Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 Őszi babák fórum

2023 Őszi babák (beszélgetős fórum)


2023. febr. 24. 10:58

Sziasztok :)))


Szeretnék csatlakozni hozzatok 🥰🥰🥰

2023. febr. 23. 09:26

Sziasztok!


Látom màr nem valami aktív a fórum. Csak szerettem volna bejelentkezni hogy csodák csodájára 7+4 hetes vagyok. Sajnos másodjára is volt vérzés de a baba fejlödik ami hihetetlen és ez egy igazi csoda. Utrogestant irtak fel amit a 10. Hétig kell használnom hüvelyi úton.


Már alig várom hogy elteljen ez az 1 hónap és betöltsem a 12. Hetet.


Mindenkinek nyugodt babavárást kívánok.

2023. febr. 9. 18:28

Sziasztok

Ki hogy érzi magát? Hogy álltok a tünetekkel? 😁

Mikor kell újra orvoshoz mennetek?

Én február 14.én Valentin napon megyek 😅

18. Kittus4 (válaszként erre: 14. - Titti_)
2023. jan. 31. 11:09

Barátnőm párja bent volt a 8. heti hüvelyi ultrahangon, semmit nem látott csak a képernyőt, nem a doki mögött állt 😁 De persze mindenki máshogy kezeli ezeket a dolgokat, pláne ha amúgy sem engednek be kísérőt, így nincsen sok választás. Nálunk már csak azért is be fog jönni, mert itt nem nagyon adnak képet így muszáj fotózni a monitort 🙄😁


Szerencsés vagy, hogy nincsen hányingered, nekem minden nap többször is, de amíg tudom csillapítani addig jó, Csak azt remélem, hogy nem lesz ebből hányás. 😕

Viszont meglepő, de fáradtabb nem vagyok sokkal mint előtte.

17. Dungeon Damage Dealer (válaszként erre: 12. - Titti_)
2023. jan. 30. 16:59

Szia Titti_!😊

Mi az istenhegyiben. Az első babával is itt csináltattuk és nagyon meg voltunk elégedve.

Ti hol fogjátok?

16. Titti_ (válaszként erre: 15. - SsueB)
2023. jan. 30. 16:21

Nekem kifejezetten mondta az asszisztens hölgy. :) Mi magán úton megyünk és tudtommal ott ez nem

szokott gondot okozni. Hallottam már másoktól is, hogy kiakadt a párjuk, szerintem nálunk is így lenne, ezért kíváncsiskodtam. De amúgy valóban ez a legkisebb dolog amin paráznom kell és parázok. :)

15. ssueB (válaszként erre: 14. - Titti_)
2023. jan. 30. 15:24
12.hét előtt az orvosok nem szoktak beengedni kísérőt, éppen emiatt, csak már amikor hasi uh-t tudnak csinálni, szóval emiatt nem paráznék :)
14. Titti_ (válaszként erre: 13. - Kittus4)
2023. jan. 30. 15:03

De jó hír Kittus! 🥰

Mi holnap megyünk az ultrahangra, azt hiszem én nem szeretném ha a párom látná a hüvelyi vizsgálatot. Szerintem sok(k) lenne neki. 😄


Tényleg a hasam nekem is görcsölget olykor, de egyre ritkábban mostanában. Ja és a sok pisilés.. az a legeslegeléjétől. :)


Hányingerem csak egyszer volt, egy rám mosolygó sült pisztráng miatt. :D Kívánom, hogy gyorsan elmúljon nálad ez a tünet!


Remélem hamarosan sok sok jó eseményről tudunk itt beszámolni egymásnak. :)

2023. jan. 29. 21:52

Sziasztok


Nagyon szuper, hogy kezdünk többen lenni a csoportban. 😊


Velem mindenhova jön a párom, de eddig megcsak vérvételen voltam. Hívott a doki azóta, mondta hogy nagyon szuper minden eredményem és a hcg szint alapján 7-8 hetes lehetek(valóban 5+5 voltam) remelem ez azt jelenti hogy jó erős a baba. 🤞 Egy ujjbegyes vervetelt viszont kihagyott a no, ezért mehetek vissza megint 🙄 8 hetesen pedig uh, már nagyon várom 🤗


A fujodas sajnos nekem is kegyetlen. 🙄

Egyébként cici fájdalom és néha has gorcsok vannak. Sajnos mostanában egyre többször van hányingerem, de sikerul leküzdeni h ne legyen hányás.


Dorika0217

Én is azt olvastam, hogy mensi esedékessége körül lehet pecsételő vérzés, a lényeg az hogy nagyon kevés legyen, szerintem nincsen baj, elég gyakori jelenség. 🤞

12. Titti_ (válaszként erre: 8. - Kittus4)
2023. jan. 29. 14:31

Köszönjük szépen! ☺️

32 évesek vagyunk, már sok éve vágytunk gyermekre, de csakis a ( szerintünk ) megfelelő alappal mertünk belevágni.

Reméljük, hogy tényleg ennyire szerencsések vagyunk! :)


Igen, nagyon nehéz várni, de az már biztosan szuper élmény lesz. :) Veled/ veletek a párod/párotok is bemegy a vizsgálatra?


Nekem nem igazán vannak tüneteim. A melleim fájdogálnak, de mivel nőttek is ez teljesen elfogadható. 😃 Illetve nagyon széllel bélelt lettem. 😬😄

Édesanyámnak sem voltak tünetei, ezért reménykedem, hogy minden normális úgy, ahogy van. Meghát azért ez még nagyon az eleje..

Ti hogy vagytok? Mit érezték? :)


Dorika0217 hogy vagy ma?


Dungeon D. megkérdezhetem, hogy ti hol csináltatjátok a genetikai vizsgálatot?

2023. jan. 28. 15:25

Sziasztok!

Szeretnék ehhez a fórumhoz is csatlakozni☺️

Mi ma vagyunk 7+5 hetesek.

Mi 23.-án voltunk ultrahangon ahol szerencsére mindent rendben talált a doki.

Gratulálok mindenkinek akinek sikerült és kitartást kívánok!

Ki hogy áll a tünetekkel akik az elején tartanak?

2023. jan. 28. 12:57

Sziasztok!

Én szeptemberre várom a második babámat. Van már egy majdnem 4 éves kislányom. 😊

Most vagyok 10+5 hetes. Ultrahangon voltam már, következő az első genetikai ultrahang lesz.

2023. jan. 28. 12:22

Sziasztok!


Sajnos nem találtam másik fórumot a témában. 5 hetes vagyok ma és ma reggel pisiléskor véres volt a wcpapir. Egyertelmüen a hüvelyböl jött. Elmentem az ügyeletre. Azt hozzátenném hogy külföldön élek itt más minden mind otthon. Egy rendes orvos (nem nögyógyász) vizsgált meg aki szerint eg ahogy latta zárva van a mehszáj és ez a verzes normalis...azt mondta nem hivnak nögyogyaszt mert még nagyon korai a terhesség tehát ultrahangot nem csinált hogy egyáltalán van e szikhólyag és jó helyen van e... eljöttem de nem vagyok nyugodt. Egyebként ez a második terhességem. Elsönél semmi verzés nem volt . Ahogy olvastam lehet beágyazódástól is de azt hittem az màr megtörtént. Nektek volt esetleg vérzés a beágyazódáskor?


Senkit se szeretnék megijeszteni és mindenkinek panaszmentes és nyugodt terhességet kívánok.

8. Kittus4 (válaszként erre: 6. - Titti_)
2023. jan. 26. 23:42

Szia,

Gratulálok én is nektek! 😊

Hány évesek vagytok?


Hétfőn vérvételen voltam, pénteken vagy hétfőn megyek vissza a dokihoz és csak a 8. hét körül van ultrahang én meg csak 5+5 vagyok. 😕 Nehéz a várakozás, de gondolom azért van ez így, hogy már lássanak biztosat, legyen szívhang stb.


Milyen tüneteid vannak?

7. ssueB (válaszként erre: 6. - Titti_)
2023. jan. 26. 19:45

Mazlistak vagytok, sokan csak álmodnak az első probalkozos hónap sikeréről :)


Hány évesek vagytok?

Miért most kezdtetek bele?

2023. jan. 25. 22:26

Sziasztok!

Én is gratulálok nektek! :)

Nekünk is első baba, első próbálkozás. De hozzáteszem már nagyon régóta vágyunk rá. :)

Még csak a 6. hétben vagyok és 31-én megyek ultrahangra, nagyon nagyon izgulok. Remélem mindent rendben találnak.

Kittus4 szerintem még ne könyvelj el semmit! :) Te akkor még nem voltál ultrahangon?

5. Kittus4 (válaszként erre: 4. - SsueB)
2023. jan. 18. 23:32

Sajnálom a veszteségedet 😞


A babához pedig gratulálok! ❤️


Akkor nagycsaládosok vagytok, de jó. Én már erről sajna lekéstem, pedig mindig elképzeltem milyen jó lenne, de így hozta az élet. Szerintem én már elkönyvelhetem, hogy egy gyermekes leszek.


Juhjjj de jó, ha nem titok akkor írd meg mindenkeppen milyen nemű lesz, ez olyan izgi. Te mire tippelsz? Fiú vagy lány?

4. ssueB (válaszként erre: 3. - Kittus4)
2023. jan. 18. 14:23

Országot nem írtál :)

És milyen érdekes, itthon csak a 12 hét környékén kell menni az első trimeszteri vérvételre.


Hát, az én sztorim hosszú :D :D

38 voltam novemberben, van egy (jövő hónapban) 15 éves nagy fiam az első házasságomból.

A férjemmel 9 éve vagyunk együtt, 2 közös gyermekünk van, egy 5,5 kisfiú és egy 2,5 éves kislány.

'21 novemberben döntöttünk úgy, hogy vállaljunk még egy babát. Rögös volt az út, júliusban tesztelten pozitívat, és szeptemberben 9 hetesen kiderült, hogy a baba 6 hetes korában elhalt. Az orvosom tanácsára szépen kivártuk a spontán vetélést, mely a diagnózist követően egy héttel kb meg is indult magától, kórházi beavatkozásra nem volt végül szükség.

És láss csodát, a vetélést követően azonnal terhes lettem újra, ma 15+0.

Nemét még nem tudjuk, a prena első körben sikertelen volt, nem volt elég magzati dns a véremben, szóval tegnap vol az ismételt vérvétel, remélem, még a héten eredménye is lesz.


Röviden ennyi :D

3. Kittus4 (válaszként erre: 2. - SsueB)
2023. jan. 18. 13:03

Szia.


Hahha, igen így vissza olvasva olyan lehet mint aki megzavarodott 😁


Igen, voltam a háziorvosnál, itt mindent nála kell kezdeni, felvette a kortörténetem, adatok stb, kaptam beutalót vérvételre amiben kb mindent megnéznék, oda csak hétfőn tudok menni aztán vissza hozzá az eredményekkel. Itt az első ultrahang 8-9 hét körül van. Aztán jön a 12. heti genetikai és én csináltatok NIPT tesztet is a koromra való tekintettel. Ezután kell eldöntenem hol szeretnek szülni aztán már a kórházba kell majd járni a szülésznőkhöz.


Képzeld én is novemberi vagyok 😅 És itt pont tél lesz végig, Novembertől kezd melegedni az idő. Én ezt így terveztem a kezdetektől mert a nyár az gyilkos, úgyhogy tényleg nagyon örülök, hogy sikerült szinte egyből. Igazából december 2.-an kezdtük és 29.-én foganhatott vagy előtte mert 3+3 voltam mikor erős pozit teszteltem.

Korábban a Covid miatt nem merünk az ugye 2 év, előtte meg azért nem mert meg “fiatal” volt a kapcsolat. 5 éve vagyunk együtt és október óta házasok.


És mi a te történeted? Mikor teszteltel pozit és mennyi idős vagy, régóta próbálkoztatok?

2. ssueB (válaszként erre: 1. - Kittus4)
2023. jan. 18. 12:21

Hát szia :)


Visszanéztem a korábbi írásaidat, és kicsit csalóka, mert 11 órakor azt írod 12. dpo-n vagy, este fél 10kor meg hogy nem bírtad kivárni, és 13.dpo reggel teszteltél, szóval kb más időzónában vagy :D

Ami nyilván nem baj, csak fura volt összerakni :)


Gratulálok!

Orvoshoz van már időpont? Nálatok hogy működik? Szülni is kint fogsz?


Én novemberi vagyok, az egyetlen a családban, akinek július után van a szülinapja, szóval rendesen kilógok a sorból, de sose bántam. Ahhoz kitartást, hogy nagy pocakkal végigviszed a nyarat, részemről belehalnék.. már most tök para vagyok a júliusi dátumommal, nem szeretem a meleget.


Azt tudom, hogy ez a 2.próbálkozós hónapotok volt. Korábban nem szerettetek volna babát?

2023. jan. 18. 01:51

Sziasztok,


Gondoltam nyitok egy beszélgetős fórumot az őszi babáknak, hogy megtudjuk osztani a tapasztalatainkat tünetekről, vizsgálatokról stb.

Nekem az első babám úgyhogy tapasztalatlan vagyok minden téren 😁

4+4 hetes vagyok és 35 éves.


Remélem később többen leszünk majd, azoknak akik pedig az elkövetkezendő hetekben tesztelnek drukkolok 🤞 Hajrá októberi, novemberi babák 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook