Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2021-ben lefogyok! fórum

2021-ben lefogyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. 55Judit (válaszként erre: 29. - Unom)
2021. jan. 1. 18:18

Gyakran csinálok én is. Jó sok hagymával szeretem.

Készítek tojáskrémet is. Este csak magában friss salátával, retekkel, reggel kevés kenyeret is eszek hozzá.


Nekem az édes gyümölcsökről kell egy időre leszoknom, ami rendkívül nehéz. Sok aszalt datolyaszilvám van, és mivel jó volt a füge termés is, abból is sokat aszaltam meg félig, majd fagyasztottam több dobozzal. Ráadásul ezeket este eszegettem. :))

29. unom
2021. jan. 1. 18:05
Körülnéztem a hűtőben, maradt túró és tejföl, csinálok körözöttet 🙂
28. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:56

Én tk. lisztből sütök magamnak lepény-kenyeret. Fél kg lisztből lesz 10-12 db kb. tenyérnyi nagyságú lepényke, ez elég 6-7 napra. Visszaosztva napi átlagban kb. 8 dkg tömény ch.

Elég is, annál többet nem is kívánok. Itt az ünnepek alatt a bejgli, és egyéb apró tea-sütemény, ami nem kellett volna. De kb. 2 hét alatt vissza tudok rázódni a normál kerékvágásba. Remélem.

27. unom (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:50
Én szeretem. Akár kenyér helyett, akár pizzaalapnak.
26. 55Judit (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2021. jan. 1. 17:42

Így van. Én is ezért érzem az idő múlását. Abban bízok, ha lecsusszan rólam az a néhány kiló, a térdeimnek is könnyebb lesz az életük. :))


Az a felhőlángos jó ötlet volt, hamarosan meg is csinálom.

Most elkezdem írni miket vacsorázhatok.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Unom)
2021. jan. 1. 17:38
Gratulálok! Nekem már a térdeim nem úgy mozognak, ahogyan régen mozogtak, és őszintén, már néhány éve viszem magammal a "sétapálcámat" is. De a mozgás akkor is mozgás, többet ér, mint punnyadni a 4 fal között csak azért, mert már nem bírunk annyit, mint 15-20-30 évvel korábban.
24. 55Judit (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:38
Most ránéztem megint a receptre. Azt nem értem, minek bele a sütőpor, mikor nincs benne liszt amibe megkapaszkodjon. csak felfújódik, aztán persze hogy összeesik.
23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Unom)
2021. jan. 1. 17:35
Láttam már receptjét, de még nem készítettem el. Te csinálod? Finom?
22. unom (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:15

Én szoktam, a párizsit kimondottan szeretem 🙂

A felhőlángost ismered?

21. 55Judit (válaszként erre: 20. - Unom)
2021. jan. 1. 17:14

Nagyon szuper, és szívesen olvasnám a további ötleteket is.


Van házi sütnivaló kolbászom néhány a fagyóban. Frissen sütve párolt savanyú káposztával nagyon finom. Tegnap ez volt mustárral. Mi nem eszünk virslit és más bolti töltelékárút sem.

20. unom (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2021. jan. 1. 17:09

Holnap megyek a piacra, feltankolni füstölt áruból, töpörtyűből, tojásból.

Tökéletes reggelinek, vacsorának is.

Ebédre székelykáposztát gondoltam, de ez még változhat.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Unom)
2021. jan. 1. 17:06

Nekem is kevés, pedig nem andalgok hanem lendületesen megyek. Mire hazaérek, le is izzadok. Ezért akarom napi rendszerességgel végezni a tornámat, amit sokszor hanyagoltam eddig.


Na de most 17 órára megvacsoráztam, szerintem a szénhidrát csökkentése a kulcs.


Holnap aszpikos csirkét készítek, 2 nap az lesz a vacsora friss salátával, zöldhagymával, retekkel.

18. unom (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2021. jan. 1. 16:51

Magamról írtam, nekem kevés. Napi 5-6 km simán belefér a napi aktivitásba.

Kocogásból kb kétnaponta 6-8 km lenne már jó.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Unom)
2021. jan. 1. 16:48
Valóban kevés, de több mint semmi. Amikor én is meg akarom fegyelmezni magam, a napi kcal 900-1000 közé vissza, a ch nálam is 100 alá, és ehhez, amit naponta-kétnaponta képes vagyok gyalogolni. Ha igazán jól csinálom, akkor azért a heti 0,5 kg fogyás összejön. És ezzel én elégedett szoktam lenni.
16. unom (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2021. jan. 1. 16:39

Az a baj, hogy nekem a gyaloglás kevés, nem sokat segít. Hogy hatásos legyen, kellene heti 3-4 komoly edzés, az meg unalmas. Legalábbis nekem.

Tavasszal talán elkezdek futni, de ezt még meg kell beszélni orvossal.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Unom)
2021. jan. 1. 16:33
Na ez biztos hogy hatásos módszer. Én nem mérem a CH-t, csak valamivel kevesebbre veszem, helyette zöldéből lesz több. Irigyellek hogy tudod csinálni a fegyenc edzést. De azért van amit én is mozoghatok. :)
14. unom (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. jan. 1. 16:21
Én azt fogom megint csinálni, ami bevált. A CH-t 100g alatt tartom, és jóval többet mozgok. Valószínűleg a fegyencedzés lesz a mozgás, sajnos a konditermek nincsenek nyitva, és szerintem ez egy darabig még így is lesz.
13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Unom)
2021. jan. 1. 16:16
Hát akkor így szépen lájtosan ahogy én csinálom, menni fog.
12. unom
2021. jan. 1. 16:14

Néha benézek, mert jó lenne leadni pár kilót, és 60 alá menni újra.

Tudom, hogy nem vagyok elhízott, se túlsúlyos, de van pár kiló feleslegem 😟

2021. jan. 1. 16:11

Ha érdekel valakit, néha leírom mit vacsorázok. Szerintem a vacsora nagyon lényeges hogy mi, és hogy mikor.


Mai vacsorám: párolt karfiol és sárgarépa, sajtot reszeltem rá, amit ráolvasztok. Lett volna cékla is benne, de nagy volt a mai sétám, ezért az előbb megettem. 1 db kis kerek cékla volt. :)


Itt a Balaton magas partján szoktam "túrázni", de ma nem volt kellemes. Annyian voltak mintha szezon lett volna. Sütött a nap, szép idő volt. Fiatalok csapatokba verődve ordibáltak, maszk senkin, szerintem hamarosan megugrik a fertőzöttek száma.

2021. jan. 1. 09:13
Mostantól én is kicsit komolyabban veszem a témát. Eddig annyit értem el teljesen kényelmes módon, hogy megállítottam az alattomos, gonosz zsírpárnácskák növekedését. Most megszületett bennem az elhatározás, hogy szülinapomra leadom azt a fránya 10 kilót. Ehhez heti 0.5kg fogyás szükségeltetik. Nem fogyókúrára, sem semmilyen kúrára nem gondolok. Annyira leszek hajlandó hogy az eddigi szénhidrát mennyiséget kissé csökkentem, a maradékot átcsoportosítom csak annyira hogy vacsorára egyáltalán ne legyen. A vacsorát 1 órával előrébb hozom. A napi most már 6km-es intenzív gyaloglást kiegészítem az eddig is végzett tornával, de most már napi rendszerességgel. Egyébként egészséges élelmiszereket fogyasztok, csak az arányokon kell változtatni.
9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 1. 09:04
Bátran vállalhattad volna a nevedet is. Az egészségre fordított energia nem gáz. Elkezdeni pedig mindig dicséretes. :)
2021. jan. 1. 08:39

[link]


Ennek a naplómnak a 23.-ik bejegyzése az "Orvosi diéta", 2 hétre napi étrend. Novemberben már megcsináltam, nálam akkor 5,5 kg ment le.

Majd kedd-től ismét megcsinálom. Ha kedden kezdem, akkor vasárnapra esik a grill-csirke, márpedig az egy vasárnapi ebédnek több, mint jó.

Majd utána visszatérek az általam már évek óta követett Súlykontroll (=Glikémiás Index) alapján folytatott étkezési rendhez.

Azt is megtalálod a naplómban, (ha akarod) valahol még az elején raktam fel a linket benne.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Kiyara)
2021. jan. 1. 08:15
Mi az a minden? :)
2021. jan. 1. 02:17
Én már mindent kipróbáltam de nem megy.... :(
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 6. 13:46

Van egy naplóm: Fogyózás, egészség... nem titkos, nyugodtan olvashatod azt is. Azokat a módikat raktam bele, amelyeket jónak, hasznosnak, követhetőnek találtam.


Ne fogyózni akarj, hogy pár hónap alatt leadsz x mennyiséget és utána visszatérsz az eredeti étkezési, mozgási rendszerhez.

Válts teljes életmódot, vesd el az eddigi étkezési szokásaidat, keress egy életed végéig követhető módszert, mellé egy viszonylag könnyen követhető rendszeres mozgásformát. Akkor viszonylag lassabban, de biztosabban adod le a többletet, és ezáltal nem is lesz belőle jojózás.

Én a Súlykontroll, azaz GI-diéta módszerét választottam. Nem koplalok, nem éhezek, nem tilt semmit, csak figyelmünkbe ajánl! Saját döntésed, mikor, mit és mennyit eszel!!!

4. katt2 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 6. 13:46
A leglényegesebb ami segítségedre lehet az a kitartás. A többi annyira triviális, csak be kell tartani... :)
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Katt2)
2020. dec. 6. 13:23
Köszi, titkos a napló, ha beenged, elolvasom
2. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 6. 13:13
Olvasgasd Imola_virág 200 nap című naplóját. Találsz benne ötleteket.
2020. dec. 6. 12:48

Sziasztok! Úgy érzem, egyedül kevés lennék, szükségem lenne társakra, akik hasonló cipőben járnak, és megbeszélhetnénk az esetlegesen adódó problémákat.


Támogatnánk, erősítenénk egymást. Ha szeretnétek csatlakozni, gyertek bátran!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook