Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 Őszi babák fórum

2023 Őszi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
321. Rebel87
2023. ápr. 18. 16:24

Sziasztok! Megjöttek tegnap a vérvizsgálat eredményei és mindenre alacsony a kockázat 🙏🏻

Viszont két napja megint visszajött az émelygés és a gombóc a torokban pedig holnap már 13 hetes leszek.

Ti,hogy vagytok?

320. *kardvirág* (válaszként erre: 319. - Kittus4)
2023. ápr. 16. 21:33

Olyan fazon, hogy a derekán a gumi elég vastag, tehát nem vág be sehol és nagyon nyúlós is. Egyelőre még elférek bennük, de nem is nagy a pocakom. Viszont pont ma reggel jegyezte meg a férjem, hogy már ébredés után is olyan a pocakom, mintha fel lennék puffadva. Lehet, hogy ez már a babapoci lesz.

Hol vetted a nacikat?🤩


Hát a kiskutyusok miatt szerintem én is sírtam volna. Az a pár hét alatt is úgy hozzád tudnak nőni, hogy valami hihetetlen. 🥺


A rosszullétek szerencsére mérséklődtek. Húsvét óta ismét dolgozom. Előtte tp-n voltam, mert volt egy erős két hét, amikor nagyon rosszul voltam. Most köszönöm szépen, egész jól bírom. Inkább arra kell figyelnem, hogy mit eszek, mert a rendszertelen étkezésektől savas leszek.

Te hogy bírod? Dolgozol?

319. Kittus4 (válaszként erre: 318. - *kardvirág*)
2023. ápr. 15. 22:59

Akkor neked jó fazon a cica nadrágod vagy bővebb mert nekem kb a háromnegyede kényelmetlenül szoros volt a pocakomnál, így vettem kismamát de életemben nem volt kb ilyen kényelmes és pont jó hosszan végig ér a bokamig.


Igen, már tudja minden közeli barát és rokon, férjem meg nem bírt várni és pár kollégája is tudja, de nem szolok neki érte, csak boldog és nem bírja megállni 😊

Meséltem egyszer h lesznek kiskutyaink, na lett 6 🫣 volt velük teendő a végére rendesen de már mindet eladtuk, persze az összesnél bőgtem 😅


Hogy bírod a melot a rosszullétekkel?

318. *kardvirág* (válaszként erre: 317. - Kittus4)
2023. ápr. 15. 12:00

Azok a nadrágok már nekem is kényelmetlenek, noha csak olyanom van, mert gyűlölöm a csípőnadrágokat. Most cicanacit hordok hosszított ingekkel vagy ruhákat harisnyával. Otthon csak melegítőt. Ezekből még elég a rendes méretem, még nem kell kismama ruha, de már ideje lenne beszerezni néhányat.


Eddig csak az én szüleimnek és a legjobb barátnőmnek. Az én anyukám sírt, úgy örült neki. Pedig ő mondta még nem is olyan rég, hogy már azt se bánja, ha nem lesz unokája. Az rosszul esett, de tudtam, hogy nem gondolta komolyan. Most meg már látom is, mert nagyon örül és nagyon várják.

Ti már elmondtátok?

317. Kittus4 (válaszként erre: 316. - *kardvirág*)
2023. ápr. 15. 11:37

De jó, hogy minden rendben a babáddal, szuper hír. 😊


Nekem is puffadas volt először, most már van kis pocak is, és a most divatos magas derekú nadragok borzasztó kényelmetlenek. Én is melegitot vagy egybe ruhát hordok még. Egyelőre nem hordok szűk cuccokat, valamiért még rejtegetem a pocakot, magam sem tudom miért. 🤷🏼‍♀️

Ti kinek mondtatok már el?

2023. ápr. 15. 11:01

Sziasztok! Én is gratulálok a jó ultrahang eredményekhez!

Én szerdán voltam a 12. heti genetikai uh-n, ahol tökéletes értékei voltak a picinek. Még vissza kell mennem a saját orvosomhoz, hogy a vérvétellel együtt ki legyen értékelve az eredmény, de a szonográfus szerint nincs miért aggódni.


Kittus, engem még nem zavar a pocak, mert jóformán nincs semmi. Inkább a puffadás miatt zavar. 😅🐾 Szívesebben hordok kényelmes ruhákat, melegítőket és cicanacikat. :)

315. Kittus4
2023. ápr. 15. 10:46

Sziasztok


Gratulálok minden új kismamának a csoportban.

Egy jó ideje nem voltam már erre, megpróbálok sűrűbben fel nézni, hogy ne kelljen ennyit vissza olvasni. 😁


17+3 napos vagyok, két hete voltunk ultrahangon, egy órán keresztül nézték a babót, mindenét megmérték, nagyon nem élvezte, 2 perc után hátat fordított 😁 De azért voltak pillanatok mikor nagyon szépen látszott, még ásított is.

Szerintem ma volt az első, hogy éreztem és nem valami belmozgásnak tulajdonítottam be szegényt 🫣 19. héten megyünk a genetikai ultrahangra, alig várom hogy újra lássam. 💙


Rebel87: Nekem is gombóc érzésem volt, de olyan durva refluxxal, hogy gyógyszert kell rá szednem, sajna még mindig nem jobb és a legrosszabb az egészben, hogy több kismamatol hallottam hogy konkrétan a szülésig végig kísérte ez a tünet.


Tudom, hogy sokan még “kisebbek” mint én, de van más is akit már most zavar a pocak a nadragokban? Én kb két hete terhes cicanadragokat hordok 😅

314. Rebel87 (válaszként erre: 313. - Pillangó28)
2023. ápr. 15. 10:28
Köszönjük szépen! ❤️
313. pillangó28 (válaszként erre: 312. - Rebel87)
2023. ápr. 15. 07:25
Jahjj Rebel ❤❤🥰 Nagyon örülök Nektek! Sokat gondoltam Rátok 🤗
312. Rebel87
2023. ápr. 14. 15:07
Tökéletes értékei lettek a babának! 😍❤️
311. *kardvirág* (válaszként erre: 307. - Rebel87)
2023. ápr. 10. 09:29

Én már jobban. Jelentősen múlnak a rosszullétek. De helyette van más. 😂 Éjszaka sokszor megébredek. Van, hogy 3-4 részletben alszom le a 8 órát. Néha csak felébredek, néha meg felriadok egy nagyon élénk álomra. A hasam is húzódik néha, teljesen lent, a szeméremcsont környékén.

Kellemes ünnepeket nektek is!

310. mókacicka (válaszként erre: 307. - Rebel87)
2023. ápr. 10. 09:13

Nekem a múlt hét óta lényegesen javult a hullafáradtságom és a lihegésem (kb. 2 lépés után nem kaptam rendesen levegőt), és nem is hánytam már egy hete :D Szóval ezt abszolút haladásnak élem meg, ráadásul kezdem megtanulni, mikor és mennyit kell ennem ahhoz, hogy max. minimálisan émelyegjek :D

A szétnyílt hasizmommal én is úgy nézek ki evés után, mint más hat hónaposan :D De már ruhában egész szabályos babapocaknak néz ki, úgyhogy kezdek beletörődni :)

Nekem még pont egy hét van a 12. heti UH-ig, meg aznap lesz a vérvételem is, remélem, minden rendben lesz, és a hematómám is elmúlt vagy legalább csökken...

309. Shigella (válaszként erre: 307. - Rebel87)
2023. ápr. 10. 02:39
Minden hajnalban felkelek pisilni, és utána nem tudok visszaaludni. A hányingerem hullámzik, hol jobb, hol rosszabb, és nem csak reggel van. A hasam egyre nagyobb, mondjuk a szétnyílt hasam miatt egy tisztességes ebéd után eddig is úgy néztem ki, mint egy 4 hónapos terhes, most enni sem kell hozzá. Nekem még 3 hét van a genetikai ultrahangig. Boldog húsvétot mindenkinek!
308. kiskacske (válaszként erre: 307. - Rebel87)
2023. ápr. 9. 13:56

Én küzdök az émelygéssel, éjjel a davam is feljött. 🥲

Néha egy kis hideg colával jobb a szitu, remélem, birni fogom az irodában is majd.

plusz néha indokolatlanul fáradt vagyok. 😫 De már csak 1,5 hét és az első uh 😊

307. Rebel87
2023. ápr. 8. 15:53
Hogy vagytok? Nekem ez a gombóc érzés van a torkomban még mindig. Nagyon kellemetlen! Jövőhét pénteken kombinált genetikai vizsgálat,izgulok nagyon. Kellemes Ünnepeket kívánok Nektek!
2023. ápr. 6. 15:51

Nalunk a kombibtesztet ott helyben a 12. Heti uh időpontjaban veszik le.


De mivel olyan sokára kaptam a sima laborba időpontot.. így magánlaborba megyünk. És ott leveszik a kombit is. És a kettő olcsóbban jön ki, mint a sima genetikai labor.

305. Rebel87 (válaszként erre: 304. - *kardvirág*)
2023. ápr. 6. 15:49
Nekem jövőhéten lesz elvileg egymás után. Előbb az uh aztán a vérvétel.
2023. ápr. 6. 14:14

Levették a vért a kombihoz. :)

Nálatok is külön időpontban veszik, és külön időpontban van az uh? Uh majd szerdán lesz.

2023. ápr. 4. 22:19
Nálunk az első baba meglepetés volt, ott nem volt ott az első alkalomkor (ott derült ki egyáltalán, hogy babát várok - nem is volt pozitív tesztem), a másodikkal pont COVID alatt voltam terhes, így egyáltalán nem jöhetett be, de most rögtön bejött, szeretett is volna. Engem nem zavart volna, ha látja a hüvelyi UH-t, de mivel elég későn mentem orvoshoz, azt mondta az orvos, elég lehet a hasi, úgyhogy nem is volt semmi olyan. Ráadásul itt is paravánnal volt elválasztva, csak a képernyőt látta a falon, magát a vizsgálatot amúgy sem látta volna.
2023. ápr. 4. 18:30
Az én férjem is eljött az elsőre, a váróban volt, és mint utólag kiderült, leült az ajtóhoz legközelebbi székre, és próbált hallgatózni. :DDDD
301. kiskacske (válaszként erre: 300. - Pillangó28)
2023. ápr. 4. 18:04
Beszéltem vele, szerencsére egyetértünk, ha jöhet a másodikra jönne.🥰
300. pillangó28 (válaszként erre: 299. - Kiskacske)
2023. ápr. 4. 17:05
Nem... dehogy ördögtől való. 😄😄
299. kiskacske (válaszként erre: 298. - Pillangó28)
2023. ápr. 4. 16:59
Majd azért megkérdezem őt is, de legalább nem ördögtől való, ha nem jön el az elsőre.😅
2023. ápr. 4. 15:33

Velem is eljött a párom, de nem jött be az uh-ra.


Kint megvárt. Nalunk az orvos rákérdezett, hogy egyedül jöttem vagy szeretne bejönni Apuka is.

Momdtam neki, hogy nem egyedül jöttem.. de ő majd kesőbb szeretne bejönni. :)))

297. Rebel87 (válaszként erre: 294. - Kiskacske)
2023. ápr. 4. 14:35
Velem az első babánál eljött a megállapításra és be is jött de paraván mögött volt( ez nem Magyarországon)most viszont egyedül mentem de a 12.hetire jön velem.
296. ssueB (válaszként erre: 294. - Kiskacske)
2023. ápr. 4. 14:33

Nálunk 12 hét előtt nem engednek be kiserot, mert addig általában hüvelyi uh van. Meg amúgy sem látni "semmit".

A 12 hetes genetikan velem már apa mindig bent volt (amikor engedték, covid alatt nem)

Tesóbis bemehet, ha hasi uh van. A 2.5 éves simán ott van velünk :)

295. *kardvirág* (válaszként erre: 294. - Kiskacske)
2023. ápr. 4. 14:30

Velem eljött a megàllapításra, de nem jött be a rendelőbe. A váróban várt.

Én őszinte leszek, nekem sok is lett volna ha bejön oda, mivel a megállapítás az esetek nagy %-ában hüvelyi ultrahang. Ezt nem tudtam előre. Utólag ő is azt mondta, hogy jó, hogy nem ment be. Nekünk ez sok lett volna, de van akinek belefér.

A 12. hetire egyedül megyek, mert akkor dolgozni fog.

2023. ápr. 4. 14:20
Lányok, ma jutott eszembe, hogy a ti párotok/férjetek melyik uh-n volt ott először? Barátnőm szerint már a megállapításra is jöjjön velem, ha tud. Nekem az még korainak tűnik..🙄
293. Rebel87
2023. ápr. 3. 14:35
Jövőhét pénteken megyek a kombinált genetikai vizsgálatra. Remélem minden rendben lesz! 🙏🏻
292. *kardvirág* (válaszként erre: 291. - Rebel87)
2023. ápr. 2. 22:04
Nekem is azt mutatja. Fogalmam sincs, hogy miért írtam 24-et.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook