Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » S.O.S. Algásodik a víz a medencénkben.. :( fórum

S.O.S. Algásodik a víz a medencénkben.. :( (beszélgetős fórum)


2015. nov. 18. 18:46
Só és Hypo csodákra képes 😁
20. cumus (válaszként erre: 19. - Claire1990)
2015. nov. 18. 18:43
Mi is vettünk az idén nyáron medencét. Ott ahol vettük, mident pontosan elmondtak, hogy mit és hogy kell csinálnunk. Amit elfelejtettem, azt a dobozokon levö utasitásokon újra elolvastam. Kezdetben nagyon komplikáltnak tünik minden, de egy hónap alatt bele lehet jönni:))
2013. dec. 2. 10:55
Van valakinek medencéje itt a hoxán? :) Tavasszal nekünk is lesz medencénk a háznál, és hát szívesen várnám a tippeket. Persze máshol is utánaolvasok, de több szem többet lát! :)
18. tixtina (válaszként erre: 16. - Claire1990)
2013. nov. 27. 14:17
Nem hiszem-de ha sósavat,és hypot öntök a gumimedencémbe,utána már nem kell cserélni a vizet.
2013. nov. 27. 13:04

Ma már tényleg nem raknak bele sósavat vagy hypot, de régen igen.

Mi mindenképpen boltit veszünk, mert nem szeretem az erős vegyszereket, és kisgyerekünk is van.

2013. nov. 27. 13:01
Azt hiszed, a bolti vegyszerben más van? vagy az uszodákban? Nagyon meg fogsz lepődni...
15. tixtina (válaszként erre: 14. - Claire1990)
2013. nov. 26. 22:53

Főleg a sósav,és hypo:DDDD

Megemlítettem a páromnak ezt a variációt-mire közölte,hogy akkor tuti nem lesz algás,de a medencéből sem marad semmi:DDDD

2013. nov. 26. 22:47
Jó tippek. Remélem hasznosíthatom őket tavasszal,a mikor beüzemeljük a medencét! :)
13. Bejgli79 (válaszként erre: 6. - 6bdce19b3c)
2010. júl. 6. 12:07

És hatásos is!

Aqualing Magyarországon vezető uszodatechnikában.

Fel is lehet őket hÍvni, nagyon segÍtőkészek.

12. Judyka001 (válaszként erre: 11. - NOA)
2010. júl. 6. 11:54
sósavat öntesz a medencébe? Neked is gumimedencéd van? A miénk 90 cm magas, 4 méter átmérőjű, és szintén zöld! :S
11. NOA (válaszként erre: 9. - Tótágas)
2010. júl. 6. 11:32

Nekünk kettő éve sikerül laza könnyedtséggel a medence vizét tisztán tartani.Mi egy üveg hipót öntük bele és háztartási sósavat.Hétvégeken valamit még beleönt fél dl.talán algaölőt?

Hypó, sósav csak az elején kellett.

10. nagyreni (válaszként erre: 8. - Törpilla79)
2010. júl. 6. 11:23
Tavaly emiatt nekem is volt egy medencesikálással egybekötött vízcserém.
2010. júl. 6. 11:23
Nekünk évek óta merevfalú-fóliás medencénk van,amiben még télen is benn van a víz.Tavasszal levesszük a takarókat,beindítjuk a forgatót,beüzemeljük a porszívót,és beleöntünk kb 8-10 üveg HYPÓT!!!!Igen jól olvastátok!2 nap múlva ragyogó tiszta a víz!Csak néha kell utántölteni,ha kilocsálják.A szűrő-forgató időkapcsolóval (2 óránként)megy.Az ötlet uszodatechnikustól származik,ott is hypót használnak,csak töményebbet.
2010. júl. 6. 11:14

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Nem volt még ekkora medencénk..így még zöldfülű vagyok :)

2010. júl. 6. 10:59

Folyamatosnak kell lenni a klóradagolásnak, különben így jársz. Nekünk egy kis adagolótartály úszkál benne, abban van a klórtabletta. Mikor bemegyünk a medencébe, kivesszük, mielőtt letakarjuk, újra belerakom.

Ne lyukacsos fóliát tegyél a tetejére, mert minden sz.r bele fog potyogni a levelektől a rovarokon át a bogyókig, ezt tapasztalatból mondom, azok pedig még inkább bomlasztják a vizet.

Szerintem csinálj most a klórsokk kezelést, a klórod utasítása szerint, járasd egész nap a vízforgatót, aztán hagyd egy napot ülepedni, utána kézi tisztítóval szépen fel lehet "porszívózni" az algát aljáról.

Én is így jártam a múlt hétvégére, a sok esős nap alatt nem használtuk a medencét, kifogyott a klór és beindultak az algák. Reggel adtam neki egy klórsokkot, estére már szép kék volt a víz.

2010. júl. 6. 10:57

Az algás víz tisztítása:

Ellenőrizze a vízforgatót, végezzen sokkoló kezelést. Állítsa be a víz pH-értékét, emelje a szabadklór-tartalmat 3-5 mg/l-re, adagoljon algaölőt és pelyhesítő szert. A falakon megtelepedett algát kefével lazítsa fel! 12-24 órán keresztül járassa a vízforgatót, utána állítsa le, és várjon 24 órát. A leülepedett algát porszívozza ki a medencéből. Az elpusztított alga nagyon nehezen szűrhető ki, ezért a kiszívott vizet ne vezesse vissza a medencébe. Szükség szerint sűrűn mossa a homokszűrőt. Ha az első kezelés nem hozza meg a kívánt eredményt, ismételje meg.



Megelőzés:

Kéthetente egyszer, nagy meleg, sok eső, vagy gyakori medencehasználat esetén gyakrabban végezzen sokkoló klórozást. Ezzel megelőzhető az algásodás. Ezt az esti órákban végezze, ha aznap már nem használják a medencét. Ez az algaölő szerek használata mellett is szükséges.

Medencetakarók használata megkönnyíti a medence tisztántartását, csökkenti a vegyszerfelhasználást. Ha hosszabb időre magára hagyja a medencét, emelje a szabadklór szintet 3 mg/l-re, és használjon védőtakarót.

Egy medence rendszeres karbantartást és vegyszerezést igényel legalább heti egy alkalommal. A vízminőség romlását könnyebb megelőzni, mint egy elalgásodott medencét kitisztítani. Amennyiben betartja a fenti leírtakat, a medence vízét nem kell lecserélni, az mindig tiszta és szagtalan marad, és gondtalanul élvezheti használatát.



Készült az AQUALING kiadványa alapján.

2010. júl. 6. 10:55
Én úgy tudom, hogy feltöltéskor egyből bele kell rakni a vegyszereket is. Szerintem ez lehet a gond. Mert azok megakadályozzák az algásodást, nem pedig megszüntetik.
2010. júl. 6. 10:54

Esetleg több algaölő, és folyamatos keringtetés még éjszaka is


nekünk ilyenkor kitisztül...


illetve mikor nyaralás után ilyen, akkor nem restelek belemászni és egy rongyyal leszedni a nyálkás részt, hamar átszűri utána a keringtető...

2010. júl. 6. 10:54

Várni kell vele és talán szépen letisztul.

ha pedig nem megy,sajnos le kell engedni a vizet (ellocsolod)és ujra felengeded, de akkor mindjárt bele teszed a vegyszereket.

2. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Törpilla79)
2010. júl. 6. 10:54
azonnal kezelni kell..és előírás szerint folyamatosan..ezen spórolni nem lehet sajnos..letakarástól befülledt..le kell ereszteni..újra az egész..
2010. júl. 6. 10:52

Sziasztok!


Vettünk szombaton az obiban egy 366cm átmérőjű, és 91 cm magasságú medencét. .

Még szombaton felengedtük fúrott vízzel. . akkor még nem tettem bele semmiféle szert. .

Jött ez az esős idő, kb. 2 napig le volt takarva medence takaró ponyvával (lyukacsos).

Amikor kisütött a nap levettem róla, de akkorra már nyálkás(nem volt még zöld) volt az alja és a fala a medencének. .

Gyorsan tettem bele Oxichlor mini-ből 1 tasakkal, és Algastopból kb. 2 dl-t.

Szal az a lényeg, hogy nem kitisztult, hanem szépen bezöldült a víz. Hiába megy a szivattyú, ugyan olyan sárgás-zöld a víz. . .


Mi lehet a probléma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook