Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? fórum

21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
88. megi04 (válaszként erre: 83. - Katie_rose)
2012. máj. 28. 18:10

Te annyira fájdalmasan hülye vagy.....:(((

4 gyereket szültem...Nem nem tanácsolnék neki semmit! Ha valakinek meghal a babája,az nagyon fájdalmas..:( Ugye nem azért halt meg a baba.mert az anyuka SZÁNDÉKOSAN fertőződött meg????????

Soha nem érdekelt ki mit ajánl.Az én dokim,nem CSAK a pénzért ment orvosnak,és foglalkozott velem..NEM tiltott semmit!

VAN egy autista fiam.BIZTOS VAGYOK BENNE,HOGY NEM A TATÁRBIFSZTEKTŐL!!!!!!!!!!!

87. megi04 (válaszként erre: 86. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 28. 18:05

Jól tetted! Hol a probléma???? Mivel a doki azt mondja...most jutott eszembe...nekem nem tiltott semmit...Na mindegy!De ha valamit tilt,persze,hogy nem teszem,eszem,iszom!De az agyamra megy,ha valaki azt hiszi,hogy terhesség alatt "burokban" kell élnie! Most had ne jöjjek már azzal,hogy régen akkor is születtek makk egészséges gyerekek,akik a kukorica kapálás közben jöttek a világra! Ettől még persze,nem állnék neki terhesen mázsákat megmozgatni! Pedig az én dokim azt mondta:Lányom! Egy gyerek vagy odavan rakva tisztességesen,és akkor semmi baja nem lesz,vagy nincs,és akkor had menjen!-Én akkor sem emelgettem,tény!

De valami röhej,hogy ezen leállnak vitázni,ehet,vagy nem,amikor szerintem,már meg is emésztette!:))))))))))))))))

86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - Megi04)
2012. máj. 28. 16:33

Hmm. Én megittam a sört, azt a kicsit, amit szoktam, mozogtam, szexeltem, diplomáztam terhesen, sőt még attól se haltam meg, hogy a férjem elszívott a közelemben egy cigit, de amire azt mondta az orvos, hogy ezt ne, ezért és ezért, azt azért szándékosan nem csináltam...


Nem ettől lesz valaki jófej, meg laza.

85. katie_rose (válaszként erre: 81. - Megi04)
2012. máj. 26. 07:53

Annyit még hozzátennék a tegnapi hirtelen felindulásból megírt válaszomhoz (nem ,nem vonom vissza, most is ezt gondolom), hogy más a villamos és a toxoplazma vagy szalmonella más téma...

Más direkt keresni a veszélyt.

És igen, elüthet a villamos...de kisebb az esély rá ha nem áll az ember egyenesen a sínekre vagy olyan városba költözik ahol nincs tömegközlekedés....

Remélem érted a hasonlatot...

84. homern (válaszként erre: 82. - Megi04)
2012. máj. 25. 22:14
Gondolom viccesnek készült,de eléggé elszomorodtam ezeket a sorokat olvasva :( Mást nem írok,úgy látom sajnos nem érted :(
83. katie_rose (válaszként erre: 82. - Megi04)
2012. máj. 25. 21:51

Szerinted mindenkinek két pofára kellene enni mindent amit nem ajánlott??? Tudod mit? Te tedd ezt. Reméljük szerencséd lesz. Én mindenesetre javasolnám,hogy olvasgass picit. Itt a Hoxán is van nem is egy szerencsétlenül járt anyuka. Van olyan akinek 30 hetesen halt meg a babája toxoplazma miatt.. Neki mit javasolnál?

Rajta is csak gúnyolódnál?

Nagy a szád,mert nem voltál ilyen helyzetben. de a kismama aki tanácsot kért, még lehet.

Hogy éreznéd magad ha a te szuper tanácsaid miatt esetleg valakinek baja esne?

82. megi04
2012. máj. 25. 20:58

Kedves Pöttöm85! Javaslatom a következő!!

Ha még nincs semmi bajod: Most,azonnal ülj bele,egy kád fertőtlenítős desztillált vízbe! Szülésig maradj is ott szépen! A szobába ne menjen senki,csak űrhajós ruhában,amit előtte lefújtak valami fertőtlenítős lütyővel! Ne egyél semmit,(már felsoroltam miért,tudod:fertőzött földből zöldség,szalmonella,vegyszeres gyümölcs) Ezek mind,ártanak a babának!! ÁrtHATnak,hogy pontos legyek,de ne kockáztass! Ha láttad Michael Jacksont valaha...Na,úgy kellene valahogy...Csak desztillált vizet igyál,mert a csapvízben hemzsegnek a baktériumok!! Lehetőleg,hívd ki a bábát,ha eljön az idő(KI NE SZÁLLJ!!) merüljön alá ő,és segítse világra az immár makk egészséges magzatot!!!! Akinek persze,az életben nem lesz semmi baja!!!! Ne puszilgasd!Az Isten áldjon meg! Ne puszilgasd,mert az hagyján,hogy ez beteges,és önállótlan lesz a gyerek,de még meg is fertőzheted!!! Nincs bajuszod véletlenül??? Mert azon nagyon fennakadhat a cucc!!! Beretválkozz is meg!!! A párodnak szólj feltétlenül,hogy ne közelítsen,csak sebész maszkban,úgy a biztos!!!

81. megi04 (válaszként erre: 78. - Bóbi83)
2012. máj. 25. 20:50
Persze! És a villamos is elütheti!!! Úgyhogy javaslom,ne kockáztasson! Üljön szépen otthon!:)
2012. máj. 25. 20:33

Nem csak a szalmonellla okozhat bajt, hanem csomó más baci, campillo és ilyenek....ezekkel a baba nem tud megküzdeni a pocakban és nem biztos hogy most, de később lehet, hogy baja lesz tőle(egyébként vetélést is okozhatnak)....most komolyan, 9 hónapig nem lehet erről a kajáról lemondani? Én soha nem bocsátanám meg magamnak, ha egy hirtelen "megkívánás" miatt baja lenne a babámnak.

De persze Te tudod....bár azóta már biztos eldöntötted. Amúgy a tej adása kisgyereknek nyilván nem jár ilyen következményekkel, teljesen más téma....

79. 4c1a787e8f (válaszként erre: 74. - BettyBoop Again)
2012. máj. 24. 12:19

Tisztában vagyok vele, a szalmonellát a lányomnál említettem azzal kapcsolatban, hogy a mai gyerekek erősebbek, vagy gyengébbek..


Persze hogy ami jó, azt vagy tilos, vagy egészségtelen.


Ezzel együtt szerintem minél "nolrmálisabbnak" kell maradni terhesség alatt, nálam ez bejött...

78. Bóbi83 (válaszként erre: 35. - Megi04)
2012. máj. 24. 10:55

A tatárban van tojás... ami ugyanúgy lehet szalmonellás... attól még a hús jó lehet.

De mindenki saját felelősségére dönt.

2012. máj. 24. 10:51

Én nem mernék enni, még most sem eszek, hogy még egy kicsit szopizik a babám.

Én voltam 3 hónaposan szalmonellás, mert Anyum megkívánta a vaníliás tejet. Csak nem volt jó sajna. Így mind a ketten szalmonellásak lettünk... aztán a szoptatásnak lőttek is. :(

76. BettyBoop Again (válaszként erre: 75. - Megi04)
2012. máj. 24. 10:03
Csak kár, hogy ha tényleg van valami baj, akkor ki se derül egy jó darabig. DE természetesen mindenkinek joga van eldönteni, hogy kockáztat-e, megéri-e!
75. megi04
2012. máj. 24. 09:47
(Szerintem már régen felfalt egy lavórral,mama,baba egészséges továbbra is,és (remélem jóllakva) jókat röhögve olvas..:))
74. BettyBoop Again (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 24. 09:31
És a nyers hús fogyasztásának a magzatra nem elsősorban a szalmonella miatt lehet életbevágó következménye, hanem a toxoplazma fertőzés miatt. Ezt a fertőzést az anya talán észre sem veszi, enyhe lefolyású parazita okozta betegség, viszont a magzat meg is halhat tőle...
73. BettyBoop Again (válaszként erre: 69. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 24. 09:28

Engem nem kell meggyőznöd, nyilvánvaló. :) Csak azzal vontam párhuzamot, hogy talán azt is azért kívánja az ember olyankor, amikor nem szabad, mert nem szabad. A dolog pszichológiájára tértem rá, mert egyesek olyanokat írtak, hogy azt kívánja az ember, amire a szervezetének szüksége van. Ezt igyekeztem megcáfolni, mert szerintem ez nem így van, a mai ízfokozókkal teli világban pláne nem így van.


Erre írtam példaként, hogy nem hinném, hogy az én szervezetemnek kólára, chipsre lett volna szüksége terhesen, egyszerűen azért kívántam ezeket, mert nem szabadott. És talán a fórumindító is azért kívánja a tatárt, merthogy nem szabad, és a tiltott gyümölcs mindig édesebb (lenne).


Egyértelmű, hogy a nyers húsnak másféle veszélyei vannak, mint a kólának mondjuk, de azon a részen már - úgy érzem - túl vagyunk. Elmondta mindenki a saját véleményét, én konkrétan amúgy sem ennék nyers húst, nemhogy terhesen.

72. 4c1a787e8f (válaszként erre: 71. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 24. 07:17
Az már nem a folyosónyalós időszak volt, hanem a bölcsis, és nem a kajájukba volt, mert mindenkit megszűrtek... állítólag..
71. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Eec2089081)
2012. máj. 24. 07:13

Én még a terhességem elején ettem egyszer, amikor kb. egy-két napja tudtam, hogy terhes vagyok, és még nem jutott el az agyamig.


Aztán meg a friss családi kolbászból is bekajáltam, mert arra meg nem "nyers húsként" gondoltam, hanem mint "kóbászra". Utólag jutott eszembe...


Én soha nem törődtem korábban a bacikkal, sose voltam beteg. El se tudtam képzelni, hogy ilyen tényleg van.. Csak aztán a lányom szalmonellája keresztbevágta az életemet, azóta azért már el tudom ezeket képzelni.. A mai napit nem tudom, hol kapta el..

70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Githaj)
2012. máj. 24. 07:10

Nekem az egyetem folyosóját nyalva nőtt fel egy éves koráig az első gyerekem, minden oltás nélkül, és nem volt semmi baja.


A bölcsibe kerülve viszont a bacik évekre kinyírtak minket.


Nálunk fordítva történt, előbb jöttek a bacik, aztán kezdtünk el fertőtleníteni, meg oltatni..


Szóval én meg ezért nem hiszem, hogy nem erősebbek, vagy legalábbis jelentősen mások...


Mi eredetileg egyáltalán nem féltettünk, vagy fertőtlenítettünk, mégis ugyanúgy jártunk..

69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 63. - BettyBoop Again)
2012. máj. 24. 07:06

Hát azért nem egészen. A chips meg a kóla hosszútávon egészségtelen, pláne mint életmód, gondolkozásmód..


Ennek semmi köze egy akut fertőzés elkerüléséhez, amit esetleg a nyers hús okozhat.


Az ugyanis a gond, hogy a kismama immunrendszere eleve alacsonyabb lángon működik, ezért érdemes a közvetlen fertőzést okozó dolgokat kerülni...

68. df2a740c00 (válaszként erre: 59. - Githaj)
2012. máj. 24. 06:59
Itt a hangsúly azon van, hogy nem éri meg a kockázatot. Rengetegen dohányoznak terhesség alatt, és sokaknak attól még egészségesen születik a babájuk, de egyszerűen nem éri meg kockáztatni szerintem.
67. BettyBoop Again (válaszként erre: 66. - Katie_rose)
2012. máj. 23. 20:41
Én is ezt mondtam. Csak közben itt filozofálgattam az okokon. :D De attól még nem ennék semmi pénzért nyers húst terhesség alatt. Mondjuk én személy szerint amúgy sem, de az más kérdés. :)
66. katie_rose (válaszként erre: 65. - BettyBoop Again)
2012. máj. 23. 20:27
Én azt mondom ezt a kis időt ki lehet bírni. :) Van annyi minden más,amit szabad enni. :)
65. BettyBoop Again (válaszként erre: 64. - Homern)
2012. máj. 23. 19:51
Pont, mint fogyókúrák idején. Ha amúgy nem vagy édesszájú, akkor tutira felzabálnád a cukrászdát.
64. homern (válaszként erre: 63. - BettyBoop Again)
2012. máj. 23. 19:35
igen,én pl nagyon szeretem a gyros-t,de mivel több helyen említették,hogy ki tudja nem marad-e nyersen valahol,milyen hús az stb stb úgy döntöttem,hogy akkor inkább nem.hát nem azt kívántam végig ? :D ha nem lett volna nálam tiltólistán eszembe sem jutott volna szerintem..
63. BettyBoop Again (válaszként erre: 62. - Katie_rose)
2012. máj. 23. 19:18
Hát igen, én pont chipset kívántam kólával... És szerintem pont azért, mert az egészségtelen és nem lehet! Vagyis, ha próbál egészségtudatosan enni a szegény kismama, akkor próbálná elkerülni. Én meg pont azért kívántam szerintem, mert a tiltott gyümölcs mindig vonzó. Lehet, így valahogy van ezzel a szerencsétlen tatárbifsztekkel is... :)
62. katie_rose (válaszként erre: 61. - BettyBoop Again)
2012. máj. 23. 18:27

egyetértek. Én hallottam már extrém esetekről amikor a kismama olyan dolgot kívánt ami nem is ehető vagy egyenesen gusztustalan. Nem hiszem,hogy ilyenkor annak az igényének is eleget kellene tennie. :)

Én pl sokszor kívánom a sültkrumplit. Néha eszem is, de akárhogyan nézem,abban ugyan semmi egészséges nincs. :D

61. BettyBoop Again (válaszként erre: 59. - Githaj)
2012. máj. 23. 18:25
Hát, szerintem a szervezetünk mára úgy el lett cseszve, hogy abszolút nem tudja, mire van szüksége... Nem hinném, hogy amikor gumicukrot kívánsz, akkor pont gumicukorra lenne a szervezetednek szüksége. Sok műkajával, ízfokozóval teljesen leblokkoltuk azt a képességünket, hogy el tudjuk dönteni, mire is van szükségünk.
60. katie_rose (válaszként erre: 59. - Githaj)
2012. máj. 23. 18:17

A tatárbifsztekben fellehető minden tápanyag és vitamin stb. egész biztosan megtalálható másban is.

Nem emiatt lesz bármilyen hiánybetegsége a gyereknek....

59. githaj (válaszként erre: 58. - Df2a740c00)
2012. máj. 23. 17:39
Az ember szervezete terhesen is tudja mire van szuksége, és ha éppen tatárbifsztekre akkor arra.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook