Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 gyermeked közül 6 hónapos a legkisebb. Kiderül, hogy várandós vagy, 4-5 hetes. Vállalnád? fórum

3 gyermeked közül 6 hónapos a legkisebb. Kiderül, hogy várandós vagy, 4-5 hetes. Vállalnád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
72. andi6020 (válaszként erre: 71. - Tündérlányka)
2014. márc. 5. 17:07
Hadd kérdezzem már meg, mitől lesz valaki "okoska", akire nem kell hallgatni?
2014. márc. 5. 17:06

Kedves fórumindító!


Természetesen előbb orvossal konzultálj. Mint írtad,volt problémád a terhességed alatt és ez a baba a szülés után 6 hónappal fogant. Vagyis kevés idő telt el ahhoz,hogy teljesen regenerálódj.Nem csak a csípődre gondolok,hanem egyéb belső szervekre. Van akinek ez nem jelent problémát,míg másnál esetleg nem ajánlott. Szóval doki.

Ha zöld utat kapsz és úgy érzed,elég erős vagy ahhoz,hogy 4 gyerkőcöt nevelj( úgy is,hogy a legkisebb most 6 hós) akkor hajrá! :) Ezesetben boldog babavárást kívánok :) ( a sok okoskára meg ne hallgass ;) )

2014. márc. 5. 17:05
Húú..én is pont így vagyok...mi úgy döntöttünk megtartjuk...:))
2014. márc. 5. 17:04

Simán vállalnám.Persze ehhez olyan körülmények is kellenek.Aki itt bánt,vagy meg meri kérdőjelezni,hogy helye van ott nálatok ennek a babának,azzal most nagyon nem értek egyet.

Az egészségügyi részét elmondja az orvosod,a többi meg rajtad áll :) Ne foglalkozz a negatív hsz-ekkel.Egyet kell mérlegelned,hogy ugye az állásodat ott kell hagyni,ezt elbírja-e még a családi kassza.Ha igen,nincs kérdés :)

Egészséget,boldogságot nektek! :) Én még irigyellek is picit :)

68. Tündérlányka (válaszként erre: 66. - Kubiak)
2014. márc. 5. 16:59
Nagy lájk :)
67. e676663877 (válaszként erre: 61. - Andi6020)
2014. márc. 5. 16:56

Rosszul írtam ki a kérdést. Oda kellett volna biggyeszteni mellé, hogy tapasztalatok?


Nem is szeretném bántani, nem tudnám megtenni. Ahhoz valami nagyon nagyon nagyon nagyon olyan dolgonak kéne lennie.

66. Kubiak
2014. márc. 5. 16:55

Nekem nagyon nagy szerencsém van ,hogy mikor anyukám várandós lett velem nem volt még internet.


Lehet ha felteszi a kérdést és két mondat alpján sokan mondják hogy "nem" akkor most nem írogatok itt.


Egyszerűen nem dönthetünk nincs jogunk egy dobogó szív fölött Istent játszani.

2014. márc. 5. 16:55
Egyébként nem is értem ezt a kinek szülöd a gyereket dolgot... Egyetlen anyuka sem magának szüli a gyermekét szerintem, mármint alapesetben. Tiszta vicc. Gyermeket szülő nő, anya, biztosan csak magának szüli a gyereket. Nem is értem, komolyan.
64. aszta
2014. márc. 5. 16:53
Természetesen, ez nem kérdés!!! Én nagyon-nagyon abortuszellenes vagyok (amennyiben a baba egészséges!!!).
63. noozimanoo (válaszként erre: 55. - E676663877)
2014. márc. 5. 16:49

Igen, én mindenképp vállalnám a babát, ha a helyedben lehetnék (persze orvosi konzultáció után!). De sajnos nem vagyok.

Van egy 20 hónapos Tüneményem, és egy csodajó nagymamija (Édesanyám). Így vagyunk mi 3-an egy család. Vidéken élünk. Szégyen vagy sem, de összetettem volna a két kezem, ha lett volna nekem is ilyen 4órás lehetőségem, és nem azért, mert egyedül nevelem.

Egyetértek a kérdezővel abban, hogy semmi baja nem esik egy gyermeknek, ha az anyuka napi pár órára kikapcsol, és szerencsés esetben egy munka is lehet kikapcsolódás az otthoni napi rutinból.

Törpim 15 hónapos kora óta dolgozom újra, de érezhető, kézzel fogható a változás az itthoni légkörben. Sokkal kevesebb a feszültség, derűsebb a légkör.

Visszatérve: Beszéld meg este Apával, aztán szerezz időpontot a dokidhoz, beszélj/etek vele is, és ezután hozzatok döntést. Bár szerintem 3 Törpi után Te is tudod, hogy ha a doki 'áldását adja' egészségügyi téren, repesve fogod Őt várni. ;) Ugye? ;)

62. pzm3
2014. márc. 5. 16:49

Hát akkor beszélgessünk erről...


Nekem kettő gyerkőc van,ennyit akartam,mert a figyelmemet pont elég köztük megosztani.

Ha valakinek nincs akkora háza,hogy mindenkinek meglegyen az élettere,és nem jön be a családnak 4-500 ezer forint,akkor 4 gyereket felelőtlenségnek tartok,ötről ne is beszéljünk.

Az egészségi állapotodról konzultálj az orvosoddal,és ez alapján dönts.

61. andi6020 (válaszként erre: 55. - E676663877)
2014. márc. 5. 16:46

Senkinek nincs fogalma se a másik ember, főleg egy vadidegen élethelyzetéről. Még egy legjobb barátot is csak támogatni lehet a döntésében, nem befolyásolni.

Hogy adhatna bárki hiteles tanácsot neked?


A fórumkérdésre választ lehet adni, de nem tudom, ez befolyásol téged?

Szerintem (remélem) nem.


Egészséget, boldogságot kívánok nektek, meg a piciknek is, hisz nyilván megtartod, miért vetetnéd el?

2014. márc. 5. 16:44
Semmi mást nem szeretnék csak egészségesnek maradni, hogy ott lehessek a gyerekeimmel mindenütt, amikor kell, hogy legyek nekik. Ez szerintem teljesen általános dolog. Csak megijedtem, mert lejebb írtam, az elmúlt 3 hónapban 2 csládtagom is meghalt, az elmúlt 2 éven belül pedig összesen 3. Persze tudom, ha ettől félek akkor ki se nagyon lépjek az ajtón, bár az ágyról leesve is nyakát törheti az ember. :) :(
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - E676663877)
2014. márc. 5. 16:42

"3 gyermeked közül 6 hónapos a legkisebb. Kiderül, hogy várandós vagy, 4-5 hetes. Vállalnád?"


"Én beszélgetni szeretnék erről csak. Nem azt akarom, hogy más megválaszolja helyettem."


Ezek alapján nem úgy tűnt.

A 15-ös válaszodban leírtak alapján persze, a helyedben vállalnám.

De nem vagyok a helyedben, nem szeretnék öt gyereket, a kicsi korkülönbség számomra nagyon megterhelő lenne.

Sok sikert és jó egészséget!

58. e676663877 (válaszként erre: 56. - Pzm3)
2014. márc. 5. 16:41
Egyáltalán nem releváns a kérdés szempontjából, hogy most dolgozom. KOmolyan. Csak lovagoltok a témán egyből, hogy nem vagyok otthon a gyerekkel és a családnak szülök stb. Ezek után miért válaszolnék részletesen bármilyen kérdésedre is? Hogy beleköss abba is? Lényegtelen ki van otthon vele meg hogy van a dolog. Nem ez a kérdés. Mintírtam rendezettek a családi körlmények, mindent meg tudunk oldani. Ennyi. Vagy kéne valami egyéb probléma is? Vagy ha leírom részletesen az életem akkor majd rá lehet mondnai, hogy így könnyű vagy így nehéz és lehet ítélkezni tovább? ... Nem én kezdtem az ellenségeskedést.
57. e676663877 (válaszként erre: 48. - Loch ness)
2014. márc. 5. 16:38

Mondjuk nekem még császárom nem volt...úgy nem is bánnám, ha nem is lenne sosem.


És miért nem lehet babátok?

56. pzm3
2014. márc. 5. 16:38

Ha nem csak azt írnád,hogy mi nem tudjuk miért dolgozol,tán átlátnánk a helyzetet..

Azt írod apja is van...ő van vele?Vagy ezt miért írtad már többször is?

55. e676663877 (válaszként erre: 45. - Pzm3)
2014. márc. 5. 16:33
Nem látjátok át a helyzetet egyáltalán. Csak azt emelitek ki, hogy dolgozom és nem a gyerekkel vagyok. Nem ebben kértem tanácsot és álláspontokat. Fogalmad sincs Neked sem, mint a másik kapálódzónak, hogy mi miért van. És azért, mert az az elfogadott, hogy anyuka van otthon a gyerekkel annak a gyereknek attól még van apja is! És a munka nem a nap 24 órájára szól. Be kéne látni, fel kéne érni ésszel, hogy ettől nem lesz rosszabb a babának.
54. e676663877 (válaszként erre: 51. - C495ad23c1)
2014. márc. 5. 16:30
Megfogom kérdezni az orvost. Arra gondoltam, hogy a sok családi tragédia miatt láttam hirtelen drasztikusnak a dolgot, ami valahol érthető. Köszönöm, hogy érdemben tudtál reagálni, ilyen kommenteket szerettem volna kapni is, mint a Tiéd.
53. e676663877 (válaszként erre: 40. - 8c40921157)
2014. márc. 5. 16:29
Tökéletes iskolapéldája vagy a szemellenzőt viselő embereknek.
52. e676663877 (válaszként erre: 48. - Loch ness)
2014. márc. 5. 16:28
Igen, mindenképpen konzultálok orvossal. Annyi a pláne az egészben, hogy most csináltam tesztet és pozitív lett, szóval pár órája tudom én is és hirtelen minden átfutott az agyamon...
2014. márc. 5. 16:27
Nem tudom, egyébként miért kell bántani a kérdezőt...? Szorult helyzetben van, és hát NŐ, ugyanúgy mint mi.. szeretné tudni, kinek mi a tapasztalata....nem oltogatni kell... nyilvánvalóan lehetne külön, eltérő vélemények,de ez nem azt jelenti, hogy nézzünk le valakit, vagy bíráskodjunk felette. Sajnos én még közel nem vagyok ilyen helyzetben, kedves kérdező, mert mégcsak az első gyerekért küzdünk. De én azt mondom, ha tényleg rendezettek a körülményeid, és ilyen bizton számíthatsz a családodra, és ha legbelül, tényleg azt érzed, hogy szeretnéd, akkor nincs kérdés :) Persze az orvost is meg kell kérdezni :)
50. Molyka (válaszként erre: 15. - E676663877)
2014. márc. 5. 16:22

Amikor az ember teherbe esik, képes a gyerek kihordására is!

Ha 5-öt akartok, akkor persze!

49. evamaria0803 (válaszként erre: 15. - E676663877)
2014. márc. 5. 15:58
Akkor mindenképp orvossal beszéld meg. Van olyan ismerősöm, ahol a második baba előbb született, mint ahogy az első betöltötte az első évét. Nem volt baj, és ma sincs.
2014. márc. 5. 15:56

Vállalnám :)


Megértem, hogy aggódsz, de legjobb lenne, ha mindent félretennél, és elmennél orvoshoz a problémáiddal. Ha meg nincs jó nőgyógyászod, keresni kellene egyet. Olyat, aki nem rémítget, hanem biztat, de elmondja pontosan, mire számíthatsz.


És magam körül láttam: az anyukák, a gyerekek is sokkal többet kibírnak, mint gondolják. Pl. itt a hoxán is volt olyan, akit figyelmeztetett az orvosa, hogy olyan rossz állapotban van a gerince, hogy nem bírna ki egy terhességet. Mint kiderült, akkor már terhes volt... és kibírta a terhességet, különösebb panaszok nélkül. Persze fájt a háta, de nem annyira, mint ebből következtetni lehetett volna, és baja sem lett. Volt olyan, aki a negyedik gyerekét 11 hónappal a harmadik után szülte, császárral mindkettőt. Neked meg 14 hónap lesz a kettő között, ami ha nem is sok, de nem is extrém kevés idő. Szóval, fel a fejjel, járj utána a panaszaidnak, és ne aggódj, hanem örülj, hogy teljesülőben van az álmod. Nekem is öt gyerek volt az álmom, és egy sem lehetett, örülök, mikor azt látom, hogy másnak sikerül.

2014. márc. 5. 15:56
Na jó, az utolsó (be)hozzászólásomat visszaszívom:)
46. 8c40921157 (válaszként erre: 45. - Pzm3)
2014. márc. 5. 15:55
Nagy a család, még nincs mindenkinek játszópajtása:)
45. pzm3 (válaszként erre: 36. - E676663877)
2014. márc. 5. 15:53
De ha a 6 hónaposodat is otthon hagyod,minek még egy gyerek?
44. Honeydew123 (válaszként erre: 36. - E676663877)
2014. márc. 5. 15:52

Szia! Szerintem tiszteletre melto, ha valaki nagy csalad mellett is dolgozik!

Ha nekem lenne 3, akkor a negyediket mar biztosan vallalnam. (Azért az orvos velemenyet kikernem mihamarabb.)

43. Kubiak
2014. márc. 5. 15:51

Nem szeretnék megbántani senkit!


Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél és döntés előtt állsz.

De kérdem én.


Kik vagyunk mi ,hogy dönthetnénk életről vagy halálról?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook