30 days (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. starmama (válaszként erre: 110. - User2009)
2010. aug. 6. 18:10
Véletlenül olvastam most bele, és lehet, hogy én lennék a reklámtábla? Ki kell, hogy ábrándítsak néhány embert. Nem vagyok. Furcsa, de én tényleg egy mindenkinek segíteni vágyó 40 éves, naív anyuka vagyok, aki most örül annak, hogy a 86 kiló után nemsoká hatossal fog kezdődni a kilóinak száma. Elnézést mindenkitől, ezek után jobban vigyázok mit írok le a személyes tapasztalataimból. Ne vegyétek meg, legalábbis ne azért, mert nekem használt!!! Remélem nem baj, he nem használtam csúnya szavakat, de én már csak ilyen galamblelkű vagyok. Ha ezek után van még valaki, akinek bármiben segíthetek, csak írjon nyugodtan.
112. aa35c27f5c (válaszként erre: 110. - User2009)
2010. aug. 6. 17:45
Igen...Ezzel a dologgal egy a baj...reggel fél5-kor kelek...7-től fél 4-ig dolgozom, 5-re hazaérek. Otthon a két gyerek és a párom. El kell látni őket, vagyis kaját kell varázsolni, összekaparni -amennyire lehet- a lakást. És máris esünk be az ágyba...Na jó, azért fürdünk is.
111. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 110. - User2009)
2010. aug. 5. 15:00

Azért nem ennyire egyszerű, mert baromira nem mindegy, hogy minőségi kaját eszik-e valaki vagy sem és azt sem tök mindegy, hogy milyen eloszlásban.


De abban igazad van, hogy csodaszer nincs, mármint olyan, ami a hülyeségek evését és a mozgásszegény életmódot kompenzálni tudná.

2010. aug. 5. 08:53

mozgás! mozgás! mozgás! nincs kapszula, nincs por, nincs csodaszer! mozgás! szörnyű, hogy emberek még mindig beveszik az ilyen vakításokat, és súlyos pénzeket költenek a semmire. az összes hozzászóló közül egyetlen ember van, akinek "hatott" a "csodaszer", ő tömjénezi, hű de jó, hű de hat... nem tűnik fel senkinek, hogy ő a "reklámtábla"? istenem!


akkor én meg most leírom, hogy ilyeneket MIÉRT NE: először is a legrosszabb, amit tehetsz, az az önsanyargatás. éhes vagy, nem eszel, mert fogyi van. még éhesebb vagy, nem eszel, mert fogyi van. telnek-múlnak a hetek/hónapok, aztán majd nagy szemekkel csodálkozol, hogy nincs állóképességed, túlteng a gyomorsavad, elmész egy ballagásra, aztán 20 perc után széket kell tenni alád, mert összeesel. ne mááár! annyi, de annyi szuper fogyiöv, meg elektromos és nem elektromos ilyen bebukott már, és még mindig van kit hülyíteni... tegyétek inkább félre a pénzt, amit ilyen mérgekre költötök, és vegyetek belőle súlyzót, vagy futópadot, vagy ilyesmiket. az használ majd, és még az egészségeteket se teszi tönkre.


ALAPSZABÁLY: TÖBB LEGYEN AZ ELÉGETETT KALÓRIA, MINT A BEVITT! ENNYI AZ EGÉSZ! MOZOGNI!

2010. júl. 30. 08:49

Sziasztok!

Egy kis helyzetjelentés...

Anyukám is szedi, ő úgy érzi, mintha nőtt volna tőle a hasa, puffadtnak érzi magát...Én semmit nem érzek, viszont a súlyom megint nőtt :\ Biztos a szabi teszi.

108. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 106. - Marticsi)
2010. júl. 23. 21:33
Amelyikre én gondolok az a bio túrójuk, 2%os és zöld dobozban van. Egy kanál juharszirupot szoktam egy doboznyi tetejére önteni és nekem ez igazán jó édesség, ráadásul így relatív sok fehérjét viszek be, némi szénhidráttal (viszont a juharszirup egészséges dolgokat is tartalmaz, ha mértékkel fogyasztja az ember, akkor leginkább a jó dolgokat élvezheti belőle).
107. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 105. - Marticsi)
2010. júl. 23. 21:31
Az tökéletes, annál többet nem is tud igazán jól lekövetni a szervezet (pl. sokaknak a hirtelen fogyás megviseli a bőrét, főleg, ha már nem huszonévesek és egy pici vékonyabb, kevésbé rugalmas).
106. marticsi (válaszként erre: 104. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 21:25
Az Intersparban van zsírszegény krémtúró!!! De nagyon fini, ugyanolyan dobozban van mint a túrók, csak krémesre van törve. Gyümivel is nagyon fini!!
105. marticsi (válaszként erre: 94. - Sipumsipum)
2010. júl. 23. 21:23

Hát kitartás, csak beindul majd szépen lassan. Én eszem gyakorlatilag mindent, de keveset. Egyszerűen most azt próbálgatom h figyelek a jelzésekre. Azt eszem meg amit éppen kívánok. Pl. ma nem igazán voltam éhes. Reggel: joghurt, délben pufi rizs, nektarin, du. fagyi, este vékonyka tk. kenyér,sonka, pari.

Ja és meg volt az egy órás walk aerobik. :)))

Egy hónap alatt ment le így 3,5-4 kg.

104. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 103. - Serbyna)
2010. júl. 23. 21:19

Zsírszegénytúró otthon ízesítve fűszerekkel, zöldséggel vagy éppen minimális juharsziruppal (2%-os van a Sparban, de a Lidl-ben és a Tesco-ban is van vmilyen),

mozzarella sajt, protein shake, hal hasonlók és a zöldségek inkább pároltak, grillezettek legyenek, mert azt könnyebb emészteni (este ennek nagyobb a jelentősége). Ha nyers salátát csinálsz, akkor meg ne legyen benne ezerféle összetevő, ha jól emlékszem az is nehezíti az emésztést.


A délutáni gyümölccsel az is a baj, hogy ha nincs elég sok idő a nehezebb kaják és a gyümölcs között, akkor megerjed. Állítólag nyersen nem is érdemes keverni a gyümölcsöket, kivétel, ha aszalvány, különben főzni, sütni érdemes a vegyes gyümölcsöket (szintén emésztés miatt).


Mondjuk annyi ilyen "szabály" van, hogy ha valaki mindet be akarja tartani, akkor az egész nap a beszerzéssel, helyes elkészítéssel és mondjuk pár óra edzéssel telne (amit én még el is tudnék viselni, ha magától rend lenne a házban, a kertben és a bankszámlám is időről-időre feltöltődne).

103. serbyna (válaszként erre: 102. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 20:45
Köszi a tanácsot.Akkor nem hasizmozok,inkább a futást próbálom többször beiktatni.A nap második felében azért eszem a gyümölcsöt,mert délelőtt képtelen vagyok gyümölcsöt enni,de délután nagyon jól esik....vacsorás tippek?:)
102. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 101. - Serbyna)
2010. júl. 23. 13:08

Szerintem nem rossz, de egy picit még annyival tudnál rajta javítani, hogy ha a nap második felére inkább fehérjében gazdagabb és szénhidrátszegény kajákat válogatsz, hacsak nem edzel este.


A hasizomgyakorlatokkal szép kockás hasat lehet csinálni, ami akkor fog látszani, ha elvékonyodik fölötte a háj (azok a gyakorlatok, nem fogyasztják a zsírt onnan, mivel nincs olyan, hogy helyi zsírfogyasztás, pontosabban van, a zsírleszívás).

101. serbyna (válaszként erre: 100. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 12:55
Hát nem tudom...én nagyon nem érzem így jól magam a bőrömben,mindenhol vékonyka vagyok és a hasam meg mintha terhes lennék.154 cm magas vagyok.pl a hátamon,kezemen,lábamon egy deka zsír nincs.Szóval én úgy érzem a kajára oda figyelek. Nem szoktam pl csak vízet inni,abból is megpróbálok sokat... a cukros üdítőket kerülöm. szerintem azért keveset semmiképpen nem eszek,mert ha jobban elengedem magam és többet eszek már látszik a hasam körül egyből elindul...:(.Most megint kitaláltam magamnak egy étrendet.Mi a véleményed róla? Napi 5ször eszek,reggelire pufasztott rizs vagy kétszersült, lieght sonka,mozzarela,paradicsom vagy tojás...Tízóraira joghurt cukormentes...Ebédre valami zöldség, csirke vagy hal,saláta...Uzsonnára gyümölcs.Vacsira leves.:)Ezek mellett naponta hasizomgyakorlatok végzek...meg időnként ha van időm rá elmenni futni.:)
100. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 98. - Serbyna)
2010. júl. 23. 12:45

Puff neki, feladtad a leckét! Nem lehet, hogy keveset eszel és betartalékol a szervezeted?


Vagy egyszerűen csak kell a szervezetednek az 4 kiló és kész!


Egyébként az tök normális, hogy ha mozogsz, akkor többet kell enned! A mozgás pont arra jó, hogy normális mennyiséget ehessen az ember és mégis tudjon fogyni.


Még ami eszembe jutott, hogy nem kifejezetten a kilókat kell nézni, a zsírszázalék és a zsíreloszlása ennél sokkal fontosabb.

99. serbyna (válaszként erre: 98. - Serbyna)
2010. júl. 23. 12:24
...mármint a reggeli kávéhoz:))
98. serbyna (válaszként erre: 96. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 12:23
Nekem nagyon nehéz leadni amit a terhesség során magamra szedtem a hasam és derekam körül.Amúgy vékony alaktú vagyok 50 kiló,de jó lenne 46-45 re lemenni.Van valakinek jó tippe? Nekem a mozgás azért nem segített mert attól éhesebb lettem tehát hiába futottam,többet kellett ennem,mert előfordult hogy edzés közben elájultam....Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem csak csirkemellet,kenyeret és süteményeket egyáltalán nem.Cukorból napi 1 kocka cukor az is nádcukor és fél deci soványtejet szoktam mellé.
97. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 95. - Serbyna)
2010. júl. 23. 12:20
A testépítők és a plasztikai sebészek szerint a helyes étrend vagy a zsírleszívás a megoldás az ilyen esetekre. Úgyhogy még sokat gondolkodni se kell. Mondjuk a helyes étrendhez nagyon sok kitartás kell, ami nem megy sokaknak (különben nem dumálnánk róla ennyit).
96. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 94. - Sipumsipum)
2010. júl. 23. 12:17

Összezavarsz itt azzal, hogy nem edzel rendszeresen! :)

Az simán beszámít edzésnek.

2010. júl. 23. 12:17
Én szedtem és semmi hatása nem volt,pedig még a kajára is figyeltem.Nekem a hasamról kellen 3-4 kilót leadni.
94. sipumsipum (válaszként erre: 93. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 12:14

napi 16km bringa nem elég?...


reggel 8km és délután 8km

93. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 92. - Sipumsipum)
2010. júl. 23. 12:09

És? Ha egy 60-65 kilósnak meg kell ennie 1500-1600 kalóriát, hogy ne lassuljon le a szervezete és fogyjon edzés mellett, akkor gondolod, hogy neked kevesebb is elég?


Számold ki, hogy mennyi az energiaszükségleted ülőmunka mellett és abból vonj ki 5-600 kalóriát. Ami marad azt kell nagyjából enned minden nap. Nem ártana az sem, ha mozognál. Nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal könnyebb mozgás mellett megtartani az "ésszerű" kajálást és a fogyás is jobban megy. Sajnos nem vagyok én se valami kitartó ezen a téren. Talán pszichzológussal kellene kielemezni, hogy miért pont edzeni nem tudok következetesen :)

92. sipumsipum (válaszként erre: 89. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 08:45
de én 90kg vagyok... és nem edzek rendszeresen...
91. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 85. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 23. 08:28

A köztes étkezés egy shake v. zöldség v. gyümölcs v. joghurt vagy valami kevéske. Ha sűrűn eszel egy idő után nem akarod teleenni magad és este nem is vagy éhes.


Én próbáltam már, tényleg jól működik. Nyaralások alatt így kajálunk és mindig 1-2 kiló mínusszal jövök haza. Csak nem vagyok elég fegyelmezett és rendszerezett ilyen téren. Sokszor spontán keverem-kavarom a dolgaimat az evés rovására, aztán meg bepótolom és olyankor persze duplán (nem csoda, hogy meglátszik).

90. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 87. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 23. 08:24

Az egyik asszisztensem edző volt, mielőtt beült az irodába. Ő behozta ezt az "állandó" evés. Bizony nem telt el 3 óra két evése között, mégis neki volt a legjobb alakja. A köztes evései mindig nyers dolgok voltak. Hozott magával egy dobozt otthonról, amiben be voltak készítve a szeletelt zöldségei, gyümölcsei stb. Ebédelni velünk ebédelt, persze valami viszonylag könnyen emészthetőt.


Meg lehet csinálni, csak akinek ez nem szokása, annak nehezebb.

Meg az se mindegy, hogy mi a munkád. Egy bankban a front office-ban, hááááát... De olyan helyen, ahol nem az ügyfelek arcába rágcsálsz, ott megoldható.


Mondjuk én sose szóltam azért, ha két telefon között táblázat formálása, kitöltése alatt evett valamit, mert a bagósokat is kiengedtem (bár nekik olyankor kötelező volt valamit elintézni mobilon, különben hajlamosak traccspartikat rendezni cigiszünet címszó alatt, míg mások meg dolgoznak bent).

89. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 83. - Sipumsipum)
2010. júl. 23. 08:18

Ha túl keveset eszel, azzal pont az ellenkezőjét érheted el. Sikeresen lelassítod az anyagcserédet, kevesebbel is beéri és tartalékol, mert tudja, hogy nem kap többet.


Ha sűrűn eszel keveset, akkor nem vacakol annyit a szervezet a tartalékolással.


A fruktózról és egyebekről itt olvashatsz:

[link]


Itt egy mintaétrend a testépítők oldaláról, ez nem edző kis súlyú nőnknek van. Ha valaki edz és legalább 60 kiló, akkor 1500-1600 kcalnál kevesebbet nem szabad ennie.


[link]

88. sipumsipum (válaszként erre: 87. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 23. 08:07

én is ülőmunkát végzek... és én is félnék naponta 2-3óránként 2öklömnyit enni :S


vizsont annak is igazat adok, hogy azt sem szabad, hogy éhezzen a szervezet, mert akkor nekiáll raktározni...


nehéz megtalálni a mennyiazannyit...


én már évek óta megvonok magamtól egy csomó mindent - persze vannak kilengések...


többet kellene célirányosan mozogni, de ezt letudom a biciklivel munkábajárással...


most egy hónapja már minden nap bicóval járok...

a lábamon már meg is látszik... és magasabb fokozaton is simán eltekerek :) (az elején még fújtattam)

csak lesz vmi...


nem 1 hónap alatt szedtem fel a plusszokat blabla :) csak a türelmetlen vagyok :D

87. aa35c27f5c (válaszként erre: 86. - Sipumsipum)
2010. júl. 23. 08:01
Nem azzal van a baj, hogy nem menne le a kaja, hanem ugye a munka...Ülőmunkát végzek, és ha elereszteném magam kajaügyileg, még brutálabbul néznék ki, mint ahogyan most :D
86. sipumsipum (válaszként erre: 85. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 23. 07:48
én a telefonommal emlékeztetem magam... máshogynem megy :)
85. aa35c27f5c (válaszként erre: 81. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 07:38
Az a baj ezzel, hogy képtelenség kétóránként enni... És a köztes étkezésekre mennyit "kellene"?
84. sipumsipum (válaszként erre: 82. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 07:30

gyümölcscukrot egyszer "eszem" a nap folyamán - a reggeli kávémba azt teszek...


vagy ha eszem a zabpelhyes-joghurtos-gyümit - de erre is csak módjával...


túl drága ahhoz, hogy egész nap "egyem" :D


még nem hallottam arról, hogy terhelné a májat... egy természetgyógyász ajánlotta az édesítők meg a cukor, méz helyett...


a sztíviával is ez a helyzet?...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook