Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2020 ŐSZ! kistesó projekt indul ;) fórum

2020 ŐSZ! kistesó projekt indul ;) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
44. Boobaa (válaszként erre: 43. - LilixD)
2020. szept. 10. 10:34

:) a vetélés óta azért eléggé rá vagyok parázva a dolgokra. Amit lehet próbálok kizárni.

De jól nem állok. Még csak egy hete választottam el a picit és a tej nem nagyon akar apadni. Mondjuk ő szerencsére jól viseli, de én szenvedek.

43. LilixD (válaszként erre: 42. - Boobaa)
2020. szept. 9. 12:52
Na, de akkor egész jól állsz. Azért mégsem ezer éve voltál utoljára dokinál, és ez jó :)) Én a háziorvosommal nem vagyok jóban, kerülöm szegényt amennyire csak lehet...
42. Boobaa (válaszként erre: 39. - LilixD)
2020. szept. 8. 12:09

:) a fogorvos már nagyon esedékes, most hogy újra van ovi esélyem is van eljutni.

A súlyom... Hááát most még mindig könnyebb kordában tartani, mint terhesen, bár nem panaszkodhatok, mert elég pár hétig csökkenteni a nasit és az esti habzsidőzsit és megy lefele szépen.

Én júliusban voltam endokrinológusnál (meg akkor már csináltatott egy teljes vérképet a háziorvos), akkor mondtam hogy babát szeretnénk, így eleve úgy írta a gyógyszert. Most aktuális a kontroll, csak jussak el vérvételre.

Elvileg a jutavitnek van jód mentes, de azt sehol nem kaptam. Azt hiszem trimesztert szedtem, azt ajánlotta a patikus.

41. LilixD (válaszként erre: 35. - Vivi.12.06.)
2020. szept. 8. 11:55
Szia Vivi! Drukkolok akkor nektek is, hogy bővüljön a család! Én is valahogy így csináltam, 3 hónapot hangolódtam és apának beígértem az augusztust ;)
40. LilixD (válaszként erre: 36. - Kismis)
2020. szept. 8. 11:51

Hajrá Kismis! Én is még mikor lemondtam a hónapról, akkor kitaláltam magamnak ilyen-olyan programokat, hogy eltereljem a gondolataimat. És amúgy tökre jól esett pl. fiammal felsétáltunk ide a dombra, kisebb kihívás volt, jól le is izzadtam. Pocakkal esélytelen lenne...


Most lehetek 8. dpon, és igen, nagyon bizakodom :)) ha nem sikerül, megyünk megint hegyet mászunk.

39. LilixD (válaszként erre: 34. - Boobaa)
2020. szept. 8. 11:42

Az tök jó, ha ezeket mind van kedved, időd és erőd megnézetni! Nekem a TSH-ra volt csak kapacitásom, de csak mert amúgy is eljött a kontroll ideje. Doki fel is vitte a pajzsmirigy bogyó adagom, mikor mondtam, hogy újra babát tervezünk. Én is amúgy 3 hónapot készülgettem, edzettem, elővitaminoztam.


Szeptember 15-re nem várom. Izgulok nagyon.


Találtál jódmentes vitamint? Elevitben van sajnos, gyors megnéztem.

38. Boobaa (válaszként erre: 37. - Kismis)
2020. szept. 8. 11:24

Köszi, de biztos nincs baba ;)

Legutóbbi szűrésen viccelt is velem a nődoki, hogy nekem aztán nem kell szoptatás alatt újabb babától tartani.

Első baba után kb 6 héttel a szoptatás abbahagyása után jött meg először. A második ciklusban teherbe is estem, csak sajnos nem maradt velünk a pici.

Mindenképp meg szeretnék várni egy mensit, mert a pm betegségem miatt amint pozitív a teszt meg kell emelni a gyógyszer adagomat.

37. Kismis
2020. szept. 8. 11:13
Booba eszembe jutott valami. En is szoptattam meg 8 honapos fiamat es terveztuk volna a tesot, vartam hogy megjojjon ugyanis szulis ota egyszer sem jott meg. Vartam es vartam es vartam. Semmi.. :D Vegul 6-7 hetesen derult ki hogy nem is fog megjonni mert az elso petesejt ami kiszabadult szules ota mar meg is termekenyult. Szoval ha esetleg rosszul lennel tesztelhetsz :D
36. Kismis
2020. szept. 8. 11:07

Üdv!

Nekem ez a honap asszem nem sikerult. Tegnap 11 dpon teszteltem es ma 12 dpon is es full negativ. Annyira negativ hogy akarhigy forgattam, provaltam rabeszelni a masodik csikot, meg csak egy halvany sejtelmes vonalka sem volt a teszten. :D Meg azota erzem is hogy meg fog jonni, tegnap este is meg a hatam is ugy ereztem leszakad. Tegnapi tesztnel kicsiz elszontyolodtam, valamiert biztosra vettem hogy pozi lesz (ha! En optimista) de nembaj most mar tulleptem rajta.. Kovi honap! Addig is elmegyek nogyogyaszhoz es megnezetem magam csak egy altalanos csekkolas meg megbeszelem vele ezt a babatervezesi szandekunkat. Esedekes a rakszures is. Jobb is, legalabb ezt el tudom intezni. Addig is probalom magam lefoglalni mert megint osszegyult egy par egyéb ugyinteznivalo is.


Lili te hanyadik dpon vagy? Ha 8-10 (azt olvastam az esetek to bsegeben ekkor agyazodik be) akkor mindenkepp biztato!

2020. szept. 8. 08:58

Sziasztok!


Mi két menstruációt várunk, és szeretnénk újra bele fogni a próbálkozásba, ez kb november közepén körül lesz, remélem.

Van már egy 4,5 éves fiam 😊 Addig próbálom extra módon feltölteni magam vitaminnal, hátha ér valamit.

34. Boobaa (válaszként erre: 32. - LilixD)
2020. szept. 8. 08:51

Valóban csak várni tudsz el és reménykedni :)

Mikorra nem várod?

Én még csak készítem magam a terhességre. Régen álltam mérlegen, úgyhogy lehet 2-3 kilótól meg kellene szabadulni addig. Fogorvoshoz is jó lenne elmenni és a tsh-mat megnézetni, hogy biztos rendben legyen.

33. Ziky (válaszként erre: 23. - 4de07ed93f)
2020. szept. 7. 21:41
Miért?! 🙄
32. LilixD
2020. szept. 7. 15:20

Sziasztok! Én bár amennyire tudtam, elengedtem a dolgot, de ma azt álmodtam, hogy pecsételővérzek és ecsetelem a páromnak, hogy ez valszeg a beágyazódás, ő meg jön, hogy ugyanmár dehogy és társai. Erre ma rózsaszínes volt a wc papírom és triplán csekkoltam nem az aranyerem e, de nem az volt... (bocsi bocsi tudom undi szavak de ki kell írjam)

Úgyhogy felcsillant a remény, de ha a fejem tetejére állok se tudok semmit tenni, csak várni, igaz??

Ti hogy vagytok?

31. caprice86 (válaszként erre: 30. - Kismis)
2020. szept. 5. 18:25
Azért is vagyok ennyire bizonytalan, mert azért akadnak nehezítő körülmények, pl. a pajzsmirigy alulműködésem, ami pl. nem volt még az előző terhességeimnél. És azért ez is be tud zavarni. Igyekszem pozitív lenni, de nem mindig könnyű.
30. Kismis (válaszként erre: 28. - Caprice86)
2020. szept. 5. 14:08

Miert ne sikerulne? Allj hozza pozitivan. Persze tudom konnyu mondani. Ovudat jol belottetek? Kb nekem is azon a heten volt mint neked, aug 27en.

En eloszor elnéztem az ovumat mert aug 22eröl hittem azt teljesen hogy ovu mert enyhen fajdogalt a hasam, de aztan aug 27en leesett h az az igazi ovu nap mert aznap meg tenyleg elegge fajt a hasam kb mint mikor meg akar jonni. A jo idozites nagyon fontos azt olvastam.

29. LilixD (válaszként erre: 28. - Caprice86)
2020. szept. 3. 21:38
Szia Caprice! Ha megengeded, szorítok azért, remélem rossz a megérzésed ;) Én is elengedtem mondjuk ezt a hónapot, mert én is azt érzem, hogy még nem ez a miénk. Kicsit jobb is, nem izgulni annyira. Én speciel bele tudok bolondulni a görcsölésbe...
2020. szept. 3. 17:09

Sziasztok! Én jövő hétre nem várom, de sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem sikerült ez a hónap sem. Nem tudom, miért, de így érzem.

Én folátot, d vitamint és szelént szedek. 34 vagyok, harmadik babát szeretnénk. :)

27. Boobaa (válaszként erre: 26. - LilixD)
2020. szept. 3. 16:50

Nekem hasonlóak voltak a terhességeim. (Amelyik vetéléssel végződött ott volt hányinger is, kb ennyiben volt más).

Én most vasat szedtem meg D vitamint. Pár hete kezdtem el a folsavat. A terhes vitaminok bezavarnak az emésztésembe, de így külön a vassal nincs gondom.

Majd keresnem kell vmit, amit bírok és jód-mentes.

26. LilixD
2020. szept. 3. 15:53

Én Elevitet szedek. Szoptatós időszakban nagyon bevált, kevésbé voltam fáradt.

Amúgy, tényleg minden terhesség más? Ti, többedjére anyukák is igy tapasztaltátok?

25. Kismis
2020. szept. 3. 13:59

Udv boobaa! Szurkolunk :)

Hat az elso 12 het amugy is stresszes idoszak, akkor en is azon paraztam nehogy vmi baj legyen ugyhogy ertheto..


En egyenlore nem szedek nagyon semmit. De el fogok kezdeni rendesen vitamint szedni mar eldontottem sot a csaladdal is szedetem most hogy ott az ősz. Neha-neha bekapok c-vitamint (ilyen por alakban aszkorbinsav es csak keshegyni belole az italba 1000 mg mar ugyhogy az tok jo csak sajna mar elvileg nem kaphato) meg d-vitamint. Ez a ketto szerintem a legfontosabb. Pozi teszt utan kiiratok folsavat is. Ilyen fembion meg stbt nem tudom fogok-e szedni, legutobb szedtem de most lehet hogy ugy fogom hogy kulon-kulon szedem a vitaminokat ahogy irtam fentebb. Majd kiszamolom hogy lenne a leghatasosabb legjobb.

24. Boobaa (válaszként erre: 22. - LilixD)
2020. szept. 3. 09:30

Köszönöm!

Igazából attól nem félek, hogy nem jön össze (eddig első, második hónapban terhes lettem), de volt már egy vetélésem, így az első 12 hét stresszes lesz. (De lehet inkább 16...)

Ti szedtek vitaminokat?

Rajtam kívül van aki 35 felett vág bele?

23. 4de07ed93f (válaszként erre: 10. - Ziky)
2020. szept. 2. 23:06
július előtt ne szülj.
22. LilixD (válaszként erre: 20. - Boobaa)
2020. szept. 2. 22:59
Szia Boobaa! Szuper, drukkolok :)) Én sem mérem a hőm, ovut se tudom igazán belőni, csak bizakodom.
21. Boobaa (válaszként erre: 20. - Boobaa)
2020. szept. 2. 10:21
Ovulációs tesztet, hőmérőzést nem alkalmazok, reménykedem benne hogy 1-3 hónapon belül összejön a baba.
20. Boobaa
2020. szept. 2. 10:17

Sziasztok! Csatlakoznék :)

Mi is ősztől próbálkozunk. Vagyis előreláthatólag inkább októbertől, mert ketteskét most választom el, mensi még sehol. Így december előtt nem számítok pozitív tesztre.

Én is az olcsó 2 dbos tesztekből táraztam be.

19. LilixD (válaszként erre: 18. - LilixD)
2020. szept. 1. 22:40
Mi amúgy azt a két darabos x epil tesztet vettük annak idején. Szorgosan tesztelgettem el én is, ahányat csak találtam :)) Nem merek drágábba és érzékenyebbe fektetni, mert túl stresszes úgy pisilgetni.
18. LilixD (válaszként erre: 17. - Kismis)
2020. szept. 1. 22:07

Pozi teszt előtt közvetlen és utána 14. hétig olyan ritka rosszul voltam, hogy azt titkolni nem lehet semeddig. Úgyhogy én sem értem, hogy sikerül többeknek. Kezdjük ott, hogy kb. 4 hónapos terhesre puffadt a hasam az 5. héten... ez, ha nem is nyavajgok, eléggé feltűnő. :D ja bár mondjuk szkeptikus párral megoldható... Hú, nagyon remélem, hogy a következő makival kicsit lájtosabb lesz.


Okés, jó a terv! :D Én szeptember 15-öt lőttem be, az 13-16. dpo környéke. Remélem kibírom.:D

17. Kismis (válaszként erre: 16. - LilixD)
2020. szept. 1. 21:25

Maradjunk annyiban hogy PASIK..nem ertenek hozza :D :D

Lehet azt kene megprobalnod hogy teszt es orvosi ultrahang keppel lepsz mar elé :D tudom azt nem lehet kivarni.. En nem is ertem amugy hogy lehet az hogy vannak nok akik meg 1-2 hetig nem mondjak el sajat ferjuknek hogy majd a legalkalmasabb romantikus idopontban stb. Hat en nem birnek ki 10 percet sem a pozi teszt utan :D


Nem, most tuti nem probalom meg 8 dpo-n. Max 12 dpon. Egyszeruen nem akarom magam idegesiteni a millio meg egy negativ vagy alig lathato pozi teszttel h ott van e vonal v nem. Tenyleg eleg idegorlo.. Tolunk kicsit messzebb van drogeria, direkt nem megyek el tartalekba tesztet venni. Majd aznap vagy ahogy eljutok arrafele. Nalam ha lenne teszt otthon addig piszkalna a csoromet amig megcsinalnam akarmennyire tudom h még nem mutatná ki :D

16. LilixD (válaszként erre: 15. - Kismis)
2020. szept. 1. 14:33

Az biztos, hogy 9 hónap sok idő. Nekem kb. két évnek tűnt az első terhességem, bazi lassan telt az idő :D és igen. Én azt hittem párom tudja, hogy a halvány pozi is pozi, mert álpozi az nagyon ritka, de nem. Ott kellett helyben győzködnöm, mire ő azt hitte, hogy csak annyira szeretném a babát, hogy rámondom, összehoztuk... Fú de felbosszant még most is!!! Oda az idill.

Amúgy igaz, hogy jellemző rám a tünetek beképzelése, de egy teszt eredményt nem tudok csakúgy pszichésen pozitívvá tenni, nem? Most tarthatok amúgy valahol PÉ után 1-2 nappal, aztán naná, hogy szerintem szurkál mind2 petefészkem, fáradt vagyok és nyűgös, mert szeretném ha sikerülne. :d De mégis, most valahogy az a megérzésem, hogy még várat magára ketteske. :)


Megpróbálod megint 8. DPO-n a tesztet? :) Az most péntek, ha jólszámolom?

15. Kismis (válaszként erre: 14. - LilixD)
2020. aug. 31. 21:36

Szerintem felesleges ilyeneket tulagyalni hogy mi hogy lesz. Ugyse pont az lesz amit kigondoltal :D masreszt 9 honap sok ido egy 16 honaposnál,addig meg annyit fejlodik..

A terhesteszt nalam is igy zajlott kb. Elsonel alig hitte. Masodik gyereknel kb 6-7 hetesen tudtam meg, nem is szamitottam ra es felhivtam munkahelyen hogy hé terhes vagyok! Hat akkor gratulalt nekem "orulok neki". Meg egyszer visszahivott hogy biztos? Biztos. Akkor jo. Harmadiknal csinaltam vagy egy tucat tesztet es a negativbol ment at szep halvanyba, itt it elmaradt a hűha meg a videokbol ismert OMG felkialtas :D nem hitte el hogy az alig lathato vonal is pozi.. De aztan tudomasul vette. :D szoval semmi extra semmi drama..

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook