Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? fórum

21 . hetes terhes vagyok. Ehetek tatárbifszteket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
58. df2a740c00 (válaszként erre: 18. - Githaj)
2012. máj. 23. 17:08
Hát próbálkozni gyerekkel a hasban igencsak nem tanácsos. Szép is lenne..hoppá..most szereztem egy rossz tapasztalatot, de majd a következő gyereknél nem csinálok ilyet, mert árt neki?! Ne már..
2012. máj. 23. 17:04

Nem szalmonellát hanem toxoplazma fertőzést lehet elkapni a nyers hústól és ez a babára végzetes is lehet a terhesség idején...

De ezt csak tényként közlöm, ami azt illeti imádom a tatár bifszteket és nem vagyok meggyőződve, hogy ártott volna ha eszem terhesen, valószínűleg nem, mégsem mertem egyik gyerekemnél sem ilyet enni, mert bennem volt a mi van ha....

Nem bocsátottam volna meg magamnak, ha emiatt lett volna bajuk...

56. githaj (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 23. 16:28
Nem teljesen értek veled egyet abban, hogy csak a vírusok meg a bacik erosebbek, mert igenis a mai gyerekek gyengébbek. Egyrészt azért mert mindentol óvjuk oket, a másik dolog pedig hogy mindent fertotlenítunk és nem alakul ki a természetes ellenállóképessége a szervezetnek. Nefogd meg ezt, nefogd meg azt, jaj piszkos a kezed,jaj istenenm lázas vagy, hol a lázcsillapíto, a macskátol beteg leszel stb.....
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Homern)
2012. máj. 23. 15:26

Van aki sokat kibír, van aki keveset se.


Ez az időszak pont arról szól, hogy a mindenkori lehetőségekhez képest a gyermeket váró nő a legkevesebbet igyekszik kockáztatni.

54. homern (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 23. 10:25

A terhes szervezet is sokmindent kibír,én 16 hétig hánytam úgy,hogy az ásványvíz sem maradt meg bennem csak nagyon ritkán, ezalatta pár hét alatt több mint 6 kg-ot fogytam.Szerencsére kórház még nem kellett,pont határeset voltam.

De ha ezekhez a hányásokhoz hasgörcs és fokozott béltevékenység (hasmenés) kapcsolódott volna mint egy fertőzésnél..hát,nem biztos hogy megmaradt volna a kicsi,húzta volna magával a méhtevékenységet is :(

Én sem értem miért kell egy falat miatt kockáztatni,hogy ő lesz az az 1000-ből 1 akinek sérül emiatt a babája.

9 hónapról beszélünk,eheti utána még 40 évig!


Azzal nem értek egyet,hogy a mai 30-40 évesek generációja olyan hűde egészséges lenne.Olyan bajaik vannak 30 évesen,amik régebben a 60 éveseknek sem feltétlenül voltak.100féle allergia,korai gyomorfekély,különböző emésztőrendszeri panaszok,szívroham 30 éves kor körül...és igen sok visszavezethető arra hogy 2 hetesen már tehéntejet kaptak csak,fél évesen pedig már rendes pörkölt-töltöttkáposzta volt a menü.Ez nem múlik el nyomtalanul.Persze aki megúszta azt hangoztatja, hogy senkinek semmi baja nem lett tőle,de attól ez még nem igaz.


Szurikáta,ez persze nem neked szólt,csak az első pár mondat,de nem akartam külön bejegyzéseket írni minden bekezdésre :)

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 48. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 23. 09:19

Aki nagyon sokat hány a terhesség miatt, azt is kórházba viszik, ebből egy intenzívebb betegség elég gáz. Személyesen két ember ismertem, akiknek ilyen miatt ment el a babája.


Anyám 32 éve volt velem terhes, mégis megtette az alapvető dolgokat, kerülte, amit terhesen kerülni kell.


Senkinek a gyereke se egy jó kis szalmonellától lesz erősebb immunrendszerű.


Egyébként nem a mai gyerekek gyengébbek, hanem a vírusok, meg bacik sokkal erősebbek. És egy generáció alatt sokkal többet változtak, mint mondjuk anno 200 év alatt. Valóban a szüleim (Te) generációd sokkal kevesebbet volt beteg, szinte alig, még mi se annyit. Viszont ez a híres nembeteg társaság évekig elkapott mindent, amikor 7 éve a lányom bekerült a bölcsibe. Oly szépen feküdtünk sorban nagymamástusl, nagypapástul, nagybácsistul. Mert a mai gáz vírusok ellen bizony senki sem védett. Mostmár mi is kezdünk hozzáedződni, meg a gyerekek is nagyobbak, de azért anyám is sűrűbben vette elő a hypót akkoriban, pedig nem az a túlcsuszitolós fajta.. Csak egy idő után elég volt..

52. Cippora (válaszként erre: 48. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 23. 08:58

Bár én nem hánytam egyszer sem a terhességem alatt,de azt gondolom teljesen más reggel kidobni a rókát 3-szor,meg az is más,hogy 50szer/nap mész a wc-re alul-felül még a víz is ki jön belőled,véreset hánysz,összeesel minden 10 percben...szóval ha én azt terhesen élem át,amit anno,akkor tuti nem maradok terhes.Egyébként valaki lentebb írta,hogy miben meg hogyan van/lesz szalmonella!

Hát a tartárról,tojásról nyilatkozni nem tudok,de a húsban konkrétan a 80%a szalmonellával fertőzött.Persze nyílván nem a szomszéd Mari néni tyúkjáról beszélek.

Tényleg nem kekeckedni akarok,de úgy gondolom 9 hónap egy terhesség.A gyerekem érdekében ennyit nem lehet kibírni,hogy kicsit óvatos legyek???

51. katie_rose (válaszként erre: 48. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 23. 08:44

A terhességi vészes hányást infúzióval szokták kezelni. Ha valaki csak napi néhány alkalommal hány az nem okoz kiszáradást...

voltál már szalmonellás? szerintem azt te is tudod,hogy ott nem néhány kis rókáról van szó. Napokig akár napi 30-50X is hányhat plusz hasmenés... nem ugyanaz...

És valóban 1000 nőből lehet,hogy csak egynek lesz baja,de azt az egyet nem fogja vigasztalni,hogy jééé, de legalább a másik 999 babája jól van.

Amúgyis történhet annyi baj, direkt szerintem nem éri meg még egyet megkockáztatni.

Egyébként meg nyavalyás 9 hónapról beszélünk.... Azért ennyi önuralom lehet bárkiben. :)))

2012. máj. 23. 08:30

Nem is értem, miért kockáztatná bárki is a kisbabája egészségét, sőt életét a pillanatnyi nyers hús iránti vágyáért cserébe??!


Persze, nem törvényszerű az, hogy lesz valami baja. Az sem törvényszerű, hogy ha egy autó elé ugrasz, el fog ütni, mert akár le is fékezhet, vagy elkanyarodhat...

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Pöttöm85)
2012. máj. 23. 08:26

Nem vagyok egy majrézós babaváró, de ez volt az egyetlen dolog, amire határozottan azt mondta az orvosom is, hogy NEM!!


Minden nyershúst kerülni kell terhesség alatt a lehetséges baktériumállomány miatt, amit nem terhesen le tud kezelni a szervezet, de terhesen bajt okozhat..


Egyébként valószínűleg nem halnál meg tőle, csak minek kockáztatni. Majd a keresztelőn..

48. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 47. - Katie_rose)
2012. máj. 23. 08:20

mi van azokkal az anyukákkal, akik pl végighányják a terhességet? Azok sem száradnak ki :) És ennyi erővel ne érintkezzünk senkivel sem, mert netán beteg, és elkapunk valamit.

Az a helyzet, hogy 25-30 éve, meg kicsit régebben nem csináltak még ebből ekkora ügyet. Meg is lehet nézni, hogy mennyivel ellenállóbb az a korosztály, mint a mostani.

2012. máj. 23. 08:07

Ezek az ételek azért vannak a listán,mert baci/vírus hordozók lehetnek. Természetesen nem nagyon a fertőzés esélye terhesen,mint előtte. Csak rosszabb a következmény,mert az anya szervezete kibírna egy kis hasmenést/hányást és kiszáradást, de a babáé nem biztos. Ennyi...

Ha valaki kívánja és biztos az étel eredetében, tutira tudja,hogy jól van elkészítve,akkor nincs baj.

Én kerülöm ha lehet a nyers dolgokat,de ha rám törne a kínzó éhség,lehet nem állnék ellen. :)))

A füstölt cuccokat lehet enni amúgy! A bolti cuccok közül meg kb. mindent,mert elvileg a minőség ellenőrzés során kiszűrik a szalmonellát meg egyéb nyavalyákat.

46. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 45. - Gavrilo1)
2012. máj. 23. 08:06
á, ott nem lesznek terhesen a nők :) ott osztódnak.
2012. máj. 23. 08:00
Ha már a nyers húsnál tartunk akkor mi van a shusival? Ugye vannak területek ahol ez az alapétkezés , akkor ott nem eszik ilyeneket a kismama. A tenger gyümölcsei is "tiltólistásk" kismamának. De a világ nagyobb részén szintén napi betevő és senki sem csinál belőle problémát.
44. e57e061615 (válaszként erre: 33. - Cippora)
2012. máj. 23. 01:50
Szalmonellát akkor kaphat az ember a tatártól, ha a szakács nem vált vagy tisztít kést, deszkát a szárnyas és a marha között, vagy régi, rosszul tárolt tojást használnak. Gondolom, otthon (különösen kismamát várva) ilyesmire ügyelnek.
43. homern (válaszként erre: 42. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:48
Meg az enyém és még jónéhány emberé,de ez is egy megerősítős fórum,nem igazi tanácskérős :)
42. Cippora (válaszként erre: 40. - Megi04)
2012. máj. 22. 22:41
Nem áll szándékomban,csak legyen vele tisztában,hogy kockázatos dolgot csinál.Ehet majd annyit életében amennyi jólesik,szülés után...de ez csak az én privát véleményem! :)
2012. máj. 22. 22:32
:)
40. megi04 (válaszként erre: 37. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:17

Helyes! Akkor TE ne egyél ilyesmit!

De akinek meg jól esne,ne vedd el az étvágyát!

39. megi04 (válaszként erre: 38. - Pöttöm85)
2012. máj. 22. 22:16

Na látod ebben a lüke babonában jobban hiszek!!!

Hogy nagyobb bajod lehet,ha megkívánsz valamit,és nem eszed meg!!!!!!!!!!!!!

Jó étvággyal egyél,amennyi jól esik!!!:))

EZ garantáltan nem tesz semmi rosszat a babával!!:))

2012. máj. 22. 22:13
Köszönöm a válaszokat...mindenkitől..nem hoztátok rám a frászt...a zöldséggel meg a tejjel meg a többivel..nem 40 fok melegben fogom enni ha eszek../ még nem tudom/ Édesapám a kolbászra hivatkozott hogy a kolbász is nyers húsból van... se a füstölt sem a száraz kolbi nincs főzve..de az biztos megint egészen mást tészta...A lényeg, hogy nagyon szeretem és mióta megtudtam hogy készíteni fog anyukám csak az ízére tudok gondolni...és bármit eszem éhes vagyok...ez sem túl só, hogy folyamatosan csak azt kívánom..még a husit most hozták de én már érzem az illatát a kész befűszerezett pirítósra kent ételnek...szerintem nyugodtam mondhatom hogy ez az érzés rettenetes...nem akarom magam degeszre tömni belőle..de ha eszek egy két szeletet talán nem lesz bajom...bár ha kevés kétség is van bennem akkor nem szabadna mert utána meg lelkifurdalásom lesz. Nem tudom, ha meglátom a kész ételt akkor biztos el fog bennem dőlni. Mind két részről olvastam a válaszokat és a tanácsokat.. itt állok középen olvasok mérlegelek és éhes vagyok..ezt tudom :) Szép estét mindenkinek...
37. Cippora (válaszként erre: 36. - Megi04)
2012. máj. 22. 22:09

Kockáztattam sokat,de nem terhesen !!!

Napi 2 doboz cigiről mondtam le a gyerekemért,ilyen alapon szívhattam volna azt is,hiszen több ismerősömnek született egészséges babája emellett!!

Nekem a nyers hús,nyers tojás,nyers tej nem fér bele,amúgy sem,de terhesen meg pláne!

36. megi04 (válaszként erre: 33. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:04
Egész életünkben csak kockáztatunk...Ennyi belefér...:))
35. megi04 (válaszként erre: 33. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:02

Sajnos volt...Tojástól...:(((

A bifsztektől soha!!!:)

34. Pöttöm85 (válaszként erre: 27. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 22. 22:02
KÖSZÖNÖM!!!!!
33. Cippora (válaszként erre: 24. - Megi04)
2012. máj. 22. 22:01
Hát mindenkinek a magánügye,hogy mit eszik.Volt már szalmonella fertőzésed???Elég kemény...szóval aki akarja kockáztasson csak terhesen,én mindenesetre nem kockáztattam a gyermekem épségét!
32. megi04 (válaszként erre: 31. - Homern)
2012. máj. 22. 21:47
:)))
31. homern (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. máj. 22. 21:46

hát igen,nem tenném rá a fejem hogy nem raktározódik benne egy csomó méreg,ki tudja mivel kezelték és honnan jön..

de mivel szeretem az ízét(különösen sütikben),nem gyakran,de használjuk.ez van :S

2012. máj. 22. 21:44
Nem.
29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 28. - Megi04)
2012. máj. 22. 21:44
jaja. sőt, a nagyobbik úgy ette a kekszet néha, hogy egy falat neki, egy a kutyának. Jelzem, a kutya tisztább volt, mint sok ember.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook