Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hetes kismama befestheti otthon a haját? fórum

21 hetes kismama befestheti otthon a haját? (tudásbázis kérdés)


16. babszibobó (válaszként erre: 14. - Szrencsi_shpirt)
2010. márc. 17. 15:26

ne aggódj!a szemöldök festék két nagyon "meredek" anyagból áll, amire nagyon sokan allergiásak,ha te nem is vagy az, az csak egy dolog, bejut a szervezetedbe, mivel éri a fejbőrt, így bejut a hajszálerekbe és így tovább.

Nem beszélve a hidrogén-peroxdról, mivel azt is kevernek bele!

Szóval ha nagyon szeretnéd befestetni, akkor kérd meg a kozmid, hogy ezt kerülje el,igaz így nem lesz annyira tartós, de én inkább kihagynám (a vendégeimnek én nem csináltam meg, vagy csak hennát használtam, ami ha kopik elég csúnya!)

15. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2010. márc. 17. 15:10

Szia!

Szemöldök és szempilla festés miért nem ajánlott?

Mármint gondolom ugyanazért, amiért a hajfestést is ellenzik, de akkor azt miért lehet mégis, csak óvatosan?

Mondjuk, én sosem fetettem sem a szemöldököm, sem a szempillám, úgyhogy azt nem most fogom elkezdeni. :)

2010. márc. 17. 15:08

Na, megvolt a hajfestés, nemrég lettem kész vele.

Meggyőztetek, hogy nem kell annyira tartani tőle, mert nem okozhat gondot a babának, ha odafigyelek.

Kint festettem be az udvaron a friss levegőn, nem is éreztem a festék szagát egyáltalán. :)

Nagyon meg vagyok elégedve az új színnel, nem is sikerült rosszul, sőt.. :P

Én eddig voltam világos szőke, néhány sötétebb melír csíkkal, de most a világos gesztenyebarnába szerettem bele.

Remélem tényleg nem ártottam vele!

13. babszibobó (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2010. márc. 17. 15:01

Annyit hozzá fűznék, hogy festett szőke volnék, amint betöltöttem a 12 hetet én vissza festettem a hajam (világos barna) az eredetire és most hogy a babám 4 hónapos kezdek fokozatosan vissza szőkülni!

A lényeg, hiába tanultam amit és ahogy, túl sok akkor is az ártó, így inkább nem kockáztattam!

2010. márc. 17. 14:57
Én egy élő példát említenék,volt egy lány a kórházban és szó szerint piros hajú babája lett,amire azt mondta a doki,nem kellett volna annyiszor festenie a haját terhesen mahagóni vörösre.:)
2010. márc. 17. 14:52

Szia!A lényeg tényleg az hogy ammóniát ne tartalmazzon és szellőztess!

A szőkítést nem ajánlom, de színezni nyugodtan lehet!(az első 12 hétben, na persze csak akkor könnyű, ha ismerjük Áldott állapotunkat, akkor a festés minden fajtáját kerülném).

A melír és satír is nyugodtan mehet mert ha jól csinálják akkor nem érinti a fejbőrt, így a kellemetlen anyagok nem jutnak véráramba, így a babához sem jut el!

Szemöldök ill. szempillát viszont akármit is mond a kozmetikus (magam is az volnék) nem csinálnám!

10. edadf283be (válaszként erre: 6. - Szrencsi_shpirt)
2010. márc. 16. 16:08

festék maga nem árt,max a szaga lehet kellemetlen mint irtam,de mivel szőke vagy és gesztenye szint választottál a szőkitett tincseid világosabbak ésmás szinüek lehetnek mint a festék dobozán láthattad,nemolcso festék az biztos,de szőkitett és terméyzetes szőke hajnál figyelj arra hogy egyes eltérő tonusok a hajad szinében szintén eltérő szint mutatnak.

de a babádnak nem lehet semmi baja sem,csak max akkor ha esetlegesen allergiás vagy az egyik összetevőjére....

de ezt nem ijesztegetésnek szántam de ezekre az apro picike dolgokra is oda kell figyelni kismamaként és nem kismamaként is.!!!!

2010. márc. 16. 15:46
Mondjuk, ez mintha nem ammóniamentes lenne.. :(
2010. márc. 16. 15:44

Én is simán befestettem a hajamat, otthon.

Most is, a lányommal is. Ha tényleg odafigyelsz egy kicsit, nem lesz baj. :)

2010. márc. 16. 15:43
:D Köszönöm szépen a gyors és megnyugtató tanácsokat!!
2010. márc. 16. 15:41

Sziasztok!

Én egy 20,5 hetes kismama vagyok és az érdekelne, hogy lehet-e hajat festeni itthon vagy van valami káros hatása a babára?

Eddig mindig fodrászhoz jártam,még a terhességem legelején is voltam, azóta nem. A fodrászom és több ismerősöm is azt mondta, hogy nem káros.

Sosem festettem még itthon a hajam, de ma délelőtt megláttam a DM-ben egy gyönyörű színű hajfestéket, rögtön beleszerettem. L'Oreál Récital Préférence hamvas világos gesztenyebarna, nem az olcsók közül való!

Megvettem, de félek, nem szeretnék vele bajt okozni a Babámnak, akkor inkább kidobom vagy elajándékozom!

Ebben szeretném a tanácsotokat kérni, kélek, segítsetek!

2010. márc. 16. 15:40

simán :) én mindeggyik gyerekkel festettem a hajam :) RÁADÁSUL EGY TERHESSÉG ALATT LEGALÁBB 2X is, ez humbukk hogy nem lehet !!!!!!!!!!!

SZERINTEM

2010. márc. 16. 15:38

Szia.

igen.

befestheted de arra az egyre figyelj hogy az amonia tartalmu festékek nem éppen jo hatással vannak ilyenkor a tüdöre,kellemetlen szuro érzésed lehet,és fullaszthat is.én konkrétan inkább az amonia mentes hajfestéket ajánlanám neked,tapasztalat és fodrász beszél belölem

2010. márc. 16. 15:36
igen, nyugodtan, csak ammónia mentes festéket vegyél és jól szellőző helyen csináld!:o)
2010. márc. 16. 15:36

szia!


egész nyugodtan, csak ne a legkisebb helységben csináld, hogy ne lélegezzed be nagyon.

2010. márc. 16. 15:35
21 hetes kismama befestheti otthon a haját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook