie!! Tehát se munkanélküli, se gyes, se tanulás nincs a 32 évben ami a minimum. Ez akkor lényeges, ha valaik 8 évnél többet eltöltött gyesen, és munkanélkülin, mert akkor hiába van meg a 40 éve, nincs 32 év kereső tevékenysége, és ez egy kritérium!



Részletes indokolás

1. §-hoz

A törvényjavaslat szabályozza a hosszú munkaviszonnyal rendelkező nők kedvezményes nyugdíjba vonulását. A kedvezményes konstrukció alapja a nők munkaviszonyban (továbbá közalkalmazotti, közszolgálati, kormánytisztviselői jogviszonyban stb.), egyéni vagy társas vállalkozóként, illetve más kereső tevékenységgel eltöltött hosszú életpályája, és a nők kettős, családi és munkahelyi szerepvállalásának elismerése érdekében a gyermekneveléssel összefüggő időszakok (terhességi gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás ideje) beszámítása. Az a nő, aki az említett kereső tevékenységgel és a gyermekneveléssel összesen legalább 40 év jogosultsági időt szerzett, az életkorától függetlenül nyugdíjba vonulhat. Annak érdekében, hogy a munkában töltött idő meghatározó jellege ne csökkenjen, a kedvezmény igénybevételének további feltétele a minimum 32 év kereső tevékenységgel szerzett jogosultsági idő. A szabályozás más szolgálati időt, mint pl. a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe. A nyugdíj igénybevételekor az általános szabályoknak megfelelően meg kell szüntetni a biztosítással járó jogviszonyt.

A kedvezményre jogosultak nyugdíjának összegét az általános szabályok szerint kell kiszámítani, vagyis a nyugdíjszámítás során már minden szolgálati időt figyelembe kell venni. A kedvezmény a nyugdíj csökkentése nélkül jár, a feltételnek eleget tevő jogosultak a hatályos nyugdíj-megállapítási szabályok szerinti teljes összegű öregségi nyugdíjat kapnak. A módosítás további kedvezményt jelent az érintett nők számára, a jelenlegi előrehozott, csökkentett összegű előrehozott nyugdíjkonstrukciók továbbra is igénybe vehetők.

78. kerkira (válaszként erre: 76. - Zsanci79)
2010. nov. 22. 11:48

Jól értem, hogy akkor a szakmunkás idők is kiesnek? Illetve csak azok a napok számítanak amikor gyakorlaton volt az illető?

Ilyen alapon akkor a táppénz is kiesik?

77. Gigi80
2010. nov. 22. 11:23

Végül is táppénz alatt munkaviszonyban van az ember nem?

Szerintetek jól gondolom?

2010. nov. 20. 22:29
Köszi elolvastam, végül is számomra már világos, csak azt nem értem, hogy a kereső tevékenységbe beleszámít e a táppénz. Vagy az sem? Az akkor már durva lenne.
75. pirko
2010. nov. 20. 18:31

40 év után nyugdíjba mehetnek a nők – Benyújtották a javaslatot


[link]

74. Hmv.
2010. nov. 20. 08:32

Tegnap a szakminiszter az országgyűlés elé terjesztette többek közt a 40 év utáni nyugdíjbavonulás lehetőségét, s indítványozta a sürgősségi tárgyalást.


S ami a legfontosabb: sem munkaviszonyt, sem szolgálati időt nem említ, hanem egy új fogalom jelent meg, mégpedig JOGOSULTSÁGI IDŐ!!!


Ehhez már fűztek némi magyarázatot is, de már nem idegesítem magam: bízom benne, hogy ezek után az illetékesek előbb-utóbb tudnak segíteni.


Egy biztos: a munkanélküli segélyen töltött időt nem számítják bele a 40 évbe, pedig de sokan élnek munka nélkül az én korosztályomból is.

Szerencsére ez a része rám nem vonatkozik, egy napot sem voltam munkanélkülin.

Viszont egyéni vállalkozó vagyok évtizedek óta, remélem, ez nem lesz kizáró ok!

73. zsanci79 (válaszként erre: 70. - Hmv.)
2010. nov. 19. 12:52

Nem akarlak elkeseríteni, de a képzést biztosan nem fogják beszámolni, hisz ez miatt lenne most nagyon sok nőnek aktuális a nyugdíj. Ugye azért munkanélkülin is volt a legtöbb ember legalább egyszer, ezt is kivették, itt is le tudnak csípni 1-2 évet.

Ki van ez találva.

72. Hmv. (válaszként erre: 71. - Globus)
2010. nov. 19. 11:11
Igen, ez egy újkeletű intézményi forma. Az én időmben /és azok számára, akiket most ez a rendelkezés érint/ még ismeretlen fogalom volt a "szakiskola".
71. globus (válaszként erre: 70. - Hmv.)
2010. nov. 19. 09:29
Eredetileg a 9. és 10. osztály afféle időtöltésként indult, azok számára, akiket nem vettek fel a kívánt intézménybe. Ha jól emlékszem, nulladik osztálynak hívták, ebben nem vagyok biztos. Státuszilag már nem volt általános iskolás, de a középfokúba sem tartozott.
70. Hmv.
2010. nov. 19. 09:19

Én is figyelem a híreket, de mély csönd és hallgatás.

A mi helyi tv-nkben igaz, hogy nem a nyugdíjazással, hanem a továbbtanulással kapcsolatban feszegették a kérdést: mi is az a "szakiskola"?


A mi időnkben, akik a 60-as években fejeztük be az általános iskolát, ezek az alternatívák voltak:


- középiskolába ment a tanuló, ami vagy gimnázium vagy szakközépiskola lehetett /itt kapott szakmát és érettségit is/


- ipari tanulónak ment, ezt nevezték szakmunkásképzőnek


- munkába állt már 14 évesen


Most viszont a 8 általános után van egy olyan lehetőség, hogy 9., 10. osztályban közismereti tantárgyakat tanulnak, utána kapcsolódik hozzá a szakképzés /mert 16 éves kor előtt nem lehet dolgozni/, s vagy kap érettségit, vagy nem, ez már iskolától függ.


Nos, a riportalany szavai szerint ez utóbbi a SZAKKÉPZÉS, s leginkább a régi fogalmak szerinti szakközépiskolának felel meg, tehát nem a szakmunkásképzőnek.

S ez nem is számított be eddig sem a nyugdíjazásnál számított évekbe, de a síma szakmunkásképző beszámított, akár 8 általános után, akár érettségi után végeztük el.


Azért én most ezek alapján bizakodom, hogy most is be fogják számolni az iparitanuló éveimet, amit szakközépiskola után végeztem, már érettségi után.


Viszont ahogy olvasom a kommenteket itt és sok más fórumon is, ahányan vagyunk, annyi lehetőség a csűrés-csavarásra.

2010. nov. 18. 21:29

Sziasztok!

Nos, egyik Tv-ben sem láttam, hogy mi is történt a törvénytervezettel kapcsolatban.

A mi helyi Tv-énk viszont elmondta, hogy mi a nagy büdös helyzet.

Valami illetékes elvtársal beszéltek telefonon, és ő azt mondta, hogy mivel a kormány megígérte a 40 év utáni nyugdíjt, ezért be kell tartaniuk. Viszont nagyon elszámolták magukat, 6-8 ezr főre gondoltak, de szolgálati viszonyuk alapján 18-24 ezer nőt érintene a nyugdíj. Ezt természetesen nem akarják, így 40 év munkaviszony alapján lehet nyugdíjazni, amibe nem számít bele semmilyen képzési idő, és a MUNKANÉLKÜLI ELLÁTÁS SEM. Az a kutyát nem érdekli, hogy járulékot akkor is fizettél. És 8 év gyes számolható be, ha ettől többet volt az anya gyesen.

Szóval adtak is meg nem is! Jó nagy kuss van róla!

68. Hmv.
2010. nov. 17. 12:36

"Meglepte saját választási ígéretének következményei a kormánypártokat, ezért kezdtek a korábbinál óvatosabban beszélni a nőknek 40 év után járó kedvezményes nyugdíjról - állította az [origo]-nak több kormánypárti forrás."


Elolvastam a cikket, hát nem semmi!


Bizony, bennünket is meglepett a döntés, főleg azok után, hogy elhúzták a mézes madzagot az orrunk előtt.

Tehát ma tárgyalnak róla?

2010. nov. 16. 22:46

Találtam is erről egy ami cikket, Érdemes elolvasni:


[link]


Még holnap fogják csak tárgyalni ezt az egészet a parlamentbe, és egy csomó módosítás lesz hozzá.


Száz szónak is egy a vége, nem mind arany ami fénylik...most lesz az örömből üröm

66. zsanci79 (válaszként erre: 65. - Kerkira)
2010. nov. 16. 22:24
Ezt nem mondod! Hol olvastad? Anyám most fog szívszélütést kapni, mert neki volt 1 év! De sok kicsi sokra megy! Meg volt 3,5 év gyes.
65. kerkira (válaszként erre: 59. - Zsanci79)
2010. nov. 16. 20:52
Hát pont ez a lényeg! Komolyan nem hiszem el, hogy nem vágjátok! :D Ennek semmi köze ahhoz, hogy miből vontak nyugdíjjárulékot, és alapvetően mi számit szolgálati időnek. Most olvastam, hogy a munkanélküli segély időszaka már biztosan kiesik. Megyek veszek egy lottót, elég jól bejönnek mostanában a megérzéseim :))))
64. globus (válaszként erre: 62. - Zsanci79)
2010. nov. 16. 18:18
Vagyis esetükben nem adtak, hanem elvettek...
63. 190124133c (válaszként erre: 61. - Judit8103)
2010. nov. 16. 18:17
Erre vigyázz,nehogy repülj:-)
62. zsanci79 (válaszként erre: 60. - Globus)
2010. nov. 16. 18:03
Hát igen, azoknak ahány év gyest nem számolnak be (a 8 év felett)annyival több év kell a 40 évhez.
2010. nov. 16. 17:41

sziasztok

Na én most már semmit nem értek.........Anyukám is rosszul lesz, ha a szakmunkásiskoláját nem számítják bele....Mocskos egy rendszer ez, ahogy az is volt.........

60. globus (válaszként erre: 59. - Zsanci79)
2010. nov. 16. 17:36
De ha a gyereknevelési időből max. 8 év számít, akkor mi lesz azok idejével, akik ennél többet töltöttek otthon gyerekkel?
59. zsanci79 (válaszként erre: 56. - Globus)
2010. nov. 16. 16:09

Táppénz, gyes, munkanélküliből is vonnak ny.járulékot. Az már pofátlanság lenne, ha ezeket is kivennék belőle.

Akkor ez az egész úgy már csak egy jól hangzó valami lenne, de érdemben max. 1-2 évvel előbb lehetne menni, vagy nem.

58. globus (válaszként erre: 57. - 190124133c)
2010. nov. 16. 15:58
Nem tudom, itt írta valaki lejjebb ezt a dolgot.
57. 190124133c (válaszként erre: 56. - Globus)
2010. nov. 16. 15:58
Ha táppénzen vagy nem vonják a nyugdíjjárulékot?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook