Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kisfiam borzasztóan rágja a körmét, hogy tudnám erről leszoktatni.?Próbáltunk 1 ecsetelőt, de nem vált be.Lelehet erről szoktatni!? fórum

4 éves kisfiam borzasztóan rágja a körmét, hogy tudnám erről leszoktatni.?Próbáltunk 1 ecsetelőt, de nem vált be.Lelehet erről szoktatni!? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 3. 11:25
nagymamám régi kissé morbid receptje erre! : dugd a fenekébe az ujját és ne hagyd megmosni..pfö... :)
18. katácskák (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. dec. 10. 04:29

igen, Q nagyon szuperül ért a Gyermekekhez :)

és a könyvíráshos is-megosztva tapasztalatait a témában.

2008. okt. 14. 20:53
Egy barátnőm anyukája, úgy szoktatta le a rágásról, hogy bekötözte a kezét, úgy, hogy ne tudja levenni. Tudom, hogy durván hangzik, de hatott. Lassan leszokott a rágásról, csak néha jön vissza neki, de már nagylány is lett és oda figyel, hogy azért ne vegye a koszos kezét a szájába, meg ne nyálazzon össze mindent. Alapvatő higiénia :)
16. mint
2008. okt. 14. 20:47
A lanymonal az anyukam tanacsa nagyon szuperul bevalt nalunk.Koromlakkot tettunk a kormere es annyira tetszett neki,hogy hozza sem nyult.Fiunak lehet kapni koromre ragaszthato matricat.En bizony foglalkoztam vele,rengeteg koszt,bakteriumot...megesznek igy,nem beszelve a fergessegrol.a lanyom most volt 4 eves kb 1 het alatt leszokott a koromragasrol.
2008. okt. 14. 15:47

Szia!

Az avonnak van/volt ilyen körömrágás elleni lakk.Nagyon rosz én 2 vásároltam és müködött.

14. NYÁRI MÁRTA (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. okt. 14. 15:02

Igen,nem engedi.Bár az utobbi időkben/néha/ megengedi,ez nála kedv kérdése.

Most azt találtam ki,hogy együtt csináljuk a körömvágást.Ez úgy müködik,hogy vágom az ö körmét és jön az enyém,ez most tetszik neki.Azért használtuk az ecsetelőt,mert a védőnő és az orvos is azt javasólta.

13. fda58604ed (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. okt. 14. 13:54

Egyetértek:)

Lányom tavaly, az ovi kezdetekor elkezdte rágni a körmét.

Én nem vettem ecsetelőt, jobban bíztam magamban, éa néhány beszélgetésben.

Egyre ritkultak a rágások, aztán tavaszra elfelejtettük ezt a problémát.

Amikor nagyon rágta, színtelen lakkal bekentem, arra nagyon büszke volt, és ez is akadályozta a rágást.

Mindez fiúk esetében nem működik, tudom.

12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - NYÁRI MÁRTA)
2008. okt. 14. 10:19
miért csak alvás közbe? nem engedi? gyerek orvosnál vagy védőnőnél jártál vele? mit mondtak?
11. NYÁRI MÁRTA (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. okt. 14. 10:15
Nekem annyira lerágja a körmét,hogy a kezéről nem is tudom vágni a körmöt,csak a lábáról,de azt is csak alvás közben.
10. supin
2008. okt. 14. 10:11
Ennek valószínű lelki oka van. Azt kell megkeresni.
9. NYÁRI MÁRTA (válaszként erre: 5. - Szamó)
2008. okt. 14. 10:10

Köszi szépen ezt megnézzük.

Igen lehet benne valami,mert szokta mesélni,hogy az ovodában mindig mondja neki az ovónő,hogy ügyesebben,szebben,gyorsabban stb.,mert az iskolában ez igy nem lessz jó.Van egy kedvenc nyuszija és egy kutyája valamelyik mindig a kezében van,de mikor rágja a körmét,addig megválik tőlük.Elmagyarázni is elmagyaráztam neki,hogy miért nem szabad rágni a körmét,de az sem volt hatásos.

2008. okt. 14. 10:09
Ranschburg Jenő múltkor azt nyilatkozta az óvodás kori körömrágásról, hogy teljesen normális és nem szabad vele foglalkozni, mert normális esetben iskolás korra elnövik a gyerekek. Ha iskolás korba nem növi ki akkor kell vele foglalkozni. Az én fiam is rágja a körmét, 3 éves. Néha megjegyzem neki hogy nem szabad ezt csinálni, nyugodt pillantaba, körülmények között, pl. körömvágásnál (csak a mutató ujja körmét rágja a többit kell vágnom), de különösebben nem bántom érte. Én hiszek Ranschburg Jenőnek. :)
7. Szamó (válaszként erre: 6. - NYÁRI MÁRTA)
2008. okt. 14. 10:01
Én egy fajtát "kóstoltam", borzalmas volt!!!! Bár sosem rágtam a körmöm, de munkám során sok körömrágós emberrel találkoztam. Felnőttel, gyerekkel egyaránt. Sajnos van rá esély, hogy úgy sérül a körme, hogy maradandó nyoma lesz.... Sőt, az sem jó, ha köröm darabkákat lenyeli....
2008. okt. 14. 09:59

Azon gondolkodtam,hogy lehet,hogy az sem mindegy milyen ecsetelőt használtunk.Ezalatt a márkát és minőséget értem./Bár nem tudom hány fajta létezik/.

Az a baj,hogy olyan szinten rágja,hogy már alig van körme.Attól félek,hogy sebes vagy valami más baja lessz az ujjainak.

2008. okt. 14. 09:56
A körömrágás idegi alapon van. Vagy kényszerből: izgulás, idegesség, vizsgadrukk, teljesítési kényszer.....miatt. Vagy pótcselekvés. Meg kellene találni az okát. Ha magvan, akkor azt kell kezelni, rendberakni. Gyerekeknél segíthet, ha valami mindig van a kezében. Pl: mesenézés közben játék, plüss maci.....
4. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3. - Lufi)
2008. okt. 14. 09:53
Az ecsetelő nekem sem segített, még azt is megettem. Nekem a beszólás sem segített. Én inkább akkor rágom a körmöm ha nagyon ideges és feszült vagyok. Próbáld meg elvonni a gyermeked figyelmét amikor észreveszed, hogy rágja a körmét. Bár nekünk ez sem segített a fiamon.
3. lufi
2008. okt. 14. 09:43
Fura, hogy az ecsetelőtől nem szokott le, pedig annak borzasztó íze van. Én is tinédzser koromig rágtam a körmöm, de egy beszólásnak köszönhetően sikerült abbahagyni.
2008. okt. 14. 09:15
Az én fiam 8 éves lesz és ő is rágja a körmét, próbáltuk mi is leszoktatni de nem ment. Sőt sajnos én magam is rágom a körmöm már 9 éves korom óta és most 28 vagyok. Én is próbáltam már leszokni róla, de valahogy sosem ment.
2008. okt. 14. 09:12
4 éves kisfiam borzasztóan rágja a körmét, hogy tudnám erről leszoktatni.?Próbáltunk 1 ecsetelőt, de nem vált be.Lelehet erről szoktatni!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook