Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 év munkaviszony utáni nyugdíj? fórum

40 év munkaviszony utáni nyugdíj? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. szept. 20. 20:38

Ki tudja, mi lesz még addig???

Még azt sem tudjuk, holnap mire kelünk fel!

2011. szept. 20. 19:36

Mostanában több törvénymódositások szivárognak ki.Felmerült bennem hogy ki tudja ez a 40 éves lehetőség amit 2011-ben vezettek be a következő évben megmarad e vagy sem.Én jövő évben lennék érintve ezért is érdekelne.Ha valaki hallott erről valamit vagy tájékozottabb nálam kérem osztja meg velem és hasonló sorsu társaimmal információját.

Előre is köszönöm

114. Rozália (válaszként erre: 109. - Zsanci79)
2011. febr. 6. 06:01
Értem, köszi:))
2011. febr. 3. 14:14
57 éves nő vagyok 2010 július 13-án mehetek már majd 43 év munkaviszony után nyugdíjba. 1968 óta dolgoztam fodrászként majd vállalkozó lettem persze minimálbéren és most öt éve kizárólag ápolási díjat kapok édesanyám ápolása miatt. Tényleg csak a minimális nyugdíjat kapom 28500,-Ft -ot vagy többet? Van lehetőségem valahogy megnövelnem egy esetleges befizetéssel a nyugdíjam összegét, mert más bevételre nem tehetek szert. A nyugdíjintézetben nem segítenek...
2011. febr. 3. 09:07
Sziasztok! Nálam amikor kiszámították a nyugdíj alapom a táppénzem lévő időszakom nem számított be a nyugdíjba. De ki tudja mi van azóta? Hiszen én már negyedik éve vagyok nyugdíjas.
111. salabakter (válaszként erre: 108. - Rozália)
2011. febr. 3. 09:04
A lányom is volt passzív táppénzen szülés előtt,ezzel lett meg a folytonosság ahhoz,hogy kapjon gyest,vagy gyedet,már nem tudom.Ugyanis megszünt a szerződéses munkaviszonya szülés előtt.
2011. febr. 3. 08:33

Az aktív táppénz meg a hagyományos táppénz, mikor dolgozol, lebetegszel, és elmégy táppénzre.

Ez beleszámít:)

2011. febr. 3. 08:31

A passzív táppénz a jogviszony megszűnését követően folyósított táppénz, amely maximum 30 nap lehet.

Magyarul, ha megszűnik a munkaviszonyod, az naptól még lehetsz 30 napig táppénzen, csak utána kell bejelentkezni munkanélkülire, míg nem találsz másik állást :)

108. Rozália (válaszként erre: 107. - Zsanci79)
2011. febr. 3. 07:26
Azt már meg sem kérdezem, hogy mi az az aktív, meg passzív táppénz:))
107. zsanci79 (válaszként erre: 105. - Salabakter)
2011. febr. 2. 09:50

Te most nem a szolgálati időről beszélsz, hanem az átlagbér számításáról, ami alapján meghatározzák, hogy mennyi nyugdíjat fogsz kapni.

Igen, ott nem számolják a táppénzes napokat (a betegszabadság még benne van, az a 15 nap amit a munkáltatód fizet), kieső napokként szerepel a határozaton a táppénzes napok száma. De a szolgálati időbe belszámítanak a táppénzes napok is.

Viszont a kérdező a 40 éves konstrukcióról kérdezett, oda nem számítanak bele a munkanélküli segélyen töltött napok, valamint a passzív táppénz. Az aktív táppénz beleszámít a jogosultsági időbe! Itt van a tájékoztató anyag mellettem, amit a nyugdíjfolyósítótól hoztunk :)

106. salabakter (válaszként erre: 104. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 03:57
Viszont a munkanélküli nem jön le belőle,csak ha kimerítetted,és a polgármesteriből kapsz támogatást.
105. salabakter (válaszként erre: 104. - Zsanci79)
2011. febr. 2. 03:55
Nekem is levonták a táppénzt belőle!
104. zsanci79 (válaszként erre: 103. - Rozália)
2011. jan. 30. 10:08

A jogszabályban nincs benne, hogy a táppénz is lejönne belőle, és szerintem nem is jön le belőle. csak a munkanélküli.

De valóban, egy telefon, és megmondják a nyugdíj igazgatóságnál.

103. Rozália (válaszként erre: 102. - Szaki753)
2011. jan. 30. 09:13
a nyugdíjintézet kiszámolja, hogy mennyi az annyi. Lejön belőle a táppénz, az esetleges pár nap, ami két munkahely között volt, meg ilyenek. Aztán hozzájön a gyerekkedvezmény és ha így meg van a 40 év, akkor lehet elmenni nyugdíjba. De szerintem bármelyik nyugdíjintézet konkrét felvilágosítást ad és akkor az nem "szóbeszéd":))
2011. jan. 29. 17:37
Aki 1955-ben született, és megvan a 40 év munkaviszonya az milyen feltételekkel mehet nyugdíjba?
2010. dec. 6. 18:01

A szakmunkás tanuló idő sem számít bele?Jó,engem már nem érint,de én tanuló koromban többet dolgoztam,mint sok felnőtt azt el tudná képzelni.

Hajnali 4-re jártam dolgozni,és hétfőn,kedden utána mentem iskolába.És mindig is beleszámított a munkaviszonyomba,benne volt(van)a munkakönyvemben is.

100. Hmv.
2010. nov. 30. 14:25

A szakmunkástanulói jogviszonyt is csak éppen megemlítette 1-2 képviselő, inkább a főiskolai, egyetemi tanulmányokról beszéltek, példaként a pedagógusképzést hozták fel.


De még nem jutottak dűlőre.

Talán el is van már döntve minden, ez már csak porhintés!!!

99. Hmv.
2010. nov. 30. 14:22

Sajnos csak 12 órától volt lehetőségem nyomon követni a parlamenti felszólalásokat, de attól nem lettem okosabb.

Még soha nem néztem ezt a közvetítést, nem is tudtam, hogy mi ott a módszer.

Lehet, hogy nem jól látom, de egyáltalán nem az volt a cél, hogy egyeztessék az álláspontokat, s közelítsenek a legjobb megoldás felé, hanem folyamatosan megy az egymásra mutogatás.


Ki mit csinált az elmúlt években, melyik párt milyen rossz intézkedéseket hozott, stb, stb.


Arról pl. csak az általam hallott időben csak egyetlen képviselő beszélt, hogy miért lett "munkaviszony" a "szolgálati idő"-ből.


De erre sem reagált senki.

Szerintem oda sem figyelnek egymásra, mindenki mondja a magáét.

98. laszlozsu (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 14:37

A táppénzt azt nem gondolom, hogy leszámolhatják belőle. Bár a tartós táppénz, amikor valaki állományon kívülre kerül egy évre.... hát nem tudom.

Ma már semmin sem csodálkozom. Matolcsy bácsi nagy varázsló.

97. laszlozsu (válaszként erre: 90. - Béné)
2010. nov. 26. 14:35
Igen, a gyes eleve benne is volt, csak annyi kritériummal, hogy mindössze 8 évet számítanak bele, hiába töltött valaki pl. 9 évet. Egy év így lemarad.
96. zsanci79 (válaszként erre: 92. - Lizabella)
2010. nov. 26. 14:33
A munkanélkülit nem számítják bele, a táppénzről még nem hallottam. De az nagyon durva lenne, gondold végig, ha csak 2 gyereked van, akkor is mennyit voltál csak veleük táppénzen, míg kicsik voltak.
95. zsanci79 (válaszként erre: 91. - Rozália)
2010. nov. 26. 14:31
Sajnálom. Remélem azóta meggyógyultál. Ismerem a helyzetet....
2010. nov. 26. 09:35

habár a munkanélküli ellátásból vonnak nyugdíjjárulékot


a többiből nem tudom

2010. nov. 26. 09:33

tanulmányokkal töltött idő

munkanélküli ellátás ideje

ápolási díj folyósításának időszaka


nem számít munkaviszonynak

2010. nov. 26. 09:29

Sziasztok.


Ne haragudjatok lehet,hogy valamelyik hozzászólásban benne van a válasz,de nem olvasnám végig.


Igaz,hogy a 40 évből kiszámolják a táppénzt és a munkanélküli időszakot?

91. Rozália (válaszként erre: 89. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 09:10

Valahol elhangzott a 42, 44 év munkaviszony... Én amúgy is csak 2 évig voltam összesen gyes-en a két gyerekemmel. Mindegyikkel 1-1 évig.

És sajnos, soha nem vehetem igénybe a 40 éves mv. utáni nyigdíjbamenetelt, mert 2003-ban, amikor rákos lettem, leszázalékoltak...

90. béné
2010. nov. 25. 18:30

Szép estét!

Engem nem érint még a nyugdíjazás, semmilyen számítás szerint.Viszont a munkáltatóm az aktuális nyugdíj-ügyek miatt mindenkinek kiszámolta,hogy mennyi munkaviszonya van. Én pl.3 évig gyesen voltam, és napra pontosan egyezik az összes munkaviszonyom ideje azzal, amióta dolgozom- tehát a gyes hossza-3 év-is olyan, mintha napmintnap dolgozni mentem volna,tehát munkaviszony, és se nem rövidíti, se nem szaporítja a munkaviszonyom idejét.Pont 23 év.

89. zsanci79 (válaszként erre: 88. - Rozália)
2010. nov. 25. 09:09

Rosszul értelmezed. Mindenkinek min. 32 év munkaviszony kell, mivel a gyesből csak 8 év számítható be. tehát ha folyamatos munkaviszonyt nézünk, akkor 40-8=32 év munka. Mivel kereső tevékenységhez van kötve ez a kedvezmény.

Nem értem hogy számoltál olyant, hogy 2 gyerek után 42, egy gyerek után 44 év.

Pl. ha valaki 3 évet volt gyesen, akkor neki 37 év munkaviszonya van, ha azt nézzük hogy nem volt munkanélküli és folyamatosan dolgozott.

Az én anyukám 2 gyerekkel volt 3 évig, és már elmehetne nyugdíjba ebben a 40 éves konstrukcióba, ha nem lett volna 1 év munknélkülije

2010. nov. 25. 05:47

Ebbe a nyugdíjba azok férnek bele, akiknek van legalább 3 gyerekük és 32 évet dolgoztak. VAn ilyen.

Akinek 2 gyereke van, az 42 év után, akinek 1, az 44 év munkaviszony után tud elmenni nyugdíjba. Aki többet és tovább tanult, az majd akkor megy nyugíjba, amikor a számára előírt öregségi nyugdíj korhatárát elérte. Tehát, egyenlőre ennyi segítséget tudnak adni a nőknek. Szerintem ez is valami. Nekem 7 éve, amikor lerokkantosítottak, az akkori törvény szerinti gyerekkedvezménnyel (2 gyerekem van) volt 32 év munkaviszonyom. Nos, én jövőre elmehetnék nyugdíjba, de a rokkantsági nyugdíj végett számomra megállt az idő...:(

87. pirko
2010. nov. 23. 21:38
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook