Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 tavaszi babák fórum

2023 tavaszi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1635. ssueB (válaszként erre: 1633. - Plankton’94)
ápr. 13. 09:10

Reméljük sikerül átlendülni ezen az időszakon, sok-sok kitartást, és erőt kívánok.


Kamilla kedden lesz 9 hónapos, 6 foga van (hihetetlen, mert a többieknek ilyenkor jött az első...), bármi mellett feláll, már fél kézzel az asztal, kanapé mellett próbál lépegetni. Négykézláb egy igazi kis villám.

Imádja a hasát, és lányok, ne utáljatok nagyon... most is este 9-től reggel 7ig aludt :D

1634. Torika93 (válaszként erre: 1633. - Plankton’94)
ápr. 12. 20:29

Sziaaaaa


Uuuh basszus :/ fel a fejjel es kitartas !!!! ❤️


Mi jovo heten ortopediara megyunk! Maganorvoshoz mert sztk alapon honapok a varakozasi ido.. Daninak ujra egyik laba befele fordul es kapaszkodik vagy hogy mondta a vedono.. Daninak ez kiskoraba is volt akkor kapott kiscipot amig 0-24 hordania kellett 6 hetig. Akkor rendbe jott. Doktorur megdicserte. Mostmeg… ujra elojott vagy fogalmam sincs mi tortent.. :/


Ataludt ejszaka tovabbra sincs.. :/ :D

8 fog

És nincs biras vele.. :D amiota jo ido van nonstop kint akar lenni.. hozza a cipot jelzesnek :D

A haja hatul mar picit latszik 😀 nagyon cuki mikor kocos. De nyaron sztem meg annyira se fog latszani mert nagyon szöszi :D

10900 gram es 78 cm volt ket hete :)

ápr. 10. 13:45

Hogy vagytok?

Mi szörnyű időszakban vagyunk/voltunk benne, szégyellem is kicsit leírni, de rühfertőzést kapott a gyerek, nem sokkal a születésnapja előtt.


Múlt héten diagnosztizálták, lekezeltem őt is ecsetelővel, magamat is infectosabbal, férjet is, bàr rajtunk még nem voltak jelei. Kimostam minden ágyneműt, ruhát, ami használatban volt, átnyaltam a házat…

Ennek ellenére tegnap a saját hasamon is felfedezni véltem a kis kiütéseket. Holnap bőrgyógyász, lehet kezdhetjük újból. “Fantasztikus! “ Ráadásul szegénykém még mindig tiszta kiütés, főleg a bokája körül, ezek elvileg hetekben telnek, mire eltűnnek. Csak amíg el nem tűnnek, azon fogok rugózni, hogy mi van, ha ki sem sikerült őket irtani. Hát ezt nem kívánom senkinek. Ráadásul fogalmam sincs, honnan szedte össze. 😩🥺😢

1632. Torika93
febr. 20. 19:35

Ddstepet neztunk ki :) dinosat 🙈


Szulinapjara tanulo asztalt gondoltam en is amugy :)


Uhh.. mi akkor szerencsesek vagyunk eddig.. elkerult ez a hanyas hasmenes dolog :/ egyszer volt lazas egy napot hat en attol is total kivoltam

1631. ssueB (válaszként erre: 1622. - Torika93)
febr. 20. 14:09

Mindenképpen tartsa a bokáját, a ddstep első lépés kiscipőket mi szerettük.

Sára anno 10 hónaposan már ment, de olyan picike lába volt, hogy nem volt jó rá semmi, szóval muszáj volt mezítláb :D


Kamilla 7hós volt pénteken, 2foga van, kúszik.

Most vagyunk túl a hányás-hasmenésen, nagyon durva volt, mikor sugárban jött vissza belőle is a cucc... az egész családon végigmegy, éljen az óvoda :D

Decemberben skarlát járvány volt, azt szerencsére megúsztuk, de most ez... kész van mindenki már.

Most az éjjeli alvás nálunk sem egyszerű, pénteken csak napközben 9 garnitúra ruha volt rajta a fosás miatt, hát ne tudjátok meg.. valahányszor evett egy keveset, azonnal jött is ki, és a pelenka egy pillanatig sem tartotta vissza, egyből elöntötte még a ruháját is.


Nálunk biztos nem lesz tesó, én 40 leszek idén, amúgy is négyen vannak már, jó lenne picit magunk is lenni :D

1630. Tory22 (válaszként erre: 1629. - Plankton’94)
febr. 19. 23:20
Igen, 30-40 percenkénti kelések is vannak néha, akkor 10-12x kelünk, ha nagyon jó esténk van, akkor 2,5-3 órát alszik. Akkor vagyok kipihenve, mert akkor 4x kelek 😂 Nekem ez az álom lenne, ha 1-2-3x kelnénk folyamatosan, akkor úgy érzem bírnám a strapát :D de azért remélem mire eltelik ez a +2 hónap, már mi is 1-2x kelünk 🤭 3 hónapos kora előtt aludt 5 órákat, utána elromlott minden. 😂
1629. Plankton’94 (válaszként erre: 1627. - Tory22)
febr. 19. 22:47
Komolyan? Akkor én meg sem szólalok. Pedig az egyszerre 3-4 óra alvást is néha keveslem. 😵‍💫 A kedvencem amikor hajnalban csivitel, és óra hosszát nem alszik vissza.
1628. Tory22 (válaszként erre: 1624. - Plankton’94)
febr. 19. 22:47

Igen, hálaég, szombat óta eszik 😍 ereje is visszatért szerencsére!


Igen, Alíz 25-én lesz 9 hónapos. Neki az elejétől gyors a mozgásfejlődése, valószínű az alvása is emiatt ilyen zaklatott, túlpörög az idegrendszere. Hát még az én idegrendszerem 😂😂😂

1627. Tory22 (válaszként erre: 1625. - Plankton’94)
febr. 19. 22:45
Hát mi 12x kelünk, úgyhogy én mindenképp aludnék még egy jót 😂😂😂
1626. Plankton’94 (válaszként erre: 1622. - Torika93)
febr. 19. 22:45

Lizanna 11800g volt, ő os Pufika, de nem is pici 84cm

A kistesó csakis a ti döntésetek kell hogy legyen. :)


Nekünk is azt mondták, hogy szoktatás céljából legyen rajta szandál rövid időkre, de egyébként mezítláb vagy később tapadós zokniban legyen otthon.


Formába bedugós játékok, tologatós fajátékok, nekünk már van montessori tornyunk, azt tök szépen rakogatja már.

1625. Plankton’94 (válaszként erre: 1621. - Tory22)
febr. 19. 22:32
Nálunk meg a férj pont a kis korkülönbséget akarja. Őszintén megmondom, látom előnyét-hátrányát is mindkettő opciónak. De ő gyorsan le akarja “tudni”, ilyen szempontból hamarabb átestek a nehéz nemalvós korszakon. Persze kettő rosszul alvó gyerek sem piskóta. Mi éjszaka 1-2x kelünk még mindig, tehát átérzem. Viszont abban reménykedem, hogy ha össze is jön hamar a tesó, Liza alvása is sokat változhat egy év alatt.
1624. Plankton’94 (válaszként erre: 1620. - Tory22)
febr. 19. 22:28

Ajajj, Jobbulást és kitartást! Remélem a nehezén átestetek.

Lizával még nem jártunk így kopp-kopp, de anyukám mesélte, hogy amikor én voltam beteg, nekem is csomó ideig visszaesett az étkezésem, visszaestem anyatejre. Talán érthető is, hogy most csak azt kívánja.

Azóta változott?

Ha jól emlékszem, ti 2 hónappal kisebbek vagytok, igaz? Tök hamar lépeget a csajszitok!

1623. Tory22 (válaszként erre: 1622. - Torika93)
febr. 18. 00:53

Nekünk konduktor azt javasolta, hogy lakásban napi 15-20 percre lehet ráadni szandált, ami nem szupinált. Hogy szokja a bokája. Elsőlépés cipő/szandál D.D. Step, Geox, TD shoes, Szamos. Muffik szőnyeget javasolta még azokra a helyekre letenni ahol sűrűn feláll, lépked, azon mezítláb.


Én 1 évre gondolnék tanuló asztalkát, csendeskönyvet, Muffik szőnyeget, matatófalat, ilyesmiket :)

1622. Torika93
febr. 17. 17:37

Dana baba 9850 volt utolsó mérésnél es 74 cm

Kispufika de én imádom. Haj nem sok van neki hátul valami mar látszodik szőke hajú kék szemű herceg 🥰

Mindenki mondja jojjon kisteso de oszinte leszek én nem szeretnek.. neha bele gondolok jo lenne de hamar elillan ez a gondolat.. :) de aztan majd meglatjuk :)

Dana is elindult amugy par hete. Lekopogom nagy eses meg nem volt. Sokat megy egyedul a kuszoboknel tok ugyes leterdel es ugy megy at aztan ujra felall es megy tovabb :)

Ti milyen cipot vesztek meki?

Illetve milyen fejleszto jatekokat ajanlotok? Marciusba lesz ugyee 1 eves es nem tudjuk milyen ajandekot kapjon

1621. Tory22
febr. 17. 06:16
Amúgy mi is akartunk kistesót, kis korkülönbséggel, de mivel Alíz rosszalvó nagyon, várunk kicsit amíg 1,5-2 éves lesz, mert nekünk semmi segítségünk ugye, és el se tudom képzelni mi lenne ha a 2. Is ilyen rosszalvó lenne (+ esetleg hasfájós ő is...). Főleg mikor férjem éjszakás, azt se tudnám melyiket ringassam előbb vissza 🤣 Így is úgy érzem 10 évet öregedtem, remélem azért 1,5 éves korára már jobbakat alszik. Terhesen nem bírnám ezeket az óránkénti keléseket. Esküszöm nem vagyok ám telhetetlen, de mondjuk egy stabil 3-4-5 óránkénti kelésnek örülnék 😂
1620. Tory22
febr. 17. 06:12
Igen, most az a nehéz, hogy mindenki beteg volt, de mi már jól vagyunk. Neki viszont tegnap derült ki, hogy fogyott 450 grammot és vashiánya van, teljesen étvágytalan, mióta beteg, semmit nem eszik az anyatejen kívül, hiába kínálom a kedvenceit :( de ezt is ugye a vashiány okozza, viszont a bélgyulladása miatt nem kezdhetjük meg a vaskészítmény adását...teljesen le van gyengülve, egésznap nyűgös, folyton aludna, de ugye a takonytól meg nem tud...ahh, nehéz nagyon most :( remélem elkezd felerősödni és hatnak a probiotikumok legalább, hogy a bélflórája regenerálódjon és egy kis étvágya visszatérjen. Még nekünk is nemrég tért vissza az étvágyunk, érthető, hogy neki se állt még be. Csak gyengécske, már lépegetett ő is, most viszont egésznap csak ül. :(
febr. 16. 22:17

Sziasztok. Jajj, de régen írtam ide.

Mi jól vagyunk hála a jó égnek, bár végigaludt éjszakák itt sincsenek. Most jön is egy foga Lizának, így elég nyűgös.

11 hónapos hó végén, a napokban megindult, esik-kel, de azért szépen halad, félek is már attól, mikor teljességgel beindul majd. Amúgy nagy gyerek, anyósom szerint dagika (ami nem esik jól, amikor mondja, bár tényleg pufóka), de az orvos szerint jól fejlődik, nincs vele semmi baj. 12kg :) Még szopizik és pépeset/szilárdat is eszik. És olyan jó kis haja kezd neki lenni. :)

Lassan majd szeretnénk egy kisöcsit/hugit, ha betölti az első évet, szóval én meg arra kezdek készülni.

Ti terveztek második/többedik gyerkőcöt?


Tory22, nektek jobbulást! Tök szívás, hogy ez így most végigment rajtatok. Mi is voltunk taknyosak a télen, de a fosás hányás szerencsére még elkerült. 😅 Nem elég, hogy a pici beteg, betegen ellátni rossz.

1618. Tory22
febr. 16. 21:39
Köszönjük 🙏
1617. Torika93 (válaszként erre: 1616. - Tory22)
febr. 16. 08:16
Uhh basszus! Jobbulast!!! Es kitartast!!!!! ❤️
1616. Tory22
febr. 15. 10:53

Sziasztok!


Itt sincs átaludt éjjel továbbra sem :D most sajnos betegeskedtünk, benyaltuk a salmonellát mindketten, voltunk kórházban is, ahonnan hazahoztunk egy takonykórt és a calicit is, úgyhogy felváltva fosik meg hány minden családtag...most éjjel Alízon volt a sor 😪 plusz szívom az orrát is. Alig várom, hogy vége legyen mostmár ezeknek, jöjjön a jóidő és mehessünk játszóterezni. Furcsamód a hozzátáplálást visszavetette ez, és lassan 3 hete anyatejen kívül mást nem eszik :(

1615. Torika93
febr. 13. 19:50

Sziasztok :)

Kinel mi a helyzet?:)

Nekem tovabbra sem volt egyetlen ataludt ejjelem se 🙈 multkor volt 5,5 óra akkor mar kezdtem aggodni mi a baj .. 😅

Lassan futhatok utana .. elindult :) es most folyamat csak menne. De ugyesen esik.. 😅🙈

1614. Tory22 (válaszként erre: 1613. - SsueB)
jan. 13. 22:44
Megérdemled Kamillától, hogy ilyen jófej 🥰
1613. ssueB
jan. 13. 20:53

Sziasztok!

Kamilla fél éves lesz kedden, kb két hónapos kora óta atalussza az éjszakát. Este 9 fél 10 körül alszik el, reggel 7korul keltem, mert ovi, suli a nagyobbaknak. Napkozben kb 2x alszik 30-40 percet.

Ha hagyom, képes fél 10ig húzni a lóbőrt. A többiek ilyen picin nem voltak jó alvók... az első fog úgy jött ki a héten, hogy észre sem vettük, csak csütörtökön rágta az ujjam és megharapott :D

1612. Torika93 (válaszként erre: 1611. - Tory22)
jan. 13. 20:01
Jolvan megnyugodtam 🙈😅
1611. Tory22 (válaszként erre: 1610. - Torika93)
jan. 13. 10:54
Én megvettem a BabyBeet nevű csoda párologtatót meg talpra kenhető álombalzsamot is 17ezer ftért🤣
1610. Torika93
jan. 13. 10:03

Na szoval. En mar mindent IS megvettem

Alomfogo, csodaparna, ilyen feny olyan feny.. stbstb..

lassan 10 honapos es minden ejjel felkelek hozza.. nem volt egy ataludt ejszakank se..

leghosszabb amit aludt 3 ora 😅 berakom kisagyba megnezem mennyi az ido es mar szamolom is ki mennyi idom van aludni gyors 😅

Nagyon stresszes vagyok mar.. :/

Kiadtam 5400 forintot egy parnaert orankent keltem. Nessze neked csoda parna merges is voltam 😅

Egyebkent szerintem sokan “hazudnak” nem akarom elhinni mikor mondjak h jajj az en gyerekemet leteszem 7 kor es masnap ebred csak fel.. aha persze..

1609. obietero (válaszként erre: 1608. - Tory22)
jan. 8. 12:58
Mondanám, hogy szerintem a lányok jobb alvók, de hát ugye ahogy látszik, nem mind... a lányom jól aludt kb 10-11 hónapos koráig, cserébe korán kelt. Akkor a korai keléstől szenvedtem, most alszunk (5-8) szoptatással 7-ig. Na és ő 11 hónaposan romlott el. A fiam nem tud tovább romlani, hátha neki meg megjavul akkor az alvása 🤣
1608. Tory22
jan. 8. 08:34
Akkor hatalmas ölelés és kitartás neked is 😭 Barátnőm mind2 kislánya jóalvó a kezdetektől, anyatejes, 5-6 órákat alszik, kb ő kelti szoptatni...most vagy mindenki hazudik, vagy az idő megszépíti az emlékeket, vagy nem tudom 🤣 Állítása szerint nekik sem a növekedési, sem az alvásregressziók, sem a mozgásfejlődési mérföldkövek nem érződtek, aludtak ugyanúgy. Mondom oké, akkor biztos én rontok el valamit 🥴
1607. obietero (válaszként erre: 1606. - Tory22)
jan. 8. 08:25

Jelentkezem. Óránként kelünk,szoptatni. Reggelre úgy érzem magam, mint egy aszalt mazsola, akiből az utolsó cseppet is kiszívták.

Mozgásfejlődik, fogzik, szeparációs szorongása is berobbant vagy egy hónapja. Front van, telihold, újhold, félhold, mikor mi, de mindig valami. Két és fél hónapja nem aludtam 2 óránál többet egybe, de az is ritkaságszámba megy. Szóval nem csak a te gyereked, ha ez megnyugtat 🤗😵‍💫

1606. Tory22
jan. 8. 01:18
Valaki nyugtasson meg, hogy nem csak az én gyerekem nem alszik még 7 hónap után sem :( 1-2 óránként kelünk, van hogy 40 percenként felsír, visszaringatom/cici és alszik, de most is pl totál felkelt éjfélkor. Egésznap ma 1x40 percet aludt, 15:30-16:15-ig. Egyszerűen nem értem, hogy mitől függ ez, tényleg MINDENT próbáltunk.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook