Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 23 évesen gyermeket.. fórum

23 évesen gyermeket.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
51. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Ccc07c0f31)
2011. júl. 1. 09:13
A legjobb kor.A szülök rajongni fognak az unokáért.
50. bnedora (válaszként erre: 48. - 5e48d37001)
2011. júl. 1. 09:10
Bocsi, de még régebben valóban a semmire szültek az emberek. Igaz, akkor még nem volt fogamzásgátló.
2011. júl. 1. 08:59
Én 21 évesen szültem és nem bántam meg.Most 50 éves vagyok és van egy felnőtt fiam.
48. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Ccc07c0f31)
2011. júl. 1. 08:46

Szülők védelmében,akkoriban nem volt munkanélküliség,ha valaki munkanélkül volt azt közveszélyes munkakerülőnek nyílvánították,és elzárást,fogdát kapott.

Vagyis anyagi biztonságban éltek az emberek,és könnyen megtudtak adni szinte mindent a gyerekeknek.

Ezért is szültek fiatalon az anyukák,mert nem volt ekkora a szegénység.

Most meg az van,hogy 30valahány évesen is albérletbe szülik a gyerekeket,mert nincs munka és hitel,hitel hátán.

47. Tevecca (válaszként erre: 43. - Timycat)
2011. júl. 1. 06:20

Na jó, ez inkább típus kérdése :D Én nagyon megkínlódtam :D Inkább le sem írom mert megijednek a kismamák xD


Viszont egy édes gyerekért sok mindent ki lehet bírni. Kedves fórumindító! Ha meg is haragudnak rád, neked úgyis a gyerek lesz a legfontosabb, onnantól már minden mindegy lesz, ki mit mond, mert lesz egy gyönyörű babád :D A nagyszülők meg meglátják és helyből elolvadnak tőle^^

2011. jún. 30. 23:31
Legszebb kor a gyermekvállalásra.Sajnos a harmincasok egyharmada gyermektelen:(
2011. jún. 30. 23:24

Szia!

Először is gratulálok!

Én ennyi idős koromban már férjnél voltam, és javában rohangáltam orvostól orvosig, hogy babám lehessen.

Hosszú tortúra után jelenleg egy 12 és egy 3 éves kislány anyukája vagyok.

Saját tapasztalatom alapján fiatalon kell szülni, mert "erőnlét" is kell ám hozzájuk. :DDD


Szerintem is Nektek kell ezt eldönteni, pláne ha anyagilag rendezetten éltek. A szülők pedig úgyis örülni fognak az unokának.

44. timycat (válaszként erre: 43. - Timycat)
2011. jún. 30. 22:43
és regenerálódás szempontjából sem mindegy a kor
43. timycat (válaszként erre: 40. - Szilvita)
2011. jún. 30. 22:42

Arról nem is beszélve, hogy fizikálisan mennyivel könnyebben viselik a terhességet a fiatalok, legalábbis többnyire.

Én mikor beszéltem az idősebb kismamákkal (34-35évesekkel) nem is igazán értettem miről beszélnek, mikor panaszkodtak, hogy ez fáj, az dagad, jaj de nehéz, legyen már kint stb

2011. jún. 30. 22:41

Szia

Ugyan ez volt a szitu nálunk is, csak mondjuk Én 2 évvel idősebb vagyok a férjem pedig még annál is többel.

De a szüleim pár éve még nagyon tiltakoztak az unoka ellen de mikor elmondtuk akkor mindenki sírva borult a nyakamba.

Sokáig halogattuk az elmondást de félni kezdtem, hogy mástól tudják meg és az rosszul eshet nekik.

Sok sikert és nem utolsó sorban gratulálok a picihez:)

41. 171925f409 (válaszként erre: 40. - Szilvita)
2011. jún. 30. 22:34
Igen én is így gondolom:)Remélem mielőbb sikerül majd:)
40. Szilvita (válaszként erre: 34. - 171925f409)
2011. jún. 30. 22:33
Hát igen, én is így gondolkodtam...de utólag be kell látnom, hogy igenis, huszas évek elején kell szülni. Nem maradsz le semmiről, és egy fiatal sokkal lazább, frissebb, és szerintem jobban meg is érti a gyerekét. És szerintem egy csajnak a biológiai órája igenis működik, és 23-25 éves kora között már vágyik gyerekre, csak talán a körülmények nem mindig megfelelőek.
39. timycat (válaszként erre: 35. - Benvik)
2011. jún. 30. 22:14
ez jó :D
38. benvik (válaszként erre: 37. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 22:13
Lehet már rég tudja, csak kíváncsi mikor mondjátok el:-)
37. ccc07c0f31 (válaszként erre: 35. - Benvik)
2011. jún. 30. 22:11

Hát megvan erre az esély, régebb ha valaki terhes lett a rokonságban, de még nem jelentették be hivatalosan, anyukám mindig mondta,h XY szerinte terhes mert látszik a testtartásán meg a járásán...

Nem tudom rajtam, hogy nem veszi észre vagy csak nem akarja...?!

36. timycat (válaszként erre: 18. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 22:08

Na ezt gyorsan verd ki a fejedből! Attól, hogy fiatalon szülsz még csodás karriered lehet, ha akarod; sőt! Én így "tapasztaltan" azt látom, hogyha a lehetősége megvan az embernek akkor minél előbb szüljön, lehetőleg egyetem alatt, az a legtoleránsabb munkáltató. Amikor meg kikerülsz a munkaerőpiacra akkor már nem kell azon aggódni, hogy még csak most kerültem ide, aztán 5 év múlva jobb pozíció most nem szülhetek, aztán megint előrelépés, még mindig nem szülhetek és kicsit nem figyelsz oda már 40körül jársz.

Én azt sajnálom, hogy nem 2 babát hoztunk össze az egyetemen alatt. Nekem egyetlen félévvel tolódott ki a suli és igazából az sem a baba miatt; államvizsgák előtt pihentem egy félévet.


Ami a párodat illeti... hát ez van kedves szülők, tetszik nem tetszik életreszóló kapocs van már köztetek... nem a szüleidnek kell pároddal élniük. De ezen se aggódj! Az unoka a legvérmesebb nagyszülőket is "megfőzi". Én már 7 éve voltam együtt párommal, mikor terhes lettem anyuék egyszer sem jöttek el hozzánk, aztán megszületett a lányom és hát csak el-eljött unokázni. Aztán minél többet volt párommal egy légtérben kezdte megkedvelni, végül úgy 2 éve bevallotta, hogy most már így utólag örül, hogy nem sikerült minket szétválasztania, mert jobban megismerte és látja, hogy szeretjük egymást és hogy nekem volt igazam.

35. benvik (válaszként erre: 31. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 22:07
Na akkor meg no para. Csak nehogy úgy járj a halogatással, mint én. Igaz a másodiknál volt, hogy szintén féltünk elmondani, mert a család nem akarta, hogy legyen tesó. Mi meg akartuk. Aztán egyszercsak felhívott anyukám, hogy ugyan mikor akarom már végre bejelenteni hogy megint babát várok..... Látta rajtam....
34. 171925f409 (válaszként erre: 32. - Szilvita)
2011. jún. 30. 22:03
Nekem meg sokan azt mondják 29 évesen még ráérek előttem az élet:(De akkor tényleg nem jó dolog majd várni nekem sem:(
2011. jún. 30. 22:03

A tesóm fiú és nem az a típus aki 26 évesen készen lenne egy gyerekre vagy egyáltalán tanácsot adni... Ő lesz a leginkább kiakadva, de most az kicsit sem érdekel,hogy ő mit szól, egyedül a szőleim véleményétől tartok.

A párom szülei már rég tudják és elég normálisan fogadták, annyit mondtak, hogy jól gondoljuk meg és ha úgy döntünk, hogy megtartjuk akkor amiben tudnak segítenek és mellettünk állnak.

2011. jún. 30. 22:02

Szia!

Én 32 évesen szültem, és a barátnőim is mind ilyen korban. Most két évesek a lurkók, és mindannyian egyetértünk, hogy tíz évvel ezelőtt kellett volna szülni. Hihetetlen, mennyivel több energiája van az embernek huszonévesen, egy gyerekhez meg kell bőven. Szóval, a legjobb korban vagy, mondd el bátran, és ha még picit orrolnak is, majd megbarátkoznak a gondolattal, és biztosan melletted fognak állni! Boldog babavárást kívánok!

2011. jún. 30. 21:59

Köszönöm a gratulációkat!


Van annyi pénzünk, vagyis a páromnak, hogy tudnunk venni nyár végén egy 1+1/2 szobás lakást...Nekem is van fizetésem és Ő meg most fogott neki egy kisebb vállalkozásnak, szóval az anyagiak ha nem is nagy lábon de megvannak..

30. Rékibogyó (válaszként erre: 18. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 21:57

Miért ne lehetne karriert csinálni gyerek mellett? Vagy akár utána?

Anya is mindig ezt mondogatta engem 20 évesen szült. Én mindig is fiatal anyuka akartam lenni. 23 éves kor pedig csak a mostani világban fiatal azelőtt bezzeg már vénlányoknak számítottunk volna:D:D

29. 5b59a23de1 (válaszként erre: 24. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 21:56

Anyukám sem szerette a gyermekem apját...jó nekünk nem is jött össze, mert csúnyán átvert pedig több mint két évig együtt voltunk előtte...áhh

de a szüleid azt fogják nézni, hogy Te a gyermekük vagy és szeretnek és a Te gyermekedet pedig épp úgy fogják szeretni :-) Esetleg a testvéred nem tud tanácsot adni?

2011. jún. 30. 21:56

Végre aki nem 30 fölött is még hezitál, mikor vállaljon.. Ráérek, korai... Frászt! MOST a legjobb kor!!

Tudod milyem gyorsan repül az idő? 22 voltam mikor meglett a lányom. Lakás? Csak a saját ágyunk, szekrényünk volt. És mire meglett a lány, már biztos volt, külön tudunk költözni!

Nálunk a férjem szüleinek kellett csak elmondani. Az anyós tudta. Apósnak én jelentettem be. Örült neki. Tudomásom szerint, nem mondtak ilyesmit, vetessem el, nem tudok róla.... Mikor az apósom édesanyja nevét adtuk neki, az én édesanyám is az, hát akkor mégjobban örült..

27. Tevecca (válaszként erre: 24. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 21:55
ebben az esetben megszívták :) de ne is ezzel foglalkozz, légy boldog, kell az erő :D
2011. jún. 30. 21:54

Gratulálok:)

Mikor majd megszületik nem fogják semmi pénzért adni az unokát hidd el.


Mi pont tegnap mondtuk el anyósnak volt körítés és egy uh kép régen másképp képzeltem így alakult, mondjuk Ő tervezett nagyon tervezett baba :)

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - Vigyorex6)
2011. jún. 30. 21:53
Jah, és a ti korotok pedig éppen ideális. :)
24. ccc07c0f31 (válaszként erre: 12. - Timycat)
2011. jún. 30. 21:53

Hát ez az... Nálunk sem nagyon kedvelik a páromat, nagyon ellenezte anyukám...8 hónapja vagyunk együtt, de én tudom, hogy szeretem és ő is engem...

A tavaly végeztem el az egyetemet, és egyelőre az ők vállalkozásuknál dolgozok... szóval elég bonyolult a dolog nálunk is.


Jah és az előző barátomat akivel 6 évig voltunk együtt a mai napig szeretik és reménykednek abban ,hogy kibékülünk...

23. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 21:52

Az unokahúgom 19 évesen lett terhes a főiskola alatt. 20évesen megszületett a kisfia. Durva harc folyt, mert az apuka cirka 15 évvel idősebb az unokatesómnál és egy léhűtő. A kisfiú most fél éves. Mindenki imádja. :O) Rájöttek a nagynénémék, hogy minden úgy jó, ahogy van. Nem a lányuk az első aki ilyen helyzetben van. Jobb volna ha nem lehetne gyereke? Vagy jobb volna egy betegség?


Én gratulálok Neked/Nektek! Boldog babavárást és még boldogabb életet kívánok!

Mondd el, aztán ha nehezen is fogadják, aztán megenyhülnek.

22. Tevecca (válaszként erre: 1. - Ccc07c0f31)
2011. jún. 30. 21:52

Szia! Hasonló cipő. 21 vagyok, párom 25. Épp aktív egyetemista voltam. Együtt élsz a pároddal? Akkor semmi gond nem lesz. Ha még nem, gyors összecuccoltok. Valószínű meg fognak hökkenni a szülők, de lesz rá idejük megnyugodni.

Kislányom 5 hós és a család szeme fénye lett :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook