Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos fiamnak nem ízlik a tápszer! Mit csináljak? fórum

3 hónapos fiamnak nem ízlik a tápszer! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. andika05 (válaszként erre: 58. - Andika05)
2012. máj. 21. 15:40
mára már 200-260 ml-eszik és nem fáj a hasa, nem bukik annyit. ok. büfög, meg néha kijön, de nagyon kevés az a mennyiség. mondjuk én már elkezdtem a hozzátáplálást.
58. andika05 (válaszként erre: 42. - 03755e6896)
2012. máj. 21. 15:39
az én kislányom se bírt egy-két tápszerrel, és a gyermekorvos felírta a novalac allernovát. csak receptre kapható, 90%-os támogatás van rajta, 300 forint körül van egy doboz, és nagyon jó. ez ilyen előemésztett tápszer, szerintem kérdezzél rá a dokitoknál!
57. Mandula71 (válaszként erre: 56. - Becseiagi)
2009. jún. 16. 14:01
Szerintem örüljél:) Az én kisfiam nagyon rossz evő, bár jó húsban van. Így örültem, amíg itta a tápszert. 14 és 1/2 hónapos volt, amikor egyik percről a másikra úgy döntött, hogy elég volt. Nem volt könnyű megoldani a helyzetet, mert ugye előtte reggel és este megivott kv. másfél deci tápszert, na ezt kellett hirtelen helyettesíteni:( Én örülnék, ha még most is inkább a tápszert inná, jobbnak tartom, mint a kakaót, tejeskávét, de ez van.
56. becseiagi (válaszként erre: 55. - Mandula71)
2009. jún. 16. 11:19
Köszi, aranyos vagy, hogy írtál! Hála az égnek megoldódott, mert valszeg annyira éhes volt már, hogy rájött: ha nem akar szopizni, akkor csak ez van. Leginkább este kell adnom neki, mert reggel általában szopik, de. kap tejpépet, ebédre zöldésges-húsos valamit általában, du. gyümölcsöt, és este szopik (,ha akar) vagy/meg tápszerezik. Most már tehát megissza, aztán hogy örüljek-e neki vagy sem, azt nem tudom.
55. Mandula71 (válaszként erre: 54. - Becseiagi)
2009. jún. 16. 00:29
Nekünk anno a védőnő azt mondta, hogy 8 hónapos kor után lehet ízesíteni a tápszert. Én nem ízesítettem neki, de pusztán csak azért, mert megette így is, na meg nem hiszem, hogy a banános tápszer finom lett volna kakaóval:P Hozzáteszem, olvastam olyan véleményt is, hogy csak 1 éves kor után lehet ízesíteni, úgyhogy döntsd el, vagy beszéld meg a saját védőnőddel, orvosoddal, hogy mit javasolnak. Talán meg kellene próbálni, hátha egy kevés kakaóval, vagy MACI kávéval meginná még a tápszert.
2009. jún. 8. 20:59
Már mint több, mint egy kg. Most csináltam neki ebből, de neki ez sem kellett! Ja! És nem banános!
2009. jún. 8. 16:44
Fel akartam íratni ezt a banánosat a dokival, és azt mondta, hogy inkább ad abból, ami nála van most mintának. Bebivita 6 hónapos kortól. Azt mondta, hogy ez is banános, de én nem látom ráírva. De viszont ingyen volt, és a két doboz mint 1 kg.
52. fildus
2009. jún. 8. 15:03
Mi a kezdetektől BEBA 1 AKTIV- ot eszünk. Még sose volt probléma vele, mindig megette. 4 hós korától pedig írt fel a tápszer mellé a doktornőnk SINLAC (rizs és szentjánoskenyérmag) pépet. Napi 5ször eszünk, abból a 3. etetés pép reszelt almával...
51. becseiagi (válaszként erre: 50. - Mandula71)
2009. jún. 7. 11:43

Zért majd megkérdezem, és kipróbáljuk. Veszíteni valónk nincsen, mert ez ami most van, nem kell neki. Csak a kajákhoz jó, hogy hozzáöntök belőle valamennyit, hogy ne legyen neki száraz.


Köszike a választ!

50. Mandula71 (válaszként erre: 49. - Becseiagi)
2009. jún. 6. 22:10

Kérdezz rá a dokidnál. Egy biztos, a mi gyermekorvosunk 1 éves korig felírta a Humana Baby Fit 1-es tápszert. Mint azt régebben leírtam, 4 hónapos kor után lehet váltani a 2-esre, de arra már nincs támogatás.

Csodát azért ne várj, bár ez a tápszer tényleg banános ízesítésű, ezt sem fogadja el minden baba.

49. becseiagi (válaszként erre: 34. - Mandula71)
2009. jún. 6. 12:49
Ez ahogy írjátok, nekünk is tetszene. Felírathatom akkor ezt én is a dokival?
48. ice kuszi (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. jún. 5. 16:24
6 hós kora után olyat veszel neki, amilyet akarsz, ha jól tudom. Próbáld ki, és meglátod. Mi is próbáltunk többfélét, de egyik sem kell neki, és nekem is mindegyik olyan büdösnek és rosszízűnek tűnik, hogy én sem bírnám meginni! Ha talál valaki olyat, aminek tényleg jó az íze, kérem, hogy írja meg, mert én már többet meg nem veszek. Amúgy az én lányom már egy éves elmúlt, és mást sem akar enni, csak anyatejet!
47. ice kuszi (válaszként erre: 46. - Becseiagi)
2009. jún. 5. 16:24
6 hós kora után olyat veszel neki, amilyet akarsz, ha jól tudom. Próbáld ki, és meglátod. Mi is próbáltunk többfélét, de egyik sem kell neki, és nekem is mindegyik olyan büdösnek és rosszízűnek tűnik, hogy én sem bírnám meginni! Ha talál valaki olyat, aminek tényleg jó az íze, kérem, hogy írja meg, mert én már többet meg nem veszek. Amúgy az én lányom már egy éves elmúlt, és mást sem akar enni, csak anyatejet!
2009. jún. 4. 21:47

Hahó! Sziasztok! végre találtam egy helyet, ahol erről van szó!


A kisfiam 8 hónapos lesz, és eddig csak szopott! Nem volt hajlandó enni, kóstolni semmit sem. Most 1 hete elkezdett eszegetni, anniyra, hogy elfordul tőlem, meg kevesebb is lett a tejcsim. Ma este adtam neki először tápit, mert mostanra már annyira leszívott, hogy estére nem "maradt benne".


HA-st írt fel a doki, pedig nincs allergiás, és semmi baja nincs a fiamnak. 50 ml-t ivott (evett) belőle sírva, köpködve. Aztán elaludt,mert hulla volt. Majd ha felébred, akkor meglátom mennyi tejem van. Még éjszaka 2-3 alkalommal fel szokott ébredni. Kérdés: Megkóstoltam, és nagyon keserűnek tűnt, ahhoz képest, hogy a tejemet is megkóstoltam és olyan volt, mint a cukros tehéntej (nagyon cukros). Elképzelhető, hogy nem fog ízleni neki. Akkor én is írathatok fel neki ilyen banánosat?


Másik: Amit nem ittak meg a gyermekeitek tápszert, azzal a tápival mit csináltatok?

45. ALLICS (válaszként erre: 42. - 03755e6896)
2009. márc. 12. 13:47
Szerintem beszéld meg a dokiddal ő biztos felfog írni antirefluxos tápszert.
44. danama (válaszként erre: 42. - 03755e6896)
2009. márc. 12. 09:49
szerintem mutasd meg a dokinak
43. 03755e6896 (válaszként erre: 42. - 03755e6896)
2009. márc. 11. 17:55
*baby fit
2009. márc. 11. 17:54

Sziasztok!

Én indítottam a topicot,és az lenne a problémám,hogy váltottunk tápit a babx fit-et eszi a kisfiam,de most már napok óta kijön belőle,túrósat hány. Már nem tudom mitévő legyek. Segítenétek?

41. danama
2009. márc. 3. 09:00
megkérdezem a gyerek dokinkat hátha felír
40. Mandula71 (válaszként erre: 38. - Zani)
2009. márc. 2. 21:21
Továbbra is mondom, hogy a fiamnak semmilyen baja nem volt, se reflux, se más. És sehol nincs az előírva, hogy váltani kell (bár lehet), különben nem az lenne ráírva, hogy 1 éves korig adható. Az én fiam a mennyiségen sem változtatott, illetve igen, de csökkentette, nem növelte az igényelt tápszer mennyiségét. Nyilván azért, mert adott ételek miatt kevesebbre volt szüksége.
39. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Danama)
2009. márc. 2. 21:19
Akkor ezt azután már valóban nem lehet felírni.
38. zani
2009. márc. 2. 18:34
a humana babyfit 1 tápszert azoknak írják fel 1 éves korig, akiknek a reflux miatt szükséges ezt enniük. de általában nem szokták kihasználni egy éves korig, mert kb 7-8 hós korban váltani kell, mert már nem laktatja a babákat.
37. danama
2009. márc. 2. 16:38
megnéztem az van rá írva, hogy az első félévig jó a babának
36. danama (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2009. márc. 1. 07:22
csak annyi, hogy születéstől kezdve adható
35. Mandula71 (válaszként erre: 27. - Danama)
2009. febr. 28. 21:22
Egyébként a Milupa 1 dobozára rá van írva, hogy egy éves korig adható?
34. Mandula71 (válaszként erre: 31. - 3374d74025)
2009. febr. 28. 21:21
A Humana Baby Fit nem HA-s, az 1-es mégis felírható volt 1 éves korig:)
33. Mandula71 (válaszként erre: 29. - Danama)
2009. febr. 28. 21:21

Megőrülök, mert nem találom:( De ki fogom deríteni!!!:P

Viszont egy mási fórumon január 19-én pont erről írtam, akor az oep honlapjáról másoltam be a lényeget (amit persze most az istenért sem találok meg rajta...)

Akkor ez szerepelt az oep honlapján:

Idézet az oep honlapjáról:


A babák részére tb támogatással felírható tápszer ún. különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszernek minősül, és az anyatej helyettesítésére illetve az anyatej mellett, annak kiegészítésére szolgál.



Az anyatej-helyettesítő tápszer olyan különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszer, amely az egészséges csecsemő táplálására szolgál életének első 4-6 hónapjában, és önmagában kielégíti az ilyen korú gyermek táplálására vonatkozó követelményeket.



Az anyatej-kiegészítő (elválasztási) tápszer pedig olyan különleges táplálkozási igényt kielégítő élelmiszer, amely a 4 hónaposnál idősebb egészséges csecsemő táplálására szolgál, és az egyre változatosabb táplálékbevitelnek a fő folyadékelemét alkotja.



A tápszer árához nyújtott támogatásra akkor jogosult a csecsemő, ha a – tb támogatás rendelésére jogosult – orvos a szakmai szabályok szerint rendeli (felírja) a tápszert. Nem minden tápszer árához jár támogatás, hanem csak azokhoz, amelyeket az OEP a társadalombiztosítási támogatásba befogadott.



Az orvos-szakmai indokoltság esetén tb támogatással az anyatej helyettesítő tápszer a csecsemő egészségi állapotától függetlenül, életének első 4-6 hónapjában jár, ha a tápszer az egészséges csecsemő táplálására szolgál, és önmagában kielégíti az ilyen korú gyermek táplálására vonatkozó követelményeket.

Az anyatej-kiegészítő (elválasztási) tápszer a 4–12 hónapos, egészséges csecsemőnek is jár tb támogatással, ha a tápszer a csecsemő egyre változatosabb táplálékbevitelének a fő folyadékelemét alkotja.


Nos, nem tudom, hogy azóta mit változtattak, de az biztos, hogy a Humana Baby Fit 1-es nem gyógytápszer és mégis felírható volt a gyerek 1 éves koráig. (És ez nem olyan régen volt, most 14 hónapos a fiam.)

Egyébként a HA-sról sem olvastam, hogy gyógytápszer lenne (ez persze még nem jelenti azt, hogy nem az!), az összes tápszert különleges táplálkozást kielégítő tápszerként nevezik. Az viszont tény, hogy nem mindegyiket támogatják.

De nyomozok tovább nektek:)

32. danama (válaszként erre: 31. - 3374d74025)
2009. febr. 28. 18:02
a HA-s gyógytápszernek minősül, először nekünk is ilyet írtak, csak nem tudod tőle kakilni
2009. febr. 28. 17:41
Sziasztok!Mi a Neslté BEBA HA eszük.És azt mondták hogy ezt kiírják egy éves korig.Mert HA-s!
2009. febr. 28. 16:53
Szerdán megyek a dokinőhöz,meg fogom kérdezni,hogy ez nálunk hogy működik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook