30 days (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
83. sipumsipum (válaszként erre: 81. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 23. 07:18

most 1 öklömnyit eszem :)


szeretnék fogyni :(


szerinted ha dupla annyit eszem, fogyni fogok...


olyan lesz, mintha egész nap ennék...


te így csinálod?...

82. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 78. - Sipumsipum)
2010. júl. 22. 20:34
Cukor helyett gyümölcscukor? Azzal kell igazán vigyázni, már amennyiben nem természetes formájában (gyümölcsként) fogyasztod. Ugyanis a gyümölcscukrot nem úgy bontja a szervezet és terhelheti a májat, ami annak elzsírosodásához vezet. Ezt a múltkor olvastam zsigeri zsírok témakörében. Rákereshetsz, hogy pontosan, hogy van, ha részleteiben érdekel.
81. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 78. - Sipumsipum)
2010. júl. 22. 20:25
Próbáld ki, hogy főétkezésekre nem eszel többet, mint a két öklöd térfogata és max. 2-3 órát hagysz ki az evések között. Képtelenség éhesnek lenni, ha két óránként eszel.
2010. júl. 22. 17:47
igen, ittam eleget :)
2010. júl. 22. 17:46

most vacsira megettem 2 virslit egy csomó salátával... meg sajnos egy túrórudit is...


mégis éhes vagyok - nagyon....

78. sipumsipum (válaszként erre: 75. - Marticsi)
2010. júl. 22. 17:45

cukor helyett gyümölcscukor, fehérliszt helyett tönköly, sok zöldség, sok gyümölcs, sok víz...


vmi mégsem jó...


valószínüleg az arányok...


de nem szeretnék mániákussá válni és dkg-zni az adagjaimat :D

de tudatoisan keveset eszem


nehéz nem éhesnek lenni...

főleg a kenyérfélék elhagyásával - sajnos..

77. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 76. - Marticsi)
2010. júl. 22. 09:48

Az ilyen változások nem mindig mennek végbe egyik napról a másikra. Meg aztán az arányokat is el kell találni, az is nagyon egyéni. Ki kell tapasztalni.

Szerintem ez inkább alkati kérdés, mint az, hogy ülőmunkát végzel-e. Úgy értem, hogy az, akinek hajlama van rá, annak tényleg ront a helyzetén, ha nem mozog eleget. De önmagában az ülőmunka nem okoz ilyen jellegű problémát.

76. marticsi (válaszként erre: 69. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 22. 09:18
Az biztos, hogy mint általában ugye az ülő munkát végző nőknél gyakori probléma a székrekedés. Ha azt veszem lehet kéne több liter is, pedig a napi egy órás mozgás mostmár meg van. Rostok, zöldség, gyümölcs is.
75. marticsi (válaszként erre: 74. - Sipumsipum)
2010. júl. 22. 09:17

Igen kérjél labort, a pajzsmirigyet a TSH-ból látni rögtön, és ha volt a családban akkor van rá esélyed. :(((

Nálunk nem volt, nekem még is volt két éve egy PM.gyulladásom, amit még mindig ellenőrizni kell.

De fogyó alatt az sem jó ha éhes vagy én úgy tudom. Zöldség, gyümölcs, rostok + sok víz??? Nem tömít el??? Cukrot és a fehérlisztet próbáld elkerülni, egyél barna rizst, meg tk. dolgokat. De ne legyél éhes!!!

74. sipumsipum (válaszként erre: 72. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 22. 06:55

azt sem tudom, hogy mit csináljak :)


menjek el a háziorvosomhoz, hogy szeretnék csináltatni egy teljeskörű vizsgálatot? vérvétel és társai?...

73. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 71. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 23:41
Az biztos, hogy a napi 5-6 kaja sokat segít, persze a megfelelő összetételre és adagokra ügyelni kell.
72. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 70. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 23:40
Menj el sokkal hamarabb!
71. sipumsipum (válaszként erre: 68. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 21. 22:04

most elkezdtem itt naplót vezetni és írom, hogymit eszem...


napról-napra próbálok egyre kevesebb szénhidrátot enni... de nehezen megy...


amikor lefogytam akkor ettem ám rendesen, de napi 5ször-6szor kevesebbet és mozogtam is mellette (3 gyerek után rohangálás, takarítás...bébiszitter voltam)

most ezt szeretném eléreni, hogy naponta tényleg többször egyek...


most nem ettem pl már 6 óta... és írtó éhes vagyok...

de csak "szűkülni" fog a gyomrom, vagy vmi :)

70. sipumsipum (válaszként erre: 67. - Marticsi)
2010. júl. 21. 22:01

nem tudom... orvos nem nagyon lát...

majd ha már szeretnénk gyereket akkor gonoltam elmegyek egy naaaagy kivizsgálásra...


nagynénémnek voltak pajzsmirigy gondjai...

69. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 66. - Marticsi)
2010. júl. 21. 14:39
Nem biztos, hogy elég. Annyira változó, mert függ a súlyodtól, aktivitásodtól, anyagcserédtől és még attól is, hogy miket eszel. Simán lehet, hogy nem elég.
68. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 65. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 14:35
Nem egyszerű az már biztos. Lehet, hogy ha változtatnál az étrendeden, az megmoccantaná. Pl. egy pár kajádat nyers zöldségekkel váltanád fel. Nem biztos, hogy könnyen megy, de általában hatékony.
67. marticsi (válaszként erre: 65. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 14:20
Pajzsmirigyed rendben működik??? Akkor szokott ennyire makacs lenni ha nem ok valami!!! Én most walk-aerobicot csinálok. Leslie Sansone, ez nagyon jó!!!
66. marticsi (válaszként erre: 60. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 21. 14:18

Rendben, köszi. Reggel egy pohár vízzel nyitok aztán egy bögre tejeskávé. Régen csak kávé, de mivel az nem annyira egészséges így lett tejeskávé.

Utána kb. 1-1 1/2 óra mire beérek a munkahelyemre, itt szióoktam reggelzni és utána délelőtt iszom kb. 1 1/2 liter vizet, délután kevesebbet, és inkább otthon megint többet. Napi 2-3 liter így összejön, hogy meleg van. Ez csak elég??!!

65. sipumsipum (válaszként erre: 64. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 21. 14:15

169cm vagyok és 90 kg...


nyomogattam most magam, de sehol sincs vizesedés...


hát én is erre várok, hogy történjen már vmi!!! :)

persze a hónap alatt voltak kilengések - nem vagyok szent...


egyszer már adtam le 10 kg-t három hónap alatt... akkor szinte az utolsó 2-3hétig semmi változás nem történt... aztán olyan volt, mintha 3 hét alatt tűntek volna el a kilók... klassz volt :)


csak leszoktam a dohányzásról és visszajött megint a 10es...


most igyekszem türelmes lenni...


de klassz lenne vmi "katalizátor" :D

64. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 63. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 13:43

Azért az ödémásodásnak is vannak fokozatai. Ahhoz, hogy benyomódva maradjon, már tényleg sok víznek kell pangania, főleg a karodon. Leghamarabb a benyomódás a boka környékén, látszik. Végülis mindenhol felgyűlhet víz, de először a boka környékén jelentkezik.


Nézd meg egy olyan helyen, ahol feltehetőleg nincs felgyűlt víz (pl. bicepsz megnyomod és abban a pillanatban elengeded, el se fehéredik) Ha máshol pl. a bokádon ugyanígy megnézed, akkor valószínűleg picit "behorpad", elfehéredik. Attól függően, hogy mennyire gyorsan nyeri vissza eredeti állapotát, lehet következtetni az ödémásodás mértékére.


Egy hónap bringázás és helyesen összeállított minőségű és mértékű kaja mellett már jelentkeznie kellett volna legalább 3 kiló mínusznak (főleg, ha tényleg van 20 kiló plusz rajtad).


A 20 kilót, hogy állapítottad meg?

63. sipumsipum (válaszként erre: 62. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 21. 13:30

a vízvisszatartásra én is gondoltam már, de ha "vizes" lennék, akkor a látszana úgy is, hogyha pl benyomom a karom, akkor kicsit ott marad az ujjam nyoma, nem?

vagy ez csak az extrém eset? :)


egyébként odafigyelek arra, hogy mit eszem és mozgok is ... de ezek szerint nem eleget...


a jelenlegi életformámmal nem hízok... de fogynom is kéne 20kg legalább...

nehéz...

62. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 61. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 11:14

A bringázás szuper jó. Én pár éve 2-3 hónapon át bringáztam minden nap egy órát közepes erősségre állítva, mellette ésszerű kajálás és vitte le a kilókat. Meg persze nagyon jól rendbetette a combizmaimat.


Most valahogy nem tudok lemenni a konditerembe, pedig mindig bebizonyosodik, hogy nekem csak a sport és a rendezett étrend a megoldás, a többi kiegészítés (ahogy a nevükben is benne van).


A ruháid olyan nagyon nem is kell, hogy lötyögjenek három hét után szerintem (meg aztán most a melegben sok esetben a szerezet próbál némi vizet is visszatartani).

61. sipumsipum (válaszként erre: 58. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 21. 11:04

még nem mértem meg magam se mérleggel, se centivel, mert még van belőle hátra vmennyi...


de nem érzem, hogy a ruháim olyan nagyon lötyögnének rajtam... és a hasam egyáltalán nem kisebb...


a combom, meg a fenekem izmosabb, de csak a napi 16km biciklizés miatt...

60. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 59. - Marticsi)
2010. júl. 21. 10:41
Próbáld fokozatosan növelni az adagot! Reggel egyébként is sok vizet kellene inni, ezzel pótolva azt, amit éjjel elhasznált a szervezet.
59. marticsi (válaszként erre: 55. - Starmama)
2010. júl. 21. 09:36
Köszike, hát majd lehet kipróbálom, bár reggel ennyit még nem tudok inni, sajnos. :(((
58. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 57. - Sipumsipum)
2010. júl. 21. 07:55
De egyáltalán semmi? Centiben se mérhető változás? (a súly önmagában megtévesztő lehet)
57. sipumsipum (válaszként erre: 56. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 21. 07:38

oké :)

remélem neked beválik, nálam nem történt semmi...

2010. júl. 21. 06:14

Sziasztok!

Tegnap elkezdtem szedni a bogyikat, majd beszámolok...

55. starmama (válaszként erre: 54. - Marticsi)
2010. júl. 19. 23:15
Akkor pontosan: Indítok néhány korty vízzel, utána egy pohárba öntök 3 deci vizet és egy evőkanálnyit elkeverek, és megiszom. Nem sokkal utána jöhet fél liter víz. Aztán napközben még kb. másfél, két liter vizecske lecsúszik. De a reggeli adag elég hamar távozik is :)). Ennyi, este nem szoktam inni, mert annyira nem finom.
54. marticsi (válaszként erre: 53. - Starmama)
2010. júl. 19. 15:07
Te hogy szeded? Mikor reggel veszed be vagy este??? Azért kérdezem mert ezekhez ugye nagyon sok folyadék is kell. Leírnád pontosan, hogy mennyit és mikor??? Köszi! :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook