Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 Őszi babák fórum

2023 Őszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
501. Babcsira (válaszként erre: 499. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 25. 15:41
Nekünk még van 2,5 hetünk lehet hogy mi vagyunk a soron következők?!🫣🫣🤣
500. kiskacske (válaszként erre: 499. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 25. 12:56

De örülök!❤️ az is számít, hogy megtalálja-e a legjobb pozíciót a doki, nekem még a 10. Héten is 3x mérte le, mert különbözőeket tudott mérni.😀


Mi majd zárjuk a sort november végén.☺️

2023. aug. 25. 12:07

Sziasztok!

Gondolom bejelentkezek.

A kis szivarvany babám 7+5. Tegnap voltam orvosnál, dobogott a pici db szíve, 6+4-nek merték de azt mondták ilyenkor még ahány gép annyi mérés.

Bizakodom ha az őszi babáról le is csúsztam, lesze egy tavaszi szivarványbabám.


Hogy vagytok, kinél várható leghamarabba baba?

2023. aug. 18. 14:34

Ma volt cukorterhelésem, vénás vérből minden fasza, a 0. percesem alacsony is.


Mivel itthon vetettem le rámértem itthoni mérővel, ott meg a 120 perces magas.. Nyilván kis pánik, elértem a dokit, ahol az asszisztens lenyugtatott, hogy higgyek a labornak.


Mivel ugye nem diagnosztizált IR-em volt terhesség előtt kicsit ráparáztam erre a dologra, de lehet tényleg csak bele kéne már nyugodnom, hogy minden oké. ☺

497. Purple89 (válaszként erre: 494. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 14. 21:04

Szia!


Köszönjük a tippet :) Kicsit aggódtam, hogy nem vásároltuk-e túl magunkat. De ezek szerint nem.

496. Purple89 (válaszként erre: 485. - Kiskacske)
2023. aug. 14. 21:01

Szia!


IR előzménnyel (még ha nem is hivatalos), de tartod a diétát? Hogy bírod?

495. kiskacske (válaszként erre: 494. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 11. 07:49
Köszi csajok! Ez nekem nagy segítség.☺️ mert eddig csak a “sok” jelzőt kaptam meg 😀😀
494. Lovelybaby1987 (válaszként erre: 493. - Babcsira)
2023. aug. 11. 07:18

Nekem a lanyaimmal az a tapasztalat, hogy nem annyira baj ha bodyból és a bodyra kerülő ruhából ( akár rugi, akár nadrág felső) van 15 -15 darab. Anyatejes babáimat neha napi 4szer-5ször is át kellett öltöztetni mert vagy a kaki ment ki, akarmilyen pelenka is volt rajtuk, vagy lebukták.

Illetve a babacuccokat külön mostam, így nem kellett 3 mini öltözetért beindítani a gépet.

493. Babcsira (válaszként erre: 492. - Kiskacske)
2023. aug. 10. 06:38

Mi szerencsésem vagyunk mert több helyről is kaptunk van egy pár db 50es méretű rugi és boda abból ilyen 5-5db

Vannak az 56os méretűek abból viszont 15-15db simán van és nekünk már van vegyesen 62 es is abból is ilyen 15db plusz 68 74 es méreteim is vannak már 😃

Azt mondta unokatesóm fél éves koráig elég lesz elhoznom😅

2023. aug. 9. 21:39

Lehet, sőt biztos a tapasztalatlanság beszél belőlem… de mennyi ruhával készültök a babára és kezdetben hány méretben?


Lassan szeretnék nekiállni beszerezni dolgokat, mert semmiképp sem hagynám az utolsó pillanatra.

Ma vettem pár bodyt, de mint kiderült valószínüleg kevesebbet kapunk, mint hittem. Ez nem baj, csak fogalmam sincs mennyivel kéne amúgy várni a kicsit.😄

491. kiskacske (válaszként erre: 490. - *kardvirág*)
2023. aug. 6. 12:12
Az is olyan szép.🥰
490. *kardvirág* (válaszként erre: 485. - Kiskacske)
2023. aug. 6. 11:11
Nálunk a Bori-ként anyakönyvezhető változat esélyes. 😄☺️
489. Babcsira (válaszként erre: 487. - Shigella)
2023. aug. 5. 08:29
Nekem is volt egy ilyen időszakom borzasztó volt a jobb vádlim folyamatosan begörcsölt, ahogy emeltem a magnéziumot és sok folyadékot ittam el is múlt teljesen szerencsére😇
488. kiskacske (válaszként erre: 487. - Shigella)
2023. aug. 5. 07:17

Nekem egyre gyakrabb, hogy reggel a görcs szélén áll. Az elmúlt hetekben kezdte (én nov végére vagyok kiírva) ,de néha a lábujjaim, ujjaim kezdik.

Szerencsére napi 1-2 magnézium elég egyelőre, szeles frontnál szokott kelleni több.

2023. aug. 5. 04:29

Nekem volt egy előrehozott cukorterhelésem, ami a határon volt. Jövő héten megyek a második terhelésre. Nem áltatom magam, jó eséllyel terhességi cukros leszek.

A meleget nagyon nem bírom, nyilván a kánikulában végig dolgoztam klíma nélküli munkahelyen, amióta nyaralunk a Balatonon, azóta esik az eső, 2 hét alatt 2x voltam vízben.

November közepére vagyok kiírva, szeptemberben még dolgozom.

Nektek szokott görcsölni a vádlitok? Annyira utálom az éjszakai vádligörcsöket. Már csomó Mg-ot szedek, de nem merek éjjel egy jót nyújtózni.

486. Shigella (válaszként erre: 478. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 5. 04:19
Sajnálom. Kívánom, hogy hamarosan a karjaidban tarthasd a szivárvány babádat! Ölelés!
485. kiskacske (válaszként erre: 484. - *kardvirág*)
2023. aug. 4. 15:48

Borbála és Sára volt a lány nevünk, de a születése közel lett volna Borbála naphoz, így, ha lány, akkor Sára.😄



Aha, bár nem veszik IRnek, mert nem jutottam el endohoz és nincs róla papír.🤦‍♀️ pedig minden papírra ráirattam. 😀

484. *kardvirág* (válaszként erre: 483. - Kiskacske)
2023. aug. 4. 14:54

Melyik volt az, ha kérdezhetem?

Nekünk nem volt nevünk. Volt és van is több, ami tetszik, de nincs olyan, ami kiugrana, hogy ez kell. Egyszer ez tetszik, egyszer az, félek, hogy adunk majd egy nevet és az sem fog végül tetszeni.


Szorítok, hogy jó eredményetek legyen! Neked ir előzményed volt, ha jól tudom? Emiatt aggódsz?

483. kiskacske (válaszként erre: 481. - *kardvirág*)
2023. aug. 4. 14:50

Nekünk a lány nevünk volt bombabiztos, aztán hamar megtaláltuk a fiút is, mert ez az egy tetszett a férjemnek azokból, ami nekem is tetszett. :D


A vizsgálattól nem félek, inkább az eredménytől.

482. *kardvirág* (válaszként erre: 478. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 4. 14:21

Őszintén sajnálom ! 😢


Érthető, ha most félsz, de ha majd pozitív híreket kaptok, akkor ez talán oldódni fog és élvezheted a babavárást. Gratulálok a picihez!

481. *kardvirág* (válaszként erre: 477. - Kiskacske)
2023. aug. 4. 14:19

Igen. Lassan már babázhatnak. 🥰☺️


Én még egy hetet dolgozom, aztán engem is táppénzre vesznek, már várom, kicsit már nyűg a munka és ki akarom élvezni a babavárást. 🤣🩷 Tök cukik, hogy így megleptek, biztos szeretnek akkor a munkatársaid. 🥰


Magától a vizsgálattól ne félj, én már túl vagyok rajta és szerencsére az eredményem is jó lett, a vizsgálat meg nem vészes. De talán nem lesz semmi baj, ha az ujjbegyes cukrod jó.


Az enyém sem csinál, ezért most is a kórházba megyek, de majd időben érdeklődd meg. 😅

Nevünk az még nincs. A végén hamarabb megszülöm a gyereket, mint neve legyen. De még nem találtunk olyat, ami mindkettőnknek tetszene és el tudnám képzelni, hogy azon a néven hívjam. Még mindig lány, most már az is marad.

480. kiskacske (válaszként erre: 478. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 3. 16:31

Sajnálom a veszteségetek. 🙁


Közben gratulálok én is.❤️

479. Rebel87 (válaszként erre: 478. - Lovelybaby1987)
2023. aug. 3. 16:23

Nagyon sajnálom! 😔

Viszont szívből örülök,hogy ismét babát vársz és nagyon szurkolok,hogy minden rendben legyen! 💗

478. Lovelybaby1987 (válaszként erre: 322. - Rebel87)
2023. aug. 2. 09:44

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eltűntem.

Sajnos a várandósságom elhalt, csak egybüres petezsák volt 8. És 9. Héten is.

Végül majdnem 11 hetesen spontán vetéléssel tavozott.

Fizikailag hamar túl voltam rajta, de lelkileg teljesen összetörtem.

1,5 évet vartunk rá. 2 hónapig teljes depresszióba éltem. Azért nem jöttem fel ide, mert nem akartam befeketíteni itt a csodás babavárásokat.

Most már úgy erzem jól vagyok, de sokszor elszomorít a tudat.

Viszont a spontán vetélésre nem egész 3 hónapra újra összejött. Jelenleg 4+5nél tartok.

Sajnos az elhalt terhesség ranyomja a bélyegét erre. Nem merek örülni. A tesztjeim szépen erősödnek , reménykedem hogy nem ismétli meg az élet...


Szívből gratulálok nektek, nagyon jó látni, hogy lassan a finishbe értek!

Minden jót kívánok nektek

477. kiskacske (válaszként erre: 476. - *kardvirág*)
2023. aug. 1. 10:06

Olyan izgi, hogy van, akinek már finish lesz lassan. 😁

Mi a 23. hetet kezdjük holnap, bár a fejméret alapján behozta magát és a mensi szerinti dátumon van(azzal ma lenne 23+3)


Mától táppénzre vettek, már nagyon vártam, sok volt a meló és a stressz. Egyre többet érzem Barnit és annyira jó, hogy kiélvezhetem ezt az időszakot. ❤️

18-án lesz vérvételem és cukorterhelésem is, attól kicsit tartok, bár az ujjbegyes cukrom szerencsére jó.


Tegnap elbúcsuztattak a többiek, tök aranyosak voltak,kaptunk egy nagy pelustortát tele babának-mamának való jóságokkal. 🥰


Elvileg az én dokim nem csinál genetikait, és jelezte is, hogy a 12 és 18 hetesre máshoz kell mennem, de a 30 hetest nem mondta. (pont 28. héten megyekhozzá) arra gondoltam, ha mégis kell mennem, akkor már a kórházba megyek majd.

476. *kardvirág* (válaszként erre: 474. - Purple89)
2023. júl. 31. 08:20

Ez tök jó hír. Én majd jövő héten megyek a 3.-ra. 🥹❤️


Akkor már szép kis súlya volt a picinek😁.


Én rosszul viselem a hőséget, de ez van. Most a hatalmas kánikula már állítólag elment. Nem mintha érezném. A pici sokat alszik, de amikor fent van akkor sokat is mocorog, majd kirúgja a hasamat. Szerintem kettőnk közül ő van jobban. 😂

475. *kardvirág* (válaszként erre: 473. - Zsuzska24680)
2023. júl. 31. 08:17

Az enyém is produkál már ilyen fájós feszülést, ha egyre és ugyanarra gondolunk, amikor nagyon nyomja ki magát.


Kitartás nektek! Holnap már augusztus, már csak pár hét van, ez tök izgi!


Mi megvagyogatunk, tegnap értünk haza nyaralásból. A nagy meleget én sem bírom, de nálunk szerintem én rosszabban viselem, mint a baba. Nekem van minden bajom és akarok elájulni vagy leizzadni😂🙈.

2023. júl. 19. 04:39

Sziasztok,


Ma voltunk genetika vizsgálaton (30-31.hét) és minden a legnagyobb rendben van :)


2 hét alatt csak 100g-t hízott (ami picit aggaszt), de gondolom, hogy az előző alkalommal lett kicsit túl becsülve a súlya. Jelenleg 1600g :)


Hogy vagytok? Hogy bírjátok a hőséget?

473. Zsuzska24680 (válaszként erre: 466. - *kardvirág*)
2023. júl. 16. 16:19

Szia


Még szerencsére kitartunk... azóta úgy vettük észre, hogy ezt az erős felmelegedést nem bírjuk egyáltalán... nálunk ilyenkor a görcsök mellett nagyon is aktívan mozog, úgy szoktam mondani, hogy "fájós" feszülést produkálja... 😁🙈

Hétfőn voltam újabb uh-on, a baba kb 2 héttel nagyobb, így valószínűleg augusztusi baba lesz, nem szeptemberi...

Az biztos, hogy egyik terhességemet sem szenvedtem meg ennyire, mint a mostanit...


Azóta hogy vagytok?

2023. júl. 14. 15:09
Nagyon nem bírom a meleget, a munkahelyemen nincs légkondi, 31 °C van bent. Egyébként jól vagyok, 22. hét, kedden túléltem egy Rammstein koncertet állva, a derekam mondjuk fájt már a végén. Babit szerintem lesokkolta a hangos zene, egész koncert alatt meg se moccant.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook