Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2021-ben lefogyok! fórum

2021-ben lefogyok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
60. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - 55Judit)
2021. jan. 3. 08:14

Most én is annyi vagyok, de én már 6-7 kg-val is tökéletesen elégedett leszek. Ha már 25-öt ledolgoztam az elmúlt években, csak menjek 70 alá. Aztán majd látjuk.


Én kedden kezdem el azt a két hetes Orvosi Diétát, amivel novemberben is sikerült a közel 2 hónapos stagnálást megtörni. Akkor lement rólam bő 5 kg, igaz, hogy az ünnepek alatt visszacsúszott 2. De akkor is haladtam a célom felé.

Most ismét megcsinálom, és utána visszaállok a Súlykontroll (GI-diéta) étrendre, és szépen araszolgatok vele tovább, és a naponta-kétnaponta végzett gyaloglással. Én is elégedett vagyok/leszek a heti 0,5 kg-os fogyással. Nem fogyókúrázni akarok, hogy gyorsan hipp-hopp, inkább lassan, de biztosan.

59. 55Judit (válaszként erre: 56. - Glori88)
2021. jan. 3. 07:57

Ezen a 3 kilón felül mennyi pluszt érzel még?


Nálam úgy tűnik beindult a folyamat, valószínű a víz már távozik. Pénteken 74 voltam, ma 73 vagyok. Remélem ha már zsírból fogyok lassabban megy a fogyás. Heti fél kiló bőven elég lesz ahhoz hogy szülinapomig lemenjen a 10.

Nem fogyózok. Csak igyekszem még egészségesebben enni. Bebizonyosodott, hogy ha lecsökkentjük a szénhidrátot ahelyett is zöldséget, fehérjét eszünk, feleannyi éhséget sem érzünk.

58. unom (válaszként erre: 56. - Glori88)
2021. jan. 2. 19:44
Összesen mennyit szeretnél fogyni?
57. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Glori88)
2021. jan. 2. 18:17
Akkor most itt az idő, itt a lehetőség, hogy elkezdj túladni a többleten. Egyrészt az étkezésedet megreformálva, másrészt akármilyen kicsi mozgással is, de az legyen rendszeres. Hidd el, amikor már mennek lefelé a kilócskák, a mozgást is annál inkább fogjuk bírni, növelni... a dolgok egymás támogatva, oda-vissza hatnak. Kezdd el te is, válassz magadnak egy szimpatikus módszert, és lassan, de biztosan. Kis lépésekből lesznek a méterek, a dekákból a kilók... gyere velünk.
2021. jan. 2. 18:14
Nekem 3 kg jött fel az ünnepek alatt. Nem vészes. A sporttal nekem nem volt gondom. Nyilván még jobban menne a sport, fürgébb lennék, ha nem lennék ekkora darab. A súlyom is azért olyan nagy, mert van bőven rajtam izom is valahol a háj alatt :) + magas is vagyok. A combom, fenekem kemény is, a felül vagyok nagyon hurkás. Nálam a hasra, úszógumira való hízékonyság és a stresszevés volt mindig a gond.
55. unom (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 15:31
Komoly. Az atlétika edzőm buktatott le, mikor bejött a gimibe.
54. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Unom)
2021. jan. 2. 15:24
😂😂😂
53. unom (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 15:18
Tornából amint lehetett felmentettem magam, utáltam 🙂
52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Unom)
2021. jan. 2. 15:16

Ez szép teljesítmény.

Az a baj, hogy ma már az iskolákban alig van idő arra, hogy a gyerekek megszeressék valamelyik sportágat. Inkább útálják a torna órát, nagyon kevés gyerek az, akit megfog valamelyik sport.

51. unom (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 13:46

Gyorsgyaloglás, testépítés kamaszként. Később hobbi szonten futás, konditerem, bicó.

A túrázás maradt, 30 éve tavaly volt először, hogy nem csináltam meg a Gerecse 50-et.

50. 55Judit (válaszként erre: 48. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 13:43

Pont így igaz.

Nekem van szoba trambulinom is. Bár a térdem miatt nem tudok ugrálni, de a fel-le himbálózással serkentem a nyirokfolyadék áramlását, és ugyebár ezzel tisztul a szervezet. Ha tévézek nem a kanapén punnyadok, hanem billegek le-és fel. Ahogy a szél lengeti az ágat. (Gombóc Artúr.)

49. 55Judit (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 13:40
Lehet. (Majd válaszol ő is. ) Én is a túlerőltetésre gondolok a saját esetemben. A térdeim és a csípőízületeim is kopnak, érzem. Ezek megmentése érdekében naponta fogyasztok zselatint, és újabban gyakran készítek is zselatinnal ételt. Most a csirke a sláger, régebben édességeket is készítettem vele. Jót tesz, érzem.
48. Napsugár8 (válaszként erre: 44. - 55Judit)
2021. jan. 2. 13:38
Én is azt mondom, amit bírok, és tisztességgel, becsülettel megcsinálom, azzal is kalóriát éget el a szervezetem, mert többet többet mozgok vele, mintha még annyit sem csinálnék. És annyival is ha nem is erősödök, de jobban szinten maradok, mint akik csak beülnek a fotelba, és sírnak, hogy nekik ez már nem megy.
47. Napsugár8 (válaszként erre: 43. - Unom)
2021. jan. 2. 13:36

Mit sportoltál?

Anno kézilabdáztam, majd versenyszerűen pinpong, és hobby szinten tenisz... lehet, hogy már akkor kezdtek a térd- és boka ízületeim jobban kopni, mint ezek hiányában? Lehet, hogy most annak iszom a levét?

46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Unom)
2021. jan. 2. 13:32
Vacsorára aszpikos csirkét csináltam, nagyon finom lett. 2 napi adag. Fiam itt ebédelt, ő is vitte örömmel. Lila hagyma és savanyú káposzta lesz hozzá.
45. unom (válaszként erre: 44. - 55Judit)
2021. jan. 2. 12:35
Én se vagyok túl jó kondiban magamhoz képest, betegség is bejátszik. De úgy vagyok vele, beteg vagyok, nem halott (még).
44. 55Judit (válaszként erre: 43. - Unom)
2021. jan. 2. 12:33

Biztos hogy fiatalabb vagy. De hidd el, én sem a kifogásokat keresem mikor azt írom hogy keveset bírok. Ettől én még igyekszem, mert tudom hogy muszáj, fontos a még meglévő egészségem, sőt javítani is akarom. Csak ugye megviselt az élet, betegségek, műtétek, csonkítás, még a mellizmomból is kimetszettek olyan darabot, hogy a helyén kitapintható a borda. A bal karom fele érzéketlen lett. És van még egy csomó csak nem sorolom. Ezek mellett a 66 évemmel van bennem igyekezet. Mikor lendület is, akkor még jobban belehúzok. :)


Hajrá nekünk, sok sikert mindenkinek!

43. unom (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2021. jan. 2. 12:17

Valószínűleg fiatalabb vagyok (bocs...), és van valamennyi sportos múltam.

Mindenkinek saját magához kell mérnie a fejlődést.

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - Unom)
2021. jan. 2. 12:13
Én azt naponta 2x csinálom, de egyenlőre csak az alapot, semmivariálás. de ezt alkalmanként már 1 percig tudom tartani. Az jön le nekem hogy te sokkal edzettebb vagy mint én, de nekem már ez is haladás a kezdetekhez képest.
41. unom (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
2021. jan. 2. 11:42

Én elfelejtettem, majd holnap pótolom.

Még valami edzéstervet kellene összerakni, nekem azzal könnyebb. Szerintem beiktatok néhány plankot is.

2021. jan. 2. 11:37
Ma reggel vettem a bátorságot, és lecentiztem magam. Úgy néz ki, hogy max. 2 kg-t szedtem fel csak az ünnepek alatt. Egészen elégedett vagyok.
39. unom (válaszként erre: 37. - Katt2)
2021. jan. 1. 21:22

Én a konditeremre szavazok. Olyan profi gépeket otthonra úgyse veszek meg, amik ott vannak. Jó a társaság, és motiválóbb, mint otthon, egyedül.

Nem hiszem, hogy abbahagyom, nekem az egészségem miatt fontos. Ahhoz, hogy a kalcium beépüljön fontos a súlyzós edzéshez hasonló aktivitás. Favágásra nincs lehetőségem, így marad ez.

38. katt2 (válaszként erre: 35. - Unom)
2021. jan. 1. 21:21
Én egy darab pöffeteget sem találtam az idén. Viszont volt rengeteg rizike, meg fenyőtinórú.
37. katt2 (válaszként erre: 36. - Unom)
2021. jan. 1. 21:18

Súlyzók? Igen, a Youtube-on találsz mindenféle gyakorlatot. Az áruk kb. 1000,-Ft/kg. Ha nem akarsz rá pénzt költeni, akkor jó a PET palack is. Ha több kell, akkor beszerzel egy békebeli seprűnyelet fából ( Gazdabolt ) és egyszerűen szigetelőszalaggal felerősíted őket.. Vagy beteszed őket valami erősebb szatyorba. Hátha mégsem gondolod komolyan a súlyzós edzést, akkor nem került semmibe.

Konditerem? Nagyon drága és sok időt vesz el. Akkor már inkább a beruházás otthonra.

36. unom
2021. jan. 1. 19:44
Azon gondolkodom, veszek itthonra súlyzókat. Ki tudja, mikor nyithatnak a konditermek, és a súlyzós edzést nem nagyon helyettesíti más.
35. unom (válaszként erre: 34. - 55Judit)
2021. jan. 1. 18:49
Erdőben szedem, ha szerencsém van, pöffeteget is találok 🙂
34. 55Judit (válaszként erre: 33. - Unom)
2021. jan. 1. 18:42
De jó! A közeledben van erdő? Ott szeded? Vagy te termeszted?
33. unom (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. jan. 1. 18:40

Nekem a gomba ilyen. Ahogy hallottam, a, rókagomba például aranyárban van.

Ősszel annyi volt, hogy még mindig tele az egyik fiók a fahyasztóban.

32. 55Judit (válaszként erre: 31. - Unom)
2021. jan. 1. 18:28
Ha megkellene venni, én sem juthatnék hozzá. Sovány a nyugdíj. :)) Ebből az okból olyan gyümölcsöket termesztek a kis kertemben, aminek nem kell vegyszer, és nagyon drága a boltban. Jövőre már a kivi is terem. Vannak bogyós gyümölcsök is, meggy, fán termő eper, földieper, néhány féle füge, 2 féle datolyaszilva. Imádom ezeket, szerintem én megélnék csak gyümölcsön is. De el is híznék biztos.
31. unom (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2021. jan. 1. 18:22

Sajnos nekem nincs ilyen gondom 🙂

Az aszalt gyümölcs sajnos drága, ráadásul a párom cukros, így két ok is van, amiért nincs itthon.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook