Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 3. napja keservesen sír a fogadott kölyökkutyánk, ha nem lát minket. Mi tegyünk? Már 3 napja nem alszunk és a kutya is egyre inkább szenved. fórum

3. napja keservesen sír a fogadott kölyökkutyánk, ha nem lát minket. Mi tegyünk? Már 3 napja nem alszunk és a kutya is egyre inkább szenved. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. máj. 15. 11:41
Én a kiskutyámat bevittem hozzám a szobába.Semmi bajt nem csinált,de megnyugodott,csönd lett,és mindenki tudott pihenni.
65. danama
2009. ápr. 4. 22:00
adjátok oda neki az egyik ruhátokat, hogy érezze a szagotokat és megnyukszik
64. linksys (válaszként erre: 62. - Bszsz)
2009. febr. 26. 16:38

Köszi a képet hogy feltetted, nagyon aranyos úgy egyben mind a három. :))


Ne bánkódj rajta, majd ha a feltételek megteremtődnek nálad is ahhoz, hogy kiskutyát hozzál, akkor neked is lesz. Ha már igéretet kaptál, hogy a későbbi alomból kapsz, akkor biztosan úgy is lesz. :) ☺

63. k.tünde78 (válaszként erre: 62. - Bszsz)
2009. febr. 26. 14:38
ez jó hír.
62. bszsz
2009. febr. 26. 13:32

Nagyon aranyosak vagytok, hogy még visszanéztettek ide :) Egy képem van a kutyusról, mindjárt feltöltöm. Bár fáj látni, mert hiányzik...

Tényleg az ő érdekét kellett néznünk a döntésnél. Most már tudjuk, hogy rendes kerítést kell építenünk, utána megint megpróbálkozhatunk esetleg egy másik kutyussal később. Pláne, ha majd otthon leszek tartósabban, akkor. Kaptunk ígéretet, attól, akitől elhoztuk, hogy egy későbbi alomból kapunk még kutyust.

61. k.tünde78 (válaszként erre: 59. - Bszsz)
2009. febr. 26. 13:18
Sajnálom nagyon,hogy kutyus nélkül maradtatok,viszont ha a magányosságát nézzük akkor így tettetek vele a legjobbat,hogy elajándékoztátok.
60. linksys (válaszként erre: 59. - Bszsz)
2009. febr. 26. 12:20

Szia! Bizony elolvasom amit írsz és érdekel a kutyus sorsa.A kutyák nem nagyon szeretik a magányt, különösen nem a pici apródok, azzal nem árt foglalkozni, de mivel érthető okok végett nem tudtok vele lenni csak nagyon kevés időt, ezért nagyon okos, hogy olyannak adtad oda, aki ráér vele foglalkozni.


Kár, hogy fotót nem tettél fel róla, érdekelt volna milyen. Sok szerencsét az új gazdihoz.☺☺☺☺☺

59. bszsz
2009. febr. 26. 11:42

Sziasztok. Lehet, hogy már nem fogja elolvasni a hozzászólásomat senki, de gondoltam leírom mi a helyzet. Sajnos a kutyus már nincs nálunk. Nagyon megszerettük, de a magánya annyira erős volt, hogy sokszor majdnem elpusztult, mert képes lett volna kárt tenni magában. Tehát mindig a legszűkebb kerítés nyílásokon próbált társasághoz közelebb kerülni. Többször a szerencsének köszönhette az életét. Így most elkerült egy olyan gazdihoz, akik többet otthon vannak, másik lány kutyus is van, ki tud anyáskodni felette.

Köszönöm a segítséget!

58. bszsz
2009. febr. 23. 16:52
az alomanyagot nem rakjuk már hozzá, mert jobban sírt.
57. bszsz
2009. febr. 23. 16:50
de tudom gáz visszavinni. csak hát mi is szívességből hoztuk el. jaj szegényke, olyan boldogtalan.
56. barai (válaszként erre: 48. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:50
Igaz, sok baj van a teli kutyussal,de bent tartottuk mi is.Tavasszal szoktatgattuk ki.
55. bszsz
2009. febr. 23. 16:49

köszönöm a válaszokat. most le kell mennem hozzá. annyira sír.

sajnos holnaptól reggel 7kor elmegyünk és este 10kor érünk haza... lehet, h vissza kéne vinnünk, mert ilyen személyiséggel (lelkülettel) és a mi időbeosztásunkhoz mégsem passzol a kis jövevény.

54. linksys (válaszként erre: 49. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:49

Csak pár napig volt nála a maci, míg egy kicsit felbátorodott.Az első perctől kezdve, amikor elkapta aludt és evett, meg megint aludt.Amikor már felbátorodott és nem annyira bújt hozzá, akkor el vettük tőle, nehogy szétszedje.


Persze ezeket amiket leírok ezek egy eset leírása, másoknak vannak más ötletei,ez ebben az esetben bevált, de nem azt jelenti, hogy mindenkinél alkalmazható.


Persze az tényleg fontos, hogy még ilyenkor nem szabad kint altatni a kiskutyát, mert védtelen a kis szervezete. Sok türelmet hozzá,és ha lehet ne vidd vissza. :)

2009. febr. 23. 16:42
A mi kutyánknak a tenyésztő adott egy plüssmacit, amit azelőtt közösen birtokoltak a testvéreivel. Ezzel vigasztalgatta magát 3-4 napig, aztán széttépte, és nem sírt többet. Mondjuk én úgy időzítettem, hogy pár hétig szinte folyamatosan otthon voltam, így nyilván könnyebb volt.
52. k.tünde78 (válaszként erre: 44. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:37
semmiképp se vidd vissza,sőt én nem tenném az orra elé az alomból hozott anyagot sem,mert így mindig sírni fog a mamája után hisz érzi annak az illatát,gyorsabban elfeledné ha nem lenne.
51. linksys (válaszként erre: 45. - Fiatal nő)
2009. febr. 23. 16:35
Ebben valóban igazad van, tényleg veszélyes lehet.
50. bszsz
2009. febr. 23. 16:33
tündérke :)
49. bszsz
2009. febr. 23. 16:33
és hogyan szerette meg ennyire a macit?
48. bszsz
2009. febr. 23. 16:33
jaj, most öntött kii egy tál mogyorót, mert mindenképpen fel akar jönni ide hozzám. de a lakótérbe nem akarjuk engedni, max a konyhába. ki lehet még szoktani később, ha most megengedem?
47. linksys (válaszként erre: 43. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:32

Szia! Nézd meg az adatlapomat, most tettem fel egy képet, amint a pici csöppség egy kis macival alszik!


Két hónapos, ha volt és nagyon sírt, míg nem kapott egy társat egy "maci" személyében, nagyon jól el voltak és attól kezdve nem volt sírás :)))

46. bszsz
2009. febr. 23. 16:32
értem, köszi.
45. Fiatal nő (válaszként erre: 40. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:31
Mert ha elkezdi rágcsálni, a kis szöszök bekerülhetnek a gyomrába és a végén még baja eshet, meg kell műteni, vagy el is pusztul... :-(
44. bszsz
2009. febr. 23. 16:29
valaki tőletek vitt már vissza kutyát?
43. bszsz
2009. febr. 23. 16:28
vannak kis játékai is, de csak akkor játszik velük, ha mi mutatjuk neki. egyszerűen minket/vagy az anyját akarja.
42. bszsz
2009. febr. 23. 16:27
az anyjával kint aludtak. itt melegítőpárna van alatta. igaz, éjszakára nem tehetnénk ki, mert a szomszédok megőrülnének tőle...
2009. febr. 23. 16:27

ha tudtok szerezzetek be neki majd csipogós gumijószágot,kutyajátékot,labdát, ezekkel el lesz foglalva .

a pisilésre neked kell figyelni,ha nappal lakásban van vidd ki óránként,mert ő még nem fog egyenlőre szólni neked.ha kiviszed,úgyis pisil mindjárt.

40. bszsz
2009. febr. 23. 16:26
miért nem jó a plüss?
39. drnéni (válaszként erre: 16. - Bszsz)
2009. febr. 23. 16:26
Én még nem engedném kint aludni, nagyon hideg van, és egy ilyen kiskutyának instabil a hőháztartása. Rossz vége lehet.
38. bszsz
2009. febr. 23. 16:26
attól tartok kárt tesz magában, annyira velünk akar lenni
37. correct (válaszként erre: 36. - Fiatal nő)
2009. febr. 23. 16:26
Szerintem se!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook