Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beagle tulajdonosokat keresek! Kaptam egy kölyökkutyát segítsetek! fórum

Beagle tulajdonosokat keresek! Kaptam egy kölyökkutyát segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. Bcicus (válaszként erre: 69. - Gina99)
2011. aug. 25. 17:23
mire vagy kiváncsi?
69. Gina99
2011. aug. 25. 14:17
Én a Beagle tulajdonságairól szeretném kérdezni a gazdikat.Lécci segítsetek!!
2010. dec. 14. 14:01

Sziasztok!


Költözés miatt sürgősen gazdit keresek 4 éves fajtiszta beagle kutyusomnak!tündéri kutyus!kérlek segítsetek!

2010. máj. 29. 12:12
Sziasztok! Nekünk igaz, nem beagle kutyánk van, de a kinti-benti tartás végett írok. Egy tacskó-vizsla keverék kutyusunk van, aki télen-nyáron kint, a házikójában lakik. Édesapám úgy oldotta meg, hogy egy rezsót beszerelt a házába. A rezsó eredetileg 230 V-os, de az iszonyú forró lenne neki, így egy trafóval átalakította 20 V-tá, ami egy meleg, de nem forró radiátornak felel meg. A költsége se eget rengető, kb 18-20 Ft lehet egy napra. Természetesen azért még szigetelve is van a házikó és így kellemesen kibírta még a legkeményebb teleket is. :)
2010. ápr. 23. 09:32
Sziasztok! Új felhasználó vagyok. Nekünk is van egy kis beagle kutyusunk, lassan öt hónapos lesz. Mi is lakásban tartjuk, teljesen jól érzi magát. Naponta 3-4 alkalommal levisszük sétálni, és a séták többször 1-1,5 órásak is. Kutyafuttatóra is gyakran visszük, ahol több órát rohangál. Lakásban illetve amikor nem vagyunk otthon , végig alszik. Nem szedi szét a lakást, igaz tényleg nagyon makacs. Nálunk a párom a falkavezér, őrá hallgat a legjobban. Szerintem (és ezt egy kutyás műsorban is hallottam), nem feltétlenül kell a kutyának családi házban lennie (mármint bizonyos fajtáknál), hogy jól érezze magát. Sőt, van, hogy a kertben tartott kutya nem mozog eleget, nem kap elég ingert, mivel mindig ugyanabban a környezetben van. Egy kertben lévő kutyát is el kell vinni sétálni, hogy tudjon szimatolni, más kutyákat is megismerjen. Ha a kutya lakásban van, de meg van számára teremtve a napi mozgás lehetősége, illetve hogy más kutyákkal találkozzon, szocializálódjon, akkor semmi baj. A gond szerintem akkor van, ha a kutya folyton a lakásba van zárva.
65. Beigli08 (válaszként erre: 52. - 285ef8daf9)
2010. ápr. 2. 17:51
A mi biglink nem szedi szét a házat :) És télen a rövid szőrű kutyákat, a kistestű kutyákat nagy hidegben be kell vinni!!!
2010. ápr. 2. 17:48
Szia! Nagyon szép dolog, hogy szeretnél befogadni beagle-t. De azzal ne haragudj, nem értek egyet, hogy a meglévő fiú mellé egy kislányt vigyél. Nagyon nagy felelőtlenség nem törzskönyves kutyát SZAPORÍTANI, mert ezzel bizony Te is belépsz a szaporítók közé. :( Elhiszem, hogy a kutyusok jó körülmények között lennének 8 hetes korukig, de ez a mellet, hogy rengeteg pénzbe kerül (chip, oltások, MINŐSÉGI kutyatáp stb...) sajnos nem garantálja, hogy egészséges kölykök születnek (a mentális egészségről már ne is beszéljünk). Mivel nem tudod, hogy a szülők honnan származnak, lehet, hogy ha kiderülne túl közeli rokonok lennének. Így a kiskutyák majdnem 100% bizonyo ssággal betegek lesznek és sokszor az 1 éves kort sem érik meg. Vagy természetes halállal halnak meg, vagy el kell őket altatni fejlődési rendellenesség miatt.:( E mellett, nem tudom tudod e, de egy új rendelet szerint a kölyköket csak chipezve lehet eladni, ami 7000Ft alatt nincs!! Így nem is tudnál rajtuk annyit keresni, mint amennyit esetleg szeretnél. A minőségi táp 10.000Ft körül van (az anya kutyának is más külön anyakutyák számára szükséges táp kell, ami még drágább!) + chip, + picik oltása (+ téli időszakban infralámpa..). Mivel a kutyusok nem törzskönyvesek max 20.000ért tudnád őket eladni. Így lehet még rá is fizetnél a dologra. Persze csak, ha lelkiismeretes szaporító lennél! (és miért ne lennél) Kérlek gondold át ezeket és e szerint dönts! Köszönöm, hogy elolvastad.
2009. márc. 1. 15:25

Sziasztok!

Nekem is van egy beagle kutyusom vagyis nekünk m. négyen vagyunk tesók.Ő egy két és fél éves kan kutyus,de nagyon cuki és nagyon szeretjük. ő már nem az első. augusztusban a barátom vett egyet ő még nagyon picike volt ő is kan volt de sajnos nagyon szeleburdi volt és sajnos kiugrott tőlem a kocsi elé és sajnos meg is halt:(

nagyon bántott, mindenki megsiratta. de decemberben találtam egy kislányt ő kb 1,5 éves volt. befogadtam kerestük a gazdiját de nem jelentkezett senki. azóta egyébként már 2 kutyust fogadtunk a mostani pofi a harmadik, de most csak ő van nekünk. kettőnek megtaláltuk a gazdiját. és a decemberi lány kutyus, akit dézynek hívtunk még mindig nálunk volt január végén is. de egy nap halottuk h. akkor tájt mikor én megtaláltam egy idős néninek akkor szökött el, és szoltunk. a néni azt mondta h. úgy látja h. kövérebb mint nála volt és h. ő itt hagyja én nekünk adja. nagyon örültünk neki, tüzelt és elvittük párosztatni is ő volt a mindenünk. és rá 3 hétre jött érte a néni h. ő mégis meggondolta magát és elviszi. hát mondanom sem kell nagyon rosszul érintett mindenkit próbáltunk érte küzdeni,de sajnos elvitte:(. na de most van nekünk pofi,őt befogadtuk mert a régi helyén költözés miatt nem fért el.nagyon szeretjük. és szeretnénk hozzá egy lány kis kutyust. szeretenélek kérni titeket ha szabolcs megyében vagy a közelben tudtok olcsón kiskutyust vagy ajándékbe kérlek szoljatok, m.anyáék sajnos nem tudnak kiadni most tízezreket kutyusra,de próbálunk keresni ingyen csak az a baj h. sajnos az ország másik végén találunk csak. előre is köszönö a segítséget!

Sziasztok!

62. a9338a7669 (válaszként erre: 61. - Bcicus)
2009. febr. 19. 09:36
Jaaaaajjj, nagyon édesek! :) Kis gyönyörűségek :) Hogy tud ilyen pofa lenni egy kutya :))
61. Bcicus
2009. febr. 19. 01:35
Nekem is beaglejeim vannak.
2009. jan. 16. 08:44
Régebben én is azt hittem, hogy csak az enyém ilyen :)) Az enyém már nem mai csajszi, 10 éves lesz már idén. De még most is sokan kölyökkutyának nézik :) Pedig már őszül szegénykém.
2009. jan. 15. 17:09

Hát most hogy így olvasom a topicot megnyugodtam:)

Azt hittem csak az én "kisöcsém" ilyen rossz:D

Lopkodós, de egy tünemény!:)

58. 89b99f816e (válaszként erre: 57. - A9338a7669)
2009. jan. 15. 16:32
Köszi :) Ő amúgy (sajnos) ágyban alszik velünk. Bár annyira nem bánjuk ... :) Ő is tipikus kis ördögfajzat, de ugyanakkor tud nagyon jó is lenni. Pl nagyon szépen eljátszik egyedül, elfoglalja magát;ez sztem pozitív tulajdonság. É sszerencsére már nem nagyon lop :) Kiskorában mindent elvitt! :)
57. a9338a7669 (válaszként erre: 56. - 89b99f816e)
2009. jan. 15. 14:23

Egyetértek! Nagyon makacs kutyák. Nekem is az van, illetve már nem lakom otthon, szóval úgy mondom, hogy anyuéknak. De szerintem nagyon tündéri kutyák, csak tényleg tudni kell velük bánni. A mienket apu tanította, és úgy ahogy lehet vele bírni, egészen addig, amíg nem kajáról van szó...


Sniki, nagyon édes a tied, látom Ő is csak fotelben tud aludni... Akár az enyémet látnám :)

2009. jan. 12. 20:08
A beagle erős jellemű, határozott embereknek való, mert keményen nevelni kell. Nem buták, épp ez az, h okosak! Makacsak nagyon.
2009. jan. 12. 20:05
Nekem is beagle-m van..
2009. jan. 12. 20:02

sziasztok!

én találtam egy beagle kutyust ami az állatorvos szerint egy évnél kevesebb, de nagyon rossz. Hogy lehet tanítgatni?mi hatásos?

2008. dec. 27. 21:14

Csak még Manóci hozzászólásaihoz..

Kövezzetek meg érte de egyet értek vele..

Tapasztalatból tudom,ha a kutyus,cicus kint van egész nap aztán be a házba mennyi bacit hoz be,és akkor nem elég egy kézmosás..

Nemrég az egyik kutyusom beteg lett..

Fel kellett hoznunk a lakásba,mert sebe volt,elég mély,és az megfázhatott volna..

Pár nap múlva begyulladt a szemem..Pedig rendszeres kozmetikus és kutya doki látogatók vagyunk..

Ráadásul nem vagyok allergiás a kutyaszőrre sem..

Egész egyszerűen a bundájában volt valami..

Régen tenyésztettem őket,nekem mindenem a kutya..

Mégis azt gondolom,helyesen cselekszek azzal amit csinálok...

2008. dec. 27. 21:01

Sziasztok..

Nekem 3 kutyusom van..

2 Shi-Tzu és egy keverék kislány..

Egy nagy kutyaházban laknak,amiben van párna pokróc bőven..

Ha pici korától megszokják,hogy kint vannak az a jó..Másképp soha nem tudod rászoktatni,hogy kint a helye..

Persze mínuszokban ők is bekerülnek de csak a lépcsőházba...

De tudják az ő helyük kint van..Nem is szeretnek bent lenni..

Soha nem betegek!

Bocs,tudom hogy nem Beagle,de kutyusok ők is:)

Amúgy jobb is ha kintre szoktatod,szétszedné a lakásod:(

2008. dec. 27. 20:28
gyűlölöm azt fajtát. szörnyű. ha nem foglalkoznak vele kezelhetetlen....
50. Timó21 (válaszként erre: 49. - Ritaanyu)
2008. dec. 5. 11:08

Szia ritaanyu!


Nekem is van egy 2 hónapos beaglim. Kint alszik. Semmmi baja. Megszokta és egyáltalán nem sír. Tejet adok neki és szereti és egyáltalán nem megy a hasa. A kutya ruha az nagyon jó dolog én is vettem neki és most csinálok neki még otthon. Nem egy nagy ördöngőség. Vitamint adjál neki és csonterő port mert hamar nőnek és hogy el ne ferdüljenek a lábai. Enni pedig bármit adhatsz neki amit szeret. Az enyém nagyon szereti a tésztát. Adj neki többfaja játékot hogy tudjon mivel játszani. A rongyot és a marhabőr csontot nagyon szereti. Remélem tudtam segíteni.

2008. okt. 21. 06:38

akkor hogy megynyugtassak mindenkit!és vége legyen a vitának ! (nem ezért indítottam a topicot!!!)

volt kint az állatorvos! szóval a kiskutyának semmi baja nem lesz kint főleg egy ilyen kibélelt házikóban a teraszon!csak akkor kell behozni estére ha már tényleg kemény hidegek lesznek!!!vagy venni neki kutyaruhát egy vastagab pulcsikát:)és ennyi!

48. a74de3d08a (válaszként erre: 47. - 724b289414)
2008. okt. 20. 22:25

nagyon feketén-fehéren látod a dolgokat. :-(

vagy legalábbis a hozzászólásaidból ez derül kis számomra.

a kiskutyának remélem, hogy nem lesz baja, de az enm olyan biztos. :-(

47. 724b289414 (válaszként erre: 39. - A74de3d08a)
2008. okt. 20. 16:47

Igazad van!!!


Én egy rettentően szívtelen dög vagyok!!! :PP


De tudod, van egy fontossági sorrend!!!

Először a gyerek és valahol jóval utána a makk egészséges KINT lévő kutyám.

Akár mennyire is takarítanék, akkor is ott lenne mindenütt a szőre, kutyaszag lenne és a kakis-pisis balesetekről már ne is beszéljek!!!


A kutyának kint a helye, ha tetszik neked, ha nem!!


Semmi baja nem lesz annak a kiskutyának!!


Elnézést kérek a topic indítójától az offért!

46. Linaaa (válaszként erre: 45. - A74de3d08a)
2008. okt. 20. 11:53
Tudom:).
2008. okt. 20. 11:46
nem azt mondtam, hogy belepusztul, ha megfürdetik... :-)
44. Linaaa (válaszként erre: 41. - A74de3d08a)
2008. okt. 20. 11:32
Én hiszek Neked:). De a fürdés után egy bolha sem maradt benne és büdös sem volt. A szőrének se lett semmi baja. 11 éves már, él és virul:).
2008. okt. 20. 10:51
én sem szeretnék állatot a lakásban tartani már csak azért sem mert van egy 3 éves kisfiam aki csúszik mászik a földön játszik meg most vagyok 30 hetes terhes! nemsokára megszületik a kis királylányunk is és hát nem hinném hogy neki olyan jó lenne egy kutya az ágy mellé....
2008. okt. 20. 09:37

Sziasztok!

Nekünk egy 4éves beaglenk és egy 2 éves tacsink van, és kezdettől fogva kint tartjuk őket. Soha, semmi bajuk nem lett, még a legnagyobb fagyban sem.

A kisházukat padlószőnyeggel "szigeteltük", és ennyi.

Én nem tudnék semmilyen állatot a lakásban elviselni. Sajnálom, de bármennyire is tiszták lehetnek, én érzem a szagukat, és nem bírom.

41. a74de3d08a (válaszként erre: 34. - Linaaa)
2008. okt. 20. 09:29
ja, amúgy a bolha ellen nem jó a fürdetés.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook